Spectre

• Velká Británie Spectre (více)
Velká Británie / USA, 2015, 148 min

Režie:

Sam Mendes

Hudba:

Thomas Newman

Daniel Craig, Christoph Waltz, Léa Seydoux, Ralph Fiennes, Monica Bellucci, Ben Whishaw, Naomie Harris, Dave Bautista, Andrew Scott, Rory Kinnear (více)

James Bond dostane záhadný odkaz z minulosti, který ho přivede na stopu známé zločinecké organizace. Postupně rozplétá složitou pavučinu lží, aby nakonec odhalil děsivou pravdu o SPECTRE. (Forum Film CZ)

DonHUS

Chápu, co se někomu na Spectre nelíbí, a vlastně s něčím i souhlasím. Návrat všech bondovských trademarků do drsnějších craigovek působí trochu divně, akci občas chybí napětí, scénář není dokonalý atd... ALE ten film má pořád svůj osobitej ksicht a jsem rád, že Bond je něco jinýho než jen prostá akční série (od toho tu mám M:I, F&F nebo marvelovky). Řemeslně si to drží špičkovou úroveň a ty prachy na tom vidět jsou, ne že ne. Skyfall byl dotaženější a sevřenější, ale jinak spokojenost. ()

ywo666

Jedno viem isto. Dnes som videl vydareného Bonda. Asi to nebolo tak dobré ako Skyfall. Aj ked. Kto vie? Skyfall vystriedal slabý Quantum Solace, oproti ktorému bol o dve triedy vyššie. Spectre nasledovala jednu z naj Bondoviek všetkých čias a dostala sa do podobnej pozície ako The Dark Knight Rises. Vysoké očakávania a prísne oko pri posudzovaní. Preto veľa pičujúcich kritikov. Film poukázal niekoľko skutočností. Waltz je absolútna špička medzi záporákmi. Bautistova akčná hviezda pomaly rastie. Monica Bellucci je aj po 50ke pichateľná. Dokonca je možno najsexi herečka po 50tke na planéte. Craig je štýlový, akčný. Film hodne dbá na efektné scény podporené hudbou. Zaznie aj pár vtipných hlášok, pre ktoré mám vždy slabosť. Na riť som nepadol. Ale som spokojný. 4,5*. ()

anli

Agent 007 se vrací ve filmu s pořadovým číslem 24 opět v režii Sama Mendese.A jak tentokrát dopadl?Inu velmi dobře a je mi líto všech ,kteří tvrdí opak.To ale neznamená ,že je úplně dokonalý.Hlavní problém tohohle filmu tkví v tom ,že po "Skyfall" ,který byl opravdu úchvatný všichni čekali ,že se to podaří znovu a budeme se opět tetelit blahem.Ovšem každý musí chápat ,že taková konstalace ,jako u "Skyfall" a to,jak se film povedl ,je opravdu vyjímečné a nemůže se to dít pokaždé.To prostě nejde.Ale tvůrci se velmi snažili se "Skyfallem"držet krok a hlavně vráti ducha starých bondovek.Scénář je bondovský jasný ,patřičně napínavý i vtipný se spoustou lokací ,přesně takový ,jaký má bondovka mít.Divák se dozví něco z Bondovy minulosti a taky o několika dalších postavách.Což je dobře.Hlavní problém scvénáře ale tkví v tom ,že je poměrně nevyrovnaný ,co se týče tempa a tak po naprosto úchvatném začátku ,který vypadá jako v jednom záběru ,i když není a je opravdu fascinující ,přichází zpomalení a poměrně dlouhá část politiky a vysvětlování a chvíli trvá ,než námk Bond opět ukáže ,proč je Bond a proč se na něj diváci chtějí dívat.Taky si myslím ,že je scénář malinko víc překombinovaný ,než by na bondovku být měl a přece jen trochu delší.Chtělo to malinko víc stříhat a bylo by to bezchybné pokoukání.To ale neznamená ,že se "Spectre"nepovedl ,právě naopak..Jen prostě ve srovnání se"Skyfall"trochu zaostává.Daniel Craig je skvělý(už jsem si na něj díky "Skyfall"zvykl)a výborně mu sekunduje jak Léa Seydoux ,tak Ralph Fiennes a s nimi i všichni ostatní.Sam Mendez věděl přesně co chce ,takže má film patřičný spád ,skvělou akci,bondovský humor i nadsázku a slušného padoucha.Ne tak skvělého jako ve "Skyfall" ,ale velmi slušného.A i ostatní složky filmu šlapou velmi dobře ,všetně brilantního 4K obrazu a 7.1 zvuku ,který je opravdu precizní a vypiplaný do nejmenšího detailu.Takže já jsem byl spokojen a jen trochu vytýkám délku a možná trochu moc psychologie a politiky ,ale to jsou maličkosti ,takže dávám jasně bondovských 80% ,protože při srovnání se "Skyfall" prostě musím a říkám si ,že už si asi půjdu koupit nové hodinky.P.S.Scény v Praze jsem si opět velmi příjemně užil. ()

