Podfukáři

• USA Now You See Me (více)
Mysteriózní / Krimi / Thriller
USA / Francie, 2013, 116 min (Special Edition: 125 min)

Skupina kouzelníků s názvem Čtyři jezdci je pronásledována FBI a Interpolem, jelikož během svého kouzelnického vystoupení vyloupila banku a peníze rozdala publiku. To však agenti netuší, že jakkoli se budou snažit, Jezdci budou vždy o krok napřed a jejich nové plány jsou ještě smělejší... Čtyři kouzelníci z různých koutů Ameriky dostanou záhadnou kartu, kde je napsáno pouze místo a čas setkání. I když si myslí, že na onom místě budou sami, jelikož jsou vyvolení, setkají se tam všichni dohromady. To však ještě netuší, že za rok budou tvořit dokonalý tým. Daniel Atlas, Merritt, Henley a Jack se sejdou ve stejném bytě, kde se jim ukážou plány na kouzelnickou show. Nikdo z nich však neví, kdo je na místo zavolal a kdo ty plány vyrobil. Už za rok se ale pouhé plány stanou skutečností. Společně tvoří kouzelnickou skupinu Čtyři jezdci a mají kouzelnickou show v Las Vegas. Jejich plánem je vyloupit banku v přímém přenosu. To se jim povede, ale následně je za to zatkne policie, kterou vede agent Dylan Rhodes a jeho společnicí je agentka Alma Dray z Interpolu. Nakonec je ale pustí. Celou jejich show ovšem natáčel Thaddeus Bradley, člověk co odkrývá cizí kouzla, a tak se s ním spojí. Společně si povídají o Lionelu Shrikovi, muži, jehož všechna kouzla Thaddeus odhalil, a když se následně pokoušel o návrat na scénu, zemřel. Thaddeus také říká, že další vystoupení kouzelníků je jen příprava na závěrečnou show, a měl pravdu. Thaddeus jim nakonec řekne, že ta banka byla pouze replika, a vysvětlil jim jejich provedení. Společně s detektivem tedy jedou do New Orleans, kde je další show. Tam jezdci okradou Arthura Tresslera, člověka, který je sponzoruje. Kvůli jeho pojištění totiž mnoho lidí ztratilo své domovy, práci nebo i blízké. Ukradnou jeho peníze a pošlou je na účet lidem, kteří tehdy měli pojištění od jeho banky a nikdy nedostali odškodnění. Ačkoliv se je Dylan snaží chytit, opět mu uniknou. Další den však zjistí, že má v mobilu štěnici, a nakonec se mu podaří zjistit, kde jsou. Všichni kromě Jacka utíkají pryč, on ještě musí spálit důkazy. Do bytu ale přijde Dylan a strhne se boj. Jackovi se však podaří uniknout do auta a najet na dálnici. Tam se ale vybourá a zemře... (TV Prima)

swamp

Neskutečná kravina, která baví od začátku do konce. Vypnout mozek (jen pobírat ty twisty) a užít si to. :) ()

predators

Koho by nebavily čáry, kouzla a magie?! Mnozí, stejně jako já si jistě pamatují show Davida Měděnépole a jasně se nám vybaví zvědavost nad tím, jak to všechno dělá. No, tady se nám partička zajímavých lidí pustila do něčeho většího, jako bohatým ber, chudým dávej a nebýt Morgana Freemana, kroutili bychom mozkové závity dodnes! 70% ()

PetrPan

Kouzla mne od raného dětství fascinovala - takle nějak by mohl začínat komentář seriozního uživatele čéesefdé k tomuto americkému bijáku plnému iluzí a ...no a tady mám problém, protože Podfukáři jsou vlastně jednou velkou kouzelnickou show, která je jen velmi nevtíravě opepřena příběhem, tedy pro někoho nevtíravě, jinému může absence chytlavější prózy chybět. Mně nechyběl, já byl na tripu a rajtoval jsem na červenožlutém slonovi bez sedla a projížděl se tajemnou krajinou za zrcadlem. Zhruba takhle si totiž představuju dokonalý relax, žádnej chlast, žádnej sex, žádný válení se, ale aktivní dovolená s poznávacím výletem. A Podfukáři jsou právě tímhle typem relaxu, pokud se tedy nebudete jejich účinku bránit a nebojte se, návykoví rozhodně nejsou. ()

Ratemus

Ani filmy od Rodrigueze nejsou tak přehnané jako tohle. Tohle fakt ne, to je ještě více absurdní než celej seriál Rychle a Zběsile, alespon že ten casting není tak hroznej, jen díky hercům a jejich dobrým výkonům se na to dalo koukat, jinak to ve mě nic nezanechalo, film hodně sází na bombastičnost protože příběh je nulovej, ale na mě tohle prostě nezabírá, možná kdyby mi bylo 15 let ()

silentname

Musím priznať, že táto partička ma skutočne chytila na správnom mieste. Podľa mňa veľmi dobré efekty, veľmi dobrý výber hercov a skvelé nápady zapracované do veľmi dobre využitého konceptu. Plus tie magické triky skutočne fungujú. A musím povedať, že som asi neočakával žiadny twist, ktorý sa vytasil. Takže veľká spokojnosť. Hodnotenie: A ()

