Reklama

Reklama

Haikjú!!

(seriál)
  • Japonsko ハイキュー!! (více)
Trailer
Animovaný / Komedie / Sportovní
Japonsko, (2014–2020)

Předloha:

Haruiči Furudate (komiks)

Kamera:

Jumiko Nakata

Hrají:

Ajumu Murase, Kaito Išikawa, Satoši Hino, Miju Irino, Daisuke Namikawa, Hiroši Kamija, Nobuhiko Okamoto, Júki Kadži, Šin'ičiró Miki, Šinnosuke Tačibana (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(85)

Obsahy(1)

Hinata se chce stát hráčem volejbalu, přestože je nevelkého vzrůstu. Protože na jeho základní škole není mužský volejbalový klub, tak trénuje sám, s holčičím klubem nebo s kamarády z jiného klubu. Nakonec se mu podaří sestavit tým na právě probíhající soutěž, kde se utká s egoistickým hráčem Kageyamou, též známým jako "King of the Court". Hinata je sice malý, ale jeho skoky jsou na jiné úrovni. Přesto je obrana soupeřů lepší a Hinatův tým odchází poražen. Následně se Hinata dostane na Karasuno střední školu, kde se svým rivalem Kageyamou bude muset spolupracovat v jednom týmu. (Sneaky)

(více)

Videa (11)

Trailer

Recenze (19)

TheDarKnig 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Kdo by to řekl, že mě nakonec za srdíčko chytne i sportovní anime. Pomalejší rozjezd, ale zápasy všechny do jednoho výborně gradované a napínavé, bez jakýchkoliv nerealistických schopností nebo power-upů a vedle toho zcela přirozený vývoj a důraz na charaktery. Závěr 1. sezony úžasně emotivní a velmi se mi líbil díl (nebo to byly 2 díly), který byl pojat z pohledu slabších týmů než je Karasuno. Podle mě právě tento rozsah, žádná černobílá a hlavně žádní šonen padouši je to, co dělá tento seriál tak skvělým. Škoda jen, že 2. sezona je o něco slabší, neboť se zase rozjíždí příliš pomalu a tentokrát tam nejsou ani nějaké zajímavé zápasy. Pro uvěřitelný vývoj postav to ale funkci určitě má. A druhá polovina sezony je už znovu adrenalinová a volejbalová smršť. ()

Marys 

všechny recenze uživatele

Čo sa technickej stránky a športovej reality týka, tak Haikjú!! je určite najlepší zo športových animovaných počinov, ktoré som doposiaľ videl. Čo sa ale týka grafiky a celkového nastavenia, chvíľu mi trvalo, kým som si zvykol. Treba ale vydržať a potom to už bude dobré. Akurát čím ďalej seriál ide, tým doňho tvorcovia vkladajú viac a viac drámy, a tak sa stane, že volejbalový zápas trvá v seriáli dlhšie, než by trval v skutočnosti. To už trochu tvári Hajkjú!! škodí. ()

Reklama

Genryuusai 

všechny recenze uživatele

Haikyuu!! je další dosti povedený sportovní shonen z poslední doby. Přijde mi koncepčně o něco lepší než třeba Kuroko, protože hlavní hrdina zde začíná od nuly a není to tak, že by musel od začátku vše jen vyhrávat. Zajímavá je také volba sportu, nevim jak je volejbal v Japonsku populární, ale vzhledem k jejich somatotypu to asi nemůže být moc masová záležitost. ()

Sykon 

všechny recenze uživatele

Sportovní anime prakticky nesleduji, a proto by možná některý z protřelejších fanoušků tohoto žánru nemusel s mým nadšeným hodnocením souhlasit. Mě ten seriál ovšem nadchnul tou správnou kombinací principů známých ze sportovních filmů obecně, humoru a "frenemy" vztahu dvou hlavních postav. Nemluvě o povedené animaci. Haikyu prostě nastavil jiným sportovním anime která uvidím laťku hodně vysoko. A doufám že bude i druhá série... ()

massdonfel 

všechny recenze uživatele

Co jsi budeme nalhávat, úplně jsem z toho měl chuť si jít zahrát volejbal i když jsem v tom byl vždy marný. :D Sportnovní anime mají zvláštní vlastnost člověka nadchnout pro určity sport. Samozřejmě je to trochu místo moc shounen, ale člověk se i při některých situacích zasměje a ústřední team není neporazitelný. 8/10 ()

Galerie (3 980)

Reklama

Reklama