noriaki

Druhý díl budoucí Mendesovy osobní bondovské trilogie je na první pohled stejný, jako ten první. Monumentální a přitom intimní, našlapaný akcí a emocemi. Jen je bohužel ve všem horší. Formálně se mu nedá vytknout téměř nic. Obsahově to tak slavné není. Vysvětlení původu Blofelda je přitažené za vlasy a celá jeho postava je jen lehce načrtnutá a nevýrazná. Problém uchopit jí měl koneckonců i Christoph Waltz, který si k ní nenašel cestu a arcizločince zahrál jako souhrn několika svých předchozích rolí. Nezbytné sblížení Bonda s křehkou dívčinou působí uspěchaně a křečovitě. Samostatnou a mizernou kapitolou jsou přepálené a směšně osudové dialogy. A takhle je to ve Spectre se vším. Akční a odpočinkové scény by kdekoliv jinde působily výborně, ale pospolu nejenže neladí, ale nevtáhnou a dokonce ani nebaví. Poslední čtvrtina snímku už je vysloveně ubíjející. Bond No. 24 působí, jakoby Mendes všechnu invenci a chuť do práce vyčerpal už ve Skyfall. Spectre pak natočil jen z povinnosti a jakéhosi pocitu odpovědnosti za sérii. ()

neoBlast

Obrovské zklamání, které jenom o to více nechá vyniknout perfekcionismus předchozího "režisérského restartu" od Mendese. Spectre začně opravdu strhujícím úvodem v Mexiku, i kulervoucí návštěvou Říma (má snad Daniel Craig spadeno na italská města?), ale jakmile jde do tuhého, scénář začně vykazovat obrovské trhliny hlavně v motivaci a plánech úhlavního nepřítele (sakra, vždyť máte obsazeného jednoho z nejcharismatičtějších herců současnosti!). Spletencům předchozích tří filmů se nedostáva pomyslné tečky, kde by nás Sam Mendes všechny uzemnil jedinou údernou scénou, místo toho je Christoph Waltz jenom dalším z řady průměrných megalomanů. Alespoň, že zdatně přicmrndává Dave Bautista. Mads Mikkelsen a Javier Bardem nastavili laťku příliš vysoko. Druhá polovina a neuspokojivé finále - Spectre klesá v mých očích i pod podprůměrné Quantum of Solace. 60 % ()

ivan bohatyr

3x bonda chytnou, navrtají mu dokonce mozek a samozřejmě stejně vždycky zázračně uteče, no už je to opravdu nuda. Nikdy jsem 007 neměl moc rád a myslím, že už je pomalu čas, poslat ho do důchodu. ()

