• Blofeld
  *****

  Vysoké hvězdičkové hodnocení přičtěte jednak snaze dostat Titanik v hodnocení aspoň o něco výš a jednak obdivu k první hodině filmu, kde ještě šlo o příběh - a sice velmi pěkné melodrama. Po tomto bodě jednak do pozadí skoro úplně ustoupí Barbara Stanwycková (neodpustitelné!) a na její místo nastoupí spousta efektů, které byly už v době vzniku maximálně průměrné. Nepomáhá ani prapodivný závěr, v němž se všichni, kteří zůstali na potápějící se lodi, tváří unyle a sborově zpívají...(1.1.2007)

 • Goldbeater
  ***

  Navzdory zdejšímu velmi nízkému hodnocení je Titanic kvalitním snímkem, jenž ovšem klade daleko větší důraz na dramatický příběh úzkého okruhu postav (s relativně běžnými rodinnými problémy) než na zkázu parníku, jež se odehrává více méně v posledních několika minutách a skončí dříve než začne (s pravým hollywoodským výbuchem, ach). Vévodí zde samozřejmě velmi silné herecké výkony Cliftona Webba a Barbary Stanwyck, ale v porovnání s věcnou rekonstrukcí tragické události v britském snímku A Night to Remember (mladšího o pouhých pět let) musí tato americká verze nutně skončit v pozadí, i když se více věnuje charakteristice postav.(29.12.2018)

 • Han22
  **

  První katastrofický film, který vznikl... no ani na rok 1953 to není žádná velká hitparáda. V podstatě je tu dovedené k dokonalosti pozdější klišé podobných filmů, tj. že se nejdříve zdlouhavě seznamujeme s postavami a pak přijde katastrofa. Tady to seznamování trvá hodinu a sedm minut a sledujeme v něm naprosto nefunkční středostavovskou rodinu (odcizení rodiče, snobský otec, rozmazlená dcera, syn který není vlastní) a s nástřelem pár vedlejších postav (opilý kněz, zamilovaný mladík). Celé je to velice průměrné drama a o Titanic tu vůbec nejde. Pak se objeví ledovec, který škrábne modýlek lodi, ta se začne potápět, lidi se ukázněně evakuují a pak ukázněně, skoro až tupě čekají na smrt. Ani trocha vzrušení, napětí nic, aspoň že z toho snobskýho otce se nakonec vyklube docela sympaťák.(24.7.2018)

 • classic
  ****

  Z anglického Southamptonu dňa 10 apríla 1912 na pravé poludnie,niekoľko minút po 12 hodine vypláva Hrdý,prestížny,luxusný parník Titanic s najnižšími triedami,s tou najnižšou vrstvou,ktorí si museli šetriť,hádam,že niekoľko rokov,aby zakúsili pre nich lepší život,až po najvyššiu,prvú triedu s pracháčmi na palube,medzi nimi krásna so sexy hlasom Barbara Stanwyck(samozrejme fiktívna postava),alebo najbohatší pasažier,multimilionár John Jacob Astor,ktorého si zubatá nájde.Astor je pre zmenu reálne jestvujúca postava.Destinácia je americký New York,ale ako dobre viete,že TITANIC narazil na ľadovec po pár dňoch plavby a predstavy o lepšom zajtrajšku sú rázom fuč... Tento Titanic je úplne zbytočné porovnávať s mega nákladným 11 oscarovým z roku 1997 s Leonardom DiCapriom a Kate Winslet,pričom Barbara má ku Kate blízko,čo sa týka podobnosti.James Cameron asi videl verziu Jeana Negulesca,ktorá je úplne odlišná,táto verzia je o polovicu kratšia,Jeanova sa aspoň môže pochváliť a popýšiť,že má Oscar za scenár,Iron Jim pozbieral veľa cien,ale Akadémia mu ani nenominovala film na scenár.Tak 1:11,čo mňa ešte zaujalo,je hodnotenie na portáli Rotten Tomatoes,kde verzia z roku 1953 má hodnotenie 89%,verzia z roku 1997 o percento menej 88%!Zaujímavé,až sa tomu nechce ani veriť,asi najväčšia sila spočíva v scenári,kde herci sa snažia prevteliť do postáv,ktorých bolo viac ako 2200 a len cez 700 sa zachránilo,bola absencia záchranných člnov,a toto je príbeh niekoľkých z nich,Nostalgia je to pekná,ale Cameron vyťažil z vlastného filmu oveľa,ale oveľa viac.Na rok 1953 sa aj tak jedná o zaujímavé prispenie do celosvetovej tragédie...(26.11.2014)

 • Rocky62
  **

  Vzhledem k mé posedlosti Titanicem jsem si musel pořídit i další filmy. V případě této verze jsem docela znechucen. Pokud pominu model lodi, který by snad přece jen mohl být lepší, tak jsem nebyl zaujat téměř ničím. Jednak se tu o Titanicu nedozvíme skoro nic, ba dokonce je to tu bráno jako naprosto obyčejné plavidlo, což mě uráží a způsob jakým přijmou cestující oznámení o potopení lodi je opravdu k smíchu! Přirovnal bych to vez váhání k partě lidí, kteří navštíví svého kamaráda v nemocnici, jenž umírá na nevyléčitelnou nemoc a sdělí mu: ,,zdar vole, sme slyšeli, že umřeš.. škoda no, tak se měj zatim, my jdem na pivo" asi takto nějak se cestující a hlavní postava vyrovnali s osudem lodi. Tato verze se v mých očích nevydařila, bez emocí, bez podmanivosti bez ničeho, ale abych jen nekritizoval tak jsem rád, že se film drží faktů, jako jsou jména, časy a podrobné události, za což je také ta druhá hvězdička.(6.5.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace