Spectre

• Velká Británie Spectre (více)
Velká Británie / USA, 2015, 148 min

Režie:

Sam Mendes

Hudba:

Thomas Newman

Daniel Craig, Christoph Waltz, Léa Seydoux, Ralph Fiennes, Monica Bellucci, Ben Whishaw, Naomie Harris, Dave Bautista, Andrew Scott, Rory Kinnear (více)

James Bond dostane záhadný odkaz z minulosti, který ho přivede na stopu známé zločinecké organizace. Postupně rozplétá složitou pavučinu lží, aby nakonec odhalil děsivou pravdu o SPECTRE. (Forum Film CZ)

Domas88

Zbytečně dlouhé, nudné a otravné.. Mně nikdy Craig neseděl jako Bond, je jen jeden 007 Sean Connery..(teda pro mně) ()

blondboss

Po filme Skyfall sa nedalo veľmi čakať, že by to už niečo dokázalo predčiť. A sínusoidné Craigove bondovky pokračujú. Mendes síce túto bondovku natočil atmosfericky a efektne, avšak chýbalo tomu niečo. Niečo, čo mi vôbec nechýbalo v Casino Royale, ale hlavne v Skyfall. Niečo, čo vás posadí do sedačky. Spectre malo dosť hluchých miest a až príliš prešpekulovaný dej, do ktorého je opäť ako záporák zasadený Blofeld. Waltz správna voľba, Lea Seydoux jedna z najzmyselnejších bond girls a Monica Bellucci naozaj len do počtu. Očakávam, kam sa táto séria posunie ďalej, ale verím, že veľký akčný nášup ešte len príde. Tento diel ale u mňa len za slabé štyri hviezdy. 70 % ()

Matamoroz

Nevím na co všichni nadáváte. Je to slušná bondovka, o nic horší než Casino Royale. Skyfall byl (nej)lepší, to ano, nicméně Spectre si hodnocení kolem 80% zaslouží. ()

The_soloist

Film je tak dobrý, jak je dobrý jeho záporák. A musím se přiznat, že mě neuvěřitelně zklamal Christopher Waltz, protože jeho Blofeld se tváří jako největší záporák ever, ale z bondovek Craiga je podle mého názoru nejslabší, nicméně Lea Seydoux je opravdu nádherná a nedoceněná herečka, zároveň pokud se nepletu, tak se jedná o jedinou blond z bondovek Daniela Craiga. ()

anca_007

Podle mého názoru se ve filmu až přes příliš vyskytují akční nereálné situace a prvky, které se snaží vykompenzovat děj, který je celkem jednoduchý. Se staršími bondovkami to už nemá skoro nic společného. ()

Luswani

Spectre považuji za jednu z těch lepších "Craigovek". I když na mě působí rozporuplně a jakoby slepená ze dvou dílů. První hodina je originální, má šmrnc a příjemné tempo. Miluji úvodní nepřerušenou pětiminutovou scénu (i když je složená určitě minimálně ze tří záběrů, to ale není při prvním shlédnutí patrné). Určitě musím zmínit mou oblíbenou Monicu Bellucci, která je sice nejstarší bondgirl vůbec, ale jeji charisma a šmrnc strčí hravě do kapsy všechna ta mladá telátka s tupým výrazem. A nemusíme chodit daleko, protože jedno takové telátko se objeví v druhé části filmu, v podání Léy Seydoux. Druhá část Spectre už se mi zdá horší, ztratí dech a dost se táhne. Obecně bych tento film dost prostříhal a zkrátil o půl hodiny. 80% ()

Aniki

Velmi, velmi slaboučké. Třeba takové "Kasíno"...jáááj, to byla oproti této nudičce naprosto dech beroucí mňamka. Waltz mne nikterak neiritoval, bondgirl Seydoux nesrala, Bellucci...ta možná jó, ale v hercích to fakt nebylo, jen ten děj samotný, jen ten děj samotný... Jakoby snad ani aktéři neměli co hrát, vyprávět. Jsem zvědav na nejnovější počin, ale extra zlepšení neočekávám - tři "zvjézdy" s odřenýma ušiskama!!! ()