Koocik

Tak jsem se, po pár týdnech sledování, dostal od prvního až po tohohle dosavaď posledního Bonda a dal jsem si takový 007 maratónek. Musím říct, že v rámci celé bondovské sérii, bych filmy mohl rozdělit do dvou kategorií - lepší a horší. Bondovky, které vznikly do 90. let 20. století mají hodně vysokou úroveň až na pár výjimek. Mají skvělý příběh, zápletky i hlavní aktéry. Navíc jsou různorodě laděny, což samo o sobě bylo způsobeno tím, kdo byl v roli agenta MI6. Vyjma Ve službách Jejího veličenstva (1969), Jen pro tvé oči (1981) a Chobotničky (1983) jde opravdu o skvělou podívanou. Ono ani tyto tři díly nijak nepohoršují sérii, jen z ní trošku z nějakého ohledu vybočují určitým způsobem a tím jsou o trošičku horší. Neoficiální Nikdy neříkej nikdy (1983) do série s Bondem ani nepočítám, navíc jsem to ani neviděl. Hlavně velkým překvapením a pro mě filmovou premiérou byly díly s Daltonem. Vše vlastně do této doby bylo suprové, ale od 90. let dochází k obratu. Nastupují noví herci na různé pozice, nudné a nezáživné příběhy a celkový propad v kvalitě. Brosnan není úplně špatným agentem 007, jen měl tu smůlu, že prostě všechny jeho filmy jsou úplně o ničem. Nudné příběhy, žádná sexy kost, žádnej kvalitově dobrej záporák. Znakem nudy a nekvality v mém případě svědčí už jen to, že u Brosnanových filmů jsem si nedokázal zapamatovat jejich názvy... Naštěstí ale po něm nastala světlá naděje a k roli přichází Craig. Casino Royale (2006) přineslo moderní technologie a akčnější pojetí, fajnový příběh a Evu Zelenou (škoda, že neukázala kozičky) - nebýt toho trošku fádního a zbytečného konce, tak by to byla suprová bondovka. Pak nastal ale velký propad a Quantum of Solace (2008) bylo opravdu velkým zklamáním. Další dva snímky poté už zase zapadly do průměru. Craig je fajn, hodí se na tu roli skvěle, jen prostě tyto Bondovky už mi nepřijdou jako Bondovky, ale čistě akční filmové kriminální blockbustery po americku. Bohužel ale to kouzlo starších Bondovek žádná sebelepší akční scéna nenahradí. A co se týče herců v hlavní roli - Connery bude navždy 007 a nelze ho ani jinak specifikovat. To on těm filmům dal své kouzlo, a proto jsou jeho filmy také nejlepší. Vůbec ale nezatracuji Daltona, protože on je pro mě na stejné úrovni, jako Connery. Přinesl do role 007 něco zcela nového, úplně jiné pojetí, než které bylo do té doby zvykem. Je mi hrozně líto, že má na kontě pouze dva filmy, protože by si jich zasloužil určitě víc - hlavně by se mi neskutečně líbilo, kdyby hrál v Muži se zlatou zbraní (1974) právě on. Další v pořadí, lehce za touto dvojkou, je pro mě Moore - ačkoliv mi přišel moc starej pro tu roli už v jeho prvním filmu (a to si tu roli střihl celkem 7krát :D), fyzicky nebondovskej a bez nějakýho výraznějšího charisma, tak to vše přebíjel svým vtipem, humorem a inteligencí. Pak tu mám Craiga, kterej hraje perfektně, ale mám problém ho zařadit. Kdyby jeho filmy měly lepší scénář, možná bych ho považoval za nejlepšího představitele. Takhle ale je někde na úrovni s Moorem. Lazenbyho ani nevím, jestli mám vůbec do série počítat - jednalo se určitě o nejhorší film té první vlny a osobně mi to přišlo spíš tak trochu jako parodie, hlavně díky těm zrychleným scénám z rvaček a různých střetů. No a nakonec chudák Brosnan měl obrovskou smůlu na scénáře svých filmů, protože šlo bezkonkurenčně o nejvíce nezáživnou nudu a taky se mi líbil v pozici Bonda rozhodně ze všech nejméně. () (méně) (více)

Trustme

Máte 300 milionů dolarů na slunci, Christopha Waltze, který je připraven vyvolat ze sebe oscarového padoucha, Monicu Bellucci, která se snad narodila pro role femme fatale a máte možnost natočit nejdelší stopáž luxusní bondovky. Tohle se přece nedá podělat! Dá... Film působí komorně a kam šly ony nehorázný peníze ví asi jen producent. Waltz na to, kým zde je mohl dostat více kultovní pocty a prostorové démoničnosti. Monica dostane sice jednu z nejlepších scén, ale ani její italské přednosti jí nepomohou oženštit více minut filmu, byť je prezentována v upoutávkách jako druhá bondgirl. M, Q a Moneypenny mi stále nejsou výběrem herců po chuti. Nejhorším zjištěním je, že veškeré "bondovinky" (rozuměj: pomocné udělátka, výbava, zbraně) působí v Mendesově vážném a uměleckém pojetí naprosto jako pěst na oko. Nehodí se tam a jakýkoliv náznak humoru diváka najednou málem pohoršuje a přitom na něj tak nějak čeká. Příběh se snaží dát bondofilům něco navíc, ale tohle je v poslední době u filmů již berlička lenošných scénáristů - hrát na nostalgii. Doby, kdy se těšilo a okouzlovalo ze dvou věcí v bondovkách - úvodní titulkový sexy girl klip a action opening scene - se zde podařilo taky tak nějak rutinně. Výběr zpěváka a hlasu ústřední melodie by měl být kontrolován nejlépe někým heterosexuálním. Akční scény jsou běžné a jsem názoru, že jich je dostatek. Paradoxně film působí spádovitě a ubíhá svižně. Hudba Thomase Newmana řeže po Zimmerovsku do temných scén a filmu pomáhá, co do atmosféry. Craig je tak akorát na hranici, aby to byla jeho poslední role agenta 007. Je zde taky jako jediný prvek, proč má smysl film vidět a pokusit se tenhle díl díky jeho podání brát ještě za bondovku. Temnou, jinou, divnou. ()

