Philip, Lars a Jozeph jsou tři mladíci po dvacítce, kteří milují víno a ženy. Jenže jsou stále panicové. Pod záminkou ochutnávání vína se vydají na cestu do Španělska s vidinou prvních sexuálních zážitků. Nic je nemůže zastavit – dokonce ani jejich handicap: jeden je slepý, druhý na vozíku a třetí zcela ochrnutý. Hasta la vista! vypráví příběh o lásce, síle přátelství a chtíči. Příběh o humoru jako jediném prostředku, který pomáhá vyrovnat se s nelehkou situací, o silné touze jako největším hybateli lidské snahy bořit hranice. Člověk ovládaný touhou dokáže věci, o kterých netušil, že je může zvládnout. Přitom její naplnění bývá až druhotné.V této road movie je cesta důležitější než její cíl. Film vznikl na motivy skutečného příběhu Asty Philpota a jeho přátel. (oficiální text distributora)

kubyno

Jediné, co bych chtěl dodat, je toto: ano, ten konec je předvídatelný a je to správně, protože účel není být za každou cenu nepředvídatelný - podle mě nejlepší možné zakončení filmu a tak neuvěřitelně jednoduše a silně natočené, že to je jedna z nejlepších scén, co jsem kdy viděl. ()

Pawlisman

Čekal jsem bláznivou jižanskou komedii, ale jde o procítěný příběh se skvěle vykreslenými postavami. Vtipů pár, ale ne hloupých. Nejde o komedii, to zbytečně mate. Výborné herecké výkony. Chtěl jsem se bavit, ale to je má chyba. Celkově snímek 7,5/10. ()

Vesecký

Poněkud hořká komedie, trošku lepší příběh postižených, než jak je líčí Hollywood (aspoň že to), jenže pohled na postižené mě deprimuje i v obyčejném životě a navíc jsem jako onkologický pacient musel přihlížet umírání mladého chlapce a nemohl jsem nemyslet na sebe... Toho humoru tak mnoho nebylo, u roudmjůví - silničního filmu - bych čekal víc zastávek cestou, tady se to omezilo na dva hotely a jedno noční stanování plus nechtěná koupel slepého. A proč se to muselo odehrávat v mém milovaném Španělsku, z něhož nebylo vidět nic víc nežli ten bordel. Ovšem ta řidička sehrála svou roli perfektně. ()

Chudobka

Americký film Nedotknutí se mi nelíbil, tak jsem ho chtěla porovnat s tímto belgickým. A to bylo úplně jiný kafe! Všechny hlavní postavy byly sympatické, herecké výkony přesvědčivé, místy jsem se smála, někdy jen usmívala a občas slzela. Podle mého názoru mnohem lepší film než americký remake. ()

Saur.us

Krásná kamera s úchylkou na detaily tváře, solidní příběh i silný závěr. Navíc černý vozíčkářský humor a máte dobré drama se špetkou černé komedie aka Prcičky na kolečkách. ()

warrenur

Velmi pekny film. Viac menej drama az tragi-komedia. Nastastie sa nesplnili obavy z citoveho vydierania, ci trapnosti typu ubohych prciciek. Samotny predstavitelia boli velmi prirodzeny a kazdy mal svoju dusu. Fajny a osobity road-movie so skvelou hudbou, kamerou a prostredim. Odporucam. ()

Narciska

S vtipným nadhledem o smutných věcech. Jak taky jinak? Jedná se však o film, co se už po týdnu snadno vytrácí z paměti. Důvodem ryze osobním je povrchní, banální styl, jemuž obecně nefandím (byť bych někdy ráda). ()

tomo41

"Fuck doctors... and fuck RyanAir!" Prekrásny a veľmi úprimný film. Určite jeden z najúprimnejších filmov, čo som videl. Postavy sú skvele napísané a ešte lepšie zahrané, takže im človek verí a fandí vo všetkom hneď od začiatku. Nie je to však žiadna komediálna jazda, vážnych momentov je tu omnoho viac, ale sú vyvážené, hoci skromnejšími, no veľmi príjemnými, vtipnými chvíľkami. ()

fuC_k

každej film, kterej začíná kozama je pecička! pokračuje zlatým rounem nebo jako v tomto případě vozejme a slepeckou holí. končí orgasmem nebo jako v tomto případě téměř postkoitálním orgasmem. osobně bych se chtěl taky podívat do španělskýho ,,Nebe", a když už nezaskórovat, tak alespoň spoznat, jak to v takovým El Cielu chodí... ()

Leleta

I když se minimálně od půlky filmu dalo odhadnout, jak tenhle výlet asi dopadne, nic to nemění na tom, že Hasta la vista! stojí za vidění. Příběhy o postižených s obrovskou chutí do života nebo sympatických outsiderech jsou vděčné téma, vyvolají smích, dojetí, prostě všechny ty potřebné ingredience k tomu, aby je divák hodnotil jako totální pecku. A někdy to dokonce nepůsobí ani tak lacině, jak byste si mysleli. Belgičtí tvůrci navíc jako jedni z mála pochopili, že aby vám byli i postižené postavy sympatické, nemusí mít zrovna ksichtík Françoise Cluzeta. Nejen díky tomu Hasta la vista pro mě působí tak nějak opravdověji než ti slavní Nedotknutelní. ()

boul

Pohodová a oddechová komedie z Belgie, co neurazí a ani moc neosloví. Možná trojice nadržených chlapíků, co se snaží dostat do španělského bordýlku pro malomocné po boku velkého mamutka osloví víc a Road movie film na útěku jejich cesty a pár občasných zápichů neudělá z filmu pecku, bohužel na INTOUCHABLES prostě nic nemá... 75% ()

Fridecka

Nečekaně citlivě a realisticky natočená road movie. Potěší, že neútočí prvoplánově na city, ale směřuje spíše na humornou stránku nelehkých osudů tří mladých mužů. Ale přitom nic není zlehčováno. Autor vám umožní vžít se do jejich pohnutek a citů. Mladí muži mají společný cíl a v tomto momentu se dokáží spojit a vydat se i přes překážky na vysněnou cestu. Během cesty jak už to tak bývá, vyplouvají na povrch četné do té doby sktyté moce, často převážně negativní. Nelze nevidět, že jeden smutný a naštvaný člověk je schopen v určitém rozpoložení zraňovat stejně nešťastného člověka. V tomto filmu je něco ryzího a pravdivého. Opravdu žádné hry na city. Trochu jsem porovnávala s Nedotknutelnými, ikdyž děj je jiný, ale cíl zřejmě stejný. Nedotknutelní jsou taková úsměvná podívaná pro širší masy. Hasta la vista je komornější, není tak prvoplánový a pohádkový. Zdá se mi jako více ze života, reálnější, hlavním postavám jste blíž, není to takové "divadlo ", ale o to je působivější. ()

rekkky

Celý film se veze na pozitivní vlně a jedna z věcí, kterou bych vytkl je místy pomalé tempo. Road movie většinou získává na zajímavosti tím, že se odvíjí s rychlejším spádem. Nicméně další z řady povedených filmových počinů pocházející z Belgie. Objevuje se také faktor multi-jazyčného prostředí, kdy holandština, francouzština, angličtina a španělština hrají nezanedbatelnou roli v průběhu děje. ()

BOURQUE

Silný ale zároveň pekný a poučný príbeh o tom, ako bojovať o vytúžené ciele, keď je človek hendikepovaný. Veľmi dobré herecké výkony! Osobné hodnotenie: 91% (*****) ()

Luisis

Krásný pocit, když běžely závěrečné titulky, v pozadí nějaký belgický hit a ja jen tiše koukal a přemýšlel nad tím co jsem viděl. Hodně povedený film. Čekal jsem více humoru, ale dobře že tak. Zajímavá belgická kinematografie. Vřele doporučuji!!!. Doufám, že to u nás nikdo nebude dabovat!!!! Za zabijácký smích Jozepha - 80% ()

actor-SP

Tu je to presne o tom, že po skončení človek iba nechápavo zíza do bedne (alebo plátna) čudujúc sa, čo to práve videl. Film s neuveriteľne hravou tragikou ( až majstrovskou) určite pripomína o čosi známejší Intouchables. Rozdiel medzi nim je v tom, že Hasta la vista! je menej komerčný a viac tragikomický, čím Belgičania nielen, že vrátili úder, oni svojich francúzskych susedov doslova knokautovali. Niet o čom, trojica životom vážne skúšaných (v obsadení brilantní mladí Belgičania Robrecht Vanden Thoren, Gilles De Schrijver a Tom Audenaert) sa rozhodne aj v nevôli svojich rodičov opustiť stereotyp a vydať sa na ďalekú cestu za svojim snom – stráviť noc s dievčaťom. Snímka pritom nadobúda hlbší rámec, kedy si divák uvedomí, že to všetko nie je len o dievčatách, že je to o prekonávaní ľudských hraníc a neustálim bojom voči trpkému osudu. Za zmienku ešte stojí režisér Geoffrey Enthoven, ktorý pri celkom jednoduchej dejovej línii vytvoril kultovú tragikomédiu. Jej forma púta, jej obsah baví. Hasta la vista! bavil aj divákov v Karlových Varoch, kde získal cenu publika. 85% ()

22. Dny evropského filmu

22. Dny evropského filmu