Všechno, co chceš

• Velká Británie Absolutely Anything (více)

Mimozemská civilizace nalezne ve vesmíru letící sondu vyslanou z planety Země, která obsahuje informace o lidské rase. Mimozemšťané diskutují o tom, zda Zemi zničit, nebo učinit lidstvo dalším členem mezigalaktické rady. Jako test dají náhodnému mladému muži na deset dnů neomezenou moc dělat absolutně cokoliv. Pokud tento muž využije svou moc k páchání zla, bude Země zničena. Vybraným člověkem je Neil Clarke, učitel, kterého ředitel školy Robinson nesnáší za jeho pozdní příchody. Neil, který si je vědom své nově nabyté síly, si přeje, aby mimozemšťané zničili třídu nenáviděných studentů. A mimozemšťané skutečně zabijí všechny žáky této třídy. Aby napravil smrt svých studentů, přeje si, aby všichni, kteří zemřeli, zase obživli. Jenže tím způsobí, že obživnou úplně všichni mrtví na celém světě, včetně mrtvých na pitevnách i v hrobech, proto si Neil rychle přeje, aby k výbuchu, který způsobil smrt studentů, nikdy nedošlo, čímž vrátí zpět všechna předchozí přání… (TV Nova)

korbitch22

Neškodný mix Stopařova průvodce po galaxii a Božského Brůce, bohužel scénář moc nedovoluje využít Peggův komediální potenciál.Některé scény jsou neskutečně otravné a hloupé, např. drtivá většina s jeho Indickým kolegou, mluvící pes absolutně zabitý a Rob Riggle je snad ten nejodpudivější gumák který se momentálně až příliš často objevuje v očekávaných novinkách.Občas jsem sice vyprsknul smíchy, hlavně při scéně s autobusem, ale takových scén je bohužel málo.Ve finále je to čistá vykrádačka s unylým romantickým podtextem.Božský Bruce i Stopařův průvodce jsou mnohem lepší komedie.60%. ()

Arsenal83

Kate Beckinsale vyzerá snáď už 20 rokov rovnako a to, čo kedysi Woody Allen nazval „škaredým káčatkom“ je dnes mama s obdivuhodne zachovanou figúrou aj vizážou. Táto komédia je podľa mňa vydarená, prináša mnoho vtipných momentov. Má to ale nelogických dier hlavne vo vyslovovaní želaní, čiastočne to pripomína Klik, čiastočne Brucea Všemohúceho, no nedodáva to také emócie, takže nakoniec len priemer. ()

hrona

Britská variace na Božského Bruce, velice vtipná záležitost. Stopa Monty Pythonů je z filmu patrná již od úvodních minut. Naprostá spokojenost. ()

honajz

Vydržel jsem 53 minut. Absolutně nevtipné a asi museli být ti, co dali víc jak dvě hvězdičky, podobně oddaní monty Pythonům a Simonu Peggovi, jako byla posedlá ta učitelka Rayem, kterému stavěla svatyně. Humor jak z první třídy pomocné školy, a o nějaké logice nemluvím (např. proč jednou stačí říct "ať ta holka zapomene, co viděla?", ale podruhé za ní musí běhat, aby jí vysvětlil, že není gay, když by stačilo říct "ať to zapomene, co ten můj blbej čokl říkal?"). Proč se musí vždy hlavní postava chovat jak debil? Jediná zajímavá scéna mi přišla ta na dostizích, kde člověku dojde, že když může mít vše, je to prostě těžká, ale fakt těžká nuda. Za to ta jedna hvězda, jinak neskutečná a táhlá nuda bez nápadu a čehokoliv zajímavého nebo příjemně vtipného. ---- Ok, nakonec jsem to s vypětím všech sil dokoukal, a nic se nezměnilo. Mimochodem, ten fekální humor přebrali Britové od Amíků? Dřív jim to šlo bez něj. ()

Pítrs85

No ty vole, takhle nepůvodní film jsem neviděl už teda hodně dlouho... Což zamrzí o to víc, když se člověk podívá, co za týpky za ním stojí. Tady je všechno tak špatně, jak si jen umíte, když před spaním čumíte do stropu a přemýšlíte o kravinách, představit. Mluvící pes je jen slabou kopírkou Médi (nebo kohokoliv obdobnýho, o Brianovi z Family Guy ani nemluvě) a samotnej děj? Pff, Bruce Almighty, kdyby to věděl, by si jako svoje první přání přál, aby tenhle britskej bratranec nikdy nevznikl. A že měli borci z Monty Python požehnání od samotného Douglase Adamse? Ten musel v rakvi při premiéře rotovat rychlostí Vogona v mixéru, turbo, off course... Ale Simon je Simon, on snad blbě (jakože vědomě blbě :-) zahrát ani neumí. A zepár gagů se taky povedlo, prostě film o životě, vesmíru a vůbec... Pustě si Život Briana, uděláte lépe (a to i v případě, že jste ho už viděli... dvacetkrát třicetkrát, pořád to bude větší bžunda než tohle). ()

