Kdo by to řekl, že mě nakonec za srdíčko chytne i sportovní anime. Pomalejší rozjezd, ale zápasy všechny do jednoho výborně gradované a napínavé, bez jakýchkoliv nerealistických schopností nebo power-upů a vedle toho zcela přirozený vývoj a důraz na charaktery. Závěr 1. sezony úžasně emotivní a velmi se mi líbil díl (nebo to byly 2 díly), který byl pojat z pohledu slabších týmů než je Karasuno. Podle mě právě tento rozsah, žádná černobílá a hlavně žádní šonen padouši je to, co dělá tento seriál tak skvělým. Škoda jen, že 2. sezona je o něco slabší, neboť se zase rozjíždí příliš pomalu a tentokrát tam nejsou ani nějaké zajímavé zápasy. Pro uvěřitelný vývoj postav to ale funkci určitě má. A druhá polovina sezony je už znovu adrenalinová a volejbalová smršť.(21.9.2016)

Sportovní anime prakticky nesleduji, a proto by možná některý z protřelejších fanoušků tohoto žánru nemusel s mým nadšeným hodnocením souhlasit. Mě ten seriál ovšem nadchnul tou správnou kombinací principů známých ze sportovních filmů obecně, humoru a "frenemy" vztahu dvou hlavních postav. Nemluvě o povedené animaci. Haikyu prostě nastavil jiným sportovním anime která uvidím laťku hodně vysoko. A doufám že bude i druhá série...(6.11.2014)

Kto by si bol pomyslel že šport a anime k sebe budú takto dobre pasovať. Na zápasy sa výborne pozerá a ich výsledok často krát prekvapí. Postavy sú kvalitne spracované, humor tomu nechýba a dej sa pekne hýbe dopredu. Na druhú stranu tomu musím vytknúť tie prehnané emócie (i keď to je v športe dosť bežné) a životné "problémy" postáv. Napríklad smečiar, ktorý dostal strašnú traumu z toho, že mu vyblokovali zopár úderov. Vo výsledku ale nadpriemerné anime s výborne spracovanou volejbalovou tématikou.(23.6.2017)

Po prvních třech dílech to byl docela průměr, po šesti mě to chytlo a po deseti jsem věděl, že to bude na pět hvězd. Poslední díly byly přitom na 6. Ze sportovnícho žánru mám rozkoukáno ještě Kuroko no Baske a Haikyuu!! se mi jeví jako o něco lepší. Druhá série byla ohlášena, tak snad si udrží stejnou laťku, která je nastavena proklatě vysoko.(1.2.2015)

Haikyuu!! je další dosti povedený sportovní shonen z poslední doby. Přijde mi koncepčně o něco lepší než třeba Kuroko, protože hlavní hrdina zde začíná od nuly a není to tak, že by musel od začátku vše jen vyhrávat. Zajímavá je také volba sportu, nevim jak je volejbal v Japonsku populární, ale vzhledem k jejich somatotypu to asi nemůže být moc masová záležitost.(24.7.2014)