Zátah 2

• Indonésie Serbuan Maut 2 (více)

Filmmaniak

Ok, bojové sekvence tu jsou jedny z nejlepších, jaké jsem kdy viděl. Choreografie soubojů je jedinečná a sluší se upozornit, že Zátah 2 je opravdu násilný, až brutální film (nic pro slabé nervy). Zároveň je velmi vážný a neobsahuje jediný pokus o vtip - talentovaný a schopný režisér se zřejmě snažil posunout svůj film o úroveň výš a udělat ho serióznějším a vyspělejším, na to by ale nutně potřeboval lepší a sofistikovanější scénář. Takhle je totiž Zátah 2 někde na půli cesty mezi zábavným, béčkovým akčním nářezem a ambiciózním gangstersko-kriminálním dramatem, přičemž v té první rovině mu to jde mnohonásobně lépe. V některých dialogových scénách má dokonce tendenci nudit (150 minut je opravdu trochu moc). Ale výrazná, odvážná a nekompromisní záruka ojedinělého zážitku je to rozhodně. ()

DwayneJohnson

Pokud jsem jedničce možná malinko něco přidal, tak tady zase půjdu něco málo dolů. Zatímco v prvním případě člověk nemusel absolutně přemýšlet, tady přece jenom sáhli tvůrci k poněkud "propracovanějšímu" scénáří a vůbec jsi nejsem jist, jestli se jim to povedlo. Přišlo mi to celé až moc překombinované a přeplácané. Přece jen ta lehkost a jednoduchost, ta mi v tomhle pokračování opravdu citelně chyběla. A nezachránila to ani poslední, velmi akční půlhodina. Lepší trojka. ()

sarkas21

Snaží se to být epičtější, vizuálně vycizelovanější a technicky opulentnější s lepšími akčními scénami než jednička. Akce skutečně o trochu lepší je, ale pořád mám pocit, že klasický herní "arcade mode" byl pro daný subžánr atraktivnější. Divák krásně baštil ideální tempo a každý schůdek vzhůru znamenal lepší a lepší záporáky až do finále. Plus navíc nepotřeboval řešit ty či ony postavy a jejich motivace. Tady je všeho přehršel, ačkoliv podstata je stále stejná a tak je ve stále stejně triviálním příběhu jen větší chaos a zmatek, který kazí nepopsatelně dokonalé akční scény. Má to trochu nočních neonů Michaela Manna, trochu podhledů a spojení obrazu/zvuku Michaela Baye a místy vizuální poetiku Ridleyho Scotta, potažmo Tarantina (specielně pak tiché scény se sněhem, kladiva apod.) - za tohle všechno palec nahoru, ale pustil bych si to znovu jen kvůli té akci. ()

predators

Za ty bitky, které byly místy a hlavně ke konci luxusní! Ovšem, nic pro slabé žaludky a stopáž mohla být taky kratší. ()

nascendi

Keďže som prvej Prepadovke dal dve hviezdičky a napísal k nej nelichotivý komentár je legitímnou otázka, prečo som si pozrel aj pokračovanie. Samozrejme nie je to preto, že by som očakával zázračný obrat. Dôvodom je moja mánia pozrieť si všetky dostupné filmy s hodnotením 80 % a vyššie a tiež snaha znížiť hodnotenie u filmov tohto typu aspoň o nejaké promile. ()

PetrPan

Absolutní non plus ultra meganámrd ! To jsem zvolal při jedničce, jednak abych trumfnul slaboučký meganámrd páně verbala a taky proto, že mi skutečně chyběl nějaký normální superlativ, který by dokázal vyjádřit mé pocity zastydlého akčního fandy od přirození, které mě a můj podbřišek zachvátily při sledování Serbuan Maut. A je tu dvojka, na kterou jsme se s podbřiškem hodně těšili...Po hodině "vyspělého propracovaného příběhu" šel podbřišek spát a já to málem taky zabalil, když se však na scéně objevil Bejo a jeho banda vystylizovaných fighterů, začal jsem třepat s vytuhlým kamarádem (lépe řečeno vyměklým),aby o tu jistě se blížící nádheru nepřišel a nakonec jsme si spolu zaskandovali jako za mlada. Jednička bez soubojů by se asi dala přirovnat ke krátkému záznamu bezpečnostních kamer na chodbě paneláku v Chánově, dvojka bez téhož by vydala na slušný celovečerák strhující stejně jako Křeslo pro hosta. No počkám si na trojku, snad si Evans uvědomí, čím si získal srdce akčních fanoušků. Váhám mezi třemi a čtyřmi a nakonec s nadějí ve věci příští za četyre. ()

