Vetřelec: Covenant

• USA Alien: Covenant (více)

Snímkem Vetřelec: Covenant se režisér Ridley Scott vrací do vesmíru, který sám stvořil ve Vetřelci, prvním filmu věnovaném nejstrašnějšímu mimozemskému monstru filmové historie. V nejnovější a ještě děsivější kapitole se připravuje posádka vesmírné lodi Covenant kolonizovat vzdálenou planetu na druhé straně galaxie. Nový svět, který nečekaně objeví, se jim z počátku zdá být dosud nezmapovaným idylickým rájem. Ve skutečnosti je to ale temný a brutální svět, jehož hrůzy si nikdo z členů posádky nedokázal představit ani v těch nejhorších představách. Když se tito vesmírní poutníci ocitnou tváří v tvář smrtícímu monstru, nezbývá jim nic jiného než se aspoň pokusit o zoufalý únik z tohoto zdánlivého ráje proměněného ve skutečné peklo. (CinemArt)

doogiemus

Je to jeden z filmov, ktorý sa oplatí vidieť jedine v kine. Úžasný vizuál, dobrá hudba, ťaživá atmosféra. Osobne som si to užil, hoci musím povedať, že bolo to okoreniť ešte viac...niečo sa tam žiadalo. Ale inak fajn. ()

freywar

myslel jsem že Prometheus byla slátanina Ridley ale dokázal překonat jedničku ještě větším brakem, naprostá ztráta času, pokud už nedokážeš navázat na klasiku vetřelce tak běž do režisérského důchodu ale hlavně už prosím netoč další díl ušetři nás, jedna hvězda za výpravu ()

zurivymlok

Já fakt nevím, co si o tom mám myslet. Už po několikáté musím u Ridleyho napsat, že režie je v jednotlivostech dokonalá, ale film jako celek nic moc. Jak už mnoho lidí zmínilo, nový Vetřelec je Prometheus II. Celý film je směsicí všeho možného: cesta vesmírem, přistání na planetě a její objevování, řezničina, filosofování, řezničina, filosofování, řezničina, předem odhadnutelné "překvapení" a titulky. Je mi to docela líto. Filosofování si mohli strčit někam a zaměřit se na průzkum planety a rostoucí napětí ohledně Vetřelce. Ale bohužel nic takového se nekoná. Napětí tam vůbec není. Na prvním díle bylo nejsilnější to, že jste nevěděli odkud na vás ta potvora vybafne. Taková hutná atmosféra tu není ani náznakem. // Poslední, co bych zmínil, je, že vysvětlení ohledně vzniku vetřelce se mi moc nelíbí. Jako alespoň není nelogické, ale asi měl vetřelec navždy zůstat tou obludou z vesmíru, která se prostě někde vyvinula na nějaké planetě. A podle mě konec ani nevysvětluje, jak se dostala loď plná vajec na měsíc LV426. Celkově bych řekl, že největší horor byl účes hlavní hrdinky. ()

BlackWizard

Obrovské sklamanie.Ridley asi senilnie,navaznost na Promethea nulová resp.minimalna,o tvorcoch nič.Vsetko predvidatelne.Finalne prekvapenie na smiech. Velka skoda a scénu s pistalkami ani nekomentujem. ()

pájap

líbilo se moc...alien..prostě další díl série...souhlasim že je to něco mezi prometheem a vetřelcem..no a ??? paráda..... ()

zemanec86

Jsem z toho takovej rozpolcenej. Neni to spatnej film, je si myslim ze se to dalo pojmout jinak...cela ta pitomost s nejakejma inzenyrama....ta predstava ze nejhorsi monstrum vesmiru vytvoril android je skvela, ale v nejaky jeskyni?to mi k tomu proste nejde ()

DarkViper

Uvažoval jsem jestli dát 5 hvězd, ale s hodně komentáři tu se ztotožňuji , nemyslím si ale, že je to lepší jak prométheus, myslím si pouze, že tohle bylo nutností, pro to aby prometheus nebyl úplný odpad, protože rozuzlení dojde až v tomhle díle, mě se ten nápad líbil (pozor spoiler) že první robot co lidi vytvořili a nedali mu kreativitu, ,,možnost složit vlastní píseň´´ a u toho prvního robota nepotlačili tolik jeho individualitu a touhu po tom něčeho dokázat, tak si ve vlastních genetických experimentech stvořil svoje vlastní dokonalé dílo.... Vetřelce tak jak ho známe a celý ten vývoj vetřelce se mi líbil, za mě 80% byl jsem po shlédnutí víc než spokojený, takže těch pár nelogických drobností u rozhodování postav přehlédnu. ()

