Reklama

Reklama

Vetřelec: Covenant

  • USA Alien: Covenant (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Snímkem Vetřelec: Covenant se režisér Ridley Scott vrací do vesmíru, který sám stvořil ve Vetřelci, prvním filmu věnovaném nejstrašnějšímu mimozemskému monstru filmové historie. V nejnovější a ještě děsivější kapitole se připravuje posádka vesmírné lodi Covenant kolonizovat vzdálenou planetu na druhé straně galaxie. Nový svět, který nečekaně objeví, se jim z počátku zdá být dosud nezmapovaným idylickým rájem. Ve skutečnosti je to ale temný a brutální svět, jehož hrůzy si nikdo z členů posádky nedokázal představit ani v těch nejhorších představách. Když se tito vesmírní poutníci ocitnou tváří v tvář smrtícímu monstru, nezbývá jim nic jiného než se aspoň pokusit o zoufalý únik z tohoto zdánlivého ráje proměněného ve skutečné peklo. (Cinemart)

(více)

Diskuze

Rypicong

Rypicong (hodnocení, recenze)

Jakkob

hele, já mám třetí díl také rád, ale ani omylem nedosahuje kvalit dvou předešlých. Alien je jeden z nejlepších kultovních sci-fi hororů. Aliens asi nejlepší akční sci-fi co kdy bylo natočené ( ještě s Predátorem ). Alien 3 není špatný, ale není ničím výjimečný jako jeho dva předchůdci. Proti odlišnému ztvárnění každého dílu nic nemám a je to dobře, ale jenom kvůli tomu nebudu mít všechny díly rád. I já mám nějakou hranici vkusu a čtvrtý díl šel ztvárněním za... Proti úmrtí Newt a Hickse také ve své podstatě nic nemám, ale byla to akce " na jedno použití " a jak napsal Bloodybeast, z jejich přežití se dalo vytěžit více, než z jejich smrti.

na příspěvěk reagoval Jakkob

BloodyBeast

BloodyBeast (hodnocení, recenze)

Rypicong

Souhlasím, třetí Alien odstřelil 2 postavy o kterých jsme mohli vidět nepochybně skvělé pokračování. No a ještě k tomu Vzkříšení taky to není můj nejoblíbenější díl ale zase se mu musí nechat že se nebál nám ukázat něco fakt jiného, já minimálně cením snahu a vždy se na něj rád sem tam podívám a dobře se pobavím :-) 

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

Rypicong

".. se dějem hodně odklonil.. " ? To mi tedy přijde jako značně alibistické a hodně povrchní, ale je to tvůj názor, budiž. Pro mě je třetí Vetřelec na stejné pozici kvality, jako jeho dva předchůdci, nemluvě o tom, že právě velká odlišnost jednotlivých filmů série je prvek, který by měl ve filmovém průmyslu fungovat častěji. A že zemřel Hicks a Newt... No, Hicks nakonec nezemřel, a smrt Newt u mě odjakživa fungoval jako hodně velký psychologicko-dramatický prvek. Bral jsem to jako součást bytí, či jak tomu chceš říkat... Smrt by si neměla vybírat, a umřít by měl třebas i jeden z hlavních protagonistů. Tady to fungovalo dokonale. A "ohledávací" scéna v márnici a následná pitva je mistrovská práce... 

na příspěvěk reagoval Rypicong

Rypicong

Rypicong (hodnocení, recenze)

Jakkob

tak ono se nedalo nic dělat, třetí vetřelec se dějem hodně odklonil a násilně odstranil min 2 velmi sympatické postavy, které mohly být dál... Čtvrtý díl, už udělal dokonalý guláš...

na příspěvěk reagoval Jakkob, BloodyBeast

Rypicong

Rypicong (hodnocení, recenze)

BloodyBeast

já taky, přijde mi to jak estráda, vážnost zmizela a nastoupila komedie a podivno - ale i tak ho uznávám, ale je to díl, který jsem si pustil pouze párkrát a do kina na opětovný promítání na něj nepůjdu...

BloodyBeast

BloodyBeast (hodnocení, recenze)

Třetí Alien je pořád slušná podíváná to Vzkříšení už je opravu vyloženě jenom pro pousmání se především :-) takhle já vnímám už od prvního shlédnutí před mnoha lety to Vzkříšení.

na příspěvěk reagoval Rypicong

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

Rypicong

Sice končí, ale taková to tvůrčí klička mi i přesto přijde značně ubohá, nemluvě o tom, že film od filmu u mě přestává mít Blomkapm důvěru v to, že natočí film, který by za obětování dvou filmů stál...

na příspěvěk reagoval Rypicong

Rypicong

Rypicong (hodnocení, recenze)

tak hlavně dvojka končí kecama o snech :)

 

Já osobně ač mám trojku rád, 4 už tolik ne, tak se klidně spokojím s odříznutím těchto dvou dílů...

na příspěvěk reagoval Shakers, Jakkob

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

Jsi neslyšel takové ty zvěsti, že to ve finále mohou být třeba sny, co se zdají Riplayové ve stázi.. ? Pro mě věru děsná, moc děsná představa...

Příspěvek byl smazán administrátorem.

BloodyBeast

BloodyBeast (hodnocení, recenze)

Duncan66

On už vlastně Alien jako zbraň byl přeci vytvořen rasou Space Jockey a nebo se o tom dá zatím dost dobře spekulovat po shlédnutí prvního Promethea. 

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Rypicong

Rypicong (hodnocení, recenze)

přesně tak jak píše Duncan66, to nikomu nedošlo, že to je hlavní téma už od prvního Vetřelce ? podmanit si ho jako biologickou zbraň ? Což nám i Prometheus nastínil, že ho už dávno SJ používají jako bilologickou zbraň...

Mě ten obrázek přijde spíš drsnej z toho důvodu, že to noční vidění nebo co to je, jim je k hovnu, protože Alien nemá oči. Ale je tu jeden expert, co bude tvrdit že jo :)

na příspěvěk reagoval Martin741

Duncan66

Duncan66 (hodnocení, recenze)

BloodyBeast

Ale vzdyt o tom je prece hlavni zapletka filmu uz od prvniho dilu a ctvrty dil neni zadna vyjimka, naopak jede v zajete koleji. Ziskat aliena ke studiu a udelat z nej zbran.

na příspěvěk reagoval BloodyBeast

Příspěvek byl smazán administrátorem.

BloodyBeast

BloodyBeast (hodnocení, recenze)

Drsný opravdu je, ale nejsem si jist v jakém slova smyslu?! mě osobně se nelíbí ta představa že by Alieni stvoření tak děsivá a vražedná by měli být něco jako ochočení mazlíčci a už vůbec né lidí lol, tohle se mi nelíbilo už Alien: Resurrection kde se lidé snažili Alieni zkrotit a podmanit si je.

na příspěvěk reagoval JohnMiller, Duncan66

Příspěvek byl smazán administrátorem.

movieband

movieband (hodnocení, recenze)

Tak za mě je právě Exodus to nejslabší, co za posledních 15 let Scott natočil. Jinak sem byl vesměs spokojený. Za mě, i kdybych byl nevěřící, tak by se mi to nelíbilo, protože.. Rypicong to vypsal, ten film prostě neustojí sám sebe, jak šíleně je splácaný. Střih, návaznost a vůbec. Za Promethea sem byl rád, protože ten vizuál byl kurva parádní. Děj už byl slabší, ale přesto se mi to líbilo. Už jen díky tomu tajemnu, které si ten film ustál celou délku a víceméně se mi nestalo, že bych se u toho nudil. Ale to, že přesunuli pátý díl Aliena a dali přednost druhému Prometheovi je škoda.. sice mě zajímají oba snímky, ale bojím se, jak už to tu bylo napsané, že to Scott nemá pořádně ucelené. S tím, jak furt mění názory a počty dílů a já nevímco.. toho bych se trochu obával.  

Rypicong

Rypicong (hodnocení, recenze)

Yoshitsune

já taky né, i když povědomí mám, ale ten film mě krom vizuálu nebavil. Rozpačitý herecký výkonu, hodně špatný střih, scénář - no je to +/- podle bible, ale některý scény jsou hodně násilně sestříhaný - viz že se potká se svojí manželkou, usměje se na ní a najednou už jsou spolu a maj děti...

na příspěvěk reagoval MEGAJOHN

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

Rypicong

hele já sem Bibli nečetl, nechápu hořící keř, nevim jestli Jeremiáš byl tak hustej a už vůbec sem nepochopil Knihu žalmů, ale Exodus mně bavil a bavil za pět :)) 

na příspěvěk reagoval Rypicong

Související novinky

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

05.03.2022

Zatímco plánovaný vetřelčí seriál pro kanál FX je stále v přípravách a jeho natáčení by mělo začít v roce 2023, kolem vzniku nových celovečerních filmů této franšízy panuje složitá situace. Stále se… (více)

RoboCop přišel o režiséra

RoboCop přišel o režiséra

16.08.2019

Režisér filmů Elysium a především chváleného District 9 Neill Blomkamp se té smůly nezbaví. Jeho pokračování Vetřelce se Sigourney Weaver bylo zaříznuto poté, co se Ridley Scott rozhodl pokračovat ve… (více)

Chystá Ridley Scott dalšího Vetřelce?

Chystá Ridley Scott dalšího Vetřelce?

01.06.2019

Vetřelec minulý týden oslavil 40. výročí a v rámci oslav došlo i na rozhovor se samotným tvůrcem ikonického hororu Ridley Scottem (Černý jestřáb sestřelen, Konzultant). V něm pak Scott mimo jiné… (více)

O čem by byl další Vetřelec?

O čem by byl další Vetřelec?

15.11.2018

Pokud jste viděli poslední filmy z vetřelčí série od režiséra Ridleyho Scotta (Marťan, Gladiátor), pak je vám nejspíš jasné, že měl slavný tvůrce pro svoji temnou sci-fi ságu ještě velké plány. V… (více)

Reklama

Reklama