Reklama

Reklama

Haikjú!!

(seriál)
  • Japonsko ハイキュー!! (více)
Trailer
Animovaný / Komedie / Sportovní
Japonsko, (2014–2020)

Předloha:

Haruiči Furudate (komiks)

Kamera:

Jumiko Nakata

Hrají:

Ajumu Murase, Kaito Išikawa, Satoši Hino, Miju Irino, Daisuke Namikawa, Hiroši Kamija, Nobuhiko Okamoto, Júki Kadži, Šin'ičiró Miki, Šinnosuke Tačibana (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(85)

Obsahy(1)

Hinata se chce stát hráčem volejbalu, přestože je nevelkého vzrůstu. Protože na jeho základní škole není mužský volejbalový klub, tak trénuje sám, s holčičím klubem nebo s kamarády z jiného klubu. Nakonec se mu podaří sestavit tým na právě probíhající soutěž, kde se utká s egoistickým hráčem Kageyamou, též známým jako "King of the Court". Hinata je sice malý, ale jeho skoky jsou na jiné úrovni. Přesto je obrana soupeřů lepší a Hinatův tým odchází poražen. Následně se Hinata dostane na Karasuno střední školu, kde se svým rivalem Kageyamou bude muset spolupracovat v jednom týmu. (Sneaky)

(více)

Videa (11)

Trailer

Recenze (18)

Hromino 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Přesně mířená dělovka mezi oči všem těm, kteří jsou přesvědčeni, že sportovní anime nejsou nic pro ně a vyhýbají se jim jak čeští voliči volbám do Senátu. Haikjú!! je sportovní anime, ale není to anime o sportu. Ne tedy primárně. Volejbalové tréninky, turnaje a zápasy zde vytvářejí jen příběhový rámec, respektive pozadí, na němž se odehrává to hlavní, oč tu jde – a to je vývoj perfektně napsaných postav a interakce mezi nimi. Ač je zde sice přítomen někdo, koho by šlo označit za hlavní postavu, tlačí se hned v závěsu mnoho dalších postav, z nichž nikdo není upozaděn a každý z nich je vykreslen co nejrealističtěji a co do největší hloubky. Děj Haikjú!! představuje především střet různých motivací, překonávání vzájemných rozdílů a nevraživosti, nacházení společných vlastností a hledání stále nových možností ke zlepšení spolupráce v týmu. Tvůrci nechávají hrdiny vyhrávat i prohrávat, kategorizování na hodné a zlé si hned od prvopočátku odpouštějí a dění, které vidíme na obrazovce, překračuje hranice sportu a dá se zevšeobecnit na jakoukoli skupinku lidí, kteří se snaží něčeho společně dosáhnout a v prvé řadě se o to snaží tím, že se pokouší změnit oni sami. Do popředí zde tak vystupuje především realističnost, takže se ani v samotných zápasech nemusíte bát žádných exhibicí nadlidských schopností a technik s překomplikovanými, směšnými názvy, jak bývá někdy v žánru zvykem. Vše výše zmiňované je ještě okořeněno příjemnou dávkou humoru a napínavými zápasy, které vás nenechají vydechnout, povedenou hudbou, sympatickou kresbou i plynulou animací – a o hodnocení není pochyb. Ač si i ostatní řady drží vysokou kvalitu, považuji právě první řadu za tu nejzdařilejší kvůli tomu, že je zde nejvíce prostoru pro to, v čem tkví působivost tohoto anime – a tím je již zmiňovaný vývoj postav a budování vztahů mezi nimi. Patříte-li tedy mezi ty, kteří se na sportovní anime dívají skrze prsty, doporučuji zříti Haikjú!! jakožto výborný způsob prozření. ()

Roby 

všechny recenze uživatele

Skvělá sportovní série s parádní charakterovou chemií mezi hlavními hrdiny, sebestředným Kageyamou a ze všeho nadšeným Hinatou. Zápasy jsou volejbalovými šachami a jsou dostatečně napínavé, aby vás připoutaly k obrazovce. Velkou výhodou téhle série je, že i vedlejší hrdinové jsou neskutečně zajímavý a zábavní. Možná nejlepší sportovní anime všech dob. ()

Reklama

Genryuusai 

všechny recenze uživatele

Haikyuu!! je další dosti povedený sportovní shonen z poslední doby. Přijde mi koncepčně o něco lepší než třeba Kuroko, protože hlavní hrdina zde začíná od nuly a není to tak, že by musel od začátku vše jen vyhrávat. Zajímavá je také volba sportu, nevim jak je volejbal v Japonsku populární, ale vzhledem k jejich somatotypu to asi nemůže být moc masová záležitost. ()

xtomas252 

všechny recenze uživatele

Po prvních třech dílech to byl docela průměr, po šesti mě to chytlo a po deseti jsem věděl, že to bude na pět hvězd. Poslední díly byly přitom na 6. Ze sportovnícho žánru mám rozkoukáno ještě Kuroko no Baske a Haikyuu!! se mi jeví jako o něco lepší. Druhá série byla ohlášena, tak snad si udrží stejnou laťku, která je nastavena proklatě vysoko. ()

TheDarKnig 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Kdo by to řekl, že mě nakonec za srdíčko chytne i sportovní anime. Pomalejší rozjezd, ale zápasy všechny do jednoho výborně gradované a napínavé, bez jakýchkoliv nerealistických schopností nebo power-upů a vedle toho zcela přirozený vývoj a důraz na charaktery. Závěr 1. sezony úžasně emotivní a velmi se mi líbil díl (nebo to byly 2 díly), který byl pojat z pohledu slabších týmů než je Karasuno. Podle mě právě tento rozsah, žádná černobílá a hlavně žádní šonen padouši je to, co dělá tento seriál tak skvělým. Škoda jen, že 2. sezona je o něco slabší, neboť se zase rozjíždí příliš pomalu a tentokrát tam nejsou ani nějaké zajímavé zápasy. Pro uvěřitelný vývoj postav to ale funkci určitě má. A druhá polovina sezony je už znovu adrenalinová a volejbalová smršť. ()

Galerie (3 980)

Reklama

Reklama