Ochrnutý a bohatý aristokrat Philippe si za svého nového opatrovníka vybere Drisse, živelného mladíka z předměstí, kterého právě propustili z vězení. Jinými slovy - najde si na tuto práci tu nejméně vhodnou osobu. Podaří se jim však propojit nemožné: Vivaldiho a populární hudbu, serióznost a žoviální vtípky, luxusní obleky a tepláky. Bláznivým, zábavným, silným, neočekávaným a hlavně „nedotknutelným“, přesně takovým se stane jejich přátelství… Komedie s dramatickou zápletkou o tom, že ani od krku po prsty u nohou nepohyblivý člověk odkázaný na pomoc druhých, nemusí ztratit smysl života. A o tom, že i nejméně pravděpodobné spojení melancholického multimilionáře a extrovertního recidivisty může humorně zapůsobit na diváka a může se z něj stát kasovní trhák. (oficiální text distributora)

Mistickzz

Film na ktorý som narazil úplnou náhodu je pre mňa jeden z najsilnejších filmových zážitkov, ktoré vznikli v roku 2011. Francúzi vedia, to ja viem už dávno, stačí sa pozrieť napríklad na La haine. V Intouchables sa mi páčilo spojenie humor/dráma, ktoré fungovalo na sto percent, taktiež aj výber hercov, ktorý boli fantastický. Smial som sa pri každom vtipe, každej humornej situácii a ešte bol aj čas na pasáže, ktoré slúži na rozmýšľanie a boli doplnené podmanivým klavírnym doprovodom. Tlieskam, hoc jaká americká stupidná komédia môže len ticho závidieť a ja tento snímok len vrelo odporúčam. 90% ()

noctambule

Intouchables má tu smůlu, že vyvolává obrovská očekávání. I tak mile překvapí, casting se vydařil a scénář byl nápaditý, mých 5* bylo připravených, jenže pak přišel tuctový konec. I přesto jeden z nejlepších filmů roku 2011, nejlepší komedie i soundtrack. Otázkou zůstává, kam až vystoupá v žebříčku čsfd?:-) ()

Karkanoid

Nerad koukám na nové filmy a ještě míň na francouzské nové filmy. Tento mě však překvapil a ani nevím, co mě donutilo si ho pustit. Snad, že byla mezera v hodnocení na žebříčku komedií. Čekal jsem ve filmu nějakou smutnou část, kvůli které si filmy nikdy nepouštím znova a jsem rád, že tam žádná taková část nebyla, i když děj k tomu několikrát směřoval. Tvůrci předvedli jedinečnou ukázku toho, jak jde v dnešní době udělat výborná komedie, pro Evropu stravitelnější, než americká rodinná slátanina s prvky situační komedie a řádkou společenských klišé. Spoiler: Jediné, co mi vadí, je, že Omar Sy, se s tou zrzkou vyspat mohl a skončilo to takovým nic moc vtipem. :-) ()

Spike23

Zas takovou chválu si to dle mého nezaslouží. Potom, co si vzpomenu na to, kolik podobných filmů už bylo natočených, kde dvě hlavní role jsou úplně odlišní lidé z úplně jiných společenských vrstev, nepřipadá mi to nijak zvlášť originální nebo nijak námětem převyšující ostatní filmy podobného typu. I když pro mě to také bylo do jisté míry plus, mám pocit, že je celý film vyzdvihován především kvůli tomu, že je inspirovaný skutečnou událostí, jsou v něm neznámí a až nečekaně dobří herci a konečně se nejedná o stále opakující se Hollywood, na který už nikdo nemá náladu. V čem ale vidím já to, co dělá film o dost lepší, je prolínání dramatu a komedie, což je v ostatních filmech snad ten největší stereotyp - depresivní začátek, na to navazující komedie, že každý zapomene na začátek a že to vůbec má být i z určité části drama, dále když už je toho moc, pak se všechno změní v ještě víc depresivní a skoro všude i romantickou blbost a samozřejmě happy end, kde jsou všichni spokojení a zase je z toho komedie. Tady to nehrozí, tady je konečně celý tenhle stereotyp pryč, není to předvídatelné a vše je cyhtře rozmístěné, a to je přesně ten důvod, který dělá film ve svém žánru výjimečný. ()