TheEvilTwin

Od Pegga jsem čekal asi větší, ujetější, sprostější a víc fucked up komedii. Tohle je taková romantická love story obalená v nápadu “co kdybych měl schopnost měnit cokoliv se mi zachce”, ale na to, o jakou látku se jedná, se zde tvůrci moc nevyřádili a věřím, že se z ní dalo vytěžit daleko více. Na jedno zkouknutí jde i tak o celkem únosnou a fajn odlehčenou podívanou s pár světlými momenty (“ať mám větší penis!… ale ne až takhle!… ale ať je bílej!!), ale dokážu si představit i zábavnější výsledek. (Pod)průměr. ()

HellFire

Cosi cosi o mimozemšťanech, kteří chtějí bezdůvodně zničit Zemi, ale ještě předtím si otestují, jestli jsou lidé zlí nebo hodní. Who cares. Tady tvůrci jednoduše potřebovali jakoukoliv výmluvu, aby mohl Simon Pegg mávat rukou a dělat, co se mu zamane. To je samozřejmě středobodem celého filmu a následné humorné scénky táhnou děj kupředu. Jenom škoda, že všechno ostatní je vlastně prázdná výplň. Co si budeme – Kate Beckinsale moc talentu nepobrala a Terry Jones, režisér třech celovečerních filmů Monty Python, odvedl jen průměrnou práci. Jde poznat, že tady se nehraje vyšší liga. Vlastně úplně stačí, když se na YouTube podíváte na sestřih těch nejlepších scének. ()

luka4615

Bruce Almighty zahalený do anglického hávu. Absolutely Anything je výbornou komedií s ještě lepším Simonem Peggem v hlavní roli, u kterého daná premisa funguje o třídu lépe než v jeho americkém protějšku s Jimem Carreym. PS: Mluvící hláškující pes, který promlouvá hlasem Robina Williamse je asi tím nejvtipnějším charakterem celého filmu. „Let everybody who died be alive again!“ ()

Morholt

Od Pythonů bych sice čekal trošku víc břitkosti, ale i tak jsem si tuhle komedii o všemocném učiteli užil. Simon Pegg je v rámci žánru jistota, Kate Beckinsale vypadá pořád úžasně a navíc jsem si odnesl ponaučení, že kdyby se mi jednoho dne dostalo podobného daru, musím si dát pozor na formulaci přání. Třeba "chytit autobus" se dá vyložit všelijak. 75% ()

ScarPoul

V zásade nič prevratné. To už je asi údel všetkých dobrých nápadov. Zostanú značne nevyužité. Neviem či je to kvôli cenzúre, alebo snahe udržať sa v rovine rodinnej zábavy, kde je nutné morálne posolstvo na konci. Každopádne nápad si zaslúžil šialenejšie a možno aj temnejšie spracovanie. A keď už to nie tak aspoň absurdný britský humor. Absolutely Anything ale toto nemá. Síce nie je natočený tak zle aby vyslovene prekážal, ale chýba mu čaro. Keby to bola tradičná žánrovka tak som ochotný pristúpiť na pravidlá hry, ale takto nemôžem. Pegg je výborný rovnako aj Beckinsale ale nielenže sa o nich ako o postavách nedozvieme nič dôležité, ani tá chémia medzi nimi nefunguje tak ako by mala. Tým pádom stavia film na sympatiách a tie neutiahnú celú na hlavu postavenú zápletku. Škoda ďalšieho zárezu do rakvy Robina Williamsa, ktorý postráda jeho skutočných kvalít. Jediná dobrá postava je Eric Idle. Na ňom som sa naozaj zasmial. Inak výsledná myšlienka že psi sú super potešila, ale úprimne kto to nevedel? Priemer, ktorý nemá v sebe nič Pythonovské a to je obrovská škoda. ()

6thSun

Nápad s možností ovládat cokoli pouhým mávnutím ruky není možné s důstojnou logikou ustát ani pár vteřin, takže je lepší nelámat si květák přemýšlením, proč hlavní hrdina svého daru užívá s minusovou inteligencí. Základní idea zde slouží pouze jako alibi k rozvití palety nápadů a gagů, někdy slabých, častěji ale zábavných až výtečných. Vlastně si nevzpomínám, kdy jsem se naposledy u nějaké komedie zasmál tolikrát nahlas (asi třikrát, ale to je na mě hodně). Samozřejmě tomu velmi dopomáhá brilantní Simon Pegg. ()