Ratemus

Povedené pokračování skvělé jedničky, souboje jdou ještě více do hloubky, akce je zde mnohem více a krásně se na to kouká. Iko Uwais a Tony Jaa patří k současným nejlepším následovníkům Jeta Liho a Donnie Yena a byla by paráda je sledovat někdy ve společném filmu. Pokud tedy chcete vidět naprosto dokonalou choreografii soubojů z blízka ve filmu, který má i děj, jistě sáhněte po Raid 2. ()

Joker Punx

Zátah 2 navazuje přesně na první díl. Dvojka už má jinej děj a trochu jinou atmosféru, ale stejně jako v jedničce ty souboje jsou pořád skvěle udělaný na stejný úrovni. Tenhle díl mi ještě víc přípomínal atmosféru Johna Wicka, ale stejně se mi to líbí víc než série s Keanu Reevesem. Stopáž dvojky je ještě delší a soubojů je víc, je to fakt hodně našlápnutý akcí a skvělou hudbou. Alicia (Julie Estelle) co hraje záporačku s kladivama je výborná, scéna v metru je fakt dobrá a závěrečná bitka v kuchyni mezi hlavním hrdinou a jedním záporákem je pastva pro oči, gore scény skvělý. U tohodle filmu se vůbec nenudíte a akce je tam dost. Druhý díl mě bavil stejně jako první. Skvělá akční jízda. ()

SeBig

Bitky byli sice suprový, ale už to neni tak záživný a napínavý jak prvni díl. Je tu víc keců a to me trochu sralo. ()

klerik

Jednotka je dokonalý akčňák. Dvojka tiež. Akurát tie kecy o prekonaní v akčnosti a nabušenosti sú kydy. Toto je totiž z veľkej časti policajno-gangsterský triler. O to viac však prekvapí, že to skvelo funguje s dychberúcimi akčnými scénami. Je neuveriteľné, koľko nových nápadov dokážu tvorcovia stále chrliť. Toľko akčnej originality som od jednotky nevidel. Ja som zhltol aj predošlý príbeh a tento tu je ešte "príbehovejší", takže som plne spokojný, aj ked ide o značne iný typ filmu. Normálne mám chuť prebehnúť si hodnotenia všetkych amerických ačňákov za posledných dvadsať rokov a postrhávať im minimálne jednu hviezdu... ()

Chrustyn

Na jednu stránku je zbytečné se rozepisovat a stačilo by pouze podotknout, že "Raid 2" je tutově nejlepší akční film roku a v rámci "rubacího" žánru určitě nejlepší film všech dob. Pokud bych se ale měl rozepsat více, určitě bych pochválil všechny zúčastněné, že se jim podařilo na ploše dvou a půl hodin, rozehrát sice klišoidní a předvídatelný, ale přesto poutavý gangsterský příběh, který se nebojí přitlačit na pilu a plýtvat litry krve, aniž by jakékoliv násilí, působilo samoúčelně, k tomu překvapit velice slušnými hereckými výkony a precizní režií, která tento celek dokáže s přehledem udržet pohromadě, ať už při komorních dialozích, nebo při brutálních a neskutečně perfekcionistických soubojích, které jednoduše nemají konkurenci a každý další diváka doslova převálcuje a dá mu najevo, že v Indonésii, jsou nejspíše kaskadéři na jedno použití. První "Raid" se neskutečně povedl a pro fandy žánru přinesl akčňák způsobující erekci. Druhý díl už vše dokončil a to na několik způsobů. ()

korbitch22

Děsila mě stopáž, ale těch 150 minut uteklo jako voda. Potom co Auwajs vyleze z lochu se rozjede taková mafiánská sága po asijsku, která je proložená opět famózními fajty a občas nějakou tou parádní honičkou v autech. Škoda těch neskutečných blbostí, jako že ochranka ve vlaku nemá jedinou zbraň aby mohlo dojít k oné pověstné bitce s kladivama. Je to lepší než jednička a o pořádný kus lepší než Auwajsův Headshot. Pořád mi ale tyhle bezduché mlátičky přijdou prostě tak nějak...bezduché :D Za ten neskutečný souboj v kuchyni přihodim jednu hvězdičku k dobru. 70%. ()

Marze

Od přimočaré videoherní struktury jedničky nás tentokrát čeká větší dějová šíře, kdy drsňákovi Ramovi nepůjde po krku jen banda anonymních gangsterů, ale rovnou celé mafiánské rodiny, stejně tak nás čekají ambicióznější bojové kousky, v nichž uvidíme další nevídané věci. Akční scény lákají neskutečnou kinetikou, kreativními nápady (baseballka, bitka v bahně) a také jednou originální automobilovou honičkou. ()

