Ochrnutý a bohatý aristokrat Philippe si za svého nového opatrovníka vybere Drisse, živelného mladíka z předměstí, kterého právě propustili z vězení. Jinými slovy - najde si na tuto práci tu nejméně vhodnou osobu. Podaří se jim však propojit nemožné: Vivaldiho a populární hudbu, serióznost a žoviální vtípky, luxusní obleky a tepláky. Bláznivým, zábavným, silným, neočekávaným a hlavně „nedotknutelným“, přesně takovým se stane jejich přátelství… Komedie s dramatickou zápletkou o tom, že ani od krku po prsty u nohou nepohyblivý člověk odkázaný na pomoc druhých, nemusí ztratit smysl života. A o tom, že i nejméně pravděpodobné spojení melancholického multimilionáře a extrovertního recidivisty může humorně zapůsobit na diváka a může se z něj stát kasovní trhák. (oficiální text distributora)

Dohaja

Zaujímavý a hlavne citlivý príbeh ,v ktorom sa striedajú veľmi humorné chvíle s veľmi dramatickými. Omar Sy aj Francios Cluzet zvládli svoje role bravúrne, patrí im právom poklona. ()

Michalechal

Nemělo to chybu ... snad jedinou, a to, že ten film skončil. Člověka to rozesměje, ale i dojme. To je můj nejoblíbenější mix. ()

Merkin

Ne. Nepodlehnu všeobecnému dojmu a nedám tomuto snímku pět hvězd, protože byť jsem nenašla téměř nic, co mu vytknout, na tak vysokou příčku nedosahuje. Možná je to tím přespřílišným hraním na city, nebo snad tím pro mě nevkusným tanečkem a la coco jambo, zkrátka některé detaily zde fungují a jiné jinak nedotknutelně klidnou atmosféru kýčovitě boří:) ()

CarlosX

Přesto, že je Intouchables jako celek hrozně příjemný, Omar Sy maximálně bezprostřední a přirozený a každá vteřina soundtracku do filmu zapadá přesně tak jak se u dokonalého soundtracku sluší a patří ... přesto všechno se nemužu ubránit pocitu, že jde asi o nejvíc přeceňovaný film roku 2011. ()

Orthank

Priznávam, natočiť vrúcny vzťah dvoch mužov tak, aby sme do jeho konca nepociťovali prítomnosť inej sexuálnej orientácie si vyžaduje istú dávku odstupu. V tomto prípade je odstup nastavený samotným handicapom ústrednej postavy. Ten vnáša do prepracovaného vzťahu dvoch odlišných ľudí istú dávku sentimentu a zamyslenia sa nad pohnutým osudom. Scenár nám však tieto pocity nevnucuje a režisérska dvojica ten zvyšný zostatok emócií zmierňuje presne namiereným a načasovaným humorom. Príjemne sa pozerá na tak nesúrodú dvojicu. Majú od seba nekonečne ďaleko a pritom tak blízko. Nikto sa nesnaží nikoho posudzovať a už vôbec nie odsudzovať minulé činy alebo životnú cestu hlavných postáv. Je to najmä príbeh o priateľstve bez slov, o súcitení bez ľútosti. Aj záverečné "klišé" nie je úbohým citovým vydieraním, ale len prirodzeným vyústením ostatného deja. Pohodová záležitosť možno aj na hlbšie zamyslenie, no v prvom rade na pousmiatie sa nad mrzutým osudom, ktorý vďaka finančnej istote nie je ani zďaleka tak tragický, ako skôr ironický... ()

F.W.Colqhoun

Vypjatě kladné hodnocení, nebývalý komerční úspěch a to, že bylo možné film shlédnout v multiplexu, mě mělo varovat. Katastrofa film tedy není, ale opravdu dobrého ho na něm není mnoho. Za prvé disponuje velmi sympatickou hereckou dvojkou, která ale zůstává přes skutečnost, že prakticky nesleze z plátna, do značné míry nevyužitá. Také se mu nedá upřít, těžko říci zda upřímný, záměr upozornit na jisté sociální problémy - to zase činí pro změnu trestuhodně naivně a cukrkandlově. Soundtrack - vynikající. No a sem-tam se povede slušný komediální gag, nejspíš improvizovaný (hajlující vozíčkář), na kterou ovšem připadají cca tři buď prvoplánové (odmítání utírat pacientovi zadek) nebo prudce neoriginální (silák likviduje neukázněného řidiče, eskorta) Toho špatného je tak nějak víc. Film prostupuje od první do poslední minuty neduh současné francouzské a potažmo evropské kinematografie - přiblblá snaha přežvýkávat multikulturní ideály, jejíž výsledky je tak zbytečně znehodnocují. Vztah nesourodých hrdinů se ustanovuje bez sebemenších potíží a zádrhelů, což vzhledem k jejich kulturnímu a ekonomickému zázemí nepůsobí nejvěrohodněji. Většinu druhé třetiny snímku sledujeme nepřerušenou sérii eskapistických kousků, jejichž prostřednictvím jeden z hlavních hrdinů, srdečný recidivista se srdcem na pravém místě, obohacuje upjatého paraplegika, věnujícího jinak čas ušlechtilým zálibám, radostem prostého života (užívání drog, placené erotické služby apod.), přičemž proces obohacování opačným směrem není zdaleka vyvážený. Pokud jde o komplexnost postav, podařilo se dosáhnout zhruba úrovně Avataru. Hojně vychvalovaná nekorektnost snímku je tak povrchní, jak jen to je možné a objevuje se takřka výhradně ve formě občasných hlášek nevycválaného pečovatele. U béčka by to mohlo být šumák, ale u snímku vykazujícího zřetelně ambice výpovědi a morálního apelu jsou to nedostatky závažné. Jako televizní film na nedělní odpoledne po pařbě by to zlé být nemuselo a možná bych byl i smířlivější, ale takhle je to max. za tři. ()

eccola

Nuda. Co do hloubky emocí ani po kotníky nesahá filmu Skafandr a motýl a co do komedie se nevyrovná třeba Kursu negativního myšlení. ()

showxman

Jednoznačně jeden z nejlepších filmů, jaké jsem měl možnost vidět! Na jedné straně nevtíravá (a fungující!) komedie, která si na nic nehraje, a která zároveň brilantně balancuje na hranici vážnosti. Závěrem si neodpustím zmínit soundtrack a herecké výkony, které hodnotím jako fantastické. 10/10 ()

J.Bourne

Po bombardování ze všech stran ať se koukám kouknout na tenhle film, protože je to skvělý a fenomenální a bůh ví co ještě, sem se odhodlal a pustil si to. Komedie? Podle mně ani náhodou. Drama? No popravdě ani taky ne. Žádný překvapivý zvraty nebo neočekávaný zápletky tam prostě nejsou. Přesto je to skvělej film. Proč? No protože Francois Cluzet a Omar Sy. Oba naprosto skvělí. Obou sem jejich role bezmezně věřil, navíc Omar je neuvěřitelnej sympaťák. Děj klasicky chytá za srdce a s tím, že se jedná o ztvárnění opravdového příběru bere dech. Ale pozor! Vůbec ne nějak prvoplánovitě či kýčovitě. Naopak. Silné momenty sou střídány veselejšíma scénkama (asi proto komedie). No a třešnička na závěr je to, že si frantíci dělaj, až anglicky, srandu z věcí jako ochrnutí nebo dokonce Hitler.:D Prostě paráda. Tomuhle filmu se prostě skvěle podařilo skloubit právě komedii a drama dohromady. Proto 5 hvězd. ()

Bohemák

Film o vážném postižení i o velikém přátelství bez patosu a psychického vydírání. Všechny hlavní postavy jsou velmi šarmantní a přispívají k naprosté pohodě při sledování filmu. ()

