Do Říma s láskou

• USA To Rome with Love (více)

Režisér Woody Allen při své cestě po Evropě tentokrát doputoval do hlavního města Itálie, kde si zahrál s osudy několika různých lidí. Film je složen ze čtyř povídek. V prvním příběhu přijíždí postarší manželský pár (Judy Davis a Woody Allen) do Říma, aby poznal nastávajícího své dcery, z něhož není její neurotický otec zrovna nadšený. Další příběh filmu je o prostituce (Penélope Cruz), která má za úkol splnit jakékoliv přání klientovi, jenž moc netuší, co po něm ta podivná žena chce. V následující části si italský dav splete muže (Roberto Benigni) s filmovou hvězdou a jeho život se otočí o 180°. V poslední povídce navštívíme mladý americký pár (Greta Gerwig a Jesse Eisenberg), jehož životem zamíchají dvě nenadálé návštěvy v podání Ellen Page a Aleca Baldwina. (oficiální text distributora)

rekkky

Mírně pochmurná atmosféra bez většího spádu a náznaku zápletky či větší záživnosti. Řím již zažil lepší filmové romány. ()

Illioplius

Každý príbeh by sa dal ohodnotiť osve. Príbeh s náhle sa slávnym stanúcim Benignim bol prehnaný a nie veľmi vtipný, ale mal akú-takú myšlienku. Celkom ma iritoval príbeh s operným spevákom a príbeh s prostitútkou. Woody Allen hrá tým svojim bežným štýlom a skutočne nie som priaznivcom umelo vytváraných hádok či potýčok (v lietadle, o odborových zväzoch a pod.). To s prostitútkou sa mi nepáčilo preto, lebo celá zápletka bola postavená na nepravdepodobných udalostiach a náhodách (ktoré však neboli absurdné ako v prípade Benigniho). Príbeh s architektmi sa mi páčil najviac. Najprv som nechápal, prečo sa z činného účastníka deja stal len akýsi pozorovateľ a komentátor, no potom mi to došlo, že šlo vlastne o jeho spomienky na mladosť. V tomto príbehu sa mi aj páčila Ellen Page, ktorá hodnoverne zahrala plytkú pseudointelektuálku a môžem povedať, že som sa na ňou hranej postave schuti pobavil. ()

Axident

Kdybych Woodyho neznal a neměl rád jeho tvorbu, když byl na vrcholu tvůrčích sil, možná by se mi tahle nekonzistentní, recyklovaná lepenice i líbila. Takhle mi ovšem přišla maximálně nudná, povětšinu času jsem se cítil za Woodyho trapně a bylo mi ho líto. Nepomohl ani hvězdný ansámbl. Ellen Page mě furt bere, ale to nestačilo. Nefunkční římská koláž, nezajímavá mozaika z příběhů, které Woody natočil už mnohem, mnohem lépe. Jeden z nejslabších jeho filmů... Jediné, co mě pobavilo byl, ač profláklý, nápad se zpíváním ve sprše. ()

BOURQUE

W. Allen teraz zavítal do Ríma a jeho film je v podstate manifestáciou jeho myšlienok, vyvolané večným mestom. Máme tu najrôznejšie „životné tragédie“, typické pre italské prostredie. Hudba ako vždy je na vysokej úrovni. Herecké výkony sú taktiež veľmi dobré avšak celková kompozícia filmu je len priemerná. Škoda, mohlo by to dopadnúť oveľa lepšie. Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

owwidius

Ma to svoj styl ako vzdy, co je pekne, ale po skonceni filmu som bol skor unudeny a takto po mesiaci od pozretia som si musel pozriet znovu trailer, lebo som si z neho pamatal tak akurat uvodnu sekvenciu. Dejovo su to 3 epizodky ktore sa prelinaju len tym, ze sa odohravaju v Rime. Lenze Rim je asi jediny tahak filmu, samotny dej sice neni nudny, ale dako ma ani jedna z nich neoslovila a bol som skor otraveny. [#3/2015] ()

radaza

Tento film se asi nedá sledovat jako film, ale jako sbírka Allenových absurdních povídek. V málokterém filmu se jim přiblížil jako zde. A pokud vám takový humor vyhovuje, tak jste se museli skvěle bavit. Je to šílené, ale já se hodně zasmál a takových filmů je pomálu. ()

candy_daze

Woodyho Italské pojednání o sexu a slávě mě příjemně překvapilo. Už jen proto, že v povídkách je právě jasně vidět ten společný koncept. Zarytým Allenovcům může humor přijít příliš přízemní, pořád tam ale ten starý absurdní Allen z větší části je. Příjemný kompromis mezi starým a novým. O zbytečnosti Baldwinovy role by mě musel někdo hodně dlouho přesvědčovat, protože právě ta část filmu se mi zdála nejlepší (i když by se dalo o Ellen Page jako o "femme fatale" dost polemizovat). Mrzí mě jedině to, že z toho na mě Itálie nedýchá tak, jako třeba Barcelona ve "Vicky, Christina, Barcelona" nebo Paříž jako v "Půlnoci v Paříži". ()

papaguy

Z filmu si lze odnést tři poučení – 1. bacha na hysterické začínající herečky, 2. na všechny neurózy světa je nejlepším lékem kvalitní sex a... 3. v Římě je hezky. ________ V tomto povídkovém filmu, ve kterém dějové linie bez nějaké zjevné provázanosti přecházejí z jedné na druhou, se setkáme s celou řadou takřka archetypálních postav. Woody Allen pálí do vlastních řad, ušetřeni však nezůstanou ani výrobci a konzumenti "senzací" o celebritkách - novináři a diváci. („Já to věděla, vypadáte jako typický trenkař“,„Leopoldo Pisanello snídal dva tousty.“). Film trochu strádá určitou rozvleklostí. Určitě by prospělo stopáž tak o 10 min. pokrátit. To je ale asi jediná větší výtka. Ke kladům určitě patří hudební složka (např. hned na začátku zazní původní verze hitu Volare takřka ve swingovém rytmu (která se mi líbí mnohem víc, než ta uřvaná od Gipsy King...). Jinak se zdá, že pan Allen buď stárne, anebo zapůsobilo jihoevropské prostředí. Tradiční Allenovský cynický humor a sebeparodie coby neurotického inťoše sice nepostrádá obvyklou dávku sarkasmu a jízlivosti, zároveň však mírně odlehčuje a celkově směřuje více k ujetosti a absurditě. Což na mě v tomto letním počasí zapůsobilo vskutku příjemně a svěže. Diváci zvyklí na hutnou intelektuálskou nálož plnou sebemrskačského nípání v kalných vodách vztahů, budou možná zklamáni, Ti co se chtějí v parném létě něčím nenáročnějším pobavit, budou spokojeni. Každopádně když nic, tak přinejmenším jako propagace evropských památek film určitě funguje skvěle.:-) ()

GlamourCat

Jako každý z posledních filmů Woodyho Allena: Slabé omílání pořád toho samého dokola, 0, 00% morálky, pár slušných vtipů a nakonec vlastně o uplně ničem. Člověk nevyjde z kina ani poučenější, ani překvapený, nic. Kdysi byly Woodyho filmy jedna opera ve sprše za druhou, plné všeljakých zvláštníchh, ale sympatických postav. A katastrofa je i to, jak se Woody modernizuje a snaží se "jít s dobou". Některé příběhy lepší, jiné naprosto zbytečné. Nemůžu mluvit o zklamání, protože od devadesátých let od něj ani nic moc nečekám. Jednu hvězdičku za to, že v tom sám hrál, za pár slušných postřehů a Judy Davis. ()

joker30

Milá komédia, krásna oddychovka. Nieje to sice Vicky Cristina Barcelona ale niektore sceny boli naozaj vydarene a vtipne. 65% ()

PEZ

Ako pri kazdom Allenovom filme, casting prvotriedny. Tentokrat presunuty do Rima. Aj Europa Allenovi sadne, v Rime musel mat ozaj dobru naladu, lebo okrem klasickych allenovskych "vztahovych dialogov" sa tu najde nesmierne vela vtipnych situacii. U mna najviac bodoval Roberto Benigni a samotny Woody Allen. Len tak dalej. ()

darkreider

Linky s Allenom a Baldwinom sa mi páčili, ale ten zbytok išiel nejak moc mimo mňa. Našťastie hudbu z operi Pagliacci mám rád a tak som to, čo ma nebralo vytlačil a sústredil sa na to pekné. ()

mardun

Italii Miluju a Vse co je s ni spojeno. Nadherna komedie od Mistra Woodyho. Kdyz Americka Komedie v Italii tak poradne prastena. Komicky bravurne zpracovane s lehkosti a svezesti. ()

Ozzy2

Skvělá komedie, sprcha na jevišti šílenost, fakt jsem se válel smíchy.Navíc všechny krásy věčného města, co víc si přát.Další plus je to, že to nikoho nenapadlo zničit dabingem. ()

Kingjiri

Ze čtyř příběhů mě pořádně bavil jeden (prostitutka) a jeden aspoň částečně (s Allenem). Zbylý příběhy byly hodně nudný. Těšil jsem se na exteriéry Říma, ale většinu stopáže nakonec tvořily interiérový scény. Fanoušek Woodyho Allena ze mě fakt nikdy nebude, ale myslim, že ani pro jeho skalní fanoušky nebude To Rome with Love žádnej majstrštyk. Za casting a pár povedenejch vtípků druhá hvězda. ()

tranquill

"Co je to? Sebedestrukce..." Allenův útok na mou bránici často destruktivní je. A je tomu tak i zde. Kam ten chlap na ty scénáře chodí... "Tohle město je neuvěřitelné..." A Woody s ním... ()

pagacova

Nejsem nijak skalní fanoušek Woodyho Allena, ale tenhle film mi přišel vtipný, s absurdními zápletkami a dobrými hereckými výkony. S výsledkem jsem spokojena - pro večerní odpočinkové kino je to dobrý snímek, ale vystačím si s jedním shlédnutím. ()

aLCaP0Ne

Pre mňa nečakané a príjemne prekvapenie od Woodyho, ktoré ma omnoho viac zaujalo ako to bolo v prípade Polnoci v Paríži. Skvelá oddychovka so zaujímavo poprepletanými príbehmi v prekrásnom prostredí Ríma. Prečo film vidieť? 1, Neviem ako to chodí v Taliansku a na čo všetko sa tam kladie dôraz (hlavne v móde). 2, Nikdy som nevidel Rím a chcem ho aspoň na oko spoznať. 3, Chcem vedieť či naozaj pravda o Talianoch, že sú takí rozpálení v láske. 4, Mam chuť si pozriet oddychovku... ()

Best Film Fest 2012

Best Film Fest 2012

08.12.2012

Hlavní taháky 47. MFF Karlovy Vary

Hlavní taháky 47. MFF Karlovy Vary

24.06.2012

Letošní festival v Karlových Varech je za dveřmi a ČSFD.cz vám opět připravila speciální sekci věnující se této význačné filmové události. Najdete v ní hlavně kompletní program filmů na festivalu.… (více)