mcb

Narativně komplexní kriminální sága, která opouští přímočarý videoherní koncept jedničky a místo toho nabízí MA variaci na rodinné fresky typu Kmotra a "undercover" filmy jako Volavka. Evans epicky rozšiřuje události jednoduchého Zátahu do rozsáhlého vyprávění s několika postavami, na němž udivuje hlavně vnitřní soudržnost a režijní sebejistota, která dovolí vyniknout i několika propracovaným střihovým montážím. O akčních scénách nemůže být řeč - už jen dobrá polovina z nich je natolik ikonická a nenapodobitelná, že se ještě více vymyká čemukoliv z Hollywoodu a mimo vršení žánrových atrakcí (gore souboje) nabízí hlavně viscerální zážitek. To se týká zejména závěrečné půlhodiny, která doslova nenechá postavy ani diváka vydechnout. Obsáhleji v recenzi... ()

rollman1

Komentář čekejte do dvou dnů, stále se z toho zážitku nemůžu vzpamatovat. Takže po pauze, kterou jsem potřeboval, jsem se konečně vrhl na ten komentář. Dokonalost, skvost nebo korunní klenot. To vše je tento největší nářez za posledních 10 let. Takovej filmovej zážitek jsem už dlouho neměl. V tom filmu se dějí takové věci, že jsem řval, kroutil se jako žížala a spoustu dalšího. Krvavej, akční masakr, kde se lámou nohy, bojové scény trvají 8 minut a výborná choreografie soubojů+ dokonalá kamera dělají z filmů ještě větší jatka. Gore je tady požehnaně, výborná akce, postavy, které každé mají své místo. Prostě dokonalost sama o sobě. Akční orgasmus roku!!!! Ps. Posledních 40 minut jsem ani nedýchal, jakej to byl maras. ()

heyda

Kameramanovi bych dal okamžitě Oskara. Něco takovýho by měli pouštět pravidelně v Hollywoodu ať vidí, jak se to správně dělá. Jinak film ačkoli má jistý příběh, tak bohužel doplácí na dlouhou stopáž a příliš mnoho bitek, ve kterých se člověk hlavně ze začátku dost ztrácí a láme si hlavu nad tím, kdo teda bojuje proti komu a proč do háje? Osobně bych ubral 30 minut stopáže, lépe bych pojal tu část ve vězení a určitě bych se snažil víc vytáhnout děj na povrch. Jinak ale luxusní podívaná, chvílemi bych řekl až vizuálně uhranující, kde tečou kubíky krve a přitom si nepřipadáte trapně, ba naopak obdivujete, jak tohle dokázal někdo natočit a namaskovat. Vypadá to jak skutečný. 70% (PS: Evans má talent jako kráva, snad se pustí i do jiných projektů) ()

sharky

Vizuálně dechberoucí, jinak ale na můj vkus přehnaně brutální a scénáristicky hrozně chaotické, špatně se mi orientovalo v postavách a dialogy nemají moc co nabídnout. Na druhou stranu těžko někde najdete akční film s lepší choreografií... ()

Flego

Oproti jedničky ide o značný odklon, teraz je príbeh prepracovanejší, ale domnievam sa, že to všetko posobí kontraproduktívne. Film je zbytočne natiahnutý, únavný a zachraňovali ho len akčné scény. ()

BMW12

Zátah 2 se více soustředí na příběh, což je dobře, i když jednička bez příběhu byla bombastická. Příběh byl celkem fajn až na spoustu nesmyslných střihů a ty pokazili dojem z celého filmu. Například se detektiv s Ramem domlouvají, že půjde do vězení a najednou střih, a Ramo už je ve vězení na záchodě a čeká na něj 50 chlapů. Wtf, jak se tam dostal a proč ho chtějí zmlátit? Pak sledujeme 5 minut děje ve vězení a najednou střih, a jsme o 2 roky vepředu a Ramo už vychází z vězení. A takovýhle střihů tam bylo více. Je to škoda, protože to mohl být fajn příběh. Každopádně ve filmu uvidíme i spoustu bojových scén, které jsou zvládnuty na jedničku, tam musím tvůrce pochválit. ()

anais

Gareth Evans na to tentokrát šel jinak. Rozhodl se rozšířit svůj filmový vesmír, a natočit svého Kmotra, Lepší zítřek nebo Volavku... A jde mu to skvěle, jen jeden háček to má. Moc dobře si uvědomil, že Iko Uwais film herecky neutáhne. A tak se z Ika stává jen jakýsi bonus v klasicky vystavěné gangsterce. Ale je pravda, že když přijde na akci, vše ostatní jde stranou. Tak nekompromisně brutální řež se jen tak nevidí. Ale říkal jsem si - neudělejte tu samou chybu jako série Smrtonosná past, a vraťte Ika tam, kam patří. Do uzavřeného prostoru, kde se hlavním nositelem děje stane hlavní hrdina a jeho rychlé pohyby. Protože o nic jiného vlastně nejde, a všechna epičnost kolem by bez toho nestála za řeč. ()

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou