Zátah 2

• Indonésie Serbuan Maut 2 (více)

hrona

To, co bylo dokonalé na jedničce, ta naprostá pohodovost, vypnutí mozku a sledování jak si to frajeři co nejbrutálněji rozdávají ve velikém činžáku tady u dvojky trošku skomírá. Proč? Jelikož tomu dali tvůrci příběh. Jde tak trošku o indonéského Kmotra, samozřejmě kopačky, pěsti a lámání všeho možného i nemožného zde také je, ale pro mě zbytečně dějové a přiznám se, těch 150 minut je již docela dlouhých a chvílemi zbytečně natažených. K tomu všemu rozlišit a přiřadit týpky ve smokingu k danému gangu mi dalo také celkem zabrat. Ovšem, pravda na finální trojboj se určitě vyplatí počkat. Vrátil jsem se v čase a vzpomněl na trojici s pánem s copem v Gigant Shaolinu. Takže za mě o fous horší, než předchozí počin, ale stále vysoce na úrovni. ()

Othello

Ano prosím. Je mi sice trapně, jak musím dát za pravdu všem hysterickým vyvolávačům, leč dvojka Raidu v současné nabídce, kdy se chodí do kina na žánrové filmy kvůli několika atrakcím a přehlíží se povinná vata je ve skutečnosti sama o sobě atrakce celá i při své úctyhodné ploše 150 minut. V mnohém tomu napomáhá ona exotičnost, která v kombu s mlčenlivým hrdinou, jehož jediné zapomatováníhodné výrazové prostředky mají zvyk rozprsknout nemalé množství hemoglobinu po místnosti, znemožňuje nějaké vehementní splynutí s postavou. Evans si to, jakožto Zápaďan uvědomuje, což je obrovskou devizou a pro ty, co o tom pochybují budiž klíčem závěrečné titulky, kde se vedle jmen herců objevují bojové insignie jejich postav. Ve výsledku je Raid 2 prvním filmem od trilogie Matrix, kde množství famozních kontaktních scén je zasazeno do relativně funkčního kontextu. Jinak ten film má neskutečný koule, takový věci, co se tady lidem dějou upomenou tak maximálně na současnou francouzskou kinematografii extrémů. ()

eraserhead666

Skloubení zajímavého příběhu s až neuvěřitelnou akcí na tak příjemné a strhující úrovni, že to bez problémů utáhlo i tu na akční film šílenou stopáž. Záporáci parádní, obzvláště Julie Estelle nám z roztomilé slečinky z Kuntilanaka vyrostla v šikovou ženu s kladivy. A nemůžu si pomoci, ale Iko Uwais prostě vypadá jako mladší bratr Tonyho Jaa. Jsou věci, o kterých nemá moc cenu říkat něco více, než jen, že jsou dobré. Tohle je ten případ. ()

SOLOM.

První díl Serbuan Maut se mi líbil hlavně díky své „špinavosti“, drsnosti a dobrým rvačkám (soubojům ať už pěstním, nebo s mačetami). Druhý Zátah se snažil předčít svého předchůdce hlavně co se brutality týče – což se mu i povedlo – byla tu k vidění spousta rvaček, mordů, krve, praskajících kostí, rozdrcených hlav, podříznutých krků, atd…). Ale kvalita příběhu se mi místy zdála zbytečně překombinovaná a některé pasáže nudily. Zas na druhou stranu tu máme pestrou škálu zabijáků (asi nejvíc zaujmou dívka s kladivy, borec s basebalovou pálkou, nebo Yayan Ruhian – ten si zahrál i v jedničce, akorát jinou postavu). Musím uznat, že hlavní hrdina prošel opravdu krvavou cestu napříč oběma díly a Iko Uwais podal skvělý výkon. I díky jemu dám i tentokrát nadprůměrné hodnocení, ale jak už jsem zmínil – jednička se mi líbila více. ()

ARI50

Kdo dostal nezkutečnou řezbu v jedničce ve dvojce nemůže vůbec ničeho litovat protože tahle šlamastyka ničení jednoho za druhým je prostě dost dobrá, příběh plný dobrých bojů. ()

MáŠa

Povedený, možná trošku roztahaný. Kdyby ale padouši místo nožů používali bouchačky, tak hlavní hrdina nepřežil ani první díl :) ()

