Ochrnutý a bohatý aristokrat Philippe si za svého nového opatrovníka vybere Drisse, živelného mladíka z předměstí, kterého právě propustili z vězení. Jinými slovy - najde si na tuto práci tu nejméně vhodnou osobu. Podaří se jim však propojit nemožné: Vivaldiho a populární hudbu, serióznost a žoviální vtípky, luxusní obleky a tepláky. Bláznivým, zábavným, silným, neočekávaným a hlavně „nedotknutelným“, přesně takovým se stane jejich přátelství… Komedie s dramatickou zápletkou o tom, že ani od krku po prsty u nohou nepohyblivý člověk odkázaný na pomoc druhých, nemusí ztratit smysl života. A o tom, že i nejméně pravděpodobné spojení melancholického multimilionáře a extrovertního recidivisty může humorně zapůsobit na diváka a může se z něj stát kasovní trhák. (oficiální text distributora)

BuryGol

Upřímně řečeno obdivuju lidi, co pracujou s postiženejma osobama. A je mi celkem jasný, že bych na tom byl na začátku stejně jako Driss. Moc jsem od tohohle filmu nečekal, ale byl jsem příjemně překvapen. Kombinace pomoci a černýho humoru tady hrála dokonale, a postava Drisse se mi fakt líbila, leč jsem doteď v podobný verzi zkousnul jenom Chrise Tuckera a Chrise Rocka. Film doporučuju, ale do Topky to nestačí. I tak ale solidní počin ze země Šnekožroutů. ()

TonySad

Kvalitně natočený film s příběhem, což se dneska už moc nevidí, ale i tak jsem rád, že jsem tento snímek viděl. Bohužel pro něj (nebo pro mě), mi to stačilo jen jednou. Myslím, že mě nikdy nenapadne pustit znovu, protože mi jsou oba hlavní herci velice nesympatičtí a vlastně ani nevím proč. Pořádně nedokážu pochopit co na tom ostatní tak moc baví, ale je to názor každého. ()

Liflaen

Naprosto fenomenální dílo, které diváka upoutá hned od začátku pestrou hudební vložkou a vtipným začátkem. Celý film je pak veden ve stejném duchu, který je vylepšován pouze vtípky směrem k Felipemu. Dokonalá komedie, která si právoplatně zaslouží komentář a 5 hvězdiček. ()

Specs

Hláška: Philippe: - "Pověz mi, Drissi. Proč si myslíš, že se lidé zajímají o umění?" Driss: - "Co já vím? Je to byznys, ne?" Philippe: - "Ne. Protože to je to jediné, co po sobě mohou zanechat." ()

tommmy89

Výborne doladené duo (najprv odmietavého) černocha Drisse a bohatého aristokrata Philippha, ktoré dokazuje svetu, že aj s ťažkou chorobou môže byť svet zaujímavý a zábavný. Naozaj, prepojením dvoch protikladov vznikne niečo, čomu by človek neveril :-) Treba si pozrieť a určite neoľutujete ! 5* ()

Philoun1

Jo dobrej filmek, ale nevim čím to bylo prostě to na mě zas tak nezapůsobilo. Asi si říkám no jo, tyhle věci se můžou stát. ()

Hollohlaway

Nenásilně a vyváženě pracující s patosem, to je krásně neuctivé dílko o snad nejpodivnější dvojici jakou si umíte představit. Několikrát jsem opravdu vybouchl smíchy, a je to i chytré a příběh k zamyšlení nenutí, nýbrž jen tak lehce ho nabízí, což je opravdová úleva. ()

luksky

Tak přiznám se, že se shlédnutí tohoto filmu dlouho odkládal a koukám, že sem udělal chybu...fajn příběh, někdy se zasměješ...sem mile překvapen..doporučuju všem :-) ()

jefff

Skutečně dokonale natočené. Herecky se tomu také vytknout zhola nic. Na Nedotknutelných je krásné, že se zde netlačí zbytečně na depresivní stránku děje, tak jak to u sociálních dramat bývá, ale vyžívá se především v pozitivech. ()

Liqid

Spousta dobrých vtipů, kterým jsem se opravu hodně smál. Trochu těch pocitů a příběh o ničem. Dohromady lehce nadprůměrná komedie. Z mého pohledu silně přeceněná. ()

Georgex

Na tento francouzský snímek se snášela ze všech stran óda a velmi dlouhou dobu jsem jeho zhlédnutí odkládal, ačkoliv jsem milovníkem tohoto žánru francouzských vážnějších komedií. Upřímně řečeno po zhlédnutí Nedotknutelných nemohu potvrdit oprávněnost šílenství kolem tohoto filmu, přestože se jedná o filmařsky skvěle zvládnutou práci, příběh založený na skutečné události mě nikterak výjimečně neoslovil a nemohu konstatovat, že bych téměř dvě hodiny pozoroval něco výjimečného. Ano je to zábavné, ano má to hlubší odkaz, ale bohužel ne natolik, jak jsem si představoval. Na druhou stranu jako celek to působí velmi kompaktně a nemohu říci, že bych se v průběhu filmu nudil. Hlavní dva představitelé Francois Cluzet a Omar Sy podávají skvělé výkony, ale vyzdvihnout musím také půvabnou Andery Fleurot, které role sekretářky skvěle padla a její konfrontace s Omarem Sy je asi nejzábavnější z celého filmu. Každopádně se jedná o důkaz toho, že francouzský film ještě není mrtvý a nezbývá než doufat, že toto nebyla poslední vlaštovka. Moje hodnocení 75%. ()

