Zevláci vs. Zombíci (festivalový název)

Cockneys vs Zombies

Dôchodcovia vs. Zombíci

Horor / Komedie

Velká Británie, 2012, 85 min

Zombie parodie mám rád (samozřejmě se žádná zdaleka nemůže rovnat Braindeadu) a tak byl tenhle film pro mě povinnost. Britové mě ale docela zklamali. Řežba to sice byla nevídaná, ale vtipů jsme čekal mnohem víc a mnohem drsnější. Pořád jsem se hodně dobře bavil, ale potenciál to mělo rozhodně větší. 75%(6.3.2017)

*** a půl. V rámci možností Zombie žánru svým způsobem originální snímek, který mi připomínal známější Soumrak mrtvých. Film jsem zhlédla v originálním znění, takže jsem si mohla užívat úžasného britského akcentu celého hereckého ansámblu, zejména však Rasmuse Hardikera. Ten kluk byl kurňa zatraceně dobrý:) Cockneys vs Zombies nabízí vydařenou britskou podívanou, v níž se dokazuje, že i letití senioři se dokáží se Zombie apokalypsou vypořádat po svém.(5.1.2014)

Svižná, rezká a britká komédia made in Great Britain. O nič svetoborné sa samozrejme nejedná, ale v záplave toho zombie balastu, ktorý nám rok čo rok obšťastňuje naše zrako- a sluchovody, vyčnieva ako luxusná 50ročná k*rva v domove dôchodcov :) Ako sa hovorí, medzi slepými je i jednooký kráľom ;) "Hey, Zombies! Get the fuck out of my East-End!"(3.11.2012)

• gojackill

Je tam hodně zombíků, je to komedie a nemůžete se u toho bát. Zombie jsou velmi pomalé, hloupé, málo agresivní a vůbec z nich nejde strach. O dost více mi vyhovoval černo humorný Braindead od Petera Jacksona, jednak to bylo vtipnější a za druhé to občas bylo opravdu děsivé. Je to velmi podobné filmu Soumrak mrtvých, jen je to o něco horší. Absence nějaké výraznější komediální postavy je znát.(22.10.2012)

Není to nic objevného, ale na zahřátí to stačí. Občas se povede i nějaký vtip (zejména v krátkých flashbacích) a hláška. Důchodci bojující se zombie se rozhodně nevzdávají snadno - úprk s pomocí chodítka před mátožnými nemrtvými ("Proč jsou, sakra, tak rychlí?!"), zombie mimino nebo dědeček kosící zombie samopalem. Osobně bych si odpustila některé nechutné detaily trhání masa a požírání. SHRNUTÍ: Proč je někdy dobré mít garáž nacpanou zbraněmi.(30.9.2018)

• - Keď vybuchne v dodávke bezpečnostná farba a zadymí auto, vodič Terry (Rasmus Hardiker) si otvorí okno a kašľe von z okna. V ďalšom, bezprostrednom zábere sú však všetky okná uzavreté napriek dymu v aute. (Laslo)

• - Cockney je východolondýnský dialekt používaný hlavně v části East End, odkud hlavní hrdinové filmu pochází. (Milan25)