Spectre

• Velká Británie Spectre (více)
Velká Británie / USA, 2015, 148 min

Režie:

Sam Mendes

Hudba:

Thomas Newman

Daniel Craig, Christoph Waltz, Léa Seydoux, Ralph Fiennes, Monica Bellucci, Ben Whishaw, Naomie Harris, Dave Bautista, Andrew Scott, Rory Kinnear (více)

James Bond dostane záhadný odkaz z minulosti, který ho přivede na stopu známé zločinecké organizace. Postupně rozplétá složitou pavučinu lží, aby nakonec odhalil děsivou pravdu o SPECTRE. (Forum Film CZ)

ConyM

Po mistrovském díle Skyfall je pro mě Spectre velkým zklamáním. Film celkově utahaný a předvídatelný, Craig vypadá, jako by byl svou rolí již unaven. Nejvíc mě ale vadilo samotné ztvárnění Bonda – James Bond by z mého pohledu měl vždy působit jako tichý assassin, který má vždy vše předem promyšleno a ví, proč jedná jak jedná a především se snaží neohrozit nevinné. Ve Spectre na mě Bond působil jako bezmyšlenkovitý psychokiller, kterému bylo jedno, kolik nevinných přijde o život. A ani Christopher Waltz, jehož považuju po Inglourious Basterds a Django Unchained za pána Herce to bohužel nyní nezachránil. ()

wallax

Ak sú animované úvodné titulky zaujímavejšie ako celý film, ak najkrajšia žena vo filme o Bondovi zostane oblečená na posteli po odchode Jamesa do akcie, ak sa tešíte, kým snímok obdarený premrštenou stopážou konečne skončí, tak na tom filme je niečo zle. Z môjho pohľadu najhoršia a najnudnejšia Craigova bondovka, remeselne skvelo zvládnutá, v celku dobre zahratá, no dlhá, nudná a som rád, že skončila. Nezachránil to ani ten nádherný Aston Martin DB10...Maybe next time Mr. Bond...Maybe... ()

Dixieboy

Myslím, že nejslabší Craigovka z celé série... a hodně! Nudná talk show, kde se stále jen kecá o ničem a akce nedostačující. Bond girl naprostá tragédie... nudná, unylá, bez sex-appealu... Christoph Waltz už vykrádá sám sebe a je v těch nekonečných rolích stále stejných padouchů už docela nudný... Bong song úplně špatně a vlastně jediný světlý bod byla Monica Belluci. Tohle se nepovedlo. ()

DaliborekD

Mendesovi se povedlo, že Quantum of Solace nebudou fanoušci považovat za hejhorší Craigovu bondovku. Spectre používá podobné motivy právě jako QoS, ale je úplně mimo. Dialogy jsou bizarní, děj se snaží kombinovat staré bondovky s pompézními záporáky a moderní témata, ale nikdo se nepozastavuje nad tím, že to naprosto nedává smysl, viz kráter v Africe, kde má zloduch sídlo, ze kterého je napojený na všechny špionážní agentury na světě. Propojení všeho a všech se vším je jak ze soap opery, romantická linka je výsměch, finále jedno velké wtf, honička v autech Římem je jako zrychlená reklama na rodinný kombík... mohl bych vypíchnout co je špatně v každých pěti minutách, ale to hlavní , co filmu chybí je vzrušení, které dělá Bonda Bondem a diváka malým klukem, který chce běhat po zahradě a hrát si na tajného agenta. Úvodní scéna v Mexiku je ok, ikdyž adekvátně, vzhledem ke zbytku filmu, nelogická, po ní už je to ale jen postupné upadávání do letargie až klinického spánku, režijně, scénáristicky i herecky. ()