AmunRa

Asi nejvíc mě štve ztráty Gigerovy temné poetiky - místo ní pobíhá ve filmu nudná bílá potvora úplně jiných proporcí a hlavně od začátku plně vystavená. Děj je klasické SF s diletantsky provedeným výsadkem ve stylu ruské SF padesátých let a filozofující dvojka androidů. Navíc Scott ignoruje děj předchozích dílů série a vymýšlí si zcela jinou zápletku. V herecké sestavě chybí nějaká vůdčí osobnost a snad jedině Fassbender zachraňuje filmu nějaké body. Noomi Rapace v Prometheovi byla slušná náhrada Sigourney Weaver, ale Katherine Waterston je nevýrazná a rozhodně nepůsobí dojmem tahouna filmu. Po všech stránkách podprůměr. ()

Mejkby

Mno asi takhle, byl jsme na tom v kině sám, nikomu se kupodivu nechtělo(asi ovlivněný hodnocením na čsfd?:D). A prostě a jednoduše to bylo super a já sem si to fakt užil. A ani když mi pak všichni zpětně popisovali že je to vlastně celý úplná blbost a já jim musel dávat za pravdu ,např. ta totálně vypatlaná posádka co jako zodpovídá za celou misi!!! ou maj gat, se mnou to nehlo a ty čtyři protě dám... nasadim GIGER brejle a ty chodby v cizácký lodi i samotnej vetřelec se jim fakt povedli!! ()

flouny8

Vetřelec, kde je Xenomorf asi tak 5 minut. Většina filmu je plná filosofickej keců, kde se probírá původ člověka, vetřelců, existence boha...No abzch to schrnul, POMO měl při sledování v trenkách hodně mokro. Navíc je tu plno nepřesností vzhledem k původnímu vetřelci, který by měl na tohle navazovat. ()

pisvejc

Byl jsem velice vystrašen když jsem šel do kina na nového vetřelce, ale co to ?! Jako fakt nebudu lhát, kamera, akce, hororová atmosféra prostě vše co by jste u starého vetřelce čekali, zároveň ta promyšlenost mezi postavami robotů, ale fanoušci vetřelce musí brát v potaz to, že už na 100% budou vědět co se bude dít. Toto dílo schvaluju a myslím si, že se vrátilo ke starému dobrému prvnímu vetřelci, pro dávám 92% a nechápu proč je tento fiml celkem negativně hodnocen. ()

xwerm

V tomto filme je votrelec len malú chvíľku. Je to v podstate pokračovanie promethea, ktoré sa bohužial skoro vôbec nevydarilo. Alebo by som to mohol nazvať najhorším votreleckým filmom vôbec. Stačí to vidieť raz a viac krát si to už určite nepozriete. Dve hviezdy dávam za tú malú chvíľku, v ktorej sa votrelec objavil. ()

Agnostik

Pokud nebudete tento film spolu s Prometheusem počítat do Vetřelčí série,a podíváte se na to z nadhledem jakoby šlo o jinou dějovou linii slavného příběhu budete spokojení.Akce i napětí je zde o mnoho lepší než v předchozím Prometheovi.Covenant působí i se svojí dějovou zápletkou i mnohem temněji.Pokud jej budete brát jako pouhé pokračování Promethea a přitom milujete Vetřelčí ságu budete příjemně překvapeni.Přes všechny obavy které jsem před zkouknutím některých zdejších komentářů měl,jsem odolal a plně si užil tento film.Spokojenost 80%. ()

sir23

no dám 4 hviezdy, lebo je to Votrelec, lebo je to sci-fi, ale inak Prometeus bol lepší a škoda že si Noomi Rapace nemohla dokončiť svoju úlohu normálne. ()

WugWugs

Ridley Scott proste nechce točiť Alien Reloaded, a zdá sa, že to stále ľuďom v ich sklamaných očakávaniach nedošlo. Skôr ako atmosférické bububu, ktoré mimochodom dnes možno ešte intenzívnejšie zažiť v nejednej počítačovej hre, ho zaujíma myšlienková stránka votreleckého vesmíru - a osobne mi to vôbec nevadí. Pravda, ako v prípade Promethea, scenár Covenanta mohol byť o dosť lepší. Vojaci nie sú hláškujúci badass drsňáci, ale anonymní panáci náhodou vybavení zbraňami, ktorí nie sú predátorsky dokonalému nad-druhu žiadna výzva a chcípajú pri každej príležitosti. Otázka ´kto z koho?´ neexistuje - votrelec tu už dávno vyhral, ako každé stvorenie, napokon zabíja svojho boha-stvoriteľa. ()

spider74

Kdybych si ten film nestáhnul z internetu, ale dal za něj prachy a šel do kina tak bych byl neskutečně nasraný a chtěl peníze zpátky. Dvě hvězdy dávám jen a pouze za vizuální zpracování a dobře odvedenou řemeslnou práci i efekty. Zbytek darmo mluvit. Nechápu jak někdo kdo natočil takovou dokonalost jako je Alien z roku 1979 se může podepsat pod takový odpad. Už dlouho jsem neviděl film kde se všichni chovají tak moc nelogicky, autodestruktivně a až neskutečně hloupě. Jako příklad uvedu, že se ocitnou na neznámě planetě a nikdo neřeší co se může na zcela neznámém světe vyskytovat v ovzduší. I cestovatelé, kteří se ocitnou na v jiné zemi a kontinetnu na zemi mají strach z nákazy, patogenů a jiné mikroflory a minimálně jsou očkovaní . A tady ? Jiná galaxie, naprosto neznámý svět a jdou jak na špacír do ZOO. Jejich mírně retardovaný kapitán to je kapitola sama o sobě. Psychopatický robot mu řekne ať se jde kouknout a on jde jako poslušný psík, pak ho vyzvě ať se nakloní a v podstatě strčí hlavu do vejce kde se pohybuje cizý tvor a on to opět poslušně udělá. Kdyby mu někdo řekl skoč z okna tak už asi plachtí vzduchem. Nebo to jak zástupkyně kapitána zavře už potom na lodi vetřelece do kabiny transportéru, to jako fakt plánovala ?? Že stihne v otevřeném prostoru doběhnout před ním, ještě tam vlézt a on poslušně až po ní a pak ho tam zavře ? Ješte k tomu v neforemném skafandru ? Nebo vetřelec na planetě na letící lodi je tak buď poslušný nebo nějak řízený na dálku, že vběhne do otevřených čelistí jeřábu a pak poslušně čeká až se zavřou ?? Scénař jak z béčkových filmů 80-tých let a to jsem ještě urazil béčkové filmy. Scénáristu by měli postavit ke zdi a Ridley Scott by měl už fakt jít do důchodu a sypat tak maximálně ptáčkům v parku !!!!!! Pro mě zklamání roku a zjištění, že Ridley senilní a měl by jít od válu. ------------PS: po opětovném přečtení toho co bylo ve filmu jsem zjistil že dvě hvězdy by byli moc a ten otřesný scénář to stáhl na jednu. Oba scánáristi John Logan, Dante Harper by měli od teď dělat pouze příběhy Toma a Jerryho.......iI když na druhou stranu tohle bych těm dětem fakt udělat nemohl. -------------MrHlad velmi trefný a výstižný komentář. ()

lulinak

Nemohu si pomoct ale prislo mi to strasne samoucelny, vymyslet nejakej velmi netradicni scenar, jen aby mohlo byt dalsi vydani Alien sagy, inu v nejlepsim se rika prestat a tady to dle me plati dvojnasob... Holt jsem odkojen prvnimi dvema dily, vse ostatni je uz jen pokus o vyrovnani se kultu, ale spise se setupnou tendenci... Trochu se desim toho jestli vyjde jeste neco dalsiho, to uz tam bude muset byt nejakou dalsi nahodou i Predator apod..... ()

JQK

Pokračování Prométhea v celé hrůze. Posádka lobotomiků, vyslaná na cestu zřejmě s hlavním úkolem nechat se semlít. Předpokládám, že kdyby se drželi plánu a šťastně doletěli na původní idylickou, tedy neškodnou planetu, pozabíjejí se nějakým způsobem hodným Darwinovy ceny. Divím se, že někdo může sestrojit mezihvězdnou loď a přitom být tak neskonale pitomý. Trochu mě to uráží, když je příběh postavený a neustále hnaný takhle nebetyčnou imbecilitou. :-( Přitom i bez toho, že by člověk byl úplně pitomý, ho nakonec něco může sežrat. Ale ne, musí to být natočené jako nějaké béčko, nedá se nic dělat. Asi je v tom nějaký metafyzický filozofický přesah, který nechápu. Bát se nebudete, lekat se taky nebudete, místo toho uvidíte sem tam něco hnusného. 2/10 za vizuální stránku. ()

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

05.03.2022

RoboCop přišel o režiséra

RoboCop přišel o režiséra

16.08.2019

Chystá Ridley Scott dalšího Vetřelce?

Chystá Ridley Scott dalšího Vetřelce?

01.06.2019

Vetřelec minulý týden oslavil 40. výročí a v rámci oslav došlo i na rozhovor se samotným tvůrcem ikonického hororu Ridley Scottem (Černý jestřáb sestřelen, Konzultant). V něm pak Scott mimo jiné… (více)

O čem by byl další Vetřelec?

O čem by byl další Vetřelec?

15.11.2018

Pokud jste viděli poslední filmy z vetřelčí série od režiséra Ridleyho Scotta (Marťan, Gladiátor), pak je vám nejspíš jasné, že měl slavný tvůrce pro svoji temnou sci-fi ságu ještě velké plány. V… (více)