Ragdoll

Po dlouhé odmlce přišla, tradičně, chuť na komedii. A už jsem byl natolik unaven těmi ohranými, jednoduchými náměty pro dvanáctileté puberťáky, kteří za nepřekonatelný vrchol srandy považují Pařbu ve Vegas či American Pie, že jsem musel hledat na zcela odlišné vlně. A jako dar ze samotného nebe jsem narazil právě na Intouchables. Film, který mě neuvěřitelně dojal svým prostým, skromným, leč natolik úžasným příběhem o životě, lásce, přátelství, však to znáte sami. Slzy nyní ponecháme stranou, jde přeci především o komedii, která oplývá normálním, ne příliš kýčovitým, ne příliš absurdním humorem s občasným nádechem černoty. Hlavní duem jsem byl navíc velmi zaujat, takže se tudíž důkladně poohlédnu po jejich dalších projektech, protože nalézání nových a hlavně dobrých herců vede k odhalení dalších výjimečných snímků, které jsou sice mnohým neznámé, ale o to více inspirující a kvalitní. Neobyčejně důkladný a neodfláknutý kus filmařské práce. 90%. ()

MARTIN*I

Čekal jsem trochu lítostivý příběh, plný emocí a zamyšlení.. ale překvapivě je tato stránka skryta za humor, který provází celý film, založený hlavně na kontrastu dvou hlavních hrdinů, chvílemi trochu drsný a černý, nicméně vtipný :) Nejvíc mě pobavilo (spoiler) "Kde najdete quadruplegika? Tam, kde ste ho nechali" :D ()

Seti

Výtečný film, jenž srší pozitivní energií, a nanejvýš zábavným způsobem zprostředkovává střet dvou mužů z opačných pólů společnosti. Zároveň se mu daří umě nálezat tu správnou hranici mezi odvážným zlehčováním a nepatřičnou degradací tak závažného tématu, jakým je socializace tělesně handicapovaných. V postavě Philippa byla nádherně ztělesněna otřepaná, ale zcela pravdivá fráze, totiž že kvalita života je důležitější, než život samotný, přičemž změna náhledu může přinést zcela nový začátek. Jak jsem již řekl, tak Intouchables je skvělý film a Frantíkům nelze než zatleskat, ovšem já osobně bych ho do top 10 nezařadil a myslím si, že začíná podléhat slušnému hypeu. ()

Andy.

Úžasný film, plný skvělých hlášek a krásné hudby :-). Pokud máte špatnou náladu... Tento snímek jí zaručeně zlepší. Jedna hláška za všechny: "Kde vždycky najdeš kvadruplegika? Tam kde ho odložíš..." Mám moc rád lidi, kteří si ze sebe dokáží udělat srandu, i když to neměli/nemají lehké... ()

DavidS.

Vůně ženy a Skafandr a motýl se silným komediálním akcentem, který je bezezbytku funkční i sám o sobě aniž by sloužil jen jako zlehčující protipól k tragickému tělesnému postižení...Ústřední dvojice má hned od počátku tak silnou vzájemnou chemii, že by jim ji mohla závidět celá řada zástupců čistokrevných buddy movies...Strašlivý osud, kouzelný film... ()

Frankie

Cekal sem mnoho a byl pripraven na ohromny veci. Dostal sem povrchni selanku, ktera je pruhledna jak cerstve vylesteny okno pred vanocnimi svatky. Postavit film na stretu zemitosti a snobstvi neni zadnym nametovym prulomem a neda se rici, ze by se toho Francouzi zhostili jakkoliv originalne ci alespon tak aby v nekterych pasazich nenudili. Divak tak je o krok, casto i o kroky dale pred samotnym dejem, a nezbyva mu nez cekat na povinne gagy plynouci z nekompatibility svetu, z kterych oba protagoniste pochazeji. Miloucky a svym poslanim i vrchovate sympaticky film, ktery nezaostava ani v technickych ci rezijnich kategoriich. Ucelovost a celkovy pocit zbytecnosti jeho vzniku je bohuzel nezanedbatelny.................. Tak vysokym procentum vdeci snimek i kvuli poslednimu zaberu, ten limitne pridava mozna az 10%. ()

Wicky

Francouzký filmy moc nemusím ale tenhle teda stál za to. Drama spojený s dobrým humorem je výborný stejně jako hlavní dvě postavy. 85% ()

