Tim (Domhnall Gleeson) je naprosto obyčejný nesmělý jednadvacetiletý Brit, který má starostlivou matku, potrhlou sestru, úžasného otce (Bill Nighy) a žádnou holku. To se má brzy změnit, jelikož Tim právě dozrál do věku, kdy mu tatínek prozradí rodové tajemství. Všichni mužští členové tohoto rodu totiž mohou tak trochu cestovat v čase. „Tak trochu" v tomto případě znamená, že se můžou vracet jen do minulosti, k událostem, které oni sami prožili. Stačí zajít do nějakého tmavého koutu, zavřít oči, sevřít pěsti a jste tam, kde jste si přáli být. Tim se okamžitě rozhodne využít téhle dovednosti k tomu nejdůležitějšímu, co člověk jeho věku potřebuje. Tedy k holce, pokud možno hezké, chytré, hodné a lačné po sexu. Ta Timova se jmenuje Mary (Rachel McAdams) a jejich vztah je dokonalý, protože všechny nedokonalosti Tim pokaždé napraví. Ovšem ani s takovou schopností nemůžete život obehrávat donekonečna, zvlášť když je to prevít, který vám připravuje jedno nelehké dilema za druhým. S každým návratem totiž přijdete o všechno, co jste do té doby prožili. A to někdy hodně mrzí. (CinemArt)

elanius

(7/2014) / No tak dobre, v polke filmu ma to nakoniec trochu dostalo. Film neni nekompromisná pecka, je to svieži, pozitívny kus s milými ľuďmi. Dobre padlo si pozrieť niečo na tento štýl. Hlavne s peknučkou Rachel. Technologická rodinná vychytávka inak podľa mňa zbytočná. Jedine si scenáristi spravili pekný priestor na manévrovanie. Nakoniec z toho bol len doplnok filmu, ktorý by bol rovnako dobrý aj bez toho. (8/10) ()

venison

Příjemná komedie v překrásné Anglii s ošklivými herci :-) Nenáročná oddechovka o cestování v čase o obcházení různých životních trapásků a peripetií.. Samozřejmě s hlubokým ponaučením "žij jako byl tvůj den poslední" nakonec.. Idylická limonáda, která vás na chvilku odtrhne od reality.. :-) ()

_DAVE_

Tohle mělo konkurovat "Lásce nebeské"? Opravdu moc nelíbilo, chápu, že u podobných filmů je logika cestování do minulosti jen nepodstatná okrajovka, ale zde to tedy nefungovalo vůbec. Ke konci filmu je tam do očí bijící logická chyba. Omlouvám se za neromantický koment :) ()

mikestiff

Nečekaně jsem dostal dva filmy v jednom. Tříhvězdičkové lovestory zabalené do pětihvězdičkového vztahu s otcem. A kdo neuronil slzu, ten je z kamene! ()

ivan bohatyr

Na jednu stranu je to příjemná ne zrovna komedie, spíš drama, které nenadchne ani neurazí. Na druhou stranu je to romatický blábol. Vyberte si sami na které straně jste Vy. Nicméně také musím zmínit, že tohle cestování v čase, co jsme už viděli s Nicolasem v Next, tady dost vypustili - především absolutně nevyužitý potenciál. Tohle cestování v čase nabízí obrovské možnosti a celkově to pomrvili a nedávalo to smysl, vždyť je to naprosto jednoduché - vsadím sportku a hotovo. No a potom to, že můžou cestovat dva, tak to už byl úplný vrchol časové složitosti, kterou scénaristi opět zkušeně zametli pod koberec a vůbec se jí dál nevěnovali. Mít tuto možnost, tak 99.99999% lidí na světě ji využije lépe než tento zrzek. ()

noriaki

No jo, no. Kvůli Rachel McAdams by se člověk rád vracel v čase, hory přenášel, draka skolil a modré z nebe snesl. Točit s ní romantické komedie musí být jedna radost. Stačí namátkou vybrat libovolný text, pustit jakoukoliv pomalejší hudbu a voilá obecenstvo brečí dojetím. Když se režie a scénáře chopí Richard Curtis, tak musí zákonitě vzniknout filmový skvost. Neříkám to jenom protože jsem se do Rachel během každých pěti minut filmu tak třikrát zamiloval. Dokonce si myslím, že by About Time byl stejně skvělý, i kdyby její roli dostala ta původně zvažovaná Zooey Deschanel. Představovat si to ale nechci. Love Actually není zapomenuta, protože zapomenout ani nejde, ale její nástupce se před ní rozhodně stydět nemusí. Top 10 za rok 2013. ()

terunka003

Pozitivní, milé, klidné, britské, úsměvné, o životě, laskavé, milující... Po dlouhé době opět pozitivní film o lásce, o rodině, o úskalích života, o cestování v čase. Všechny postavy byly neskutečně pozitivní, včetně šíleného dramaturga. Úžasná rodina, přátelé, a ten romantický vztah, panejo, snad se to děje i v reálném životě. ..jsem nadšená..plus dávám ještě za to, že jsem během filmu přestala vnímat kocovinu.. ()

Pavlínka9

"Nejlepší deska nahraná Italem, co vypadá, že má na hlavě mrtvého jezevce" :) A takovýchto hlášek je tam plno :) Film je nádherný. Donutil mě hodně přemýšlet a přitom je tak "přirozený" a zároveň matoucí. Jelikož mít tuto možnost - já bych si dávala neskutečnýho bacha na to, abych přesně nezpůsobila takový "motýlí efekt", že by mi to, co jsem si již vytvořila nezmizelo...Jak párkrát zopakovat sex? V tomto případě jednoduše :) Gleeson a Nighy se svými "prsty" mi padly od začátku do noty. Ostatně celá jejich rodinka a jejich obrovitánský dům u moře :) Je to citlivé, smutné, poukazuje to dost na procítění okamžiku a že Tim měl možnost si život doladit jak chtěl. Ta svatba byla obroská katastrofa :D Nic horšího jsem neviděla :D Není to zbytečně natahované, zbytečně ucajdané ani nijak extra tragické. Je to krásné :) ()

MikyAff

Po dlouhý době jsem dala zase šanci romanťárně. Naštěstí z obrazovky neodkapával med a celkem jsem se i dobře bavila. Výkon Domhnall Gleesona byl vážně něco! Pohled na něj jsem si vysloveně užívala. Není to žádný hezounek z plakátů a o to víc mě to těšilo. No a Rachel McAdams byla sladká jako vždy. Sice jsem chvílemi měla tendenci v tom různém cestování čase hledat nějakou logiku, chyby apod., ale brzy jsem to hodila za hlavu a rozhodla se si prostě užívat jen film. ()

sahe

Čekala jsem více žensky srdceryvný film, ale překvapilo mi to. Další překvapení byla volba hlavního hrdiny, není to typický americký playboy, takže tleskam Anglie! Za shlédnutí to určitě stojí. ()

venalce

Začalo to jako tradičně netradiční romantická komedie s lehkými prvky sci-fi, ale skončilo to jako něco trochu jiného. Je to hřejivý film o kráse "obyčejného" života se vším, co přináší. Tohle je přesně ten typ filmů na deštivé odpoledne, kdy už si nemůžete dopřát další dávku čokolády (protože to množství, které jste doposud snědli, už považujete za trestuhodné), ale pořád potřebujete povzbudit. A jako plus beru i to, že ony časové skoky nepůsobí samoúčelně, ale jsou do příběhu citlivě zakomponovány, takže jejich použití dává příběhu smysl. ()

Nyck

Comedy made in Britain. Komu se líbila Láska nebeská, pro toho je to povinnost. A pro ostatní vlastně taky... ()

ella

Hudba, Domhnall, žádost o ruku a svatba, Bill Nighy jako otec, scéna v nevidomé kavárně, to jsou přesně ty důvody, proč budu mít ráda romantické filmy a budu romantik. Nadšení a dojetí jsou převažující pocity po shlédnutí. ()

hroubek

Richard Curtis moc dobře ví jak na nás. Z jeho Lásky nebeské se stal kult, který se objevuje každé Vánoce. To se bohužel nebo spíše bohudík nestane u jeho nejnovějšího filmu Lásky čas. Předchozí větu nesmíte chápat špatně, protože Lásky čas je úplně jiný film, než Láska nebeská a svým vlastním způsobem není, tak divácky vděčný. Jde o to, že film je trochu delší, než by měl být a každá z jeho polovin funguje jinak. Curtis jako režisér ten přechod zvládá bez problému, jelikož změní tempo vyprávění, ale pro nás diváky se toho změní více. Z veselé komedie se najednou stává melodrama o lásce mezi otcem a synem. Mě ta změna tolik nevadila, jako spíše, že jsem jí nečekal. Osobně jsem čekal typickou romantickou zápletku, kdy se hlavní pár pohádá, aby se mohl v závěru dát dohromady. Musím uznat, že toto se Curtisovi povedlo na výbornou. V první půlce si hraje a v druhé dojímá. Domhnall Gleeson se do své role naprosto chodí, jelikož vypadá jako obyčejný kluk, který je po uši zamilovaný do krásné dívky a je z toho nervozní a nechce to zkazit. Rachel McAdams to tady strašně moc sluší, a zvláště v první půlce si sní užijeme velmi příjemné námluvy. Bill Nighy opět valí a krade si pro sebe celou druhou půlku. Jeho otec je v jeho podání naprostý pohodář a frajer. Ze scén se mi hodně líbila svatba, scéna v restauraci bez světel, setkávání a loučení na stanici metra a závěrečná procházka otce a syna. Lásky čas je moc příjemná romantická podívaná, kterou nic nezkazíte, když si budete chtít udělat pěkný večer. ()

Yoda sama

Dokonalo lepkavé, tak moc, že som sa roztopil a museli ma podávať do niekoľkých kýbľov plných úsmevného zadosťučinenia. Vskutku, tak ako tu všetci píšu, nádherná rozprávka, so skvelou premisou a storybuildom, s absolútne výživnými postavami, všetkými do jednej využitými. Curtis je romantická istota a už dlho mi nebolo pri filme tak moc príjemne. Časom tomu budem možno vyčítať tie lapsy, no teraz sa snažím dostať späť do tuhého skupenstva. ()

dANo

Romantika tu funguje, ale tie komediálne a sci-fi prvky už veľmi nie... a tak som zvažoval aj priemerné hodnotenie. Ale keďže je vo filme nadpriemerná hudba a skvelý Bill Nighy, tak by som mal ťažké srdce, keby som ubral viac ako 1*. Zážitok zo sledovania najviac kazí to, že celý čas som to porovnával s filmami, kde sa rieši niečo podobné (hlavne skvelý Butterfly Effect) a v tomto prípade bola väčšina porovnaní v neprospech tomuto filmu. Ale musím priznať, že pozitívnu energiu to dodá, takže som rád, že som to videl. ()

Sany33

Vynikajúci romantický film okorenený trochou scifi. Veď čo by to bolo za romantiku, keby sa hlavný zamilovanec nemohol teleportovať v čase k svojej milovanej aby všetky veci čo v budúcnosti domrvil, napravil. Bolo to fajn, dvojica hlavných zamilovancov mi neskutočne sadla a dalo sa im uveriť, že im vážne o niečo ide. Na konci bolo pár mlžných momentov, kedy sa mi zarosilo očko ale inak mi v tomto filme niečo chýbalo. niečo čo by ma nadchlo, niečo také, že keď film dosledujem poviem WAAAAU. No nič na romantiku to bolo slušné a takéto vveci ja môžem, navyše som sa pár krát aj zasmial tak prečo nie 79%. ()

majkl44

Pro tento film mě napadalo několik plusů už před zhlédnutím. Film o libovolném cestování v čase mě vždy zaujme hned, jak o něm slyším, přestože někdy jde o romanci, někdy o komedii a jindy zase o dobrodružný film. Dalším plusem bylo, když jsem se podíval, kolik úspěšných děl už má režisér Richard Curtis za sebou. Dále je tu příjemné obsazení. Představitelé hlavní dvojce i herecký zbytek pro mě byli více méně neokoukaní a sympatičtí. Byl jsem rád, že neuvidím plejádu známých, i když výborných, herců z předchozích Curtisových filmů. Když jsem tedy film začal sledovat, bylo to s nadšením.. Když se po dvou hodinách objevily závěrečné titulky, zaposlouchal jsem se do příjemné hudby a začal přemýšlet na tímto komentáře bez toho, aniž by mě po celou dobu sledování nadšení opustilo. Ten film byl podle mě téměř geniálně jednoduchý. Viděl jsem tam srandu, napětí, zvrat, tvrdou realitu a nakonec uspokojivý, trochu očekávaný konec. To je víc než jsem čekal. Nicméně mám k tomu i jednu výtku. Uznávám, že to manželství bylo sladší než marcipán. Kam se oproti tomu hrabe nereálné cestování do minulosti. To manželství bylo podle mě opravdu velkou pohádkou. Po celou dobu tam nebyla mezi manželi ani jedna pořádná hádka.. Dávám tomu 4+ a vzhledem k tomu, že mám po filmu i díky soundtracku dobrou náladu, zaokrouhluji nahoru.. ()

Trustme

Když film o lásce, romantice, sentimentu a životě - tak film od Richarda Curtise. V jeho filmech je vše, co kdo zažil, s čím se setkal, o čem snil, jaké osudové rány dostal a co by chtěl jako Tim napravit, kdyby mohl. Kdo se v tomhle našel a připomnělo mu to jeho život, bláznivou sestru, rodinu, ujeté příbuzné a tápání v lásce, ten musí dát za pět. ()

PF 2014

PF 2014