JASON_X

Oproti jedničce méně akční, respektive s pomalým rozjezdem, ale zase dějovější, epičtější a v neposlední řadě esteticky krásnější. Některé interiéry mi připomněly Kubricka (navíc ještě zazní "kubrickovský" vytuněný Händel), některé scény zase Tarantina (samozřejmě Kill Bill 1, i když ten sníh v Džakartě byl dost surrealistický...) Bijec Rama vyzrál, působí mužněji, sadističtěji a frekvence jeho úderů je rychlejší než u trashmetalového bubeníka, ale předvádí toho o něco méně než minule (aspoň zpočátku), stejně jako Vzteklý Pes... Nadchla mě ovšem hluchoněmá Kladivářka a i Baseballista byl kúl. A i když mě opravdu příšerně štvala nekontrolovaně běsnící kamera v akčních scénách (tak šílenou kameru jsem už dlouho neviděl), dávám aspoň čtyři - indonéský způsob akčňáku zdá se mi velmi povedeným. Nejlepší citát: "Kdysi to tu mělo úroveň, ale dneska už sem pustí každýho. Chodí sem běloši v sandálech a šortkách, chlastají pivo a šukají levný děvky na hajzlech jako zvířata..." ()

becki_tu

Akci a choreografii bojů není co vytknout a dokonce i hollywoodští filmaři by se mohli učit, jak nasnímat akční sekvence tak přehledně a uvěřitelně. Škoda jen, že výplň mezi těmito sekvencemi je tak trochu nutným zlem, kterým se divák prostě chtě nechtě musí prokousat k dalším a dalším dechberoucím bojovým scénám. Videoherní koncept o cestě poldy v utajení k největším šéfům mafiánského podsvětí v této formě funguje, ale pokud by se podařilo zkrátit onu výplň o nějakou tu půlhodinku, spokojených diváků by bylo ještě o něco víc. 70% ()

luka4615

Oproti výbornému prvnímu dílu je The Raid 2: Berandal velkým krokem zpět. Je totiž zbytečně moc natažený a mnohdy také dějově zmatený. Ale i přes tyto zápory jsou všechny akční sekvence ve filmu jedním slovem božské. Iko Uwais je pán! ()

Morholt

Evans se na svou předešlou řezničinu rozhodl naroubovat infiltrační krimi a povedlo se mu to. Dvojka na jedničku přímo navazuje a Rama se tentokráte nechá naverbovat do supertajné jednotky a infiltruje se do rodiny jednoho z jakartských mafiánských bossů. Asi tak 90 minut se jedná o slušně odsypající kriminálku, kde se sice čas od času výrazně zajiskří, ale není to taková rubačka, jako v minulém díle. Ale pak se hlavní hrdina vydal opět na krvavou cestu, ve které kosí své protivníky prakticky v každém záběru a mě nezbylo než si spokojeně pomlaskávat. Ta choreografie je místy až neskutečná. Už se třesu na třetí pokračování. 85% ()

TheJokerCZ

Neskutečnej nářez! Trochu jsem se bál příběhové linky, ale ta je zvládnutá na výbornou. No a co se týče té akční, tak nemá chybu. Dovolil bych si říct, že se jedná o jedničku v tomto žánru. 10/10 ()