Pavlík

21. 04. 2012 (110.); příběh i přes složitou situací aristokrata Phillppa je celkem optimistický, ale v této situaci bych vůbec nechtěl být ()

Kratas558

Musím se přiznat, že mi tam trošku chyběla nějaká větší zápletka, ale že i přesto jsem film shledala dokonalým, to chce plné hodnocení. Herecké výkony byly maximálně sympatické, vlastně jsem si oba hlavní představitele zamilovala, francouzština byla nádherná a příběh samotný kouzelný. Takhle nějak. Asi. Fakt. ()

hefoo

Ako by som nemohol dať tak krásnemu filmu päť hviezd pri ktorom miestami až plačete od smiechu a šťastia? No tu nejde ani o hviezdy ale už dlho som nevidel tak krásny film. Fakt nie. ()

Dánek

Navnaden vysokym hodnocenim na csfd jsem se zvedavosti pustil film a ... nebyl jsem vubec zklaman! Urcite se nejedna o zadny revolucni film. Ono se spatne popisuje, proc je ten film tak skvely, ale asi to bude atmosferou. Protoze ja jsem se celej film(a i dlouho po jeho skonceni) usmival jak retard, ono to ani jinak neslo. Oba hlavni hrdinove hraji skvele, hlavne Omar Sy je uzasnej. Moc prijemne prekvapeni, 95% ()

Wally

Moc hezké...i film s relativně neveselým tématem se dá natočit příjemně, s nadhledem a dokonce dokáže i pobavit. Velice milé překvapení..všem doporučuji. ()

Cracker

Bol som veľmi zvedavý aký film dokázal nabúrať ČSFD Top20 a dokonca sa v nej aj udržať. Naposledy sa to podarilo Gran Torino a to bol sakra dobrý film. Intouchables však tiež nezaostáva a som rád že ľudia stále dokážu oceniť aj poctivú filmárčinu a nie len každý nádor ktorý každoročne vypúšta hollywood zo svojej "dieľne"... Z tohto filmu som mal taký skvelý pocit že keď skončil bol som zničený, lebo by som sa naň dokázal pozerať ešte minimálne ďalšiu hodinu. Tiež, pripomenul mi film Inside I'm Dancing ktorý bol však oveľa komplikovanejší a chýbala mu tá ľahkosť ktorou disponujú Nedotknuteľní François Cluzet a Omar Sy. Páčila sa mi hudba, páčil sa mi celý koncept filmu - snažia sa to nehrať na city ale film je aj tak veľmi dojemný a každý postupne začne fandiť obom hlavným postavám. Najviac na mieste tu však bol Humor! Napriek tomu že je to drama som sa smial častejšie ako pri ostatných mainstreamových komédiách. "Where can you find a tetraplegic ? Where can you... I don't know. Where you left him." ()

Lukoboss

Vynikající drama, u kterýho se v podstatě celou dobu smějete. Možná je to zvláštní, nicméně to hodně dobře funguje, a přestože se celou dobu díváte jenom na hlavní dva protagonisty, vůbec to diváka nenudí. P.S.: Opatrovník Driss (resp. jeho představitel) hraje tak bezprostředně a má tak dobře napsanou roli, že to snad ani není možný :) ()

Kevin Hart sesadil Aquamana

Kevin Hart sesadil Aquamana

14.01.2019

Je to oficiální, Aquaman je první superhrdinský film ze stáje DC od Temný rytíř povstal, který v kinech překonal miliardu. Úspěch je to zejména pokud se ohlédneme na předloňskou Ligu spravedlnosti,… (více)

Tom Hanks a švédský hit

Tom Hanks a švédský hit

22.09.2017

Hollywood momentálně neblázní jen po superhrdinech, ale i po předělávkách výrazných evropských filmů. Remake Nedotknutelných s Bryanem Cranstonem už je natočený, Jack Nicholson si zahraje v novém… (více)

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

29.08.2017

Kdy dorazí američtí Nedotknutelní?

Kdy dorazí američtí Nedotknutelní?

16.06.2017

Ačkoliv o tom ještě spousta lidí neví, francouzský hit Nedotknutelní se opravdu dočkal remakeu. Divokou roli Omara Sye převzal Kevin Hart (Centrální inteligence) a místo Françoise Cluzeta se na… (více)