vodkasesemte

N5 film, a já koho mi ta blondýna (z Londýna) připomíná! Takhle si budu představovat Natháliji, než se mnou vyrazí na galavečer! Natháliji jsem teda ještě neviděl, ale todle by ušlo. Co jsem to chtěl? Jo, utopil auto, zničil letadlo, mně to moc cool teda nepřišlo! Sex po 50ti by se měl zakázat, nebo ho alespon neukazovat na obrazovkách! PS pomalu si mě ten film začíná získávat, rozhodně má atmosférou blíže k CR než k těm dvoum sračkám potom. PS2 jo, už ji dostal, a to dělala nedostupnou! Verbal kecal, do tý mezery mezi zubama by se Boeing nevešel! Podle vysokého hodnocení budu mít pomalu složenou celou mazaiku mojí oblíbený Natálie! Určitě je to blondýnka, dělá, že ne, ale ráda pervers, a taky si hraje se zvířátkama, což se na první pohled vylučuje s tím jejím božstvím ve slovech, se kterými si hraje ještě radši. Hra je pro ni duležitá, stejně jako vzhled, protože ona je pjekná! Tak jsem si to pusitl ještě jednou a pořádně. Tady asi nemá cenu podtrhávat. Je tam tolik metafor na NWO, že si toho musel všimnout i ten největší mamrd z vás, ani se mi to nevejde do komentáře! Proč by měly být symboly ukryty v debilních … symbolech? Proč by to mělo být tajemství? Protože většina zjevně chcípne v nevědomosti. A probudí se až v pekle, pokud není pustý a prázdný jako … oceán. - Day of death - We are going to bring BI out of the Dark Ages into the light. - Theres no one personin MI6, who isnt talking about it. - Talking abou what, exactly? (baví se s cigoškou) - That what you did in Mexico was one step too far. That you are finished. - I think you are just getting started. - I dont know what you mean. (je zklíčenej) - I think you have got secret. - And its something you wont tell to anyone. Because you dont trust anyone. (no, you fucker, no one will trust me) - (zapnul TV, to si asi domejšlim. oni chtějí, aby to všichni věděli) - say „Jesus“ (blackened) - Could you do a little quiet digging for me, „the Pale King“. - You want me to be your mole? (zbytečně se zeptala) - And what makes you think you can trust me? - Instinct - Cheaper knock her (budovu) down than rebuilt (jako staré stavení) - Nic tam není! - Anyway, all the money were spent on this, the New Centre for National Security. - In three day theres the conference in Tokyo to decide the New World Order (to je neskutečná drzost to dát do hlavního … ) - Unlimited acces to the combined inteligence strams of nine (vs 7) countries. (proč 9?) - (G8 - to se dá pochopit, symbolika je pro ně zásadní, je to naopak, oni z ní vycházejí) - Train bombing in Hamburg and industrial explosion in (another place) - Cutting edge nanotechnology, smart blood. Microchips in your bloodstream allows us to track your movement in the field ……….. (koukals na to předtím? …odkonce) - We can monitor your vital signs (to je v prdeli) from anyvhere on the planet. - Well, that sounds marvelous. ……………… (typická odpověd zhovadilce) - Call it a post-Mexico insurance policy. (yeah, jen potvrdili, že peklo teprve na zem přijde) - Možná by tam mohli dát trochu … z Bonda. - One more thing to your run(?) magnificant, zero to 60 in 3,2 (a utopí ji jako krysu – speed car na obálce The Economist) - Fully bulletproof (konečně to dává smysl), a few little tricks up there sleeve. - Does it do anything? It tells the time. - Enjoy your downtime, 007. - Smart Blood program is obviously still in its developmental phase. - Thank you (obálka pro cigánku a krabička s chitrým telefonem) - Whats that? Oh, its just something from an admirer. - I can think of worse ways to go. Than you are obviously crazy. - Than the man was a fool. - Pharmacy sites has provided an excellent new sales platform. We have adapted many of them into clearinghouses for unpproved drugs. In addition to which, the latest figures show that presently control 70% of antimalarial vaccines, 34% of HIV and 40% of all oncological drugs across Sub-Saharan Africa. But we face challenges from the WHO in their campaign against our counterfeit pharmaceuticals. We have now identified the key individuals to target. We expect the same success as we had against the Council on Human Trafficking. - Since the boards resignation we have placed 160,000 migrated females into the leisure sector. The impending completion of Global Surveillance initiative will mean our capability is second to none and now is the moment for aggressive expansion. - Our increased surveilance capability means government intelligence agencies are easily counteracted. - The Pale King must bu terminated. Will you také the journey to Altaussee? - My loyalty to this organisation is total. (jistě) - Nine eyes committee. Combine intelligence streams of all member states. - More data, more analysis, less likehood of terrorist attack. - Its time for the security services of the world to unite. Alone, we are weak. Together, we are global power. An unelected one. - Thalium in cellphone. - Hes everywhere. Hes sitting at your desk. Kissing your lover, eating supper with your family! - You are a kite dancing in huricane. So long. (reinkarnace) - This building will be most sophisticated. The worlds digital ghost, available 24/7. George Orwells worst nightmare. - Rome wasnt build in one day. Day and half, maybe. - This is what we need to keep ppl save. Double-0 programis prehistoric. - All hell is breaking loose out there and … - Do me a favor, throw that down the toilet. Cut out the middleman. - OE-FZO - And now I going to bed. Dont think for one moment this is where I fall into your arms, seeking solace for my dead daddy. - You sit there. Keep watch. Thats what are you good at. - Come anywhere near me and I ll kill you. (kočička by škrábala) - I dont doubt it. - Look. There are two of you. Two Jameses. Lucky me. - What am I doing here …the liars and killers …everywhere - Who sent you? (míří na myš) - Who are you working for? (míří na myš) - You are cocky little bastard. - Just point it, sqeeze the trigger, try not to close your eyes. - If you look at satelite, you can clearly see this. (na co čekáte) - We only make him weaker. If we can track him,, so can others. Delete all Smart Blood files. - You shouldn stare. Well, you should not look like that. - We always have a choice. - 1848 Silver Wraight. ICM 988. - What is this place? (Nowhere) - Information - is all, is it not? (nemyslím si, že každému bude něco platná) - French saying „Its the fate of glass to break“, „Well maybe its the fate of spies to just disappear. But with any luck, we leave something behind.“ - You intefered my world, I destroy yours. - Its me. Its always was me, the author of your pain. - He didnt lose his mind, he was just weak. But at least he understand, what he was up against. You see, they failed to comprehend the crucial fact, that a terrible event can lead to something wonderful. - The things that bring ppl together. Out of horror, beauty. - Nothing could be as painful as listening to you talk. (souhlas) - Blue eyed orphan. - Do you know any other birdcalls (codes)? - Just another passing face. - Tempus fugit (čas utíká) - To je vtip! - Také a look at the world. Chaos. Bcs ppl like you paper-pushes are too spineless to do what need to be done. So I made alliance to put the power where it should be. - Throw it away for sake of „democracy“. - Whatever the hell that is. How predictably moronic. - In three minutes will be this building demolished. - You have a choice. Die trying to save her, save yourself and live with the pain (co když si nás vbíraj jako gladiátory). - Brothers always know which buttons to press. (HK sing, to byla nějaká metafora, Brothers in Arms OST) - Madeleine! (proč si to nepamatuju? protože mám krátkou pamět, možná přiliš informací) - G-LCPL - Brace! Brace! Brace! - MIMOCHODEM, ten uvodní buzerantskej klip, co jste s klapkama na uších museli přetočit, nahrál samozřejmě nějakej buzerant z Motorhead. Příště se ho dočkáme v podání Conchity Wurst, které bude zároven hrát i bond girl, na to si vsadte! Osobně bych tomu kriplovi nejraději uřízl hlavu tupym nožem, a to taky při první příležitosti udělám! () (méně) (více)