ScarPoul

Film roku. Tí čo videli prvý Raid dúfali v akčnú udalosť. A tej sa dočkali. S tým rozdielom, že lokácií je viac. Príbeh je komplexnejší a preplnený zaujímavými postavami. A to čo sa v prvom dieli konalo na rozhraní jedného dňa, si tento film rozťahuje do niekoľkých rokov. Výsledok je lahodný. Iko Uwais je teraz len jednou z ďalších postáv. To mu ale nebráni nakopávať zadky. Scéna na diaľnici, vo väzení, alebo finále pri konfrontácií s Baseballkou a Kladivom sa hravo môžu zapísať do zoznamu pamätných scén. Tie sa budú snažiť mnohý citovať, alebo im po tichu vzdávať úctu. Je síce pravda, že keby sa vo filme hádzalo menej vecami, nenútilo by ma to myslieť si, že majú Indonésania zlý odhad na vzdialenosť, pretože z piatich hodov sa trafia maximálne tak raz. Ale mimo toho mi ukážte jedného človeka, čo by s takým tempom a s takým formálnym cítením spravil ďalšiu variáciu na gangsterku v štýle Internal Affairs a pritom preberal to najlepšie z bojových umení v podobe, ako to máme možnosť vidieť u Chana, Leeho, Jaa- a, alebo iných. Uwais to posúva niekde ďalej. Krvou sa nešetrí. Rovnako ako pôsobivými scénami. Evans a jeho široké zábery v pohybe definujú toto dielo viac ako čokoľvek iné. Atmosféra a originálne súboje skvelo podporujúce vývin postáv aj všetky príbehové roviny. Fungujú ako ozvláštnenie žárnu a pritom ho spájajú s ďalším. Film, ku ktorému sa oplatí vracať aj niekoľko krát aj napriek dlhej minutáži. Tú pri sledovaní ani nepostrehnete. Prosím len nech je tretia časť. Už by trebalo poriadnu akčnú trilógiu, keď to už s tým Ong-Bak nevyšlo. ()

Jansen

S odstupem a s chladnou hlavou začínám uvažovat, jestli Zátah 2 opravnu není nejlepší akční film, jaký jsem kdy viděl. V rámci žánru naprostá špička. ()

Lacike

Fantasticke akcne sceny (hlavne suboj v kuchyni je bitka desatrocia), ale neakcne sceny rozhodne nefunguju tak ako by mali. Problemom nie je samotna dlzka filmu. Aj keby sa film zostrihal o polhodinu tak by to v neakcnych scenach drhlo. Problemom su prilis ploche charaktery. To by normalne v tomto žánri nevadilo ako dokazuje jednotka. Ale tentokrat sa tvorcovia pokusili o ambiciozny skoro az epicky pribeh, ale pritom postavy nemaju dostatocnu hlbku a pestrost. Su prilis predvidatelne figurky u ktorych vas nic neprekvapi a mna osobne ani vôbec nedokazali zaujat a preto chvile v ktorych sa nebojovalo boli pre mna utrpmnym cakanim na akcnu scenu. Garethovym najlepsim filmom pre mna ostava nadalej Merantau, ktory sice neobsahuje az tak dychvyrazajuce akcne sceny ako seria Raid, ale na druhej strane sa pri nom vôbec nenudim ani ked sa tam nebojuje. 6/10. ()

maseer2

adrenalinová bomba, která má poněkud pozvolnější nástup, ale během závěrečné hodiny se rozjede na takové obrátky, že je naprosto namístě přemýšlet o tom, že jste něco takového ještě nikdy nikde neviděli.. akční scény jsou maximálně vypiplané a neuvěřitelně přehledné a tepovka se při nich drží hodně vysoko.. příběh okolo působí sice trochu dojmem vatovitosti, ale jako celek to stejně funguje výborně.. jisté 4* ()

GeusX

S grácií a profesionalitou, choreograficky výborně natočená řežba na asijský způsob. První polovina je spíše akčním dramatem o infiltraci policisty mezi mafii prokládaná rvačkami. Ve druhé půlce filmu rejža sešlápl plyn akce až na podlahu a nastal krvavý brutální pouliční balet při kterém mi spadla čelist a proti kterému jsou bitky ve většině akčních filmů za poslední roky jen takové dětinské pošťuchování. Navíc je to přehledné, žádný zběsilý střih ve tmě. Dějově sice trošku zašmodrchané, ale celkově -zejména co se akčnosti týče- o několik úrovní lepší a drsnější než první díl! 95% ()

Tommassi3

"Nic takového jako spravedlnost na tomhle světě neexistuje.. Prober se !!" Že akčnímu filmu momentálně vládne Velšan z Indonésie ?? Říct mi tohle někdo před pár lety, vysměju se mu.. Ale ano, přátelé, je to tak !! Jakkoli bizarně to zní.. První Serbuan Maut mi přes svou nedokonalost připadal jako zjevení, ale ten posun, který se Garethu Evansovi podařil mezi prvním Zátahem a tímhle ani ne tak sequelem jako spíš kurevským upgradem, si zaslouží potlesk vestoje.. Vizuálně vymazlená řežba, jíž tentokrát neschází ani příběh, ani parádní soundtrack !! Neskutečná nálož, při které jsem postupně vylezl až do sedmého nebe, kterým je jednoznačně souboj s dvojčaty !! Já chci další !! ;) Ještě doladit pár detailů a trojka by mohla aspirovat na nejlepší akční film všech dob.. Bez prdele !! A rozhodně i spousty dalších končetin.. ()

