Vincentův svět

Scénář:

Doug Ellin, Rob Weiss

Kamera:

Steven Fierberg

Kevin Connolly, Adrian Grenier, Kevin Dillon, Jerry Ferrara, Billy Bob Thornton, Jeremy Piven, Haley Joel Osment, Emmanuelle Chriqui, Emily Ratajkowski (více)

V dlouho očekávané filmové verzi cenami ověnčeného úspěšného seriálu kanálu HBO Vincentův svět se opět sejdou herci z původního seriálu, v čele s Kevinem Connollym, Adrianem Grenierem, Kevinem Dillonem, Jerry Ferrarou a Jeremym Pivenem. (Freeman Ent.)

Gwaihir

Možná je to i tím, že mě seriál minul, ale nebyl jsem tou partičkou, která se pohybuje v zajímavém prostředí zákulisí filmu nijak zvlášť osloven. Potenciál prostředí je zde totiž absolutně nevyužit, nebo spíše využit naprosto tristním způsobem. Je tedy pravda, že některé části mám mírně zamlžené, díky nastupující filmovovíkendové únavě, ale nemyslím, že by se druhým podíváním, kterým hodlám provést následnou nápravu, něco významně změnilo. (Filmový víkend ČSFD 2015) ()

Lenchik

Serial bol pre mna muzskou verziou Sex and the City, takze sa nevyhnem porovnavaniu ani co sa tyka ich filmoveho zavrsenia a musim uznat, ze Entourage vyhrava. Vsetky postavy velmi prirodzene a s humorom naviazali na poslednu epizodu v seriali a nechybala poriadna davka americkych celebrit nielen zo zabavneho priemyslu (Warren Buffett). Pre mna vsetko, co ma spravna komedia mat: ti spravni herci, napatie, akcia a vtipne momenty az do uplne poslednej sceny! Jedine, coho sa uprimne obavam je, ze charizmu a vtipy epickeho Ari Golda uz neprekona ziadna ina serialova postava! ()

salisbury

Můj mozek nebyl nikterak zatížen seriálem Vincentův svět a proto pln neznáma vkročil do této filmové prskanice. Již z počátku dávnověku jsem vytušil, že se nudit nebudu a zejména Jeremy Piven mi před očima vybrousil herecké ambice. Haley Joel Osment nám z Šestého smyslu povyrostl na všechny strany, ale naštěstí s ním povyrostlo i herecké cítění, kterého měl na rozdávání. Skvělé a velmi vtipné byly štěky okoukaných hereckých hvězd. Neeson byl parádní, snad jen kvůli němu to dám znova. Dle mé skromnosti si myslím, že se film povedl a já jsem si prožil nahlédnutí do světa pana Vincenta se stálým úsměvem na rozpraskaných rtech. ()

PauloZ

L.A. se po několika letech útlumu vracít zpět do žebříčku žádaných filmařských lokalit. A tady to máme hned v tom nejtypičtějším a pro L.A. nejpříznačnějším slova smyslu. Protože banda třicátníků v čele s manažerem Jeremym Pivenem se rozhodla natočit trhák, a aby to nebylo tak jednoduché, tak jim to začne značně ku*vit ten milý klučík ze šestého smyslu co stihl tak dospět a obtloustnout! Jsem seriálem nepoznamenán, takže hodnotím čistě to, co jsme viděl. No a to je solidní bordel na plátně, spousta scén vytržených z kontextu, nějaký ten luxus, prachy, baby, baráky, život jak ze snu a tak nějak to celé funguje asi stejně, jako samotný Hollywood. Uspěchaně, zbrkle, chaoticky a navenek tak krásně. Herecky to celé táhne Piven, který mě bavil. Zato hlavní hrdina Grenier absolutně bez projevu. Plus za všechny ty skutečné herce (fakáč Liam Neesona) a autentické záběry. Tenhle námět bych rád vzal a narval ho do ruky bandě Setha Rogena. ()

DEXTER099

Noooo ,sice jsem neviděl seriál,ale co tohle bylo....parta kamarádu si natočila film,pozvala na malá camea ještě známější kolegy a vznikl vincentův svět.Jeden z nejmíň záživných filmů poslední doby.Za mě 20% a jedna hvězda. ()