xSxEx

Waltz ok... hral zase trosku jinak padoucha, ale stejne ma u me vroubek. Poslat Tarantina do haje, ze ma na lepsi hrani, jak mu delat dalsi ustredni roli ve filmu.. mno jdeme dal. Akce ok, ale celkove tomu neco chybelo. Nejaka takova panika z toho, ze to cele po... Rozhodne nejslabi z Craigem ()

Blazis34

Doposud nejdelší díl série Jamese Bonda přinesl i zatím největší filmovou explozi. Nejen tyto fakty naznačují, že se má film pořád kam ubírat a rozvíjet. I když pro mě tento děj nebyl už tak lákavý jako třeba v Skyfall, i tak se bylo na co dívat a čemu držet palce. Elegán 007 všechno nečekaně opět na poslední chvíli zvládl a jeho představitel Daniel Craig jen dokazuje, že byl kdysi správnou volbou. Tento díl populární série je nejdelší ze všech, ale nutno podotknout, že film běží docela rychle a ani byste po shlédnutí neřekli, že dvě a půl hodiny jsou za vámi. To je vždy dobré měřítko. Jako mínus bych napsal to, že tomu něco chybělo, co by z tohoto dílu udělalo ještě větší trhák a dlouho by se na něj vzpomínalo. Takhle to je zase pěkný nadprůměr, ale žádná extra podívaná. Dávám 077% - horší čtyři hvězdy. ()

