Stavebná firma pri demolačných prácach poškodí a pradávnu hrobku a prebudí v nej hromadu krvilačných zombíkov z dlhého spánku. Našťastie, sú tu dvaja frajeri z East Endu, ich podarení kamoši a agilní starčekovia z miestneho domova dôchodcov. Svižná antideveloperská zombícka komédia doplnená jedinečným londýnskym slangom sa zmení na krvavý kúpeľ. (TV JOJ)

Radek99

Tradiční britská zombie komedie, tedy hodně specifický subžánr hororových filmů, mě osobně hodně baví, protože se tu potkává ten nenapodobitelně britský smysl pro humor a obvykle má takový snímek i některé významové přesahy. Cockneys vs Zombies začínají jako (opět tak typická) britská gangsterka, Matthew Hoene je takový levnější Guy Ritchie, vychází a respektuje stavovské rozdělení britské společnosti a jeho srdce zjevně také bije za dělnickou třídu, a vůbec není překvapením, že se jeho film ohání i sociálním aspektem, kolik skvělých britských sociálně laděných komedií už tu bylo, že. Velmi mne ale překvapil generační aspekt, obdivovat dědu, který bojoval proti Hitlerovi, má v britských filmech sice také svou silnou tradici, ale tady tvůrci udělali z mezigeneračního svorníku motor děje i celého filmu, což mne v primárně teenagerský koncipovaném snímku mile překvapilo. Jo, jasně, je to béčko se vším všudy, navíc je tu dost znát nízký rozpočet, americkým produkcím (The Walking Dead, Zombieland atd.) se to opravdu vůbec nedá postavit v roveň, leč tahle komedie má své nezpochybnitelné kouzlo...a navíc tak přesně odráží sílu britského ducha, ducha silného a sebevědomého národa - natřeli to Němcům, natřou to i zombíkům, bojovat je prostě nutné... Češi by takovýhle snímek mohli natočit jen stěží, leda by to byl zombieŠvějk... ()

Fr

,,…HEJ ZOMBIE! PADEJTE Z MÝHO RAJÓNU!....“ /// Hlavně prej všechno musí vypadat pohodově a vodlechčeně. Mizernej rozpočet přebije nadšení a zápal ,,pro věc“, slabej scénář zase všudypřítomnej černej humor, jenž (spolu s rudou barvou) musí každýmu cákat až do vobejváku! A tak stvořili partičku naturelem podobnou tý z Misfits (v klidu, je to fakt levná napodobenina…) a vsadili na zesměšnění osvědčenejch ,,zombie“ postupů. Má to jeden zádrhel – nemá to napětí a ani se moc nesměju. Možná ty mladší rozchláme parta důchodců, ale to se prostě se čtvrteční dopolední návštěvou Kaufláče nedá srovnat! Tam jsou emoce, napětí…..(pravda, ten humor mi taky dost často chybí…). Těm děckám nevěřím ani to, že se neberou vážně, což by měl bejt u takovýho filmu základ (tady maj ty důchodci celkem navrch). Dokonce tu je málo dobrejch či hustejch gagů. Je to takový – HLOUPÝ! Takže další pohádka, která u ,,Fr“ propadla. A jak tak koukám, nejen u mě. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Su zvědavej na bitku zombie rowdies. 2.) Zajímá mě co vznikne spojením hrobníka, Damu, Famu a domova důchodců. 3.) Thx za titule ,,dezibook“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ ne ()

B!shop

Naprosta spokojenost. Zacatek sice vypada jak light verze Ritchieovek s vcelku mizerne nacasovanejma forama, ale sem tam se necemu zasmat da, flashbacky jsou suprovy a herci sympataci. Ale po pulhodince se z toho vyklube solidne krvavej horor s tak stupidnim pribehem, az se clovek musi smat. Ono je to stejne spis horor mixnutej s cernou komedii. No a zaver je takovej narez, ze sem musel prihodit ctvrtou hvezdicku. K tomu slusny triky, fajn hudba a hlaskujici borec Ford. Klidne bych sel do druhyho dilu. ()

ricci.s

Tie britské komediálne zombárne asi ani nemôžu sklamať a keď si to porovnám s ďalšími úspešnými kúskami (Súmrak mŕtvych, Doghouse, dokonca americký Zombieland), toto je asi jediný film, pri ktorom som dlho uvažoval nad plným počtom. Tvorcovia by ale museli ešte viac pridať na krvilačnosti, aby som bol úplne spokojný. V každom prípade strčiť do toho vitálnych dôchodcov bolo to najlepšie, čo sa tu dalo vymyslieť. Dokonca by som privítal, keby dostali stopercentný priestor, lebo tých skečov s nimi mohlo byť ešte omnoho viac. Zvláštne, taká jednoduchá banalita, a ešte to nikoho nenapadlo. Scénka s miminom či "šprintujúci" dedko s vozíčkom ma však pobavili ako už dlho nič, čoskoro si dám určite s radosťou repete. ()

JFL

Prvoplánově předvídatelný žánrový kousek bezostyšně konstatuje svůj centrální a také bohužel jediný nápad už samotným titulem. Na sestřihání řízného traileru je tu toho dost, ale na soudržný film prachbídně málo Postavy se plahočí od jedné teoreticky vtipné scénky ke druhé, ale vše je tak přímočaré, že se v záplavě očekávaných point a vtípků utápí i ta hrstka neotřelých vtipů. Všechno je tak strašně moc british a East-End, až to působí zoufale nuceně jako nějaké turistické video, nebo prostě jen další laciná žánrovka, která si užije sezónní koloběh na žánrových festivalech a pak zapadne do zapomnění. Porovnávat tohle se "Shaun of the Dead" je stejné, jako podobně poměřovat libovolný titul z každoroční záplavy poloamatérských zombie-videobraků s prvními třemi zombie-filmy George A. Romera. 5/10 ()

• Keď vybuchne v dodávke bezpečnostná farba a zadymí auto, vodič Terry (Rasmus Hardiker) si otvorí okno a kašľe von z okna. V ďalšom, bezprostrednom zábere sú však všetky okná uzavreté napriek dymu v aute. (Laslo)
  • Cockney je východolondýnský dialekt používaný hlavně v části East End, odkud hlavní hrdinové filmu pochází. (Milan25)