Spectre

• Velká Británie Spectre (více)
Velká Británie / USA, 2015, 148 min

Režie:

Sam Mendes

Hudba:

Thomas Newman

Daniel Craig, Christoph Waltz, Léa Seydoux, Ralph Fiennes, Monica Bellucci, Ben Whishaw, Naomie Harris, Dave Bautista, Andrew Scott, Rory Kinnear (více)

James Bond dostane záhadný odkaz z minulosti, který ho přivede na stopu známé zločinecké organizace. Postupně rozplétá složitou pavučinu lží, aby nakonec odhalil děsivou pravdu o SPECTRE. (Forum Film CZ)

Krasus

Spectre je Age of Ultron bondovské série - dražší, větší, rozmáchlejší, nadopovanější, ale unavenější a vlastně i chudší. Je velká škoda, že Craig nedostal lepší scénář, zvlášť když je ve své vrcholné formě. Nemohu se ubránit dojmu, že hned první scéna (obdivudhodné výprava) je vlastně epilog Skyfallu a poté už jsme svědky pouze natahovaného pseudoděje. SPECTRE je pouze jakousi trapnou sektou v rádoby stylu Eyes Wide Shut a Waltz hraje zatím svou suverénně nejjalovější roli mezi padouchy. Je to po řemeslné stránce 150 minut poctivé, ale zcela ploché a ničím nepřekvapující podívané. Velká škoda a restart je moc potřeba. ()

spikey1

Má to vše co to má mít, proběhne vše a origin Blofelda je úplně mňam. Musíte být Bondofil abyste si vychutnali jak Waltz krásně přetaví vše co je Blofeldovské a znásobí to. Krásný záporák kombinující Jaws a Oddjoba v podání Bautisty. Přesto je moderní divák malinko náročnější na jinak krásně vystavený bondovský příběh. Přál bych si zvrat, který se bohužel po dobu filmu nestane. A proto za řemeslnou dokonalost čtyři a ta jedna prostě chybí;) ()

Bernhardiner

Bond se vrátil, Craig také a s ním také jeho neměnný chřestýší pohled. Mnohé nedostatky předchozích chřestýších bondovek se opakují - M, Q i Moneypenny se zapojují do akce, díky čemuž se nejedná o příběh Jamese Bonda, nýbrž o příběh z MI6 a Bonda pojí s hlavním záporákem osobní vztah, což celý film dle mého pohledu dost degraduje. K těm záporům se přidává i úvodní titulková sekvence s nějakým pištícím zpěvákem. A ta délka - kde jsou časy, kdy bondovka trvala do dvou hodin... Nu což, pokud se přes tyto nedostatky přeneseme - což není snadné - dostaneme celkem obstojný příběh. Místy jsem měl dokonce dojem, že scénáristé dokonce mají vědomosti o tom, jak se v globálu řídí svět. Každopádně se v některých okamžicích dotkli pravdy, což ale přisuzuji spíš náhodě. Záporná postava se zdejším odborníkům nějak nelíbí, mě však připadal na hajzlíka toho formátu velmi vhodný - všichni naši nepřátelé nemusí mít kamenné svaly i vražedný pohled. Ale nejvíc mě potěšila Léa Seydoux, takhle nádhernou Bondbitch (pro neznalé - bitch = fena) snad James Bond nepamatuje. Stačí jen doufat, že se nezlezbí a nenabarví na modro. 70% ()

Almásy

Craig ako Bond je značka kvality. A buď ste to už pochopili alebo vám to dôjde až keď ho preobsadia. A najlepšie obsadená časť (Bellucci ako Bond girl bolo čisté porno) ()

jenik71

Bondovky mám rád a vždycky se na ně rád podívám. Spectre mě ale zklamalo po všech stránkách a ze všech předchozích příběhů je to nejslabší díl série. Úvodní scéna na karnevalu a následně ve vrtulníku je ještě fajn a v klasickém duchu, po úvodních titulcích už je to bohužel nezáživná nuda. Jediným kladem byl pro mě Ch.Waltz v roli záporáka a i ten se ve filmu objeví až po hodně dlouhé době. A to je velká škoda. Když k tomu přičtu nesmyslně dlouhou stopáž, tak jsou dvě hvězdičky v mém hodnocení plně dostačující. ()