martins

Jasně nejslabší Craigova Bondovka, vrchol byl asi u filmu Skyfall, ikdyž já mám raději Quantum of Solace. Úvod v Mexiku slušný, pak však naprosto zbytečná hluchá pasáž. Tolik jsem se těšil na Monicu Bellucci a nakonec se na plátně sotva ohřeje. Slušná honička v Rakousku a přestřelka v poušti, jinak hlavně řešení minulosti. Suma sumárum lepší 3. ()

lobo87

Duo Mendes - Craig si udržuje svoju veľmi vysokú úroveň prevedenia bondoviek. Mínusom je slabší záporák (Waltz mi tam nepasoval), plusom sexica Monica a hlavne jedna z top bond girl Léa Seydoux. Fantastický úvod, ktorý namaškrtil. Nadšenie postupne odpadlo, ale Bond svoju latku nepodliezol... 75% ()

AndrewNewman

Mendes divákov opäť nesklamal. Z môjho ohľadu je jeho práca opäť takmer bezchybná, ale kazí mu to Craig, ktorý sa skrátka na Bonda nehodí. Neviem čo v tom je, že ho tam obsadili. Nič proti nemu, ale Bond by mal vyzerať inak a hlavne lepšie. Na druhej strane to zase Mendes vynahrádza výbornými akčnými sekvenciami (hlavne tá vo vlaku stojí za to) a Monicou Bellucci v negližé na posteli. ()

ejay

Vrtulníková scéna byla směšná, automobilová honička nudná, záporák nijakej, bez dostatku prostoru. Nuda a těžkej průměr. ()

ESNYR

Craig, Fiennes, Harris(ová), byly v pohodě. Whislaw, Bautista,Waltz, byly dost špatní. Seydoux byla na pěst a bond girl ji nesedí. Bellucci zbytečná (nulový dějový význam) Asi nejslabší z novodobých bondovek. Snad bude další bond z novým hercem a z novými nápady. ()

Petr_24

V roce 2015 šly do kin s Bondem další čtyři špiónské filmy podobného ražení. Spectre v porovnání s ostatními dopadlo nejhůř. Je to dlouhý a je tam mnoho logických chyb a momentů (co to jako mělo znamenat). Na druhou stranu to mohlo dopadnout ještě hůře a při filmu jsem se celkem bavil. ()

blazma

Nevím zda už je Bondovek až moc, nebo už mě filmy o tomto neporazitelném agentovi už omrzeli. Nic méně tento až příliš dlouhý film byla pravděpodobně nejhorší a nejnudnější Bondovka, kterou jsem viděl. Počáteční mírná akce, demolice baráku z které pan Bond vyjde s naprosto čistým oblekem má diváky samozřejmě připravit na to, že tento nejlepší agent s povolením zabíjet je zpátky a opět bude udivovat svým talentem a nehorázným štěstím vyjít z každé situace bez jediného šrámu. Nic méně lehké propojení s jeho mládím, původem a zrodem této agentovské legendy, byl poměrně zajímavý a chvílemi už jsem si říkal že mě ten film začne bavit, pak ale nastala zase nesmyslná akce nebo honička. Ani celkem pestře měněná scenérie mě nepřesvědčila o tom, že tento Bondovský film je dobrý. Pro mě to rozhodně bylo strašně těžký dokoukat tento film a po půl hodině už jsem si říkal, že půjdu domů. ()

srolyma

No konečně po dlouhé době zase bondovka, která má vše, co má mít. Spoustu akce, humor a hlavně Bonda, který je opravdu Bondem a ne nějakým smutným hrdinou bez výrazu. Po slaboučkém Skyfall znovu postavení na nohy. Z Craigových bondovek bylo Casino Royal ještě o krapítek lepší, ale i tak je Bond zpátky. Ta úvodní pasáž z Mexika neměla chybu. ()

