• Han22
  **

  První katastrofický film, který vznikl... no ani na rok 1953 to není žádná velká hitparáda. V podstatě je tu dovedené k dokonalosti pozdější klišé podobných filmů, tj. že se nejdříve zdlouhavě seznamujeme s postavami a pak přijde katastrofa. Tady to seznamování trvá hodinu a sedm minut a sledujeme v něm naprosto nefunkční středostavovskou rodinu (odcizení rodiče, snobský otec, rozmazlená dcera, syn který není vlastní) a s nástřelem pár vedlejších postav (opilý kněz, zamilovaný mladík). Celé je to velice průměrné drama a o Titanic tu vůbec nejde. Pak se objeví ledovec, který škrábne modýlek lodi, ta se začne potápět, lidi se ukázněně evakuují a pak ukázněně, skoro až tupě čekají na smrt. Ani trocha vzrušení, napětí nic, aspoň že z toho snobskýho otce se nakonec vyklube docela sympaťák.(24.7.2018)

 • Blofeld
  *****

  Vysoké hvězdičkové hodnocení přičtěte jednak snaze dostat Titanik v hodnocení aspoň o něco výš a jednak obdivu k první hodině filmu, kde ještě šlo o příběh - a sice velmi pěkné melodrama. Po tomto bodě jednak do pozadí skoro úplně ustoupí Barbara Stanwycková (neodpustitelné!) a na její místo nastoupí spousta efektů, které byly už v době vzniku maximálně průměrné. Nepomáhá ani prapodivný závěr, v němž se všichni, kteří zůstali na potápějící se lodi, tváří unyle a sborově zpívají...(1.1.2007)

 • classic
  ****

  Z anglického Southamptonu dňa 10 apríla 1912 na pravé poludnie,niekoľko minút po 12 hodine vypláva Hrdý,prestížny,luxusný parník Titanic s najnižšími triedami,s tou najnižšou vrstvou,ktorí si museli šetriť,hádam,že niekoľko rokov,aby zakúsili pre nich lepší život,až po najvyššiu,prvú triedu s pracháčmi na palube,medzi nimi krásna so sexy hlasom Barbara Stanwyck(samozrejme fiktívna postava),alebo najbohatší pasažier,multimilionár John Jacob Astor,ktorého si zubatá nájde.Astor je pre zmenu reálne jestvujúca postava.Destinácia je americký New York,ale ako dobre viete,že TITANIC narazil na ľadovec po pár dňoch plavby a predstavy o lepšom zajtrajšku sú rázom fuč... Tento Titanic je úplne zbytočné porovnávať s mega nákladným 11 oscarovým z roku 1997 s Leonardom DiCapriom a Kate Winslet,pričom Barbara má ku Kate blízko,čo sa týka podobnosti.James Cameron asi videl verziu Jeana Negulesca,ktorá je úplne odlišná,táto verzia je o polovicu kratšia,Jeanova sa aspoň môže pochváliť a popýšiť,že má Oscar za scenár,Iron Jim pozbieral veľa cien,ale Akadémia mu ani nenominovala film na scenár.Tak 1:11,čo mňa ešte zaujalo,je hodnotenie na portáli Rotten Tomatoes,kde verzia z roku 1953 má hodnotenie 89%,verzia z roku 1997 o percento menej 88%!Zaujímavé,až sa tomu nechce ani veriť,asi najväčšia sila spočíva v scenári,kde herci sa snažia prevteliť do postáv,ktorých bolo viac ako 2200 a len cez 700 sa zachránilo,bola absencia záchranných člnov,a toto je príbeh niekoľkých z nich,Nostalgia je to pekná,ale Cameron vyťažil z vlastného filmu oveľa,ale oveľa viac.Na rok 1953 sa aj tak jedná o zaujímavé prispenie do celosvetovej tragédie...(26.11.2014)

 • Madax
  ****

  První katastrofický film jaký jsem kdy viděl. I když on to vlastně ani není katastrofický film, neboť samotná katastrofa se odehrává až v závěrečných dvaceti minutách. Tento film je ze všech filmů o Titaniku nejvíc podobný Cameronově verzi, neboť je zaměřený převážně na osudy několika (zřejmě smyšlených) osob, kteří na palubě lodi prožívají svoje vlastní příběhy, zatímco fakta ohledně katastrofy ustupují do pozadí. Po technické stránce vypadá film celkem dobře, hlavně záběry na potápějící se parník obklopený odplouvajícími čluny jsou nádherné. Je opravdu škoda, že tvůrci nepřihodili ještě alespoň dvacet minut katastrofy, sice by to natáhlo stopáž, ale jistě by se film stal mnohem atraktivnějším a třeba by i vstoupil do dějin...(24.11.2007)

 • Hilly
  *****

  V padesátých letech byly natočeny 2 varianty filmu, jednou z nich je tato, znatelně hůře hodnocená. Moje reakce: Prooooooč??? Pro mě jasných 5*. Vysvětlím proč. Efekty nehledejme. Nepotřebujeme je, jsou padesátá léta a vrak Titaniku objevíme až za 22 let a výrok, jak se to vlastně všechno stalo, uzavřou badatelé až v roce 2012. Co by mělo v tomto filmu být a je, jest příběh. Skvěle vylíčená rodinná situace jedněch pasažérů, která se utvrdí a uvědomí až v týlu smrti. Do toho ke všemu kvete nová láska, zprvu zavrhovaná, v okamžiku tragédie vyhrocená. Oslovily mne herecké výkony, charismatický kapitán, celková koncepce a atmosféra kolem potápění.(28.8.2015)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace