Tim (Domhnall Gleeson) je naprosto obyčejný nesmělý jednadvacetiletý Brit, který má starostlivou matku, potrhlou sestru, úžasného otce (Bill Nighy) a žádnou holku. To se má brzy změnit, jelikož Tim právě dozrál do věku, kdy mu tatínek prozradí rodové tajemství. Všichni mužští členové tohoto rodu totiž mohou tak trochu cestovat v čase. „Tak trochu" v tomto případě znamená, že se můžou vracet jen do minulosti, k událostem, které oni sami prožili. Stačí zajít do nějakého tmavého koutu, zavřít oči, sevřít pěsti a jste tam, kde jste si přáli být. Tim se okamžitě rozhodne využít téhle dovednosti k tomu nejdůležitějšímu, co člověk jeho věku potřebuje. Tedy k holce, pokud možno hezké, chytré, hodné a lačné po sexu. Ta Timova se jmenuje Mary (Rachel McAdams) a jejich vztah je dokonalý, protože všechny nedokonalosti Tim pokaždé napraví. Ovšem ani s takovou schopností nemůžete život obehrávat donekonečna, zvlášť když je to prevít, který vám připravuje jedno nelehké dilema za druhým. S každým návratem totiž přijdete o všechno, co jste do té doby prožili. A to někdy hodně mrzí. (CinemArt)

E=mc2

Skôr 55%. Nápad zaujímavý, ale dej je slabota, celé to stojí len na tom, čo kedy zmení. Chýba originálny nápad s variovaním v čase sa dá pohrať o mnoho viac. Toto bol akýsi gýčovitý pseudo odkaz o hodnote lásky a vzťahu otca a syna, ktorý bol načrtnutý veľmi povrchne. 81% si tento film určite nezaslúži. Výborná postava Toma Hollandera ktorá však dostala málo miesta. Starý dobrý Návrat do budúcnosti ktorý vyťažil tému cestovania v čase asi najlepšie. ()

vesper001

Láska nebeská 2? Spíš Láska sobecká. Přesně to vystihla ve svém komentáři Nathalie. Nijak mě netankuje představa, že jsem panáčkem v Člověče, nezlob se, jehož hráč si dává neomezeně pokusů v hodu kostkou. Nejenže tím hra s každým dalším kolem ztrácí na přehlednosti, ale brzo to začne být pěkná otrava. ()

Lopezka1982

Netradiční romantický film, spojený s romantikou, ale i zábavou. Několikrát jsem se velmi zasmála a film se mi moc líbil a pobavil :) Není pouze o ústředních postavách, ale i celkově o rodině. Je točený v Anglii, takže se mi líbilo prostředí a i britský akcent. Až na ten konec, ten byl zbytečně zdlouhavý a nudný, ale jinak super :o) ()

Fanita

Po zhliadnutí väčšieho množstva romantických komédií musím konštatovať, že táto nemala žiadnu chybu. Rýchlo to ubehlo, herci príťažliví a veľmi sympatickí, nenásilné scény, žiadne gýče, všetko do seba krásne zapadalo a keď film skončil skúšala som ešte pri koncovej nádhernej piesni v tme kina zatnúť päste a vrátiť sa späť na začiatok filmu. A teraz v sebe mám len nádherný pocit... ()

Mr.Ripley

About Time je film, který vás zahřeje u srdce, přinutí pousmát se, aniž byste si to uvědomovali a především vás obohatí o jedno překrásné moudro "Vem si jeden den ve svým životě, nejdřív ho prožij běžně jako vždy a pak ten samej den prožij ještě jednou a všímej si každého detailu." Famózně zahrané, geniálně napsané a brilantně natočené. Na film doporučuji jít s vaší nejdražší polovičkou nebo s vašimi nejbližšími. Ty emoce na plátně jsou neskutečně ryzí! ____ Pokud Richard Curtis z režisérské židličky opravdu odchází na trvalo mohu mu směle smeknout. Takhle se odchází na vrcholu! ()

