Ochrnutý a bohatý aristokrat Philippe si za svého nového opatrovníka vybere Drisse, živelného mladíka z předměstí, kterého právě propustili z vězení. Jinými slovy - najde si na tuto práci tu nejméně vhodnou osobu. Podaří se jim však propojit nemožné: Vivaldiho a populární hudbu, serióznost a žoviální vtípky, luxusní obleky a tepláky. Bláznivým, zábavným, silným, neočekávaným a hlavně „nedotknutelným“, přesně takovým se stane jejich přátelství… Komedie s dramatickou zápletkou o tom, že ani od krku po prsty u nohou nepohyblivý člověk odkázaný na pomoc druhých, nemusí ztratit smysl života. A o tom, že i nejméně pravděpodobné spojení melancholického multimilionáře a extrovertního recidivisty může humorně zapůsobit na diváka a může se z něj stát kasovní trhák. (oficiální text distributora)

Nassau

Výborný. Tady snad stačí jen zatleskat. Omar Sy a François Cluzet zvládli své role jednoduše skvěle. Když se k tomu přidá silný příběh, hudba a úžasný smysl pro humor, tak...prostě vznikne Intouchables, malý, ale přitom obrovský film. (90%) ()

Indy

Miesto na výslní v prvej desiatke top filmov na CSFD je prehnané, ale pozornosť si tento film určite zaslúži. Jedná sa o divácky mimoriadne vďačné dielo, v ktorom si veľmi široká skupina diváctva nájde to svoje naj. Film spája vtipné scény s dojemnými a funguje to veľmi prirodzene, a to hlavne zásluhou dvoch ústredných (pre mňa neznámych) hercov. 7/10 ()

bari68

Krásny, dojemný, vtipný a hlavne reálny snímok, ktorý dokáže diváka nadchnúť a ohúriť svojim šarmom bez žiadnej ,, presladenej limonády ,,. ()

Michelle75

Film, který má příjemnou lehkost, jestli je to komedální drama, tak já bych v názvu to drama vynechala. Humor, který mi sedí a který je hlavně dobře zahraný, bavila jsem se po celou dobu,nenašla jsem nic,co by mi mělo vadit nebo bylo navíc. A vzhledem k osudu jednoho z hrdinů by to mohlo být někdy až přehnaně nadsazené,ale nebylo a za to díky. ()

Billie777

Takové filmy mám ráda. Dramatické komedie o životě, o dvou odlišných lidech, kteří se spřátelí. Tohle je opravdu krásný film. Když jsem se na něj rozhodla podívat, čekala jsem, že to bude něco hodně dobrého. Ale až tak? Tohle překonalo všechny moje představy. Opravdu nádherné, krásně koukatelné, svižné a vůbec ne nudné. Omar Sy hrál naprosto výtečně a François Cluzet je takový francouzský Dustin Hoffman, taky vám ho tak připomíná? :) No, a navíc jsem se neuvěřitelně zasmála. Už dlouho jsem se tak nepobavila. Úžasný! Hranici 90% tento film hravě přesahuje. ()

joora1

V poslední době klenot mezi filmy, který mě nečekaně překvapil. A jak pozitivně! Nedotknutelní nehrají na city, jsou poctivým dramatem, s humorem vyprávěným. Ústřední dvojka je tak odlišná, že je s podivem, když k sobě naleznou cestu. V tom je film ale krásný. Ikdyž je každý naprosto jiný a pocházejí z úplně jiných poměrů, tak k sobě najdou pouto a zažijí spolu nejeden silný okamžik. Na ústřední dvojici bohatého a ochrnutého Phillipa a jeho ortodoxního a horkokrevného opatrovníka stojí celý film a to je dobře. Jejich přátelství je velkou inspirací pro všechny, který ztrácí chuť do života. ()

serger

Výborný výběr herců a skvělá zápletka - když se člověk nezamýšlí nad tím, jestli by to takto (nebo podobně) mohlo ve skutečnosti opravdu být, ale film si jen užívá, stane se z něj jeden z nejlepších snímků loňského roku, plný výborného situačního humoru (Driss v originálním znění je prostě perfektní) a s koncem, za který se nemusí stydět. A že jsem se hodně bál, aby si to koncem celé nezkazili... ale mohl jsem z kina odejít naproto spokojený =) ()

korndaddy

Díky bohu, že je film z evropské produkce a né americké. Veřím tomu, že amíci by film ještě víc zamotali a přidali mnohem víc dramatičtější konec a tím by celý film výrazně oslabily. Takhle šlo o příjemnou a neuvěřitelně milou podívanou, kde nic nechybí a nic nepřebývá. ()

Benedygtus

Film byl natolik popularni, ze jsem k nemu nejak ztratil duveru. Ted jsem k nemu duveru nasel a pustil si ho. Nezklamal a naopak predcil kdejake ocekavani. Film me opravdu bavil, svym humorem, prostym poselstvim, krasnym pribehem. Bal jsem se, ze se stane neco zleho, po cely film a snad to tak bylo i dobre. Konec me vehnal slzy do tvare a jak tak utikali ty jmena na obrazovce, musel jsem si sam pro sebe rict "páni, jsem z toho vazne celej pryc". P.S.: Ne, neni to Dustin Hoffman ( ; ()

jondoe

Asi najlepsia drama natocena v roku 2012. Cakal som nejaky prehnane depresivny pribeh a dostal som nieco uplne ine. Depresivne to sice tak trochu je, ale podane je to skor lahko komedialnym sposobom. Tento film ukazuje, ze francuzi vedia aj spravne odlahcit temu a zbytocne dinaka citovo nevydiera. Herci v hlavnych ulohach neopozerany a skvley. Kdesi som cital, ze americania chystaju remake a cernosskeho herca ma stvarnit Chris Tucker. Aj ked som vo vacsine pripadov proti remakom, tak v tomto pripade by som bol velmi zvedavy ako to americania zvladnu. Myslim si ze, prekonat toto sa im len tak nepodari. ()

BlackTom

Bez zbytočného hollywoodskeho hrania na city, proste len odrozprávané, dokonca s poriadnou dávkou čierneho humoru, ktorý by pár ľudí (konzerv) určite neprekuslo, s dokonale mrazivou hudbou Ludovica Einaudiho, kontrasty muža, ktorý sa síce pohybovať môže, ale nemá kam ísť a nemá nič a muža, ktorý má všetko, ale je pripútaný na vozík a odkázaný na pomoc druhých, kultivovanosť a vážna hudba versus slovník a hudba ulice... Toto prosím pekne zamiešať, poliať čokoládovým pudingom, podávať za studena a s jointom pre dvoch. A možno mi vypadne aj nejaká tá slzička šťastia ;) ()

klukluka

Hodnotím po druhém zhlédnutí, dopadlo stejně jako to první. Film se mi moc líbil, ten neobvyklý přístup k těžce tělesně postiženému působil velmi pozitivně. Obvyklé ohledy paradoxně vyznívají jako faleš. Oba představitelé hlavních hrdinů byli výteční, výkon Omara Sy v roli pečovatele byl z mého pohledu z jiného světa. Kdyby byl tak vynikající po filmu, to bych pochopil, ale trefit všechny scény tak přesvědčivě jen podle scénáře...hmmm...to už od herce vyžaduje pořádnou dávku představivosti. Muselo být velmi obtížné nesklouznout ke kýči, což se podařilo až do úplného závěru. Fakt pěkná podívaná. ()

Lavi

Jako film pěkný a příjemný, ale umístění v top 10? Před Kmotrem dvojkou? Před Pulp Fiction? Před komplet trilogií Pána prstenů? Vážně? ()

xaver

Čekal jsem ledacos, ale ten začátek mě dostal, a ještě víc mě pak dostalo to navazující vysvětlení. U nás ne tak známý herec Francois Cluzet je ve své roli postiženého pracháče fenomenální stejně jako jeho exotický „ošetřovatel“, u nás prakticky neznámý Omar Sy, který přes svoji hřmotnou postavu a zdánlivou hrubost a tvrdost je ve své roli neuvěřitelně citlivý. Že o těchto hercech a jejich filmech toho víme celkem málo je zapříčiněno i tím, že dnes nás, hlavně televize, krmí nesmyslnými horory a krváky, hlavně americkými a asijskými, na úkor kvalitní (a byť někdy i méně kvalitní) filmové produkce evropské provenience. Snímek Nedotknutelní je pak neuvěřitelným pohlazením duše, která přes název filmu zůstane nesmazatelně dotknuta. Míň než 5* prostě nemohu dát. ()

Zagros

Velmi dobře natočený film. Po formální stránce opravdu klobouk dolů. Povedlo se obsazení, postavy i samotní herci to zvládají bravurně. Také balancování mezi dramatem a komedií tvůrci zvládli s přehledem, humoru a vtipu je tak akorát. Po zhlédnutí se jistě dostaví příjemný pocit z toho, jak ten náš svět krásně funguje, a všechny problémy jdou s humorem překonat. Přesto ve mně zůstává jistý pocit až přílišné uhlazenosti a nereálnosti. Rozhodně to není obraz reálného světa, spíše obraz toho, jak bychom si přáli, aby vypadal. ()

Kevin Hart sesadil Aquamana

Kevin Hart sesadil Aquamana

14.01.2019

Je to oficiální, Aquaman je první superhrdinský film ze stáje DC od Temný rytíř povstal, který v kinech překonal miliardu. Úspěch je to zejména pokud se ohlédneme na předloňskou Ligu spravedlnosti,… (více)

Tom Hanks a švédský hit

Tom Hanks a švédský hit

22.09.2017

Hollywood momentálně neblázní jen po superhrdinech, ale i po předělávkách výrazných evropských filmů. Remake Nedotknutelných s Bryanem Cranstonem už je natočený, Jack Nicholson si zahraje v novém… (více)

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

29.08.2017

Kdy dorazí američtí Nedotknutelní?

Kdy dorazí američtí Nedotknutelní?

16.06.2017

Ačkoliv o tom ještě spousta lidí neví, francouzský hit Nedotknutelní se opravdu dočkal remakeu. Divokou roli Omara Sye převzal Kevin Hart (Centrální inteligence) a místo Françoise Cluzeta se na… (více)