Arsenal83

Téma kúziel a ilúzie ma vždy vo filmovom prevedení bavila, snáď len okrem Harryho Potera. Filmy ako Iluzionista, vtipný Maverick, alebo aj trochu dokumentárne pôsobiaci seriál Odhalené tajomstvá mágie a kúziel majú u mňa popredné miesto. Tento film nijako nezaostal. Príjemné herecké obsadenie, trochu napätia, zaujímavá zápletka a prekvapivý záver. Pre mňa bezchybné. Odporúčam pozrieť. ()

Bachy

První půlku jsem byl ohromně překvapen, jak dobře se bavím. Druhou už mne přestala bavit hra na efektnost za každou cenu a začal jsem trochu přemýšlet. A to je u Now you see me kapitální chybou. Tudíž překvapení ano, za zkoušku to stojí, ale velkou hlavu tam taky nenaleznete. ()

eLeR

Ja nie som žiadny kúzelník, ani odhaľovač kúzelníkov, ani mentalista, ani policajt, ani vykrádač bánk ... som len obyčajný divák, ktorý sa chcel baviť. A toto bola veľkolepá a efektná zábava. Mňa to náhodou bavilo, a úplne najviac Mark Ruffalo a Mélanie Laurent. Čáry-máry-fuk ... ()

Happens

Tak slibný začátek, který rozvířil kouzelný prach příběhu a upoutal divákovu pozornost, ale ztratil se v příliš o mindfuck snažící se přebujelé story rádoby nečekaným zvratem. ()

Chrustyn

Ze začátku svižná a zábavná podívaná se správnou atmosférou, kde si režisér a scénáristé pohrávají s diváky stejně jako ústřední protagonisté se svými protivníky. Později se však s přibývajícími minutami, film dostává do zbytečně překombinovaných vod, kde se vše vysvětlí, jen pro to, aby to vzápětí mohlo být úplně jinak. Možná,kdyby se film více držel při zemi a neměl potřebu vše sáhodlouze a dopodrobna vysvětlovat, mohl si snímek drive a napětí udržet po celou dobu. Takhle jsou svižné části až zbytečně často prokládány, těmi vysvětlovacími. ()

klerik

Pekne natočené, super obsadené. Ale film klame pekným telom, vo svojej podstate je to dosť preplácané. Scenár poriadne ani nevysvetľuje, prečo všetci policajti a agenti idú po kúzelníkoch (a pri tom neváhajú strieľať či likvidovať cudzí majetok). Mne to prišlo len ako drahšia verzia teenagerských filmov ako JUMPER či SOM ČÍSLO ŠTYRI. Pobavilo, ale vac to vdieť nepotrebujem... ()

SeBig

Originální námět, skvělý vizuál a lákavé obsazení. Takový jsou Podfukáři, ale přeci jen něco už bylo fakt přes čáru. ()

Ghoulman

(Následující text není podle skutečných událostí. Ačkoli by to nějak obdobně mohlo ve skutečnosti i vypadat). Především by mne zajímal způsob práce pěti scénáristů. Podle výsledku bych to viděl nějak následovně: Hollywoodské studio si najalo pisálka pro stvoření druhého Dokonalého triku. Jenže ne každý tvůrce (a to i mezi zkušenými psavci) nemá samozřejmě literární talent bratří Nolanů. Logický krok studia? Najmeme druhé člověka, kvantita se přece rovná kvalitě, dvě hlavy toho víc ví (a další sada podobných mouder – doplňte dle vlastního uvážení). Dva muži si lámají hlavu, kouří jednu dýmku za druhou (to přece spisovatelé dělají, nebo ne?) a stále hledají eso v rukávu - nějakou tu esenci, nějaký ten „prestige“. Ale kde nic tu nic, na tuhle magii jsou pánové krátcí. „Nu co, pět lidí už by to snad zvládnout mohlo.“ Řekl si jeden z pohlavárů ze studia a obvolal další tři scénáristy. Jenže došlo k řadě nešťastných příhod a nějakou záhadou se povedlo, že každý z pěti lidí byl během psaní uzavřen v malé místnosti bez oken a vymýšlel děj na vlastní pěst, s tím, že netušil, co plodí jeho čtyři izolovaní kolegové. Když se všichni poté sešli před natáčením, upustili v šoku dýmky na zem! Zjistili totiž, že napsané texty se k sobě hodí asi tak, jako Vin Diesel do titulní role Markéty Lazarové. Vůbec nic ve scénáři jako celku nedávalo smysl. Avšak v nastalém zmatku (a spuštěném požárním poplachu) bylo natolik těžké racionálně uvažovat, že se rozhodli to všechno ještě trochu opepřit a dát celému příběhu ten nejpraštěnější „twistending“ za posledních.... No, vlastně ten nejpraštěnější "překvapivý konec" v dějinách existence filmu (a možná i vůbec tak nějak v dějinách existence čehokoliv). Ale ne, věřte mi, když vám říkám, že ten závěr nedává ale vůbec žádný smysl. Podle mě je jedno, jak ten film vypadá. I kdyby měl vizuální efekty „hustší“ než Houdiniho obočí, nic to nemění na jeho do nebe volající nedomyšlenosti. ()