Nyck

Skyfallu se to nevyrovná, jenže Skyfall byl jedinečný, ohromně vydařený snímek. Zřejmě stále existují lidé, kteří nepochopili, že všech 24 bondovek se točí tak, aby v nich vždy byly obsaženy některé nosné prvky, jistoty, které dělají z bondovek kult. Úvodní scéna, titulková scéna, proradný záporák, exotické lokality, (relativně) šťastný konec atd. Proč se někdo podivuje nad tím, že James Bond přežije věci, které by jiní dozajista nepřežili? Vždyť by nemohli natočit jediný film! Na "nesmrtelnosti" hlavní postavy je celá série postavena, agent, který dokáže vždy a všude zabránit průserům. Jestliže na tuhle hru nepřistoupíte, je problém na vaší straně. Bondovky tu nejsou od toho, aby fascinovaly psychologickými pohnutkami postav nebo aby připravovaly 10vrstevný příběh. Ne, tyhle filmy jsou o akci, kultovních prvcích, souboji se "zlem". Ano, Spectre mohl být o 15 minut kratší (ale pocitově nejsou ty dvě a půl hodiny znát), a ano, dovedl bych si představit, že tohle je konec "craigovské" ságy (btw, po Connerym nejlepší protagonista). Ale Spectre nezklamal v žádném ohledu. Stejně jako nový Blofeld, kéž by se vrátil i příště. ()

Mishqo

75-80% ... Príliš som očakával. Nebolo to lepšie ako Skyfall. Premárnený potenciál. Waltza sa dalo využiť aj lepšie. Ale stále nadpriemerné. Len málo toho wow-efektu. ()

VasaX

Bond, kdosi Bond, se vrátil ke staré jednoduchosti a svým způsobem černobílosti (nebavíme se o filmovém materiálu), bez švihu a grácie starých časů. Danielovi Craigovi více sluší Skyfall styl a o tom mě nepřesvědčí ani kdyby místo dvou a půl hodin tam pobíhal hodin pět. Délka filmu ne vždy prospívá. Zvláště když jsem o to déle musel držet dávivý reflex z francouzské žvatlavé angličtiny paní Seydoux. Jo Waltz u mě má vroubek, že nezvládl zařídit, aby zařvala hned, co to bylo možné. Upřímně, Bellucci na začátku byla více smyslná a bondovská femme fatale, než tahle ... věc. A to bohužel nespasí ani další hvězdy filmu jako zmíněný Waltz nebo třeba můj oblíbený Ralph Fiennes. Za mě je tedy agent 007 na tenkém ledě. A možná že program 00 je opravdu minulostí (a nahradit by ho měli spíš agenti nového stylu). ()