Plaque

Azda jedna z najhorších bondoviek všetkých čias. Nebudem to porovnávať so Skyfallom alebo inými bondovkami, v ktorých Craig stvárnil 007mičku, ale so všetkými bondovkami, ktoré som mal možnosť vidieť a fakt sa to radí na chvost môjho rebríčka. Bondove klišé o suchom martini - "pretrepat, nemiešať" alebo iných prvkoch, ktoré robia Bonda Bondom, musí obsahovať každá dobrá bondovka. Divák si to žiada a Vox populi, Vox Dei predsa. No postaviť celý film iba na tom, že tým najzaujímavejším budú práve tieto Bondove klišé záležitosti, to už je iná káva. Po strhujúcom začiatku, kde sa to tradičnou akciou úplne preplní, som mal pocit, že toto bude pecka. A potom som márne čakal až do konca, kedy sa to zopakuje. Nič to, veď nemusí byť všetko o akcii, hovorím si. Dajme šancu príbehu. Tam som sa absolútne sklamal. Najprv nám najznámejší agent tajných služieb uteší práve ovdovelú milfku, aby sa vzápätí stal pestúnkou odrastenej teenky a zároveň poriešil svoje rodinné sračky s nevlastným bratom. Normálne som sa musel niekoľkokrát štipnúť, aby som sa ubezpečil, že stále sledujem bondovku a nie Tak plynie čas. A navyše, takto trestuhodne nevyužitý Waltzov potenciál zloducha, za to by mal niekto dostať guľku do hlavy z milosti. Jednoducho - strašné sklamanie. ()

koza3

Asi stárnu. Bondovky byly vždycky trošku "scifi", přitažené za vlasy a nějak jsem jim to žral. Ale tady mi to přišlo už moc. Dějová linka byla nějak divně naservírovaná. Příběh jsem moc nepochopil a pokud si nepamatujete události předchozích dílů, bude Vás to akorát mást. Proč chtěli vyhodit do vzduchu ten stadión a jak Bond věděl, že má lětět tam a pak zase tam? Chaoticky vysvětlené, chaoticky natočené. Na druhou stranu fajn MILF bond girl :-) Možná bych jí protáhl do celého filmu namísto té mladé nemastné blondýnečky. Akční scény tak nějak ušly, ale na závěr jsem čekal nějaký klasický boss fight...nějak se nedostavil. No jak to shrnout? Chtělo by to nějakou originální šťávu, která bude v té další 25. bondovce zase fungovat. Výměnu hlavního protagonisty? Možná... Propracovanější příběh? Snad... Možná to chce nové publikum a my staří psi, kteří pamatují Conneryho bychom měli začít koukat na dokumenty... Hawk Tak druhé shlédnutí v rámci Bond/Craig série je na podobné vlně jako to první. MILF bond pořád platí, ta byla prostě top :-) Příběh mi dával větší smysl, protože jsem sjel všechny předchozí díly téhle "minisérie" po sobě a tak jsem měl v čisté paměti kdo je jaký grázl a proč se to všechno vlastně děje. Stejně tak je však škoda, že tam není větší boss fight. Podobně jako v Quantum of Solace tady chybí nějaký větší záporák, se kterým by si to James rozdal. Dave Bautista s kovovými prsty a třema bradama na zátylku vypadal, že by se toho mohl ujmout, ale bohužel nechytil vlak (cheche). Každopádně ponechávám průměr a těším se na ten poslední díl téhle skládačky a samozřejmě na potencionální další. PS. když jsem koukal na opening scene měl jsem skoro vyražený dech. 4min záběr bez střihu (resp. to tak aspoň vypadá, ale v reálu to byly 4 dobře natočené střihy), kdy se kamera zvedá do výše, detailněji koukáme na charaktery, to fakt nemělo chybu. Někde psali, že je to vlastně topka celého filmu a já bych to možná ani nějak moc nerozporoval... ()

Domas88

Zbytečně dlouhé, nudné a otravné.. Mně nikdy Craig neseděl jako Bond, je jen jeden 007 Sean Connery..(teda pro mně) ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Kolik stála reklamní kampaň na nového Bonda?

Kolik stála reklamní kampaň na nového Bonda?

09.10.2021

Nové bondovce Není čas zemřít se v kinech daří. Snímek s loučícím se Danielem Craigem má z mezinárodních trhů už přes 120 milionů dolarů, po druhém víkendu míří přes 150 milionů, a americká premiéra… (více)

Bond s Venomem vládnou kinům

Bond s Venomem vládnou kinům