Er je pětadvacetiletý zombie, pohybující se s ostatními oživlými mrtvolami v letištní hale rozděleného velkoměsta. Nepamatuje si své jméno, ani kdy a jak zemřel. Stejně jako ostatní nemá vzpomínky, nespí a živí se lidským masem. Právě proto je ve městě postavena vysoká zeď, oddělující svět živých a nemrtvých. Jedné výpravy dobrovolníků pro léky do prostoru, kde žijí zombie se zúčastní i dcera velitele lidské obranné jednotky Julie. Jsou napadeni zombie a Er ji před ostatními ochrání. Vytvoří se mezi nimi pouto a to ho začne měnit. Začíná plynuleji mluvit, plynuleji se i pohybuje. Přesto že je Julie ve světě lidí, stále na něj myslí. Er se za ní vydá a je jasné, že se víc a víc stává člověkem. Když Julii podruhé zachrání život, ostatním lidem i otci Julie začíná být jasné, že hlavním nebezpečím pro obě skupiny jsou kostňáci - další stadium zombie - a spojí se v boji proti nim. (TV Barrandov)

metztlimoon

Láska kvitne v každom štádiu rozkladu... No pome na to. Mínusy: pohyby tela, spôsob reči, rýchlosť, masky... no proste zle zahraní zombíci, Hoult obzvlášť. Plusy: jeho myšlienkové pochody ("This date is not going well. I want to die all over again.") a humor. Lebo je to svojím spôsobom paródia, ako na zombie žáner, tak na Shakespeara (keďže to skončilo ako to skončilo). Naozaj clever nápad pomenovať hlavnú postavu R (čítaj "ÁárrRr") a potom po hodine si uvedomiť, že ona sa dokonca volá Julie. Páči sa mi námet a ako hejter zombiefilmov som ostala celkom milo prekvapená. Zomrela som;) 75% ()

stephen.seni

Konečne aj Zombie-ci dostali nejaké uznanie vo filme :D Za originalitu dávam o 2 hviezdičky viac a ďalšie 2, lebo sa mi to páčilo :) ()

Scaevola

Problematické dospívání zase jednou obohacené o prvek ničím nekorigované fantasie. Vlastně nemám nic proti tomu, kdyby alespoň použitý fikční svět držel pohromadě: Nevím, jak je situace vyřešena v knize, ale vyvstaly přede mnou mučivé otázky, jejichž řešení mi zcela zklazilo dojem z celého filmu. Zabíjela/"zmrtvovala" choroba přirozená nebo metafysická, když už je možné ji "vyléčit" "láskou"? Kde udělali "kostlivci" onu strašlivou chybu? Jsou znovu oživení mrtví plodní? Co u všech bohů měla být ta finální scéna s bouráním zdi? ()

fininka

Viděla jsem už skoro všechny zombie filmy, at už kvalitní, nebo ne, ale zombie laska? Autor tohoto trháku má asi pořádnou fantazii. Zombíci co se probudí silou lásky a stanou se z nich zase lidé jsou pěkná blbost. Ikdyž je to alespon zase něco nového a nápad s kostlivci měl alespon nějakou pointu. ()

Idoviren

Kupodivu, docela dobré. Víc se mi líbila ta část o útrapách mladého a ztraceného zombíka, než ta, kdy společně bojovali za svou lásku a oživovali ostatní zombíky. Že tuhle metodu ještě nevyzkoušeli ve Walking death? To je pořád nožem do hlavy, mečem do oka, zastřel ho, zapal ho.... Každopádně mě tenhle film nutí k takové palčivé otázce. Proč je to vždycky hezká holka, co se zamiluje do zrůdy? Vlkodlak, upír, upír, upír, upír, bůh a teď i zombie? Copak se nemůže urostlý a roztomilý voják zamilovat do holky, která chrčí, má hnusný zuby, slintá si na triko plné zaschlých krvavých fleků a má po celém obličeji něčí mozek? Zamyslete se nad sebou pánové... ()

LencaN

Krásně vybrané songy, jen co je pravda. Filmařsky taky hezky zvládnuté, pěkné zajímavé záběry, hra se zaostřováním, ta evakuovaná část taky vypadala dostatečně vylidněně. Sem tam se objevila cynická poznámka, která vás rozesmála, především to, co si zombíci myslí. Hlavní je tady romantika a musím říct, že chemie mezi hlavním párem tady funguje. Ale v jiných momentech to působilo zmateně, kýčovitě, trochu trapně a nesmyslně. Ale důležitým sdělením je asi upozornit na sílu lásky, toť vše. To sice není málo, ale taky to není na takový film dost. Škoda, že se filmaři víc nepoložili do té sarkastické polohy, to by bylo mnohem lepší, ale bohužel se tak nestalo. Nemůžu se zbavit pocitu, že jsem viděla jen něco podprůměrného co se scénáře týče. A co tady taky vadí, že zombíci nevypadají dost strašidelně. Jasný, kdo kdy viděl zombíka, aby mohl říct, jak skutečně vypadají. Ale tihle zombie vypadali spíš jako trochu ušmudlaní smrtelníci, kteří rádi nosí světlé kontaktní čočky a potřebovali by návštěvu u zubaře a ortopeda. ()

cobislav

Začátek filmu vypadal opravdu dobře. Sarkastická zombie, co nám představuje svojí denní rutinu a nespokojenost se svým společenským životem. Ta představa zombíka jako osamělého tvora místo krvežíznivé stvůry je nápad za milion, bohužel nevyužil svůj potenciál a dále se sarkastická komedie mění spíše v lovestory, což je velká škoda. 66% ()

BarkaS

Po všech těch Resident Evilech je taky dobrý slyšet druhej názor... Navíc ve filmu, kterému nechybí ani balkónová scéna... Scénář děravý jako cedník, přesto milé, vtipné a hlavně originální. ()

Oxik49

Na odpolední nudu poměrně použitelná protilátka a jako filmová jednohubka to asi neurazí. V hlavní roli vás sice od začátku prudí ksicht, kterej jako by na chvíli opustil tvajlajt ságu a nejlepšího filmovýho efektu se dočkáte až při závěrečnejch titulkách v několikasekundovym záběru na odpálenou zeď, ale na druhou stranu film pobaví světlejšími chvilkami, jako nějaké vtipné hlody či poměrně sympatičtí kostňáci. Film skvěle funguje také jako reklama na kabriolety od BMW, protože ty jako jediné i po X letech stání v prachu zombie apokalypsy šlapou jako hodinky. ()

Kontryhelka

Pěkná,romantická zombie komedie. Herci milí a sympatičtí, všechno jsem jim věřila. Příjemné oddychové pokoukání, zombie celkem i přátelské. Jen ten konec je takovej ulítlej,ale co. Nějak mi neseděla proměna zombie chlapce R na opět normálního kluka. ()

tomino28

Opravdu netradiční romance mezi jedinou pěknou holkou, která přežila zombie apokalypsu a nemrtvým klukem, který jí (spoiler!) snědl jejího původního přítele. To se opravdu jen tak nevidí. Ale není to dlouhé a snaží se to být originální a proto čas strávený s tímto filmem velmi příjemně uteče. ()

RNDr.Strom

Filmu dávám hodně subjektivně 4*, protože premisa filmu mi sama o sobě připadala neuvěřitelně komická, takže mi pak nutně každá scéna filmu, která ji jen dokola opakovala, musela připadat neuvěřitelně vtipná. Ale chápete, zombíci, kteří se chovají jako lidé? No tak to snad ne! Jéžiši, no to je teda fór! Haha. Achjo, co to dělám se svými hodnoceními. ()