Fox85

Čtyři hvězdičky s odřenýma ušima. Ve srovnání s předchozí bondovkou slabší, ale přesto lehce nadprůměrné dobrodružství agenta Jejího Veličenstva. Na jedné straně hlušší místa a méně výrazný záporák, na druhé straně pěkné akční pasáže a propojení se všemi "craigovými" bondovkami. ()

P1tr

Spectre začne hodně zhurta a ihned vás vtáhne do děje intenzivní úvodní akční scénou, která se řadí k nejlepším předtitulkovým scénám v historii série. Jenomže místo toho, aby tvůrci skvělého začátku využili k odpíchnutí za svižným dobrodružstvím, následuje velmi rozmělněný, pomalý a nezáživný příběh, který se na jednu stranu snaží dodržovat přízemní a realistickou cestu Craigových Bondovek, ale zároveň jakoby se tvůrci snažili jí okořenit špetkou ujetosti pocházející z Brosnanovy éry a nutno říci, že jde o podivný mišmaš. Děj se ohromně vleče a kromě úvodu nenabízí příliš zajímavých momentů a tak se u filmu nelze příliš upřímně bavit. Spectre je tak velkým zklamáním, neboť od návratu k legendární zločinecké organizaci se čekalo víc. Není to úplná katastrofa, má to své momenty a pořád jde o profesionálně natočenou záležitost, která se zkrátka na mnoha místech vydala špatnou cestou. ()

Kaceris

OK. Absolútne vpohode Bondovka ktorá má dej, ja som tam necítil až tak tie uťahané scény ako tu každý píše. Myslím si, že Spectre ma dosť veľa čo do seba, a podľa mňa je na úplne takej istej úrovni ako Skyfall. Hlavné plusy filmu alebo resp. "ťahači" filmu sú Christoph Waltz u ktorého ma mrzí že sa objaví ako na dlhšiu dobu až po polke filmu. Potom som ešte rád že nám tento film vlastne čo to napovie z Bondovej minulosti, a presne keď sa spoja tieto tu faktory, vznikne z toho dobrý 150 minutový film. Keďže má byť ešte jeden bond s Danielom Craigom, som na to zvedavý! ()

ZkuKol

Mendesovi se podařil husarský kousek, za 300 míčů natočil nejhoršího Bonda. Skyfall se mi líbil, ač přiznávám, že úmysl provázející celou Craigovu sérii - udělejme z Bonda Bournea - mi nesedí. Přesto se pokaždé jednalo velmi dobré (až výborné) snímky s spoustou povedené akce, napětím, rychlým tempem vyprávění, jasným příběhem, solidním záporákem a koncem, který měl vyznění a v divákovi rezonoval. Spectre nic z toho nemá, je mi jedno co chtěli tvůrci dekonstruovat a jak dlouhý záběr je v Mexicu natočený, protože rvačka ve vrtulníku a po chvíli ani naháněčka v ulicích mě prostě nezajímali. Naprosto nechápu na co museli mít na 180 sekund Moniku Belucci (pokud nechtěli říct, že staré fuchtle dýl nevydrží). Za celý film jsem Bondovi nefandil, film mě nestrhnul a ani nepřekvapil. Waltz na mě působil dojmem, že po přečtení scénáře a rozhovoru s Mendesem zjistil, do čeho šlápnul a tak si jen otírá podrážku. Uznávám, že se povedli asi 4 vtipy, ale kdyby fungovala situace napětí/akce vs. povedený vtip, tak se sály smějou a ne že máte pocit, že vám někdo na sračku přinesl trychtýř, ať to není posrané všude okolo - stejně bude... Nejvíc je mi líto Q, M a Money Penny, na Skyfallu se mi líbil vznik tohoto týmu a těšil jsem se na jejcich souhru - ta stále docela funguje, akorát tvůrci dělaj vše proto, aby jste za tto víc trpěli. Nejhorší jsou pokusy o přesahy, dekonstrukce a symboliku. Likvidace záporáka je prostě trapná a dilema na mostě je zásadní možná tak pro farmáře z "cornbeltu" a rádoby vyjadřování k problematice soukromí a nakládání se soukromými daty by snad elegantněji zvládnul i Leoš ve své show. Prostě popadněte britskou talentovanou krev (Vaughn, Ritchie apod.) dejte dohromady solidní scénář a myšlenku na celou jednu sérii, najděte nového Jamese a nebojte se nás zase bavit!... 30% Hlavně ne Nolana, žádný hnípaní v lidském nitru, žádná temnota, žádná scénáristická onanie... ()

Maynard.

