Vittra

• Austrálie

Horor / Thriller

Švédsko, 2013, 96 min

Čistá, krvavá gore zábava, miestami tak trocha splatter. Prvá polovica je veľmi dobrá, dokázala navodiť nepríjemný pocit očakávania niečoho zlého, niečoho tajomného. V druhej polovici sa snímok preklopí do spomínaného masakru, ktorý zo začiatku baví náramne, neskôr však stereotyp naháňačiek a bitky so zombíkmi začne trocha nudiť. Chcelo to pridať na atmosfére a udržať napätie po celý čas. So záverom som spokojný, celkom pôsobivé a mrazivo nepríjemné. 70/100(3.2.2015)

• pornogrind

Až na celkem vydařený gore mě tenhle kousek ničím neoslovil. Hodně slabej vývar Evil Dead. Sice krvavej, ale nikterak originální. Musím se přiznat, že mě to víc nudilo než že by mě to mělo bavit. Bez zvyšování napětí a se strašně natahovaným koncem. Bylo mi úplně jedno jak to dopadne, což taky o něčem svědčí. Navíc mi chybělo nějaký to pořádný vysvětlení kde, kdy a proč se to zlo stalo. Vysvětlení tohoto filmu, který se vlezlo do tří vět je, že jde o nějakou legendu, kterou jednomu z účastněných vyprávěl jeho děd. Fuck off tohle u mě neobstojí. Tohle je normální zombie horor, kterých jsou mraky. A tenhle určitě nenabídne nic navíc.(7.2.2016)

• verbal

Švédové vrací úder. Po zaoceánském zprznění Mužů, co nenávidí pipiny se rozhodli pomstít. A vybrali si k tomu klasiku světového hororu, Zlé mrtvé. Ano, ti z Göteborgu umí být také zlí, nicméně chybí jim dva podstatné prvky, a to nasraný Brús s motorovkou a Raimiho psychopatologický talent! A tak si Olaf, Gunde, Helga a pár dalších porážkových Švédů jen hodinu a půl unyle vyhryzávají z těl masové kuličky zcákaní kečupem a bezostyšný, nudný plagiát bez chuti a zápachu je na světě. Už jen čekám, až nám začne Ikea servírovat v bufáči hamburgery ze sobího masa z nuceného výseku.(22.11.2013)

• *CARNIFEX*

Albine dostáva od otca dar v podobe opusteného domu uprostred lesa. Jedného dňa podniká s pár priateľmi uvítaciu párty. Večerná zábava sa však po krátkej chvíli nečakane mení na boj o život. Z podzemia suterénu starej chaty sa na povrch dostáva staroveké zlo. Zombie príbeh slabšieho priemeru s biednym hereckým obsadením, ešte horším hraním, no s množstvom veľmi slušných gore scén. Jednohubka – 50%.(3.11.2013)

• J*A*S*M

Nemůžu souhlasit, že Wither měl "malý" rozpočet. Ba naopak. Na to, jací jsou jeho tvůrci filmařsky neschopní amatéři, byl rozpočet nejspíš vysoký až příliš, protože alespoň to gore vypadá fajn a vizuálně se trochu atmosféry občas taky vykouzlit podaří (minimalistická výprava obyčejné staré chalupy v lese a deštivé počasí dělají svoje). Ve všem ostatním se ten film ale vůbec nechytá. Zaprvé, tvůrčí invence nula. Nepřiznaná vykrádačka Evil Deadu, která se bezpochyby chtěla svézt na případném úspěchu oficiálního remaku. Zadruhé, postprodukčně zprasené - především špatný střih. Kvůli tomu nemá film ani špetku napětí a atmosféry (s výjimkou první sklepní scény, kde se první holčina nechá posednout), ba co víc, násilné scény nejsou ani trochu intenzivní. V oficiálním remaku Evil Deadu mě fyzicky bolelo každé říznutí/píchnutí/seknutí, Wither v tomto ohledu nezapůsobil vůbec nijak. Gore a krev se tu prostě jenom vyskytují, ale vtahující/znechucující efekt to nemá pražádný. Zatřetí pak velmi špatní herci. Zase bych mohl "porovnávat" s remakem Evil Deadu, ale to bych byl nespravedlivý, ten je produkčně jiná liga. Každopádně i ve srovnání s podobně nezávislými horory jsou zdejší herci vážně slabí. Svým způsobem je mi výsledné kvalita filmu líto, protože určitý fanouškovský zápal z toho cítit je. Ve zkratce: Wither působí, jako kdyby se nějaký fanoušek Evil Deadu pokusil natočit poctu - v dnešních podmínkách, za peníze odpovídající tehdejšímu rozpočtu. Bohužel jen asi zhruba s desetinkou talentu a nápaditosti Sama Raimiho. Nic než rozpaky pak v takovém případě cítit nemůžu.(19.5.2013)

• - Natáčelo se ve městě Knivsta, zhruba 55 kilometrů severně od Stockholmu. (Cheeker)

• - Bylo ohlášeno, že si ve filmu zahrají i herci Fredrik Dolk a A. R. Hellquist. Hellquist měl hrát roli policisty a Dolkova role zůstala neznámá. Nakonec se ale natáčení nezúčastnil nikdo z nich. (Cheeker)