Terva

CITÁT - Náš kruh se uzavírá......... Příběh začíná ve stejném městě, ale v trochu jiném čase, než příběh první. Opět jsou tu dva bratři, ale zatím, co se v prvním příběhu hledají, zde se jejich cesty rozejdou. Z výškové budovy se děj přesouvá do přízemnějšího prostředí. Úzké uličky sem tam vystřídá i větší plac. CITÁT - Když to posereš, končíš......... Oproti jedničce je to o hodně nudnější, kamera i střih dostávají Hollywoodský epileptický záchvaty a film vlastně ztratil to původní akční kouzlo a vlastně i logiku. Ne, že by první příběh nějakou měl, ale tady je to už cucání z prstu. CITÁT - Každý má svůj limit..... ()

Ouwen

SPOILERY!; Po dalším shlédnutí tohohle eposu už se nedostavil pocit vyčerpání z úžasu. Jelikož se můj vkus za poslední dobu neuvěřitelně vyvijí, všímám si mnoha prvků, které mé hodnocení ovlivňují. Dovolim si napsat, že Raid: Berandal si plné hodnocení nezaslouží. Je sice neuvěřitelné, co Evans za tak směšné rozpočty je schopen vydolovat - ať už se jedná o skvělou vizuální stránku, která díky perfektní režii povyšuje technickou stránku filmu na áčkovou levelost, akční scény s precizní choreografií, či upgradu v mnoha jiných ohledech - pořád je zde dost nevýraznej scénář. Nepochybuji o talentu Evanse, kterej stojí za všim a obdivuji jeho práci, bohužel se dvojka už nedrží při zemi. Mě ani nevadí, že se sequel rozvijí a z nekompromisního survivalu, sleduju mafiánskou story - mě ale vadí, že scénáristicky je film úplně samoúčelnej a nelogickej. Byla radost sledovat dialogy v těch nádhernejch interiérech s minimalistickou atmosférou a ambientní muzikou, která na sebe nestrhává však pozornost. Jenže motivace jsou ploché, né úplně vysvětlené a vinou toho trpí i samotné akční scény. Jsou výborné a však.. opět, nedávaj smysl. Proč na jednoho chlapa s mačetou vyplejtvat 50 chlapů, kteří si ani neberou střelné zbraně? Proč je poslat na smrt? Proč protivníci stojej v pozadí a čekaj, až Uwais nakope zadek dvoum no name hlídačům? Proč ve finále týpek střílí brokovnicí do gauče, když Uwais není schopen sebemenšího pohybu? Jak to, že za celou dobu co měl štěnici v peněžence, si jí nevšiml a čí byl tohle nápad, vždyť to je ptákovina!? Proč protivníci vyskakují z míst, kde předtim nikdo nebyl, nejsou tam dveře ani okna, prostě se tam respawnuli? Proč před letícím míčkem borec běží rovně místo toho, aby zahnul někam za roh a proč každej u sebe nosí nože, ale né střelné zbraně? Atd, atd atd.... final fight je sice hlavně díky muzice úplně o něčem jinym, ale ten děj za moc nestojí a bylo mi to nějak celé jedno. "Eko, run!!" ()

Dale

Podobne ako jednička - choreografia súbojov perfektná, aj natočené sú veľmi efektne, hektolitre krvi ako extra bonus - mňam mňam. Žiaľ, scenár nielenže pokulháva, ale je priam chromý. Nezaujímavý ctižiadostivý mladý kmotr chce byť kráľom podsvetia a odstráni všetko a každého, kto by mu stál v ceste, no na jeho smolu je tu jeden poctivý policajt... Nič nové na svete. Moc tomu nepomohol ani príšerný ENG dabing. 50 minút dialógov mohlo ostať v strižni a vtedy by to malo tú správnu šťavu a tempo. ()

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou