Do Říma s láskou

• USA To Rome with Love (více)

Režisér Woody Allen při své cestě po Evropě tentokrát doputoval do hlavního města Itálie, kde si zahrál s osudy několika různých lidí. Film je složen ze čtyř povídek. V prvním příběhu přijíždí postarší manželský pár (Judy Davis a Woody Allen) do Říma, aby poznal nastávajícího své dcery, z něhož není její neurotický otec zrovna nadšený. Další příběh filmu je o prostituce (Penélope Cruz), která má za úkol splnit jakékoliv přání klientovi, jenž moc netuší, co po něm ta podivná žena chce. V následující části si italský dav splete muže (Roberto Benigni) s filmovou hvězdou a jeho život se otočí o 180°. V poslední povídce navštívíme mladý americký pár (Greta Gerwig a Jesse Eisenberg), jehož životem zamíchají dvě nenadálé návštěvy v podání Ellen Page a Aleca Baldwina. (oficiální text distributora)

Brinkley

Dějové linii tenora ve sprše dávám 100%, všemu ostatnímu tak 20% (buď stěžejní myšlenku Allen již v předešlých filmech zpracoval a mnohem lépe, v historce s Benignim až těžkopádně moralizuje na téma bulváru a světské slávy vůbec). Škoda. ()

LuckyDuckie

102 minut allenovského nípání se v nose. lepšího pseudošušně než pohřebáka zpívajícího operu pod čurkem vody neulovíte. zklamání. ()

josieaddms

Chudáček Woody. Jeho nové filmy jsou vyčpělé, prázdné, a kýčovitě líbivé. Dřív byl Allen můj skutečně velký idol, jeho filmy byli originální, intelektuální, zajímavé, nové, a opravdu skvělé. Teď už je to jen taková mainstreamová sláma pro masy. Postava Jerryho kterou zde hrál o něm asi hodně vypovídala. Je až směšné jak se snaží přiblížit a zalíbit mladým, a proto tam dává samé angažované herečky pěkně v moderních džínsách... No, nemůžu mluvit ani o zklamání, nečekám už od něj nic dobrého. Ale jeho pohledy na nevěru opravdu není to, co bych chtěla poslouchat. Zvlášť ten příběh s Cruzovou byl poněkud amorální a pitomý. Jasně, měl tam pár dobrých nápadů i pár celkem povedených vtipů, ale když si člověk vzpomene jaký velikán to býval... Jeho filmy už ztratili úplně kouzlo. A Ellen Page byla ohromně nesnesitelná, ale alespoň jí to tam nakonec (a všem jí podobným) natřel. Líbil se mi nápad se zpěvákem ve sprše, a celkem i ten o Benignim, byl to zajímavý způsob kritiky společnosti. Ale stejně je na tom silně vidět že ty myšlenky už tahá z paty. Mám sice ráda jak si umí vyhrát s charaktery postav, a určitá šikovnost je v tom znát, ale měl by si už prostě dát tvůrčí odchod. ()

pabelito

Najslabší, najslabší, najslabší Woody Allen EVER. Pritom potencial to jednoznacne malo. Ale kazda jedna poviedka bola absolutne nedotiahnuta, akoby ich Woody pisal vo vlaku a bal sa, ze bude musiet vystupit uz na dalsej stanici. A ked zisti, ze este stale pokracuje v ceste, rychlo dopise dalsich par frkov a opat sa pozrie z okna a opat zisti, ze este nevystupuje. A zrazu je tu konecna stanica, scenar je hotovy a Woody povie "Srať na to, je to hotové". Woody, Woody... Nech sú pre teba moje dve hodnotiace hviezdičky výstrahou do budúcna! ()

VeeDee

Asi jsem přesná cílová skupina Woodyho. Mnozí tu naříkají, že předchozí filmy byly lepší... ano, svým způsobem. Já vím, že už nás nic nemůže překvapit a že charakterističtí roztěkaní muži se prolínají všemi jeho filmy. Ale i tenhle kousek má co do sebe a je to čistě oddechová komedie. Barcelona mě uchvátila, Paříž mě nechala zamyšlenou, Řím mě pobavil. Obzvláště příběh o znenadále slavném a o pěvci ve sprše! A navíc jsem nyní přesvědčená, že musím Řím co nejdříve navštívit (stejně jako Barcelonu)... prostě to na mě funguje....a zajímalo by mě, jak by pojal Prahu! :-) ()

Onas

Brr, nejhorsi casting ever. Jesse Eisenberg a Ellen Page, to je silna kava. Na druhou stranu typek ve sprse vybornej a jako pripominka vikendu v Rime dobry. Atmo to ma. ()

Chip89

Jediný příběh, který mne opravdu zaujal byl ten, ve kterém hrál Roberto Benigni. Vtipné, jednoduché a zároveň hodně zmatené. Ostatní příběhy byly tak nějak obyčejné a nezajímavé. Každopádně hodnocení tři dávám, protože jedna povídka se mi opravdu líbila a záběry Říma, nádherného města, který je podle mne, nejnádhernějším místem, co si člověk může přát vidět, byly fascinující. ()

BDMarty007

Má to mnoho pozitivních atributů, ktere filmy WA mívají a po rozpačitém počátku to začalo být velmi zajímavé, spousta originálních a ujetých nápadů (zpěvák ve sprše...), které nikdo jiný než WA nevymyslí. Allec Baldwin jako našeptávač hlavního hrdiny, kterého ale občas vidí i jeho partnerky je také klasická allenovština. Spousta krásného pseudo-intelektualismu, inteligentního humoru a samozřejmě krásné dívky. Alessandra Mastronardi je skvělý objev, a Ellen Page je ve své roli také skvělá. V podstatě jediné co mi na filmu vadí a to ale hodně, je příběhová linie s Leopeoldem. Ta je úplně izolovaná od zbytku filmu, celkově hloupá a vůbec nechápu, co to má znamenat. Jestli to má být odvolávka k určité linii italské kinematografiie (ala Maléry pana účetního…). ()