Fary

Myslim, ze uz jsem dlouho zadnemu filmu nedal plny pocet, ale tenhle si to rozhodne zaslouzi. Herecke vykony, kamera, hudba - vsechno je na jednicku. Vezme vam to dech a necha vas to nadechnout az na konci filmu. Mozna trosku moc sentimentalni pro nekoho, ale jinak rozhodne film, ktery stoji za to videt. ()

jakeer

Tento film som videl pred 4mi mesiacmi, a až do dnešného dňa som uvažoval, čo k nemu napísať. Napadla mi paralela s Forestom Gumpom - takisto to je zábavný film, ktorý neurazí a je mi ľúto mu dať nižšie hodnotenie ako 5*. Avšak, také prominentné postavenie v ČSFD si podľa môjho názoru nazasluhuje - je mnoho iných filmov, ktoré majú oveľa väčšiu hĺbku. ()

Scevola

Konecne sa niekomu podarilo natocit film ktora v danej problematike neposobi ako citova vydieracka. Velmi vtipne, tak dobre som sa uz davno nezasmial. To ze je to podla skutocnej udalosti je uz len ceresnicka na torte. A mimochodom, francuzi to teraz americanom poriadne natreli - podobne ladeni film 50/50 (este aj natoceny v tom istom roku) vyznel uple rozpacito v porovnani s tymto skvostom. 9/10 ()

divak84

uteče to příjemně rychle, sice bych trošku zapolemizoval nad kvalitou úvodu (chemie mezi dvojicí zafungovala až příliš rychle, příliš uměle a mimo záběr)... vše ostatní paráda, vtípky super. všem kterří neviděli, doporučuji stejně jako všichni (s mozkem) kteří tenhle francouzský filmek viděli.. ()

AdamesWWE

[9/10] Franzúcsky šarm, ktorým je týmto film točený, je jedinečný a veľmi chytlavý. Originálny príbeh stavaný film na dvoch špičkovo prepracovaných úlohách ktoré sú úplne odlišné, na prvý pohľad tvrdý životný príbeh, ale nieje tu až tak stavaný. Samozrejme že funguje vo vážnych scénach/ako dráma veľmi dobre, ale ako komédia ešte viacej. Táto kombinácia dopadla lepšie ako som čakal, príbeh ma dostal úplne od začiatku, potom príde na rad skutočne veľa vtipných zábavných scén, aj tých vážnejších. A poteší aj prepojenie úvodu so zakončením filmu. Hudobný doprovod ktorý bol vo väčšine klavírový takisto perfektne sedel k jednotlivým situáciám, aj orchestrálna spolu s modernou hudbou sedeli. Nedotkuteľní sa ma dotkli, je to výborné filmárske remeslo, citovo nejde až do hraníc a netlačí na pílu, pojatie skutočného príbehu týmto spôsobom bolo aj napriek tomu galantné. Silný zážitok. ()

B4TM4N

Nedotknutelní mají pekelné štěstí. Díky svému kontinentálnímu původu jaksi celou stopáž o vlásek unikají transatlantické limonádě ve stylu Forresta Gumpa a jiných ideologicko-sociálních konstruktů. Ale naštěstí balancují na správné straně té hrany a Audrey Fleurot balancuje s nimi. ()

provitamin

nemám rád podobné typy filmov a dalo by sa povedať že nemám rád drámy všeobecne, ale na toto sa celkom príjemne pozeralo a niektoré ftípky boli fakt podarené, ako napr. fúzy ako Adolf :) ()

Kevin Hart sesadil Aquamana

Kevin Hart sesadil Aquamana

14.01.2019

Je to oficiální, Aquaman je první superhrdinský film ze stáje DC od Temný rytíř povstal, který v kinech překonal miliardu. Úspěch je to zejména pokud se ohlédneme na předloňskou Ligu spravedlnosti,… (více)

Tom Hanks a švédský hit

Tom Hanks a švédský hit

22.09.2017

Hollywood momentálně neblázní jen po superhrdinech, ale i po předělávkách výrazných evropských filmů. Remake Nedotknutelných s Bryanem Cranstonem už je natočený, Jack Nicholson si zahraje v novém… (více)

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

29.08.2017

Kdy dorazí američtí Nedotknutelní?

Kdy dorazí američtí Nedotknutelní?

16.06.2017

Ačkoliv o tom ještě spousta lidí neví, francouzský hit Nedotknutelní se opravdu dočkal remakeu. Divokou roli Omara Sye převzal Kevin Hart (Centrální inteligence) a místo Françoise Cluzeta se na… (více)