Lacike

Film dost vyzera ako remake Bruce Almighty. Ale kedze je to britská produkcia, tak je to ciernohumornejsie a nekompromisnejsie. Proste to nie je podane tak rodinne. Podla mna mali ist tvorcovia este viac na doraz a natocit absolutne nekompromisne. A ze to robili vlastne Monty Pythoni na tom prilis nevidno. Skoda, ze to nereziroval Edgar Wright, ktory by svojim stylom dodal filmu poriadne grady, ktore filmu chybaju. Dokonca aj romanticka linia mi prisla dost nevyrazna, takze nakoniec najviac funguju sceny so psom s hlasom Robina Williamsa v jeho uz fakt poslednej filmovej ulohe. Tieto sceny su neskutocne vtipne a Williams si v nich film ukradol pre seba. Skoda, ze nemal väcsi priestor. Je to vtipnejsie ako obidva diely infantilneho Teda dokopy. Bohuzial vela priestoru tam nema, takze vysledok je priemerny film na jedno pozretie. 5/10. ()

PauloZ

Letos třetí výtečná účast Simona Pegga. Stejně vtipné, nápadité a zábavné jako Man Up, jen z jiného soudku, mnou oblíbeného sci-fi. Bavila mě ta kreativa a práce s námětem, který je na můj vkus velmi dobře a dosyta využit. Moc fajn. ()

DEXTER099

Simon Pegg a jeho další z řady ulítlých komedii,kde bude mít nadpřirozené schopnosti a po ruce svého mluvící psa s hlasem Robina Williamse.Já se bavil parádně a mohu film vřele doporučit.Akor těm co mají rádi jeho předchozí komediální filmy.Za mě celkově 80% a čtyři hvězdy. ()

monsieurR

Šlo z toho dostat více bych řekl. Moc tam není vidět humor monty pythonů, ale určitě se nebudete nudit. Kate je tu opět sladká a Pegg ty svoje obličeje taky předvádí pořád stejně dobře. ()

maddy

Totálna uletenosť, v ktorej sa môže skutočne stať absolutely anything a tak tu je romantická linka s Kate Beckinsale, hovoriaci pes, Simon Pegg so superschopnosťami a scény z mimozemskej lode, v ktorej sa štvorica animovaných ufónov dohaduje o osude Zeme. Humor v podaní Pegga mám stále rád, mužské oko poteší aj stále veľmi šťavnatá Kate Beckinsale, akurát sa film neviem rozhodnúť, či chce byť takou odľahčenou celorodinnou zábavkou alebo nekompromisnou komédiou. Výsledkom je tak komédia, ktorá je chvíľu až infantilná (scény s mimozemšťanmi, hovoriacim psom), inokedy necudná (napr. scéna, keď si titulná postava želá väčší penis) a tretí krát až zbytočne umiernená s nevhodnou romantickou líniou, ktorá tu je úplne zbytočná. Niekoľko scén je správne trefných, vtipných (hlavne nesprávne formulácie prianí), občas sa podarí nejaká ta hláška, len tieto scény sú priveľmi často striedajú s mdlými scénami s Kate Beckinsale a v podstate všetkým čo sa priamo netýka postavy Simona Pegga. Nakoniec tak miestami lepšie, miestami slabšie a ten pomer je tak päťdesiat na päťdesiat, takže také je aj výsledné hodnotenie. Ako komediálna jednohubka neurazí, pár krát sa u toho z chuti pousmiať dá, ale inak išlo z námetu vydolovať omnoho viac. CELKOVO: 2,5* (5/10) ()

kareen

Těžko uvěřit, že za touto scifi romantickou komedií stojí montypythonovská parta, vzhledem ke skutečnosti, že je tento styl humoru na míle vzdálen veškeré jejich předešlé tvorbě, ale budiž. Většina příhod, hlavně kolem Neilovy všemohoucnosti (a především nesprávných formulací vyslovených přání), je vlastně docela vtipná, škoda jen, že je celý film takovým kočkopsem tu více, tu méně fungujících scén, které společně nevytváří zrovna konstantní celek, nehledě na skutečnost, že romantická linka a téměř vše, co se bezprostředně netýká postavy Simona Pegga, má spíše mdlou příchuť. Nicméně, růžové uniformy pobavily, stejně jako to, že nejgeniálnější přání nakonec vyslovilo obyčejné psisko. ()

Zemřel Terry Jones

Zemřel Terry Jones

23.01.2020

Monty Python: Nečekaný návrat!

Monty Python: Nečekaný návrat!

28.01.2012

A teď pro vás máme něco úplně jiného. Nemusíte mít jejich humor rádi. Ale to je asi tak všechno, co můžete proti kultovnímu statusu snad nejúspěšnější komediální grupy všech dob dělat. A pokud je… (více)