Příběh o tom, jak novodobí vizionáři Bill Gates a Steve Jobs změnili svět. Na počátku digitálního věku stáli dva géniové Bill Gates a Steve Jobs vizionáři, kteří rozpoutali nesmlouvavý závod rozvoje technologií, souboj titánů v podobě firem Microsoft a Apple Computers. Od vysokoškolských kolejí až po křesla v ředitelských pracovnách jejich život nikdy neprovázela nuda, ani to nebyla žádná selanka. A nechyběl v něm ani humor. (oficiální text distributora)

Orthank

Neprehľadne uponáhľaný pohľad do sveta dvoch najväčších IT-ákov na svete. Viem, že sa jedná o televízne produkciu, no práve preto si tvorcovia mohli dovoliť pustiť stopáž na uzde. Poldruha hodiny je hriešne málo na tak rozsiahlu tému v podstate o dvoch odlišných ľudoch, ktorých spojilo akurát nadšenie v počítačoch. Akosi násilne natočená polobiografická sonda, bez faktov, ktoré by diváka zaujímali najviac. Jediné, čo mierne nahráva nezodpovednému prístupu je spravodlivé vykreslenie oboch rivalov, na ktorých si musí spraviť názor každý sám. Inak len remeselná TV záležitosť, ktorej chýba úcta podať históriu dvoch gigantov úplne a zmysluplne. Tak trochu strata času. ()

AdamesWWE

[4/10] Film ma zaujal celkom dobrým námetom, ale nepáčilo sa mi ako je táto dráma spracovaná. Tá 95-minútová stopáž pôsobí na človeka pri tomto filme oveľa dlhšie aká v skutočnosti je, v podstate tu ide o samé dialógy medzi postavami a nič iné sa tu nekoná. Ani stupňovanie deja, absolútne nič, iba dialógy. Neviem, ked´ som videl tento film, mal som pocit podľa kamery a strihu, je to film z 80. rokov. Ked´ som zistil, že je to z 99., bol som mierne zarazený, ale nečudujem sa spracovaniu filmu, kedže je to TV film. Ale aj tak je spracovanie slabšie, akoby som čakal. Táto dráma ma okrem námetu ničím nezaujala. Ani dialógmi, ani hercami, ani spracovaním. Dosť som sa pri tomto filme nudil a mal som problém ho dopozerať dokonca, toto jedno pozretie mi bohato stačí, nemám dôvod pozerať tento film opakovane. ()

Lewisek

Ten film mě nadchnul. Podle mě nejde jen o historii našich osobních počítačů a vize dvou hlavních aktérů, v tomhle filmu je také velmi dobře zachycena psychika nebo jakási mentalita a filosofie především Steva Jobse, jenž byl perfektně zahrán. Nedokážu soudit, jestli takový, jak byl prezentován, opravdu byl, ačkoliv si myslím, že z větší části ano. Decentní hudba v těch "dramatických" scénách doplňovala atmosféru a scénář nebyl přeplácaný detaily o programování. Mně osobně film rozšířil obzory a za to jej také cením. "You want genius, you get madness. Two sides of the same coin." ()

Paity

Tak trochu zbytečně uspěchaný film, který mohl vzniknout klidně o pár let později a bez méně brýlatých ajťáků na první pohled. ()

Rendiss

Zajímavý, pokud člověk žije s přesvědčením, že Microsoft a Apple spolu nikdy nespolupracovali. Film mi ukázal, že Bill Gates je prachsprostý lhář a na myšlenku o Windows ho vlastně přivedl právě Apple Steva Jobse. Film je založen na faktech, který sebou nese celý počítačový průmysl po celém světě. Je hezký dívat se na „dokument“ o tom, jak nejbohatší člověk planety kradea zároveň vzniká největší síť s počítačovými programy v USA. Apple měl jen ten problém, že se na evropský trh dostal až po Microsoftu, to z něho udělalo slabší a nechtěnější součást počítačových sestav. Na film jsem se díval kvůli doporučení od kamarádů, když jsme se jednoho dne bavili o „The Social Network“ a musím říct, že ten příběh si je dost podobný, asi to holt jinak v tomhle průmyslu nejde. ()

ADIO45

Poté, co jsem sledoval tento film, který jsem začal vědět ještě víc než Linux. Film vypráví příběh dvou gigantů v softwaru Microsoft a Apple. ()

Yardie

Téma je to určitě zajímavé, ale to zpracování trošku pokulhává. Čekal jsem více technických podrobností, více vývoje, jak se vše seběhlo. Takhle je to jakoby jen poskládané obrazy v různých fázích příběhu. Ale chybí nějaká kontinuita. Chybí ta výplň, ty podrobnosti, které by ty obrazy spojily. Takže ve finále to na mě neudělalo moc dojem a nezanechalo nějaké emoce. V podstatě jsem se dozvěděl, že jeden okradl firmu, druhý jeho samotného. Ale více by mě zajímalo, jak se dostali tam, kam dostali.A toho tam bylo žalostně málo. Asi budu muset kouknout na jiný film. Celkově to tedy nebylo úplně zlé, zajímavé to trošku bylo, ale mohlo to být sakra lepší. Howgh! ()