hroubek

Fakt jsem si přál, aby se mi to líbilo, ale to se bohužel povedlo, tak napůl. Mým největším problém je to, že jsem o filmu věděl až moc a první recenze mě malinko zklamaly. Nechtěl jsem jim věřit, přesto teď musím uznat, že byly z velké části pravdivé. Můj největší problém s celým filmem je ten, že mi přišel nudný. Mnozí by mě mohly argumentovat, že to tak není, vždyť se přeci vystřídá tolik lokací a ve filmu je několik narážek na předchozí díly, a pořád se něco děje, budu je se napětí atd. Přeji Vám to, jestli to tam vidíte, protože já to tam neviděl. Co si budeme povídat, film opět vypadá parádně, alespoň co se týká řemeslné stránky. Kamera, hudba, lokace, spotřební věci, vizuální stránka, prostě ty peníze tam jsou vidět. Všechno sedí jak má. Tohle si režisér Sam Mendes ohlídal moc dobře. Co si naopak neohlídal je scénář, respektive příběh. Při sledování jsem měl pocit, že se neustále jede na neutrál a asi jen ve dvou scénách se pořádně šlápne na plyn. Samotný úvod se hodně povedl. Povedl se i nástup vedlejší postav včele s M, Q a Moneypenny. Ale pak už to začne připomínat sinusoidu. Scény v Římě nic moc, scény v Rakousku dost dobré, až k samotné scéně v pouštním paláci, přes samotný závěr filmu. Daniel Craig je dobrý Bond, ale tady je takový unavený a chybí mu ten buldočí zápal z minula. Léa Seydoux není vůbec špatná a dost dobře mě seděla, kromě dvou scén. Ben Whishaw, Naomie Harris a Ralph Fiennes se krásně vrátili do svých předchozích rolí a místy si moc dobře kradou prostor pro sebe. Andrew Scott hraje dobře, jen nemůže být hlavní padouch. Dave Bautista je ve své roli velmi dobrý. Christoph Waltz umí hrát, to víme všichni, tak mě napadá jen jediná otázka a to, proč ho nenechali hrát. Jeho výkon je nudný, nezáživný a hlavně smutný. Totéž platí i pro roli, kterou hraje Monica Bellucci. Fakt nechápu proč jí tvůrci nevyužily lépe a proč má tak hloupý dějový vývoj, který ve své podstatě nedává smysl. Jak už jsem psal, scény v Římě jsou nudné a může za to i honička s auty. Naopak v rakouských horách se něco děje a je to alespoň trochu zábavné. Největší vrchol však příjde ve vlaku, kde jsme svědky perfektně natočeného souboje, který napínavý a probudí diváka z letargie. Scény z pouštního paláce nejsou špatné, jen kdyby to byl konec filmu. Jelikož to co následuje poté není špatné, ale když se nad tím divák zamyslí, tak je to k smíchu. I přes všechny chyby je film nadprůměrný a po technické stránce velmi kvalitní. Spectre mě po příběhové stránce zklamal a fakt mě to mrzí, jelikož tenhle rok byl na špiónské filmy velmi vděčný, a Spectre měl být zlatý hřeb večera, ale bohužel je ze všech těch filmů nejslabší. ()

romajz15

Parádní Bondovka, která v sobě kloubí totální akční destrukci novějších filmů ale i tajemno a krimi atmosféru filmů starších. Pro mě nejlepší Bond, jakého jsem viděl a zde na ČSFD je drasticky podhodnocený. Už intro je první věc, která je nejlepší z celé série. A ať si mají lidi proti Craigovi, co chtějí, role Bonda mu prostě perfektně sedne. Christoph Waltz je v roli záporáka dokonalý, ale vděčí za to také tomu, jak je jeho postava napsaná. ()

Hennesy

Tys to tedy spackal Jamesi...a Sam...čo chlapi? Priznajte sa, že sa Vám už do toho veľmi nechcelo. Únava sa dostavila, nápady sa vytratili a ženy ošpatneli..alebo ostarli..značne. Všetko je tu akési mimochodom, neviem, asi áno, nechce sa nám, zase sa bijeme vo vrtulníku, vo vlaku, naháňajú nás, no komu by sa to furt chcelo. Spectre - ako najväčšia a najnebezpečnejšia svetová zločinecká organizácia vedená pánom v papučiach vo mne vyvolala asi toľko rešpektu a strachu ako Slovenská obchodná inšpekcia. Aspoň, že humor ostal - bez neho bude táto bondovka ťažko stráviteľná. A "M" by si možno zaslúžil aj vlastný film - alebo aspoň kraťas. Celkom rád by som ho videl v akcii. ()

Eleanor05

Aneb, jak se z M a Q staly důležitější, zábavnější a daleko lépe zahrané postavy, než je Bond... Příběh příliš nedává smysl, záporák má pitomou motivaci ke svým činům, je tam spousta logických nesmyslů, dlouhé a bezúčelné honičky ve všech možných dopravních prostředcích, a přes to všechno mě to prostě bavilo. A to mnohem víc, než předchozí Skyfall. Co na tom, že Bondgirl nemá konstantní vlastnosti, pár scén je vyloženě trapných (mučení Bonda) a linka s vedlejšími postavami se stává daleko uvěřitelnější a napínavější, než linka s Bondem? Tento film měl, na rozdíl od předchozího dílu, vygradované finále a hlavní záporák se nechoval jako totální idiot zesměšňující sám sebe. A Ralph Fiennes tady neskutečně vládne... ()

