Spectre

• Velká Británie Spectre (více)
Velká Británie / USA, 2015, 148 min

Režie:

Sam Mendes

Hudba:

Thomas Newman

Daniel Craig, Christoph Waltz, Léa Seydoux, Ralph Fiennes, Monica Bellucci, Ben Whishaw, Naomie Harris, Dave Bautista, Andrew Scott, Rory Kinnear (více)

James Bond dostane záhadný odkaz z minulosti, který ho přivede na stopu známé zločinecké organizace. Postupně rozplétá složitou pavučinu lží, aby nakonec odhalil děsivou pravdu o SPECTRE. (Forum Film CZ)

Yangus

Prvně nechápu oslavu Moncci Belluci jako nejlepší Bond Girl, byla tam 5 minut toť vše. První Bondovka na které jsem byl v Kině. Craig je první Bomd kde jeho filmy na sebe nějak navazují a také použil snad poprvé falešné jméno :-) Film samotný špatný není. Ale žádnej zázrak. ()

duddek

Já jsem spokojený. Akční oddechovka je to mistrná. Občas byla návaznost a motivace jednotlivých konání trochu udivující, ale jako celek to na mě působilo dobře, jen si teda mohli odpustit zavrtávání jehel do hlavy. Škoda, že tímto snímkem bondovská série nekončí. Moje nejoblíbenější postava je gorila z vlaku. ()

Kovaja

Kladu si zásadní otázku co bude až nebude Craig. Jak jsem tady již v minulosti napsal Craigovi jsem nevěřil a chvilku trvalo než si mě získal. Momentálně je to ale jeden z top představitelú agenta 007. Jeho charisma je dechberoucí :-)) Po výborném díle Skyfall jsem byl pln očekávání a jsem rád že až tak moc dolů kvalita nešla. Bondovku je potřeba vidět v kině,,,užít si všech výbuchú, střelby a našlapaných motorú pěkně na plné pecky. Trošku mě mrzelo malé časové využití M.Bellucci, zato nadšený jsem byl z řízka Dave Bautisty. Tipoval jsem ho na mongola a ono hele amík :-)) ()

Merkin

Strhující tečka na craigovdském dortíku. Show, která se svými výpravnými prvky zařadila k Bondovkám starého dobrého typu, snímek načechraný exotikou, kořeněný vtipem, kondenzovaný napětím a orazítkovaný vášní. Jakkoliv jsem nikdy detektiva s povolením zabíjet neměla v lásce a nechápala jsem, proč mu k nohám padá tolik fanoušků, s příchodem Casina Royal a dalších bořičů mýtů jsem postupně otáčela a Spectre znamenal pomyslý stý osmdesátý stupeň. A je mně jedno, že na konci zvítězila Bond Girl namísto práce a že nepije martiny s vodkou ani to, že už neskáče na lyžích do vrtulníku (jakkoliv poslední díl se podobnými předimenzovanými triky také hemžil). Zkrátka a dobře, 007 právoplatně patří k nesmrtelným legendám. ()

divak84

Co dodat. Spectre je rozhodně o parník lepší než nudný Skyfall (pro neutralního diváka). Ovšem stupeň retardace hlavního záporáka překračuje všechny klišovité meze. Několik věcí bych rozhodně zmínil jako např. Bautistu který si zasloužil lepší diying moment (ikdyž vlaková sekvence super). Klasika v podobě Madeleine, která Bonda nesnaší ale za minutu jej miluje - na to sem si už zvykl, stejně jako na bezvýznamný sex s kdečím co dýchá a má díru - takže obsazení a význam Moniky Bellucci je nasnadě... Scéna při vrtální do Bonda.. zase klasika - v místnosti je x goril a všichni se dívají na Bonda ale nevšimnou si, že za zády něco předává své GF ? Mendes se tváří jakože jeho Bondovky mají styl, logiku a eleganci a přitom se nevyhne takovým bečkovitým blbostem...je opravdu koulervoucí, jakou změnou hlavní záporák během filmu prochází od tajuplnému šilence, který má pod placem skoro celý svět a za 30 minut je z něho debilní loutka. příběh je fajn a rozhodně víc Bondovský, než předchůdce.. pokročilý věk Craiga bohužel nedovoluje tu samou akční řežbu jako v úvodu Casina Royale... Rozhodně to chce změnu stylu, změnu režiséra. Craig má nepletu-li se smlouvu (nebo opci) na ještě jeden díl ale moc se mu do toho nechce ? (nebo již definitivně odřekl ?) takže se těším na nový nádech který snad přijde... ()

HArna

Někdy je to poněkud únavný, ale stále to má tempo. Bohužel všechno se stále opakuje, není tam nic zásadnějšího co by mě zvedlo ze židle. Christoph Waltz v roli toho největšího zloducha (jak jinak) mě nevadil, ale chybělo mi tam z jeho strany větší charisma. Asi těch záporáků hrál moc. Hodně se mi líbila Léa Seydoux, jí bych tam moc nečekal. Závěr filmu bych čekal lepší. Je neuvěřitelné jaký film měl rozpočet. 245 mega! Netvrdím, že je to špatný - naopak. Najde se ale několik filmů, které byly natočeny líp s několikanásobně meším rozpočtem. ()