Džany

Několik let jsem čekal a končně se dočkal. Kdybych nebyl tak sentimántální k seriálu, asi (no určitě) bych si to tak neužil, ale jelikož jsem, tak si nemůžu představit lepší poctu a větší jízdu než je tohle. Hvězdy, hlášky, baby, filmy, Jeremy Piven (!!!) všechno do sebe zapadá a když vypnete mozek užijete si to jako nikdy předtím. Miluju to a nestydím se to přiznat. Ano, je to volovina, ano je to hrozně předvídatelné, ale sakra je to perfektně přepálený a nepochybně boží. Díky, díky, díky. ()

schizmo

Zábavný výlet po Hollywoodu, kde většina postav hraje sebe samotné, což je docela hlína. Celou zápletkou je připravovaný film, jaký svět neviděl a vše se točí kolem něj. Filmařské pozlátko, děvky, chlast, drogy a osobní issues každého z hlavních postav. Nečekal jsem nic, ale bavil jsem se výborně! ()

maddy

Seriálový Entourage aka Vincentov svet v našich končinách som zachytil iba pár kedysi dávnejšie na HBO, takže s ním som iba minimálne oboznámený, no celovečerný Entourage bez problémov funguje rovnako ako zakončenie seriálu pre fanúšikov, tak ako aj samostatný film pre neznalcov. Samozrejme, v pár momentoch sa neznalý divák bude jemne strácať (hlavne postava pritepleného Číňana, ktorý plánuje svadbu je pre film ako taký absolútne zbytočná a jej „vzťah“ k jednej z postáv pochopia len seriáloví fanúšikovia), no inak sa po pár minútach aj seriálom nepoškvrnený divák v postavách a ich problémoch (teda keď sa natočenie veľkého sci-fi hitu dá považovať v našich končinách za predstaviteľný problém) zorientuje a bude cítiť ako by ich poznal už dlho. Následne ho tu čaká príjemná, good-feeling, odľahčená, letná oddychovka, ktorá namiesto toho, aby sa snažila o prehnaný humor , tak je po celý čas „iba“ decentne zábavná, tempom vyvážená a ani raz nepadne do trápnosti. A keďže sa odohráva v zákulisí Hollywoodu, tak je určená výhradne filmovým fanúšikom, ktorý si užijú mnoho popkultúrnych odkazov (takmer ikonického Neesona a „Leave No Jew Behind“ už ani netreba spomínať). Ako samostatný film by to síce mohlo mať o niečo málo viac vtipu, o niečo viac ponúknuť pohľad za oponu Hollywoodu a nechať vystrihnúť pár zbytočných línií (opäť ten Číňan), ale ja som sa tých cca sto minút cítil medzi postavami viac ako príjemne a ako taký letný odpočinkový film k horúcim lúčom s vyloženými nohami a drinkom v ruke obklopený taktiež filmovými fandami je Entourage ako stvorený. CELKOVO: 3,5* (7/10) ()

Adasin

Seriál si kvůli tomu asi nepustím, ale nemůžu napsat, že je to taková blbost jak se z procentuálního hodnocení zde a z některých komentářů může zdát. Některé vtípky a odkazy na mě fungovaly a mezi plejádou hvězd, které se objeví byť jen na pár sekund v jednom jediném záběru, si každý najde nějakého svého oblíbence. A až na Haleyho Joela Osmenta (fakt už není roztomilý) je tu sympatické obsazení. 6/10 ()

Vxxx

Kdybych mohla hodnotit, dám tomu 2*. Ale nemůžu, jelikož jsem se u tohoto filmu na filmovém víkendu po půl hodince dobrovolně ukolébala ke spánku. S únavou jsem bojovala celý sobotní večer a během tohoto nezáživného snímku jsem se chopila příležitosti a udělala jsem hají. Části filmu, které jsem během svých mlhavých okamžiků bdělosti registrovala, byly jednotvárné, nevtipné a dost fádní. Postavy, které byly všechny stejné bez žádných specifických charakteristickým znaků, mi splývaly a nenašla jsem jediný důvod, proč zkusit film někdy dokoukat. Takže nehodnotím a komentář samozřejmě můžete brát s rezervou :) ()

Lukrecie

3,5* nic jsem nečekala a byla jsem celkem mile odměněna a občas jsem se i bavila, některé hlášky a narážky se povedly. :-) ()

ivishka

Charismatický Adrian Grenier a spousta vtipných hlášek mi zase v traileru slibovali hory doly. Něco jako, že když zaplatím nehorázné peníze za kino (neberte mě špatně já do kina chodím ráda), tak uvidím něco, co jsem nikdy v životě neviděla. To se taky stalo... Ale viděla jsem jen film, který mě v minutě dokázal unudit k smrti. Hora keců, scénář tlustý asi jako všechny díly knižního vydání Pána prstenů od J.R.R.Tolkiena, většina hereckých výkonů naprosto nezajímavých....Z čeho jsem tedy ještě nechápala bylo udílení cen ve filmu, kde si asi pět vteřin zahrála třeba Kate Hudson atd - tedy pochopila jsem to tímto stylem: vezmeme kameru na nějaké ty zlaté glóby a dáme tam z toho pár záběrů... Nejvíce mě ovšem rozčilovalo neustálé omílání toho, že nemají peníze na film a také o kvalitě toho natočeného materiálu - z kterého se báli ukázat více, aby jsi náhodou ten geniální nápad neukradl. Jediný komu bych chtěla poděkovat za to, že jsem po shlédnutí vzteky nerozbila dveře při východu z projekčního sálu, byl Jeremy Piven a jeho perfektní ztvárnění nervozního producenta. ()

kobejn odpad!

