Pád

Drama / Thriller / Psychologický
Velká Británie, (2013–2016), 17 h 26 min (Minutáž: 58–90 min)

Tvůrci:

Allan Cubitt

Scénář:

Allan Cubitt

Gillian Anderson, Jamie Dornan, John Lynch, Aisling Franciosi, Bronagh Waugh, Niamh McGrady, Sarah Beattie, Stuart Graham, Bronágh Taggart, Valene Kane (více)

Série(3) / Epizody(17)

V dramatickém seriálu ze Severního Irska se představí Gillian Andersonová v hlavní roli policejní komisařky Stelly Gibsonové, jež byla převelena z londýnské policie do Belfastu, aby zde pomohla dopadnout ďábelsky chytrého sériového vraha. Zatímco Gibsonová absolvuje cestu z Londýna, představí se nám samotný vrah Paul Spector (Jamie Dornan). Drama se soustředí kolem policejního vyšetřování, které odkrývá příběhy rodin na straně obětí i vraha, jejichž životy zůstanou navždy poznamenány.
Kritikou opěvovaný seriál The Fall se vrací se svou druhou řadou. V pokračování této strhující napínavé hry se vrací Gillian Andersonová v hlavní roli policejní komisařky Stelly Gibsonové, která je na stopě sériovému vrahovi Paulu Spectorovi v podání Jamieho Dornana. Druhá sezóna se odehrává v Belfastu v Severním Irsku a navazuje přesně tam, kde skončila první řada. V šesti hodinových epizodách uvidíme, jak se stíhání Spectora stává tím zoufalejší, čím více se kolem něho utahuje smyčka. Vrah je totiž po psychologické stránce nebezpečnější než kdy dřív. (Cinemax)

revere

Dobrá krimi, kde není kladných hrdinů a kde několikanásobný vrah nevychází ve srovnání s okolím zas tak úplně nejhůř. Vystupuje tu řada epizodních postav, na kterých by takový Stephen King postavil samostatný příběh, ale tady si odehrály svou roli na jedničku. Od závěru jsem čekal trochu víc. Ale s lehkým odstupem se mi zdá, že nic víc ani třeba nebylo. ()

zekon

Seriál rozhodně dívatelný, zajímavý a slušný. Nicméně žebych si z něj sedl naprdel jako spousta zdejších hodnotitelů to určitě ne. Autor má úspěšné krimi nastudované dobře. Herecké obsazení velmi dobré a psychouš zahraný skvěle. Dexter jde cítit až to není pěkné i když jinak. A 30% naprosto idiotských zbytečných scén, které vůbec neovlivňují děj ani s ničím nesouvisí, tak to mi vadilo a hodně. 3* stačí. ()

trojkolka

Netuctový seriál, který je naplněn psychologickými hrátkami a jinak je to tak trošku hra na kočku (Gillian) a myšáka (Jamie). Oba předvedli super výkony, ale jinak se mi seriál zdál protahovaný a zbytečně dlouhý, trošku bych to osekala a kdyby ubyly tak dva či tři díly, bylo by to perfektní. ()

Zlajdaa

Těžké hodnotit, jsem momentálně zhýčkaná Hannibalem :D + skvělé zahrané + ponurá nálada + děsivá surovost + některé scény byly díky hudbě tak šíleně napínavé, že jsem byla na nervy, i když se tam vlastně nic nestalo :D - myslím, že to natahovali v částech, kde to zrovna bylo zbytečné a tam kde by bylo zajímavé zabrousit do detailů, jsme se moc nedozvěděli (prostor pro lepší psychoanalýzu + minulost) - ufňukaný Ir -_- Akorát jsem na rozpacích z toho sexismu :D Mám pocit, že ufňukaný Ir byl součástí příběhu jen proto, aby podtrhl sílu Stelly. Byl opravdu papetický, herec sympatický, ale z jeho charakteru mi bylo zle, dalo by se říct, že jsem jím vyloženě opovrhovala. ()

Xinn

Tenhle seriál jsem v televizi tak nějak přehlídnul, ale po doporučení kamaráda jsem si ho stáhnul z netu a během dvou dnů a dvou nocí shlédnul... 5 hvězd, jinak to nejde, a víc už k tomu napsat snad ani nemusím - všechno podstatné tu už napsali ti, kteří seriál ohodnotili stejně jako já :-) ()

Matulko_

Na môj vkus až príliš založené na „znepokojujúcich“ a „drsných“ scénach (prvý diel bol ešte OK, druhý už mi pripadal len o tom). Ak sa tieto scény vyhodia, alebo zmiernia, zostanú len priemerné herecké výkony a dĺžka dielu sa skráti asi na 20 minút, v ktorých bude Scullyová presviedčať o svojej drsnosti a ambicióznosti jedným nacvičeným pohľadom. ()

Naby

Od irského přízvuku, přes nervy drásající scény, společně s parádními výkony hlavních herců (Gillian a Jamieho) to celý bylo opravdu super. Bohužel třetí série už byla taková dost hluchá, asi i zbytečná. Přitom by se ta třetí série v podobném tématu dala vyřešit mnohonásobně zajímavějším způsobem. Nebýt té 3tí série, tak jasná 5*, takhle musím zhoršit na 4,4*. ()

TeresaB

Nevím, co přesně mám napsat, abych vyjádřila všechny své pocity. Ten nápad vytvořit chlapa od rodiny, který je na pohled úplně neškodný, mě zaujal už od začátku. Opravdu mě děsí, že někdo může takhle perfektně popírat své skutečné já. Že se někdo může schovávat za dobrovolnictví na lince pro sebevrahy, aby mohl po nocích škrtit brunetky na vysokých postech. Obě strany, jak ta domácí, tak i vyšetřovací, mě bavily stejně. Každá minuta každého dílu z celých tří sérií si dokázala udržet mou pozornost, protože celý cast byl jednoduše skvělý. Gillian tu hraje obdivuhodně, Jamie už ani nemůže hrát líp. Jeho herecké schopnosti mi opravdu vyrazily dech a absolutně nechápu ty, kteří ho odsuzují pro Fifty shades. 100% ()

wex666

Chtělo by se mi říct že jsem se chvílemi ztrácel,ale není tomu tak.V seriálu jsou spíš chvilkami i nudné pasáže které jako by jsem přecházel.V seriálu chybý jako kdyby napětí co bude dál i když mi seriál nepřišel nijak předvidatelný.Od začátku ponurá až syrová atmosféra netradiční krimi.Gillian Anderson mi v seriálu hodně sedí a konečně sem ji mohl také zhlédnout někde jinde než v aktech x jako jednu z ústředních postav.Dal bych klidně i 5*.Bohužel za závěr a rozuzlení dávám v uvozovkách jen 4*.Čekal bych rozhodně jiný závěr. ()

Tak.normal

Zvyknout si na Gillian jako ženskou, kterou chce každej, kdo ji vidí (nehledě na pohlaví) , je promě těžké. Na jejím místě si dovedu představit někho úplně jiného. Ale ve výsledku je tahle ledová královna dobrá. Ale ledovej král Jamie Dornan exceluje a válcuje svým výkonem všechny kolem. Baví mě, že je to pomalé a rozvleklé. Uspěchanost by tomu jen ublížila. Připomíná mi to Hannibala, jen bez toho všechno hnusu kolem (já ráda hnus, to není ve zlém:-)) ()

avalonek

Skvěle natočený seriál,i když ke konci trošku zdlouhavý .Ale má to své důvody,aby člověk pochopil tu psychologii lidí..Takže já se bavila a by napnutá celou dobu ()

Neel

Další seriál z dílny britské BBC nezklamal. Po pomalém rozjezdu první série, kdy pozvolna pronikáme do života sériového vraha a charakteru hlavní vyšetřovatelky, jsem si nebyla jistá vývojem. Ono se to totiž ani nijak nevyvíjí, jen tu pozorujeme vrahovu psychoanalýzu a napjatě očekáváme další jeho útok. V druhé sérii se mu vyšetřovatelka dostává na kobylku a mě to začíná neskutečně bavit, pomalé tempo tomu nakonec svědčí a pomalu začínám chápat, že seriál je především o psychologii a skvělé chemii a mezi hlavními protagonisty, ačkoli se po hodně dlouhou dobu vlastně ani nesetkají. Vyžehlená, ale stále sexy dáma Gillian Anderson hraje chladnou, ale sebevědomou vyšetřovatelku výborně a Jamie Dornan v době, kdy se ještě nestihl ztrapnit v roli Kristiána Šedého, nezůstává v pozadí. Jeho sériový vrah je natolik přesvědčivý, že jeho přítomnost cítíte všude a co víc, Dexter mu nesahá ani po kotníky. ()

kotrlak

Vadu na kráse to má když se ve třetí season usvědčenej, fyzicky namakanej, psychopatickej sériovej mordýř prochází po psycho ward volnej jako pták. Tak to považuju za "insult to my intelligence", jak říkáme my Euro-Americans. Díky tomuhle "humánnímu" zacházení dostane Stella zaslouženě přes hubu, a taky ten švédskej přechytralej doktůrek dostane pořádnou nakládačku aby měl co do budoucna zkoumat. Dál ignoruju fakt že je to nacpaný feministickým shitem od sklepa až po půdu. Po druhým shlídnutí zvyšuju na plnou palbu. https://www.bustle.com/articles/192541-what-does-the-20-pound-note-mean-on-the-fall-stella-brought-home-a-morbid-souvenir ()

hephaestus

myslim ze 3.seria zdvihla moje hodnotenie, aj ked uz mame vraha zavretého, zacni sa diat veci a prava snaha prešťať toho druhého začína. celkovo velmi zaujímavé no a vyjmuc toho bradatého komisára všetci podali perfektný herecky výkon vrátane detí. záporák perfektný, pravý chameleón a psychous. pribeh takmer nema chybu, réžia dokáže prekvapiť s kamerou nalepenou na ksichtoch. fajn. ()

Pignon

Hlavní je neudělat tu chybičku, pokračovat ve sledování 2. a 3. série. Možná i poslední dil první série by se dal taky oželet. Nabité krvavou bestialitou a napínavým sledováním paralelního děje zločin-pátrání má seriál prvotní zápal big bangu. Potom ale jeden vlak zastaví v polích a druhý jede bez lokomotivy někam do Pajnstwa Welkopolskiego. Škoda se nudit. A na ten Dejnin ksicht už se taky po čase se seriálem nedá ani dívat. ()