mira007

Apple vs. Microsoft čili Jobs vs. Gates, sice jen levná televizní záležitost, která je točená na hnusný vybledlý filmový materiál, jenže je to hodně poučná vzdělávací podívaná o vzniku dvou technologických gigantů, kteří vyrostli celkem agresivním způsobem pomocí kopírování, lží, podrazů. Bill Gates prý prohlásil , že tak nějak to bylo, což mne šokuje při jeho vykreslení v tomto filmu. Tak jako ostatní spolukomentující na mne nejvíc zapůsobila story ohledně vzniku počítačové myši. Tehdejší technologičtí giganti absolutně nedomysleli možné budoucí využití počítačů v domácnostech a vynález myši, který mezi nimi putoval od sedmdesátých let zavrhli jako ptákovinu. Pak přišel jeden mladík v kraťasech , vzal to a všem vytřel zrak. ()

chalp

Na TV film neskutočná pecka, ktorá nič neprikrašľuje a snaží sa skutočností držať najvernejšie ako to ide, aj keď v takom časovom rozhraní v akom sa všetko udialo sa dá v 95 minútach len ťažko stihnúť.Vyšší rozpočet, svižnejší režisér a minimálne o 30 minút dlhšia stopáž mohla z tohto filmu spraviť kultovku.Ale aj tak veľmi dobré, odporúčam všetkým čo aspoň raz v živote použili windows :) ()

Domec

Nejvetsi paradox vseho uz dneska je, ze valku Microsoftu s Applem sleduju na Andriodu. Mezitim co se arogantni blbcek snazi udelat ze sebe kult osobnosti a vest apple ovecky do bitvy proti IBM, tak jim Gates vycoruje graf. rozhrani, vyda Windows a vydela majlant . Na druhou stranu, je to corka, kdyz to Apple taky "ukrad"? ()

andrewz

Infantilně zjednodušující, narativně impotentní a dějově polovičatý důkaz, že pouhý zajímavý námět k natočení kvalitního filmu zdaleka nestačí. Na televizní projekt se zanedbatelným rozpočtem však musím vyzdvihnout vcelku zdařilé vykouzlení atmosféry „Zlatého věku počítačů“ a pochvalu si zaslouží i místy výstižné zpodobnění náboženského fanatika a technologického nadšence Steva Jobse Noahem Wylem. Z druhého tábora jsem snadno identifikoval poloplešatého šprýmaře Steva Ballmera, což bohužel nemůžu říct o Billu Gatesovi – nejenže si tak jednostranně záporné vykreslení nezasloužil, ale hlavně mi v podání jeho postavy chyběl Gatesův pověstný pragmatismus a mladický zjev studenta 7.A. Vzhledem k tomu, že i nedávný jOBS zaznamenal chladné přijetí, nezbývá než doufat, že se Dannymu Boylovi s Christianem Balem podaří z tématu tzv. „Největší průmyslové krádeže 20. století“ vytěžit víc. 40 % ()

Tumáš

nebylo to zas tak špatné ale dost nudné, divné a nečekané ve špatném slova smyslu. Ne, že by to nebyl zajímavý příběh, ale to se u skorodokumentu moc nehodnotí. Filmařsky odfláknuté.. 50% ()

Saur.us

"Dobrý umělec kopíruje, skvělý umělec krade." Velmi netelevizní televizní film o začátcích dvou křemíkových bohů, který je přece jen ale více zaměřený na soukromý život cholerického Stevea Jobse než na Billa Gatese. Ale i tak názorně ukazuje, že miliarda se dá vydělat dočista z ničeho. Když si vzpomenu na letošní Social Network, uvědomím si kolik věcí mají tito křemíkoví géniové společného a kolik je toho negativního rázu souvisejícího s citátem na začátku. ()

piranha

V tomto filmu vidím spíše historickou zajímavost, než že by to byl nějaký speciální filmový zážitek. A docela solidně se mi tím zprotivil Steve Jobs, což je možná dobře, protože nikdy není v pořádku, když se proklamuje pouze ta geniální stránka osobnosti, aniž by se zdůraznilo, že se jinak k lidem chovala jako... (hmm, jak to říci slušně). ()

merigieren

Je to celkem zábava, z počátku trošku zmatená, než sem začal rozpoznávat hlavní postavy, ale jinak to ujde. Microsoft z toho vychází jako zlodějíček bez nápadů, což je historická pravda, bohužel se to nezměnilo ani do teď, jen s jedním rozdílem, Microsoft kopíruje příliš pomalu a snaží se ostatním systémům, co nejvíce znepříjemnit život. Přejděte na Ubuntu a získáte každých půl roku novou verzi zdarma, podstatně intuitivnější, rychlejší a hlavně GUI, které si můžete sami přenastavit k obrazu svému. Dnes sou sice win stabilní, ale ta rychlost, monstróznost, přívětivost (aktualizace vás prostě donutí resetovat časovým odpočtem), IE nemá rádo standardy proto již 50% uživatelů používá alternativní prohlížeč, IE nelze rozjet jinde než ve win (nelze testovat vývoj webu), proto na Microsoft z vysoka kašlu. ()

MarleyCZ

Film mě opravdu zaujal a na poměry TV filmu je opravdu výborný, trošku mě mrzí, že jsem to zatím nikde neviděl na DVD. Film vysvětlující okolnosti vzniku softwarových firem jako je Apple a Microsoft. Film je místy zbytečně zdlouhavý ale zase také místy dosti komediální. Za mě 85% ()