AdamesWWE

[8/10] Zo Spectre som mal po vzhliadnutí trošku zmiešané pocity tak komentujem až po mierne dlhšej dobe. Nová bondovka je v podstate celkom dobre natočený film, ktorý sa snaží držať aspekty ktoré musí film o bondovi dodržiavať. V podstate sa dá povedať že to je po všetkých stránkach 5 hviezdičkový film, či už kamera, herci, skvelá akcia, výborné lokácie kde sa film odohráva ale príbeh filmu nedokáže tak vtiahnuť ako napríklad Casino či Skyfall. Ale zase je to lepšie ako Quantum. Po viacerých pozretiach musím konštavovať že film sa začína bavič čoraz viac. ()

Corpsegrinder odpad!

Bond je mrtvej. Už úvodní hroznej song je varování co přijde dál. Veškerá zábavnost která se s bondovkama pojila je v hajzlu, jediný co zde má pobavit je to neustálý zesměšňování těch kvalitních dílů hláškama jako HODINKY? A CO UMÍ? ukazují čas HÁHOHIHÁHA kino jde smíchy na prdel. Trapnost je zde na každým rohu. Craig je bezpochyby nejhorší bond a nechápu proč ho už nevymění. V půlce filmu k němu připojí neherečku jak hovado takže do konce filmu vás tohle duo zaručeně votráví. V hodně scénách se film snaží tvářit se hrozně vážně, hlavně úvodní mysteriozní atmosféra kolem hlavního záporáka a jeho organizace, a pak vám do záběru pošlou zabijáka co vypadá jak levná parodie na Odd Joba. A jakmile se Christoph Waltz dostane ke slovu tak hraje zase Hanse Landu což do tohohle filmu absolutně nesedí a atmosféra kolem něj je rázem pryč. To cameo mumifikovaný Monicy Bellucci jsem taky nechápal. Odpad bez váhání. ()

Hanys_

Pocitově asi nejslabší Craigova bondovka, která se po masakrálním úvodu promění v zdlouhavý thriller s hodně slabým záporakem a (pod)průměrnou bondgirl. ()

Giggs

Je to dobry akčny film. Ale bondovka to rozhodne nie je. Tie filmy su za posledne roky podobne ako vajce vajcu. Originalita nula bodov. Recykluju to čo už tu bolo x-krat. Stare bondovky boli každa original. Toto je na jedno kopyto. ()

dopita

Tak to se hodně nepovedlo. Už Skyfall za moc nestál a Spectre je průser. Ukazuje se, že Sam Mendes je na režii Bonda špatná volba. Bond je o nadsázce, přepálenej akci a o alespoň nějakém humoru. Jenže Mandes nezvládá ani jedno, naopak se snaží film koncipovat jako těžké umění, což nejen že nežeru, ale uráží mě to. Bond není art, Bond je především zábava. A v minulosti povětšinou zábava na úrovni. Spectre není nic z toho. Nejlepší bylo posledních cca dvacet minut, ale jenom proto, protože jsem usnul. Mendesi, to vole jeden, di se vysrat a prdel si vytři scénářem Spectra! ()

ti88na

Pomyselným vrcholom Craigovej kariéry ako Jamesa Bonda bol pre mňa Skyfall. Spectre vo mne zanechal zvláštnu pachuť nadbytočnosti a hlavne príbehovo a ani atmosférou nedosiahol na svojho predchodcu. Inak sú tam zachované zrejme všetky tie prvky, čo robia Bonda Bondom. Skvelé akčné scény a Craig, ktorému to v nich ale aj mimo nich riadne sekne. Na Christopha Waltza v roli záporáka som sa dosť tešila, no bola som sklamaná, neviem čím to bolo, že pôsobil tak úboho. Nechápem tiež mini úlohu Monici Bellucci, trochu nasilu ju tam vopchali a tradične ma absolútne nezaujala ani Léa Seydoux, ktorá je síce pekná, ale to je tak všetko. Zdá sa však, že to jej ku kariére vyhľadávanej herečky stačí. Neodpustím si ohovoriť príšernú titulnú pieseň, naspievanú zrejme nejakým kastrátom, ktorého som vydržala počúvať asi pol minúty a môj sluch utrpel. Na záver, keď teda už viem že Daniel Craig v úlohe Jamesa Bonda končí, pokladám za správne priznať, že po prvotných antipatiách k tomuto hercovi, si ma nakoniec v tejto úlohe celkom získal, jeho dobrodružstvá ma bavili a nezávidím jeho náhradníkovi. ()

