Vetřelec: Covenant

• USA Alien: Covenant (více)

Snímkem Vetřelec: Covenant se režisér Ridley Scott vrací do vesmíru, který sám stvořil ve Vetřelci, prvním filmu věnovaném nejstrašnějšímu mimozemskému monstru filmové historie. V nejnovější a ještě děsivější kapitole se připravuje posádka vesmírné lodi Covenant kolonizovat vzdálenou planetu na druhé straně galaxie. Nový svět, který nečekaně objeví, se jim z počátku zdá být dosud nezmapovaným idylickým rájem. Ve skutečnosti je to ale temný a brutální svět, jehož hrůzy si nikdo z členů posádky nedokázal představit ani v těch nejhorších představách. Když se tito vesmírní poutníci ocitnou tváří v tvář smrtícímu monstru, nezbývá jim nic jiného než se aspoň pokusit o zoufalý únik z tohoto zdánlivého ráje proměněného ve skutečné peklo. (CinemArt)

necrosrandist

Teď čerstvě po skončení promítání mám pocit, že Scottovi asi definitivně změknul mozek. Vizuál by šel, na to ten chlap má pořád dobrý voko, ale proboha co ta řada úplně kreténských postav? To jsi Ridley tu horu kravin při přečtení scénáře neviděl? Protože výsledkem je naleštěné ho*no. ()

Kenji

S detailami a krvou sa nešetrilo, inak to bola riadna kravina, pardón sračka. Najskôr to vyzeralo nádejne. Asi v tretine som si hovoril, či to nie je dáka nuda. Prišli prvé úmrtia. Veľmi, veľmi hlúpe. O správaní posádky sa už narozprávalo, a áno, fakt to sú idioti. Motajú sa po cudzej planéte ako českí turisti v Tatrách, no inak to ani nemohlo dopadnúť. Najhoršie na tom bolo, že to vôbec nebolo napínavé, ani hororové, ani akčné. Nič. Ani ten vysvetľujúci príbeh celého vzniku ma nedostal a to, kto sa v skutočnosti vrátil na loď bolo tak priehľadné, že ma to ako skúseného filmwatchera vôbec neprekvapilo. No dve z piatich asi preto, že vidieť, že to stálo veľa peňazí. ()

brasek

Čoho som sa to dožil?! Ďalšia zo záležitostí filmového plátna čo ma sprevádzala životom sa zmenila na frašku. Prometeus pokračuje... to nevadí, ale vadí nezmyselný príbeh a veľa filozofických kecov. Android David a jeho genetické experimenty ma vyvádzali z miery, votrelec albín, votrelec ako spóra huby... do toho veľa postáv a hlava ma bolí dodnes. Nemal som chuť dopozerať tento film, ktorý síce je sci-fi horor ale absolútne patrí medzi tie biedne bez potrebnej atmosféry a napätia. ()

Narana_Baba

Ja s brůky boje mam nejraději. A toto je bubak co mamička jeho veliká vajce v tykadelku posádza i v daleku rozlohu. Tak jako mravec, bo veliký a krev má zelenů a to aj mravci amazónský. Tož o těchto brůkach séria je pekná od začátku a ja mam rada si to půštat před tim , kdy se sůsedou Laurichovů jdeme na pole chemické chcanky na brůky lyť. A od začátku taká pekná dcerka s čelustí hranatu a kukučem nebojácnym hrala a tu ja mala rada velice rada a v druhom dile ještě taků maličků bloncku umazanů a to bylo taky hezůčke a taky odvažna Vazkezačka od někad z velkého lesa amazonského, to je roba kterej by ožralec domu nechodil a hezky doma lepil hrady z papira. V tom druhom dile už vojaci moc rozumu nepobrali bo ho nepotrebuju no fandila som všetkym proti tej presile mravcov prerostlych a zlych. A treťem dilu ja znovu palce držala tej holohlavej z dilov minulych a i tem trestancom podivnym i kajinkovi kdyby tam bol bych fandila lebo on neviny. No tym moja radost z boja zkončila pretože štvrty dil od francůza podivného co komediu z teho udělal bo bydli v hradu, kdemu uklizi desať rumunek překrásných a on si sam neuklíza jen ty roby zneužíva a nikdy žádného bruka nemusel uklízať bo na to ma ty roby. Francuz jebnuty z tich jejich alkoholov a k tomu umělec monmártrovy. No a pak majitel tych prav na všetko, Skot sa jmenuje a amerikan je, no tak ten sa dostal do staroby a myšlat na smrt a nato že můdrost dostal nad mladyma. No to je taka milosrdna mlha mamiva starych aby sa jim lepe umíralo a senilita sa temu řika tež. No to on měl spiš přiletět z té ameriky a snama babama si v podvečír na lavičke poslední cesty v puli kopca šibeničníka pokecať a bylo by mu lip si myslim. Ten Skot vymyslel dlůhu myšlenku na tri filmy no si myslim, že tak dlůhé myšlenky lide nevydrži. V tom prvim dilu o tej dlůhej myšlenke je taká drobna robka, sice hranata a s peknym kukučem no asi všetko jidlo co ji dajů zvracá za kamerů a to nemůže mit pak silu na bruky.No a lide v tej rakete su moc hlupy, moc sa divaju do počítača, že zapomenu skafandre na procházku když idu a to ja znam, lebo vnuk Čermakovej na matvízu volajakem je a do počitačov čumí cely den a pak na tancovačke na děvčata kuka len tak z boku jako miloš zeman s hlavu nakloněnu , umaštěny uchyl a boji sa jich zeptat. A celá ta dlhá myšlenka je o myšlekách robotu, bo moja kalkulačka má myšleni minimalne no přistroje složitější v buducnosti budu myšlať , že lude v migrénách spavať budu. A druhy dil je divny ještě vic než ten prvy. O brukach to vlastne není ale pani co to maju jako tovaren na slavu a peníze tam toho bruka slavného jak milan chladil dosadili, bo sa měli dobře. Je to celé jako půštat Elvisa či inakého pankáča na koncertě Ivetky Simonovej. Tak to působí ten dvojdomek přemíšlání robota a boj s brůkem. A lide z rakety sů hlupy nejvic co kdy bylo, lebo z rakety jak na čundr s bratkami Nedvedami v beranicach idu, žadné skafandre iba kytare. Však oni asi všichni z matvízu boli a když na na ňáků vesmírnu píchavku vkročá, štěstí že si všechna naučená můdra zálohovali, lebo je po nich. Taky hlůpym trempom ja už fandit nedokážu, a i když peknu nedvedoic pesničku zaspívajů , jako králíka když podříznout idu. No a ta jalůvka v bílém triku, to je jak dorka co prodáva v Jihlavě hodinky na náměstí a sníva přes tu hodinársku vylohu o svém štěstí tak jako Bartošova za mlada. Tož enom ty tri prve dily davaju mi silu isť s Laurichovu na pole a chemicke chcanky na bruky lyť, bo chce to mravni silu a hlava mi boli a divne barvy pak hodinu vidim. () (méně) (více)

MrsTecka

Další díl úžasné série, díky němuž jsme blíž pochopení celého příběhu Vetřelce. A co víc, konečně zmizela Ripleyová. To to trvalo. ()

Bobestom

Z úvodu jsem měl dobrý pocit a těšil jsem se, co si pro mě Ridley přichystal. Bohužel zklamání. Film je neskutečně ukecaný, roztahaný, chvílemi dost nudný a neskutečně předvídatelný. Zachraňuje ho skvělé prostředí, celkově k technické stránce není moc co vytknout a chválím dobře natočenou akci. Dále nemusím Fassbendera - vadil mi už v prvním díle a tady (SPOILER) je rovnou dvakrát. Hm, super. Celkově nemám tydle dvojrole rád a přijde mi to jako strašné klišé (zdravím Logane v černém tílku). Velkou slabinou jsou i postavy, kde jediný sympaťák je Dany McBride, zbytek vám bude ukradený. Největší urážkou bylo vyvrcholení, kdy bitka byl takovej recyklát z prvního Aliena a finální scéna ... to bylo jasný snad i tomu kryplovi na vozejku v první řadě. Příště poprosím o pokračování Vetřelce ... ()

wick

Zbytečný Vetřelec či spíše Prometheus 2...není restart, ale omyl, který nesnese srovnání s žádným z předchozích dílů Alien.. ()

Emperor1

Nijak zvlášť originální, napínavá, atmosférou nabitá či alespoň vizuálně zajímavá podívaná, ale naprostý průser, alespoň pro mě, tkví v naivitě postav, které podcenily veškerá možná rizika a ignorujíce jakékoliv bezpečnostní postupy při kontaktu s cizím prostředím zaslouženě nesou důsledky své blbosti. Není se co divit, že vítězem nad touhle bandou amatérů se stane android, který jediný působí sympaticky už jen díky tomu, že přesně ví, co dělá. Což se o posádce říct nedá. ()

Sharlis

Film z roku 2017 s nazvom Alien, kde Alien vobec nie je. Ah pardon bol tam parkrat vo vizualoch ^_^ Narovinu povedane, ani jeden z novych Alienov od Scotta nema uroven, ktoru by divak chcel. To proste potrebuje zmenu. Nejde tocit to iste dokola a dokola. Danny McBride a James Franco ma dorazili :-) To uz som akosi bral film tak, ze to nebudem brat ani nejako vazne. Oh a NIE nie je to lepsie ako Prometheus. Ten ziskal plusove body tym, ze mal aspon svoju majestatnost ked Votrelca po par rokoch ozivil. Tuto ten prvok uz nefunguje a film mi prisiel dost odveci. ()

meatball

O chlup horší než Prometheus. Btw je léta jasný, že ejliena umí zabít jenom ženská. Ale fakt jenom kombinací heavy machinery, vypuštění do vesmíru a asexuálního účesu? ()

rigby

Obvyklý scénář, takže se dá předpokládat, jak se budou jednotlivé kroky dějové linky vyvíjet. Natočeno je to jinak dobře, ale to k úspěchu nestačí. Nic nového tu bohužel divák neuvidí. A i ten děj je velmi velmi jednoduchý proti předchozím příběhům. Efekty se také šetřilo. Film uplyne jako nic a po skončení nezbývá v hlavě nic, ani ta radost ze shlédnutí kvalitního sci-fi. Nejslabší z Vetřelců. ()

Lukys

Zbytečná Ridleyho hříčka, která k*rví legendárního Vetřelce, má nudné akční scény bez většího napětí, nudné bezcharakterní postvy vystpupující jen, aby byly později zabity, nudnou hrdinkou a respektivě nudným záporákem. Zkráceně: Film který neobstojí ani jako horor ani sci fi o událostech a postavách, které mě nezajímají... SCÉNÁŘ/2 POSTAVY/2 HUDBA/2 VIZUÁL/2 AKCE/2 = 10/25 ()

DrawLife

Je pre mňa jedno veľké sklamanie tohto roku. Nič by sa nestalo keby sa film nazýval Prometheus ,(aj z dôvodu ,pretože pôvodný Xenomorph je vo filme úžasných 5 minút ). Posádka je veľmi ťarbavá ,(pre mňa miestami až komická), nie je schopná vyriešiť akúkoľvek situáciu, po lodí behajú akoby sú v bludisku a zaručene si vždy vyberú tú najhoršiu cestu. Finálne riešenie je známe už polhodinu vopred a nezodpovedané veci z Promethea sú doslova vybombardované počas minútovej retrospektívy. ()

Tomas_PO

Nový votrelec. Úplné fiasko to není, no jedna z úvodných scén, kde baba prostoducho odpáli celú loď dá jasne na javo, že o žiadny sofistikovaný scénár sa jednať nebude. Loď bola krásna, vesmírne scény pútavé, no ten adroid mi tam žral nervy riadne. ()

Grázl83

Boze to byla blbost a pritom jsen se na to tak tesil. Nesympaticke postavy, stupidnu scenar a hodne podprumerna rezie v beckoven vzhledu. Za co se utrati rozpocet skoro 100mil USD nechápu ()

HennessyVSOP

Stejně jako v Prometheovi je celá sága velmi dobře propojena na filozofifickou rovinu křesťanství. Oproti Prometheovi obsahuje větší množství scén se samotnými vetřelci, jinak to pokračuje ve stejném stylu jako předchozí prequel. Takže pokud jste nedocenili Promethea, nemá smysl koukat ani na toto. ()

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

05.03.2022

RoboCop přišel o režiséra

RoboCop přišel o režiséra

16.08.2019

Chystá Ridley Scott dalšího Vetřelce?

Chystá Ridley Scott dalšího Vetřelce?

01.06.2019

Vetřelec minulý týden oslavil 40. výročí a v rámci oslav došlo i na rozhovor se samotným tvůrcem ikonického hororu Ridley Scottem (Černý jestřáb sestřelen, Konzultant). V něm pak Scott mimo jiné… (více)

O čem by byl další Vetřelec?

O čem by byl další Vetřelec?

15.11.2018

Pokud jste viděli poslední filmy z vetřelčí série od režiséra Ridleyho Scotta (Marťan, Gladiátor), pak je vám nejspíš jasné, že měl slavný tvůrce pro svoji temnou sci-fi ságu ještě velké plány. V… (více)