PBLead

Celkově asi za 3 hvězdy z 5 (resp. 6 pokud je i pro odpad ve stupnici místo), jedna hvězda holt padla na kvalitách filmu, druhá na mých asi přehnaných očekáváních.... Jinak k filmu se prostě nedá nic moc napsat - hlavnímu hrdinovi v zásadě všechno vždy vyjde už na poprvé a když k tomu ještě má schopnost vracení času, tak mi řekněte o čem to je? Neříkám, že bych Timovi přál něco špatného, ale o nějaké větší zvraty zůstal film docela ochuzen. Tim ztratil maximálně číslo na Marry, holku svých snů, ale samozřejmě krátce na to jí zas našel a pak mu taky zemřel otec, což je smutný, ale bohužel se to každému z nás jednou stane. Ale jinak? Od začátku až dokonce je to prostě pohádka, což samozřejmě neurazí, ale za chvíli člověk ani neví, o čem to bylo. Vlastně to je teď můj případ, protože po dvou dnech od doby, co jsem film viděl, si už pomalu nepamatuju, o čem byl. Pak mě taky štvalo pár věcí, třeba jak tam bylo přezrkováno (u kluků je to fuj!), že ze zajímavé sestry nakonec stal outsider a že si taková holka vezme zase nějakýho pos****ýho zrzka.... Jinak snad jediný Bill Nighy je fajn, ale v předchozích Curtisových filmech ty jeho role měly větší grády. ;) ()

chelseaman22

A racionálně uvažující člověk by byl býval věřil, že vracet se v čase umí pouze kudrnatá spolunocležnice Harryho Pottera! Zrzavý Velšan Tim má extrémně záživný život - každý den pije čas na pláží, hází žabky na pláži, honí se se sestrou na pláži či přemýšlí nad tím, že pláž v Cornwallu je prostě príma na vyřádění (pokud jste U15). Jenže Tim je něco jako lawyer a tudíž si již v pokročilém postředoškolském věku uvědomí, že házet žabky může i na té zasraně špinavé Temži. Na žabky nedojde - po četných pokusech (tj. návratech do minulosti) Tim sbalí nějakou knihovnici a pohádky je konec. Bohužel není, následuje hodina nudy a žvatlání. 82% Celosvětový výdělek k 8. 1. 2014: $82,922,921, což je 6,91 násobek budgetu ()

Khumbac

Jak píše LIVINGDEAD:"Hnusný, ošklivý, nesympatický, rezavý herec." Pocit jsem z toho měl prvně 4* pak 3 pak 2, no ale nějak se to skolidovalo na třech. Méně takových filmů pro mé oko. ()

TomStall

Ohyzdný hloupý zrzek se pokouší sbalit normální solidní dívku. Už to samo o sobě je pořádné sci-fi a pokud tomu připočteme jeho nekonečnou stupiditu jak ve využívání svých schopností, tak ve snaze netvářit se jako tupé retardované štěňátko, musí nám zákonitě vyjít nesnesitelná záležitost. Párkrát jsem sice pochopil, že "tady bych se měl asi zasmát", nebo "tady bych měl být dojatý", ale i tak mne to minulo z emociálního hlediska neuvěřitelně dlouhým obloukem. O nějaké chemii mezi postavami nešlo vůbec mluvit a opravdu jsem se těšil až to skončí. Přesto mi bylo líto, když film skončil takovou tragédií - narozením dalšího zrzavého dítěte :( ()

VaHo

Ač romantické filmy nemám příliš rád, tak tohle je velice milý a sympatický film, při jehož sledování jsem se pořád musel usmívat. Dobře jsem si u toho odpočinul, a zvedlo mi to náladu. U mě za 5*. ()

Doudis19

Domhnall Gleeson tu není hoden být synem Billa Nightyho. Jak mám proboha věřit, že by jedna či druhá z dam stála o to zrzavé pometlo!? Tahle castingová velechyba mi po celý film kazila dojem z jinak zajímavého a vtipného příběhu. ()

filmmovier

První polovina byla fajn, ale pak se to celé nějak rozsypalo, začalo to být až příliš překombinované a kromě toho celé tohle cestování časem působí fakt zvláštně. Celou dobu jsem čekal nějakou osudovou událost, nějakou pořádnou změnu historie... a ono v podstatě nic a vlastně chybí i pointa. Lásky čas je film velmi sympatický, s prvotřídním obsazením (Rachel McAdams je rozkošná a Bill Nighy tradičně vládne), ale ten příběh je prostě divný. Bohužel, víc než tři si to nakonec fakt nezaslouží. 65%. ()

UhLee

(8.5/10). Nádherný film s netradičním příběhem i nápadem.. Přidávám si jej do mých oblíbených romantických filmů, protože to byla opravdu radost pohledět a zlepšilo mi to den. Skvělí herci.. Skvělá hudba.. Krásný a dojemný příběh. Takhle má vypadat film na večer. Po tomhle se bude usínat jedna báseň. ()

Mrkvič

Jasně nejhorší Curtisův film. Což ale zase není nic hrozného, když srovnáváme s Piráty na vlnách a Láskou nebeskou. Český název moc nevystihuje náplň filmu. Tou náplní je skutečně hlavně čas a vše s ním spojené. No a bohužel je film místy postavený na logické mezeře v cestování v čase. Kromě toho jsem se začínal nudit u pár scén, kdy je poněkolikáté ukazováno to samé, a když romantika začne dominovat. Navíc se toho za dvě hodiny stane obrovská spousta a přišlo mi, že by většina těch věcí slušela spíš úplně jiným postavám, takže by ideální podání bylo pomocí více hlavních postav a jejich dějových linií jako v Lásce nebeské. ()

Honzíno

Když se sejde příběh, který primárně není obligátně o lásce muže a ženy s natolik nešablonovým, zajímavým scénářem, těžko se odolává. Herce jsem si zamiloval během chvíle a postava Billa Nighyho je prostě mačogrande. Celkový dojem mi kazí asi určitá nekonzistence sekvencí některých scén a mírná zmatenost z celkového dojmu. Pro mě přesto About Time vychází obsahem a i filmově hodnotnější než Love Actually! Brutálně špatný překlad názvu do češtiny a evidentní komerční tah distrubutora mě pěkně štve, navíc u takhle značkového filmu podle mě nemá význam. ()

arbitr

Asi jsem naivní romantik a nezměrný optimista, ale mně se to líbilo a moc. Takže vzhůru do toho a na první pokus. ()

Qitek

Rachel McAdams v romantickém filmu, kde mužská postava cestuje časem podruhé (jen nemože dopředu)! Za mě hůře, než prvně. Zakletý v čase mi sednul "kdysi" o poznání lépe. Ale i tak se jedná o fajn film, který s partnerkou dáte v neděli odpoledne a večer už si na něj nevzpomenete. Tedy alespoň my asi ne :) První romantická půle se samozřejmě musela následně změnit ve smutnou, líbivě uvědomělou agitku pro diváka, který by si po odchodu z kina měl patrně užívat každého dne ze zbytku svého života a násávat každičký moment, který mu je dán. Ano hezké. Od doby, kdy hlavní hrdina dostane od otce zprávu o svých schopnostech, si každých deset minutách si říkáte "Tak co podělá teď? A pak to napraví. A teď? A pak to napraví. A teď? Náprava..." A pak už to začne opravdu malinko (dost) nudit. Filmu by slušelo max 90 minut a byla by to tučná, milá, poctivá čtverka z pěti. Ale při 123 minutách jsem si po hodině říkal, že už by to mohlo hezky pěkně sladce skončit a že to končí hezky. ()

Tosi

Většinou kolem romantických komedií chodím velkým obloukem jako kolem rozpálených kamen, tentokráte jsem se neopatrností na ty kamna přímo rozplácnul a kupodivu, nespálil jsem se ani trochu....ba naopak, tyhle kamínka totiž pěkně hřály a rozpalovaly. Dějovou linku filmu popisovat nechci, protože bych se do toho pěkně zamotal, přesně jako hlavní postava Tim do svého života. Díky absurdní schopnosti cestovat časem do minulosti, si totiž mohl každou nešt'astně prožitou životní chvilku střihnout znovu a lépe:-)....závidím, taky bych to chtěl umět! Trochu přeslazená, dost absurdní, velmi zábavná a strašně milá komedie...i když bych řekl, že zase ne tak zamilovaná, jak by se na první pohled zdálo... ()

DaUr

90%, celá recenze zde. Edit: Po druhém zhlédnutí vzniká srdcovka - těžko si vybavit film se sympatičtějšími postavami a víc 'relatable' příběhem. Curtisův nenápadný masterpiece. ()

PF 2014

PF 2014