Bernhardiner

Pánů Nakacheho a Toledana jsem si všiml v dokumentu o Luisi de Funesovi, jak popisovali úspěch tohoto filmu v Německu, který svou návštěvností nedosáhl jen na Četníka a mimozemšťany. Tenhle film má však s Funésem společného asi tolik jako hruška s okurkou. Přiznám se otevřeně, že jsem se toho trochu bál. Tenhle film v sobě nese všechny znaky komedie tohoto tisíciletí. A to není úplně dobře... Humor je sice vydařený, ale v místech, kde absentuje, se dostavuje vlna citového vydírání v podobě sentimentálních řečí. Na podobné věci jsem si zvykl u Korejců, zde však působí lehce nepatřičně. Ono už samotný příběh, ač ve velké míře pravdivý, k tomu svádí. Francouzský Babiš je bohatý kvadruplegik a jeho nedotknutelný opatrovník je Senegalec žijící od dětství bez rodičů. Chápu, že hra na city většinou vychází, na mě to ovšem tak úplně neplatí, cítím tam totiž jistou vykalkulovanost. Ještě štěstí, že touhle melancholií není zaplněn celý film. Naštěstí Drissovy hlášky jsou natolik vtipné a Cluzetův výkon natolik dokonalý, že tomuhle filmu můžu dát s čistým svědomím čtyři hvězdy. 75% ()

blixadovan

Naprosto dokonale nekorektní film, jehož poetiku a humor samozřejmě nemůže pochopit a ocenit každý, ale ten, který je toho schopen, bude (je) nadšen! Stejně jako jsem já. Kam se hrabou všechny ty české rádobylaskavé (spíše kýčovité) komedie. Podstata je přeci v tom, že kvadruplegici (nebo paraplegici, paraparetici..a i jinak tělesně postižení) chtějí to, aby se s nimi zacházelo stejně jako s těmi nepostiženými. Vtipy kolující a tvořící se mezi "vozíčkáři" jsou ve skutečnosti mnohem brutálnější! ()

venca163

Na rozdíl od některých mých čsfd přátel teda naprosto chápu, proč je film tak oblíbený a proč se probojoval dokonce do nějaký TOP nevimco. Tahle komedie je vlastně dost inteligentní a vyhýbá se všem těm zajetým trapárnám, na který jsme si bohužel už tak trochu zvykli, ale když pak dostaneme naservírovanou kvalitu, dokážeme to zlatem (v kině na kase) zaplatit. Oba herci jsou skvělí a hlavně Omar Sy (hotovej Barrack Obama, fakt) má takový charizma, že ho musí milovat i letití přívrženci Ku Klux Klanu. Tam kde ostatním filmům už dávno došel dech (druhá a třetí třetina) jedou Nedoktnutelní pořád v plnym tempu - fracouzská komedie je pořád pojem =). A komu tohle nestačí, ať si představí toho bažanta Denzela Washingtona... (95%) ()

giovanni3

Po shlédnutí filmu jsem byl přesvědčený, že zde dám po delší době 5z5, ale po přemýšlení mne napadlo zda to není moc. Celkově to bude lehce nadhodnocené, ale u tomuto snímku ten "bonus" dopřeji. Byl to výborný film plný pohody, vztahu dvou zcela odlišných postav a vlastně spojení dvou odlišných světů ve všech ohledech. Z těchto prolnutí vyšel příjemný vtip, nadhled a hlavně stále dobrá nálada. Sem tam nastal "tmavší", respektive ne moc pozitivní , okamžik, ale i ten zde měl své místo. Osobně tleskám jen mne překvapily závěrečné titulky jak se komu v životě dál dařilo. Každopádně příjemná podívaná, kde skoro 2 hodinová stopáž uplynula velmi rychle. 5z5 ()

Ironfood

Vzhledem ke zdejšímu vysokému hodnocení celkem zklamání, čekal jsem něco trochu převratnějšího či alespoň originálnějšího. Tohle působí jako taková řemeslně dobře zvládnutá sázka na jistotu. Děj ani postavy v podstatě ničím nepřekvapí, spíš naopak. V podstatě pořád jsem si říkal, že něco podobného jsem už viděl x-krát, a čekal, že se film konečně vydá nějakou originální cestou, ze které se posadím na zadek. Bohužel jsem se nedočkal... ()

Kevin Hart sesadil Aquamana

Kevin Hart sesadil Aquamana

14.01.2019

Je to oficiální, Aquaman je první superhrdinský film ze stáje DC od Temný rytíř povstal, který v kinech překonal miliardu. Úspěch je to zejména pokud se ohlédneme na předloňskou Ligu spravedlnosti,… (více)

Tom Hanks a švédský hit

Tom Hanks a švédský hit

22.09.2017

Hollywood momentálně neblázní jen po superhrdinech, ale i po předělávkách výrazných evropských filmů. Remake Nedotknutelných s Bryanem Cranstonem už je natočený, Jack Nicholson si zahraje v novém… (více)

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

29.08.2017

Kdy dorazí američtí Nedotknutelní?

Kdy dorazí američtí Nedotknutelní?

16.06.2017

Ačkoliv o tom ještě spousta lidí neví, francouzský hit Nedotknutelní se opravdu dočkal remakeu. Divokou roli Omara Sye převzal Kevin Hart (Centrální inteligence) a místo Françoise Cluzeta se na… (více)