Psycho.R

Asi nejvíc mě pobavil příběh Roberta Benigniho, a samozřejmě Woodyho. Z toho lítala originalita a vtip na všechny strany. Tenhle film "zkrátka předběhl svou dobu." :-D ()

Oonika

No... nejradši bych hodnotila každou tu "povídku" zvlášť. Nejvíc mě bavil operní zpěvák ve sprše a nechtěná sláva obyčejného člověka... :-) Povídka o Milly a jejím manželovi byla roztomilá, ale žádný velký tahoun.... A ta poslední... No buď je Ellen Page fakt špatná herečka, nebo jí ta role moc nesedla, nebo nesedla Ellen mně, ale to bylo fakt strašný!! ()

Blacki

Je to vtipné, příjemné a nenudí to. Bylo bezva sledovat a divit se, kam až Vás může zavést cesta ke kadeřníkovi:-). ()

mira.l

Hmmm... Woody... O čem že to vlastně bylo? Jak uplést z hovna bič aka jak ulovit na ulici hvězdu z ničeho, a aby to nepůsobilo dojmem mála, tak do toho přidáme ještě něco, co v naší už trochu senilní hlavě uzraje? Nebo to byla variace na téma "Když kámen šoustá cihlu"? Když se to tak vezme kolem a kolem, tak to byla solidní slátanina, kde se skákalo chaoticky od jednoho ke druhému, Alec Baldwin, který tam zpočátku fungoval jako náhodný kolemjdoucí, se začal zjevovat jako kouzelný děd Vševěd. Operní zpěvák - amatér - ve sprše - a já se ptám, odkud a kam mu tekla voda?? No, dva drobné plusy = dvě hvězdičky to mělo: krásné záběry Říma a Ellen Page. Vidět jednou bohatě stačilo. ()

arinečka

Tři * kvůli Římu. poměrně otravný film, hlavně ty epizody s Benignim. Nejvíc se mi líbily obrázky Říma. kéž by jich bylo k vidění víc :( ()

štíple

Nejmenovaná filmová kritička dala tomuto filmu 30%. Byla toho názoru, že Woody podcěnuje diváka. Od té doby, co Mirka Spáčilová zcela nekriticky opěvovala filmy F. Renče, věřím výhradně svému vlastnímu úsudku. Film byl jako vždy skvělý. V prvním plánu se smějete klasickým Woodyho hláškám. Máme tu 1 nefalšovaného neurotického operního režiséra v podání W. Allena. Pak tu máme stejně allenovsky neurotického mladého Itala, který se právě oženil a za pomoci svých příbuzných chce udělat štěstí v Římě. Do třetice zmatený Ital středního věku a nenadálá celebrita - Roberto Benigni - má divákům také co sdělit. Připočtěte prostitutku v neodolatelném podání Penelopy Cruz a Ellen Page coby přesvědčivě narcisistní pseudointelektuálku. Překvapí dokonalá znalost italského prostředí a naturelu. Že by Woody celý život skrýval svoje kořeny? Jako vždy se ve filmu dočkáme situací, jejichž trapnost je dovedena až za hranici snesitelnosti. Dokonalá parodie široké škály lidských slabostí - to jsou filmy Woodyho Allena. Záleží na vás, kterou rovinu jeho vyprávění si vyberete. ()

Fafyna

Ideální film pro letní prázdninové odpoledne, trocha romantiky, spousta humoru a sarkasmu. Woody Allen navíc dokáže každou situaci dovést do naprosté absurdity. Vše ještě dokresluje výjimečná atmosféra evropské metropole.. Prostě hned mám chuť vyrazit na výlet! ()

Lobotommy

Někdy mě to nebavilo, ale jindy mě to bavilo hodně. Musím ale říct, že jsem od Allena zvyklý na lepší věci... Ve všech povídkách byl celkem zmatený děj, to se bohužel moc nepovedlo. Na druhou stranu náměty povídek a jejich obsazení bylo velmi nápadité. Benigni v neukecané roli, nestoudná Cruzová, přítomně nepřítomný Baldwin a bože ta opera! Musím jít do opery... ()

štófy

Woody se vrací plný elánu a konečně znovu obsazuje sám sebe. Jeho gesta a řeč jsou již fenomenální a s věkem neztrácejí nic ze své dokonalosti. Všichni herci jsou vybráni perfektně a Řím je opravdu nádherný. Líbily se mi všechny epizody, každá hlavní postava byla něčím zajímavá. Dále mě nadchla přítomnost italštiny, Allen si velice dobře uvědomuje, kolik vtipů dodá filmu jen tím, že některé pasáže budou italsky. ale ve srovnání s Paříží a Barcelonou tomu něco chybělo. Něco,co nedokáži pojmenovat, ale musím kvůli tomu ubrat jednu hvězdičku dolů. ()

Best Film Fest 2012

Best Film Fest 2012

08.12.2012

Hlavní taháky 47. MFF Karlovy Vary

Hlavní taháky 47. MFF Karlovy Vary

24.06.2012

Letošní festival v Karlových Varech je za dveřmi a ČSFD.cz vám opět připravila speciální sekci věnující se této význačné filmové události. Najdete v ní hlavně kompletní program filmů na festivalu.… (více)