Naprostá žumpa, jak obsahem, tak i zpracováním. V hlavní roli čtveřice naprosto nesympatickejch, necharismatickejch spratků, děj žádnej, jen samý silácký trapácký řeči, o tom, kdo s kým píchal, prostě typickej hollywood, nebo aspoň dle představ tvůrců. Jinak to bylo naprosto nudný, nebylo tam absolutně za nehet vtipu ani něčeho, co by nějak zaujalo. Prostě trapárna, která se jen tak nevidí. Jediný čeho ten film ve mě docílil, bylo kromě naprostý lhostejnosti k dění ve filmu, že sem měl chuť všechny ty debílky postřílet. Jesli todle bylo skrytým záměrem tvůrců, pak bych musel dát pět. Obávám se ale, že to mysleli jako srandu a div ne satiru ve stylu Hráče. Jenže tady je propastnej rozdíl jak v umu, tak v inteligenci. Todle byla naprosto bezduchá a stupidní prostituce před kamerou, tisíkrát fuj! ()

ArsenalEagle

"Vojet jí můžeš až pak, teď mluv." Seriál se ke mně zatím nedostal a ani nevím, jestli dostane. Ale tenhle film není vůbec špatný. Čekal jsem něco jiného, úplně jiný příběh (prostě že film co ta parta natáčí bude totální kravina a v druhé polovině to budou nějak zachraňovat), ale byl jsem překvapen, jak málo fekálního humoru se z tohoto filmu vycucalo. Nejde o typickou komedii, není tu moc úplně vtipných momentů, ale člověk se během filmu často přistihne, jak se nevědomky usmívá. Velmi pozitivní, plný krásnejch bab a hlavně neuvěřitelného množství známých tváří, co si střihly nejrůznější camea, ve kterých si dělají ze všeho a hlavně sebe obrovskou prdel. Ps.. tu minutku s Rondou bych asi risknul :D ()

rarak

Jako poslední díl seriálu tento film funguje skvěle - má děj, na který jsou fanoušci zvyklí (párty, camea filmových hvězd, sem tam nějaká ta nahota...), a určitým způsobem uzavírá osudy některých hlavních postav. Kdybych ale seriál neznal, asi bych byl docela rozpačitý - zápletka je docela jednoduchá, některé vedlejší postavy jsou pro hrdiny z nějakého důvodu důležité, ale z filmu není patrné proč, spousta věcí je zde asi jen pro parádu. Ale takový je asi osud většiny filmů vztahujícím se k nějakému seriálu - fanoušek ocení, 'neználek' jen kroutí hlavou... ()

R.A.D.A.R.

Komedie ze zajímavého prostředí hollywoodských studií. Platí, že si film užijete tím více, čím více znáte filmů a herců. Narážek, odkazů a cameí známých tváří si užijete dosyta. Tato exkurze do současného Hollywoodu je také hlavní devizou filmu. Neviděl jsem seriál, což je samozřejmě handicap, protože postavy teprve poznáváte. Každopádně mě zápletky ústřední čtveřice moc nezaujaly. Nejlepší je tak suverénně producent Ari, který hlášky sází kulometnou kadencí. Suma sumárum průměrná komedie, která zaujme především netradičním prostředím. Poučení: Schindler válí! :-) ()

kaylin

Neviděl jsem seriál, ale jak jsem tak na to koukal, možná by mě mohl bavit. Přece jen mě zákulisí filmování v Hollywoodu docela zajímá, stejně jako skutečnost, že se zde vyskytují skutečné hvězdy Hollywoodu. Není to celé vtipné, na to není scénář dost dobrý, ale jsou zde momenty, které mě rozhodně bavily. ()

slunicko2

Pořád totéž. 1) Jsem trochu zklamán. Po pěkném seriálu jsem čekal, že film přijde s něčím novým, jiným úhlem pohledu, jiným přístupem či tak nějak. Nestalo se. Film jsou vlastně čtyři epizody další řady spojené dohromady. Všichni se chovají jako v seriálu, řeší stejné typy problémů, nic se nikam neposunulo. 2) Je vidět, že herci trochu zestárli a Ferrara (Želva) se úspěšně prohubl do pěkného kluka. 3) Zajímalo by mě, jak asi film působí na toho, kdo seriál neviděl, jak moc se v něm orientuje a jak jej ocení. Mně to v seriálu pár dílů trvalo. ()

Komedii Santa je úchyl! čeká pokračování

Komedii Santa je úchyl! čeká pokračování

31.10.2015

Neeson a drogová ponorka

Neeson a drogová ponorka

25.03.2015

Boardwalk Empire čeká film?

Boardwalk Empire čeká film?

03.01.2015

U HBO začínají mít zálusk na převádění seriálů na velké plátno. Sex ve městě se dočkal dvou filmů, letos v červnu zkusí štěstí Vincentův svět a již několikrát jsme slyšeli úvahy o tom, že by… (více)