F.W.Colqhoun

Sam Mendes své druhé angažmá ve frančíze zasvětil záměru udělat film po okraj naplněný bondovskými motivy zároveň tak antibondovský, jak jen produkce dovolí. Brocolli po finančních výsledcích Skyfall dovolila dost a teď dost možná lituje. Má důvod toho litovat i náročnější divák? Nejspíš ne, protože Spectre mají šanci vychutnat právě spíše ti, kteří bondovský mýtus berou jako vystřihovánky a neúcta vůči tradici je u srdíčka nebodá. Protože úcta zde naprosto chybí. Mé tiché prosby o odlehčení atmosféry a la Mooreova éra logicky nebyly vyslyšeny. Namísto legrace se pokračuje v nemilosrdné dekonstrukci, která baví, ale také vyvolává obavy, zda jednoho dne, až krátkodobé benefity psychologizování a odkrývání rodinných sraček vyvanou, bude možné tvářit se, že se jednou, až bude mýtus přetížen, tohle odkrývací zlo nikdy nestalo. Z řemeslného hlediska (které donedávna ve frančíze nehrálo velkou roli) je Spectre samozřejmě bezchybná práce. Péče o zvuk a hlavně obraz nebyla taková (OMG! scéna římského pohřbu!). Daniel Craig, který vnesl do postavy jako první představitel 007 špičkovou hereckou úroveň, prodává rodinnou a vztahovou anamnézou nakřáplého hrdinu natolik mužně, že o jeho kvazi-superhrdinství není hrátkám navzdory pochyb. V ničem za ním nezaostávají znepokojivě nezúčastněný Oberhauser / E.S.B. Waltz, cifršpion s tváří Moriartyho Andy Scott ani taťkovský Ralph Fiennes. Nízké pody dráždí cudná krása Ley Sedoux, herečky, která již stačila ukázat vše při jiných filmových příležitostech. Přes výkyvy na dvou-a-půl hodinové dramatické křivce baví film zajímavými dialogy, odkazy připomínajícími, že jde stále ještě o bondovku (pohřební atmosféra jako z Live and Let Die, bitka ve vlaku circa From Russia With Love, alpská klinika a la In Her Majesty Secret Service a další) i silnými originálními scénami, které zručně spojují tradici s módním serióznějším přístupem: mrazivý sedánek SPECTRE v Římě jako zasedání MMF. Je ale na čase brzdit. Za dalšími dveřmi číhá James, I'm your father. ()

Ripley

Nelze nesrovnávat.Takže Skyfall to nepřekonalo a celkově se mi Spectre líbilo měně.Je to dobrá bondovka,která vypadá jako klasická bondovka v dobrém i zlém a která se odchýlila od téměř realistického pojetí předchozích bondovek s Craigem.Realismus,syrovost a absence nadhledu,to co mi zpočátku u Casina vadilo a později jsem si na to zvykl zde není.Je tu vše co bylo v bondovkách před Craigem.Nadhled,humor,nerealistické akční scény a spousta klišé.Ta klišé a některé nesmysly mi malinko vadili,ale nechci být pokrytec.Vždyť když jsem viděl Casino Royale,říkal jsem si "je to vyborný film,ale už to není klasická bondovka".Quantum už bylo jen dlouhé akční ukončení Casina s postavou jménem Bond.Spectre je zábavné a nenudí.Bond Girl herecky není špatná,ale patří mezi ty méně výrazné.Waltz dostal málo prostoru a vzhledem k jeho postu byl málo přesvědčivý.Kamera není špatná a úvodní dlouhá scéna bez jediného střihu(do výstřelu) je luxusní záležitost,ale uvítal bych raději Deakinse,který dělal na Skyfallu.Craig je zde poprvé v poloze,kdy jsem si říkal "bavilo ho to hraní vůbec".Možná jeho odlehčené hraní byl záměr.Vždyť celé pojetí Spectre je lehce odlehčené.Zklamalo mě finále.Scéna od budovy MI6 po vrtulník.To už jsem malinko trpěl a mimo jiné mě to vnuklo nehodnotit tuhle bondovku maximálním počtem hvězdiček. ()

Litvicek

Daleko starší bondovky například ještě Rogerem Moorem mají mnohem větší kvalitu, než tento Spectre. Nevidím v tom to, co očividně všichni ostatní. ()

krtek138

Skyfall sice řadím výš, ale i tak je další bondovka skvělým příspěvkem do legendární série. Daniel Craig je v mých očích mnohem lepším hercem než například Pierce Brosnan a vzbuzuje v divákovi skutečné emoce. Jen mě trochu překvapilo, že Waltz je poměrně nevýrazný záporák. ()

Petr.Kocfeld

Ale jo,celkem povedený Bond a já mu dávám 70 procent a přikláním se spíše ke 4 hvězdičkám.Akce je zde více než dobrá.V Mexiku festival a akční začátek tohoto filmu se vcelku povedl.Proč ne?Zápletka s helikoptérou je zde také dobrá. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Kolik stála reklamní kampaň na nového Bonda?

Kolik stála reklamní kampaň na nového Bonda?

09.10.2021

Nové bondovce Není čas zemřít se v kinech daří. Snímek s loučícím se Danielem Craigem má z mezinárodních trhů už přes 120 milionů dolarů, po druhém víkendu míří přes 150 milionů, a americká premiéra… (více)

Bond s Venomem vládnou kinům

Bond s Venomem vládnou kinům