Nevím čím to bylo, jestli nějakým zvláštním rozpoložením, ale tahle Bondovka se mí líbila ze všech s Craigem nejmíň. Dokonce sem se v kině přistihnul, že nečumím jenna plátno, ale občas i na lidi jak čumína plátno :o). Takle to ale většinou je - Velký očekávání-velký zklamání. Jinak je to samozřejmě supr akčňák, ale místama mi to přišlo naprosto padlý nahlavu. Uvažování JB mi přijde totálně primitivní - jedu do Afriky za týpkem kterej mě chce zabít. Nemám plán, tak se nechám chytit a vono to nějak dopadne. Trochu mi tam schází "chytrost". Co mě ale zklamalo ještě víc, tak hlavní padouch, jehož výkon mě poprvý ve filmu nesednul a nenadchnul. Konec slabota. A hlavní Bond girl, tak ta nesahá Evě Greenani po kontníky. Škoda, že i dalšá 25.pokračování bude točit tenhle rejža. Já osobně bych dal šanci někomu kreativnějšímu a né tak povrchnímu. Ten mexickej začátek byl dokonalej! ()

kenkaku

Bond je zpátky. Myslím charakter. A to je "problém", protože tohle je Bond jaký Craig nikdy nebyl. To se lidem líbit nebude... určitě ne všem. Po třech filmech se Craig konečně dokopal k Bondovi se vším všudy (třepe, míchá, Bond-James-Bonduje... a hlavně: tady poprvé byl Craig vidět na začátku "Bondovsky" skrz hlaveň pistole). Tedy stručně. To co si Craig poslední filmy budoval tady spláchl do záchoda a napasoval se zpět do škatulky. Už chápete proč ten rozruch a pláč? Vůbec ničemu navíc nepomáhá obludně dlouhá stopáž.... Ano. Je o 7 minut delší než opěvovaný Skyfall nebo Casino Roayle ;). No to je ale drzost co? Asi už chápete... Na Spectre je potřeba se dívat bez emocí a bez předsudků. Je to Bondovka a není zdaleka nejhorší (dokonce ani bráno mezi poslední čtveřicí ;)). A to že se mi Skyfall líbil víc vůbec nic neznamená. Protože Bond je zpátky. ()

pavcas

S hodnocením jsem si den počkala, protože jsem chtěla aby se mi to rozleželo, na novýho Bonda jsem se totiž moc těšila. Bohužel Spectre nepřekročil stín Skyfall a v mých očích nejlepším Craigovým Bondem zůstává Casino Royal a úžasná scéna (jedna z mnoha), kdy si v autě sám dává elektrickej šok. Tady žádná taková úžasná scéna nebyla, hlavní Bond girl byla nemastná neslaná, sice vzdáleně připomíná Scarlet Johansson, ale to je tak asi vše. Na Evu Green a její elektrizující napojení s Craigem nemá žádná. Avizovaná nejstarší bong girl Monica Belucci a její minutová milostná scéna s Danielem, to bylo hodně odbytý a hlavně tam nebyl absolutně žádnej náboj mezi těma dvěma. Akční scény dobrý a těšila jsem se na Christopha Waltze, což je můj oblíbenej záporák..ušel, taky nepřekročil vlastní stín. Jedinej kdo mně nezklamal byl Daniel Craig sám. Ten chlap je pořád frajer, nejlepší Bond pro mně, už to není takovej neohroženej hrdina, občas taky dostane pěknou nakládačku, ale v zápětí ji s přehledem vrátí, má vrásky,ale hlášky sype lehce z rukávu ( a není naštěstí sám) a jeho postava v obleku, to je prohled pro bohy, zepředu, zezadu, vlastně z každý strany. Takže shrnuto podtrženo, nemůžu říct, že jsem zklamaná, protože i Sam Mendes odvedl kus práce, ale nějak mi přišlo, že se hodně vzpomínalo a málo vytvářelo, prostě děj nebyl nic moc propracovanej a je to škoda. Taky ústřední píseň, ačkoli má krásnou melodii i slova, hlasem Sama Smitha s tou jeho fistulí zněla, jak kdyby ho někdo držel..no víte za co. Každopádně doufám, že Craig ten poslední díl na kterej má smlouvu ještě dá, protože v tuhle chvíli je v mejch očích jenom jeden Bond a to je on a rozhodně bych ho v týhle roli ještě chtěla vidět. ()

Reanimated

Hezké záběry, ale totálně bez drajvu - znuděný mi přišel hlavně Craig (sidekickové byli celkem fajn). Bez aktuálního přesahu by mou pozornost neudržela ani svůdná Léa a nadupaný soundtrack. ()

Sdoom

Bohužel Specre se přiblížilo o něco více Quantum of Solace než Casinu Royale nebo Skyfallu. Spousta akce a výbuchů, nebojím se říci samoúčelných, ale chytrost zápletky pokulhává stejně jako démoničnost padoucha v podání Christopha Waltze. Dave Bautista jako jeho hlavní pomocník mi přišlo jako opravdu špatný vtip. Role Monicy Bellucci byla vskutku jen epizodní a taky asi spíš pro efekt. 2 a půl hodinky uteče jako voda, ale že by mi nějaká scéna vyloženě utkvěla, to se říci nedá. Sam Mendes to zvládl celkem s grácií, protože s takhle plytkým scénářem se moc kouzlit nedalo. Jsem zvědav, jakým směrem se Bond ubere příště. (kino Cinestar, orig.) ()

BMAJTZ

Nechci říct, že je to špatná Bondovka, ale je neuvěřitelně pomalá. Těch 150 minut se strašně vleče a prostě to vůbec nepůsobí moc úderně. Nejzajímavější z celého filmu je asi úvodní scéna. Za mě proto průměr. ()

KR4T4S

Film stejně unylý jako jeho bondovská píseň. Neotravolvalo mě to jako Skyfall, ale byla to hrozná naleštěná nuda. Scéna s Bellucci je výroční wtf. Světlé chvilky filmu nastanou, když se na plátně objeví Ben Whishaw. Nelíbí se mi tento směr Bonda, ačkoliv věřím, že to jistě má své kinematografické kvality. Jen prostě chci, aby mě zároveň i 007 bavil. 35% ()

skinny

Nemůžu si pomoct, ale tahle bondovka mě vůbec neoslnila. Málem jsem se ukousala nudou. Daniel Craig je sice pořád sexy nabušený James ale připadalo mi, že ho to už vůbec nebaví a ztrácí dech, jakoby se to každým okamžikem chystal zabalit a jít domů.Asi jsem u něj zvyklá na pořádnou dávku adrenalinu, než na citové výlevy. Lea je sice sexy Bond girl ale celý film se tváří stejně, (že by další adeptka po Kristen Stewart na herečku a´la poker face?) a o Monice a o jejich 10sekundových holých zádech se raději ani nezmiňuji. No a Chris Waltz? Jo, ten svým záporákem sice nikdy neurazí ale v tomhle případě ani moc nepřekvapí. Možná je to tím, že je ho všude plno a hraje pořád stejné typy rolí, takže tak nějak tušíte, co čekat. No, nepotěšili jste mě, nepotěšili.....Zlatý Skyfall a Casino Royal. ()

Kejdlo

Nuda, šeď, žádné tempo, nudná akce. Zkrátka vše, co jste ještě neviděli u bondovek s Craigem a ani jste po tom netoužili. Krok zpátky a Chris Waltz byl zde opravdu mrzutý záporák. 5/10 ()

remy

Skyfall nepřekonán, ovšem slušná Bondovka to bezesporu je. Na první dobrou není obří stopáž až takovým problémem, ten nastává až po dalších shlédnutích, kdy mě napadaly myšlenky, proč se tady nezkrátilo tohle a jinde tamto. Spíš bych se zaměřil na pokus zakončit jednu velkou Bond-kariéru Daniela Craiga. A Spectre podle mě není uplně ideální rozlučkou. Jednoduše tomu chybí koule, záporák lvl Silva a v neposlední řadě samotný příběh mi přijde dost vycucaný z prstu a žádným zajímavějším způsobem zpracovaný. Proto jsem rád, že Craiga uvidím ještě jednou, nejen proto, že mi jako agent jejího veličenstva naprosto vyhovuje, ale také protože on si to finále zaslouží na mnohem vyšší úrovni. Být tohle finále, je to bída. A možná i ostuda. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Kolik stála reklamní kampaň na nového Bonda?

Kolik stála reklamní kampaň na nového Bonda?

09.10.2021

Nové bondovce Není čas zemřít se v kinech daří. Snímek s loučícím se Danielem Craigem má z mezinárodních trhů už přes 120 milionů dolarů, po druhém víkendu míří přes 150 milionů, a americká premiéra… (více)

Bond s Venomem vládnou kinům

Bond s Venomem vládnou kinům