Jirka_Šč

Logika, s jakou postavy filmu občas přijímají zvraty, by mohla hladčeji klouzat dolů hrdlem. Avšak je to efektně natočené, má to okamžiky "otevřená ústa" (při prvním vidění) a bezprostředně po prvním shlédnutí jsme si to pustili znovu (částečně i proto, abych pochopil jeden prvek zápletky). ()

Scalpelexis

Tož..film to není úplně špatný, ale hrát si na chytřejšího, než jsem..ne..vychcanějšího, než dokážu i být..no táák. Je evidentní, že snímek se s každým trikem snaží přidat na úžasu, jen je tu na můj vkus až moc počítače a málo řemeslných iluzí. Kamera je skvělá a lajnuje to divákům pod nos přesně pod takovým úhlem a množství, aby dosáhla kýženého efektu. Nelíbí se mi nicméně scénář, úmysly hlavních hrdinů nejsou moc logické (zloděj se najednou změní v nějakého jánošíka?) a pointa je dost hloupá. Co nejvíc nesnáším na těchto filmech, je vysvětlování triků, k čemuž nám slouží poměrně zbytečný Freeman: Já ten trik sotva viděl a stejně vím úplně přesně, jak se stal! Please. I přes tyto logické lapsy a hloupé momenty je to vcelku zábavná podívaná, jedna velká show, která tak 4/5 filmu nepustí, nicméně na 4* to není. ()

Papekus

Po přečtení níže uvedených komentářů jsem nabil dojmu, že se po skončení filmu budu cítit nějak ošizen a oklamán. A opak byl pravdou .. užil jsem si zajímavě natočený film a pocit po skončení byl veskrze příjemný. ()

mcb

Optický klam a vlastně dosti falešný film, jemuž se dá podlehnout díky svižnému tempu, efektním vizuálním pozlátkům a sympatickému obsazení, které dokonale zakrývají fakt, že to vlastně celé absolutně nedává smysl. Leterrier vzpomíná na lobotomii Kurýra a servíruje divákům nerozluštitelný popcornový příběh, nad nímž je lepší raději nepřemýšlet a spíše se bezmyšlenkovitě unášet na vlně nablýskaných atrakcí. ()

Yardak

Vše podstatné řekl již uživatel M.a.t.t. Tedy jen ve zkratce: Stylově natočená kouzelnická show se zajímavým castingem, které občas utíká logika. Filmek je hodně zábavný - takže mezi 3/4 hvězdami. Závěrečný twist mě opravdu nepotěšil, proto uděluji slabší hodnocení, ale Mélanie Laurent je fakt kráska z Francie. ()

heyda

Až na ten závěr, parádní, svižná a dobře promyšlená hříčka s časem a prostorem. Jak už jsem napsal, závěrečný zvrat mě docela zklamal, ale nejsem až tak nasranej, abych musel jí s hvězdičkou dolů. Už teď se těším na pokračování. ()

mat.ilda

Že mainstream? Yeap... Tak ať! Ačkoli naspeedovaný rozjezd vystřídalo už v polovině ošívání z předčasného dojezdu, ta banda eskamotérů mně sedla přesto, že hodně připomínala Oceánovic parťáky a dokonce i přes fakt, že spousta triků nebyla ušita pouze na filmové postavy, ale hlavně na diváka, který v té rychlosti leccos přehlídne a především nebude mít kdy se v chybách šťourat... ale vem to čert, i když jsem se dvě hodiny cítila podváděná, ovšem nikoli nezabavená. ()

Třetí Podfukáři oficiálně na cestě

Třetí Podfukáři oficiálně na cestě

30.04.2020

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo, že chystá třetí Podfukáře. Spolu s tím dostane série taky čerstvou krev v podobě scenáristy Erica Warrena Singera (Špinavý trik, Top Gun: Maverick). Ten prý… (více)

Rychle a zběsile shání režiséra

01.08.2015

Daniel Radcliffe opět mezi kouzelníky

Daniel Radcliffe opět mezi kouzelníky

02.10.2014

Jedním z nejpřekvapivějších hitů posledních let byli Podfukáři, kriminálka o čtveřici jevištních kouzelníků, kteří se dali na dráhu zločinu. Film vydělal tučných 350 milionů dolarů, což mu zaručilo… (více)