Krysa SPK

Konečně jsem viděl Spectre. Ne, nečekal jsem, až bude k ukradnutí na internetu, ale křoupající a srkající kino mi tak trochu kazí zážitek z filmu - když to řeknu dost kulantně - tudíž jsem si počkal a dneska jsem seděl v kině skoro sám. A konečně si mohu taky položit tu zásadní otázku, je Spectre nejlepší Bondovkou ? Dost možná. Craig se tu totiž podává ruku s Connerym - jedná se o oldschoolovku jako prase. Tolik momentů odkazující na bondovskou mytologii zahřeje našince u srdce, až to hezký není 😉 A vrchol celého filmu ? Jednoznačně celá scéna ve vlaku. Kdo si při ní nevzpomněl na "From Russia with Love" nemá právo si říkat bondovský fanoušek. No nic, Jamesi, přeju hezkou dovolenou a doufám, že tak maximálně za dva roky na viděnou 😉 Ano, když píšu James Bond, myslím Daniela Craiga, nikoho jinýho ! 😡 ()

haj

Poctivá bondovka připomínající a odkazující tempem i stylem na starší Conneryho filmy. Oproti např. Quantum of Solace nebo Tomorrow never dies se nežene zběsile dopředu a i vzhledem ke stopáži je pomalejší, ale na nudu většinu času nedojde. Jedním z největších pozitiv je Craig, který po předchozím vývoji postavy konečně našel perfektní poměr šarmu, elegance, humoru a tvrdosti, v roli působí přesvědčivě a všechny polohy zvládá bezchybně. Příběh je poměrně rutinní, ničím nepřekvapí a je škoda, že Blofelda představil již na vrcholu, určitě by bylo zajímavější ukázat ve Spectre jeho origin story, kdy se do čela organizace postupně propracovává a teprve na konci filmu se stane onou mocnou hlavou chobotnice. A s Blofeldem souvisí i moje hlavní výtka filmu a to jeho špatný obsazení. Proč obsadit herce, který téměř jiný než záporný role v posledních letech nehraje a navíc je všechny hraje naprosto stejně, spíše humorným stylem. Mnohem raději bych v roli viděl někoho zcela neznámého, popř. někoho, kdo záporáky rutinně nehraje (viz. Ledgerův Joker), aby byla aspoň šance na originální ztvárnění postavy, takhle Blofeld prakticky žádnou nedostal a zapadl mezi další Waltzovi identické kašpárkovsky působící záporáky z jiných filmů. Kromě Blofelda je další slabší stránkou filmu akce, která je sice poměrně pestrá a nabídne toho hodně, na druhou stranu nedojde na žádné opravdu bombastické momenty a celkově je poměrně nevýrazná a neefektně natočená, to platí dvojnásobně pro nezajímavý finále, kde na pořádnou akci vlastně ani nedojde. Jinak ale funguje vše tak, jak má. Výrazně přibylo nadsázky a humoru, Q a jeho scény s Bondem jsou zábavný a řadí se k těm lepším s Llewelynem, Fiennes se zase skvěle hodí do role M a hodně připomíná B.Lee, zvlášť když dává Bondovi čočku na koberečku v jeho kanceláři. Trošku škoda malého využití Bautistova henchmana, jeho bitka ve vlaku je skvělá a zasloužil by si vydržet až do konce. Výprava se oproti Skyfall polepšila, ať už jde o centrálu záporáka v poušti nebo horské lokace, zkrátka ať se Bond podívá kamkoliv, tak je podobně jako ze starších filmů cítit luxus a styl. Celkově Spectre v sérii kvalitativně nevyčnívá, má svý chyby a i přes dlouhou přípravu by se toho dalo dost vylepšit, ale i tak pozitiva mírně převažují. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Kolik stála reklamní kampaň na nového Bonda?

Kolik stála reklamní kampaň na nového Bonda?

09.10.2021

Nové bondovce Není čas zemřít se v kinech daří. Snímek s loučícím se Danielem Craigem má z mezinárodních trhů už přes 120 milionů dolarů, po druhém víkendu míří přes 150 milionů, a americká premiéra… (více)

Bond s Venomem vládnou kinům

Bond s Venomem vládnou kinům