jim_clark65

Mendesov druhý počin už nie je takým vydareným atmosférickým zážitkom, ako bol často porovnávaný Skyfall. Na tomto filme som bol v kine a jediné, čo mi poriadne utkvelo v pamäti bola práve úvodná scéna v Mexiku, ktorá bola fakt precízne a elegantne natočená. I keď to stále bolo v duchu viacej Jamesa Bourna :D (ako býva pri Craigovi), tu som už cítil miestami závan takej viac Bondovskej akcie. Následne ma film už viac-menej ničím nezaujal, upadol do akejsi letargie, z ktorej som si zapamätal ešte naháňačku na snehu a Monicu Bellucci, ktorá bola pôvabná aj vtedy ale myslím, že na Bond-girl to už bolo trocha neskoro. Tak v 90. rokoch by to sedelo viac ale teraz mi to prišlo, akoby tam chceli naschvál dať niekoho, koho ľudia široko-ďaleko považovali za sex-symbol ale nevedeli nájsť niekoho vhodného, tak si povedali: „kto mohol byť Bond-girl ale nebol?“ a vsadili skôr na nostalgiu. Každopádne, aj keď mi prišla Monica ako „z núdze cnost“, stále by som ju radšej vymenil za Seydoux, ktorá si v tvári nesie neustály výraz nafúkanej a snobskej Francúzky. Ako som písal v recenzií na NTtD – hlavnú Bond-girl by mala hrať herečka, ktorá ma lepšiu mimiku tváre, herecký výkon taktiež lepší (taká Eva Green, byť mi sedela/nesedela v CR, by schovala herecky Seydoux, ako nič) ale hlavne by mala ladiť resp. mať chémiu s hlavným protagonistom – Craigom a to podľa mňa práve absentuje už v tomto diely a pokračuje to aj v NTtD (mne osobne k sebe absolútne nepasujú, Seydoux bohužiaľ, tak ako Craig, nie je vhodná pre danú rolu). Herecky dokáže Waltz prevýšiť každého v tomto filme ale jeho Blofeld bol podľa mňa dosť slabý a miestami až trápny. Pri tom jeho „kukú“ momente mi bolo trápne a odhalenie (SPOILER), že je v podstate nevlastný brat Bonda mi prišlo až príliš klišé a „vycucané z prsta“. Film a námet trpí viacerými klišé a hluchými momentami, ako napríklad zopakovaným motívom z predošlej časti – kedy niekoho zase(!) prenasleduje minulosť (následne bol tento koncept znova opakovaný v NTtD). Bohužiaľ ale zase sa potvrdzuje „craigova sínusoida“, kedy jednotlivé diely menia razantne na kvalite a daný film je tým posledným, ktorý je na dolnej časti krivky, pretože nasledujúci diel (NTtD) je podľa mňa kompletne mimo grafu. Mendes sa snažil ale už to nebolo ono (ako pri Skyfalle). Spectre mi skôr príde, ako taká neistá kópia, ktorá by rada ťažila z atmosféry a mena predošlého filmu ale bohužiaľ nie je tomu tak. 1/5 dávam Mendesovi za snahu a hlavne za tú úvodnú scénu. Craig má v tomto diely toho už očividne dosť a zjavne by bol radšej, ak by jeho sériu ukončili po Skyfalle. Jeho Bond v Spectre už nepripomína toho zo Skyfallu ale skôr mi prišiel, ako taká bábka deja a nie jeho hybnou silou. (SPOILER) Na konci Bond zase opúšťa MI6 a to už po druhý krát, aby sa mohol v ďalšom diely zase vrátiť a to znova - po druhý krát :D. Celé odhalenie, že za všetkým, čo sa doposiaľ dialo Bondovi, bol v podstate Blofeld so Spectre, mi prišlo dosť klišé – Blofeld sa chcel pomstiť za to, že jeho otec venoval viac lásky Bondovi a nie jemu – jeho vlastnému synovi. Tak toto mi pripomína „cringe“ zápletku z Vreskotu 3 (SPOILER), kde sa dozviete, že problémy hlavnej protagonistky so zabijakmi v každom diely (ghostface) sú spôsobené jej nevlastným bratom, ktorý to akoby celé v úzadí riadil. Snažili sa z toho urobiť osobnú záležitosť a práve to je ten aspekt, ktorý tomu nepridáva ale skôr uberá. Vyznelo to jednoducho ba priam banálne. Opakujúci sa motív, ktorý už raz použili v Skyfalle  tento krát jednoducho nefungoval. () (méně) (více)

Vito_LePour

Z těch slabších s Craigem je tahle rozhodně ta lepší. Narozdíl od Quantum of Solace tady herci dostali prostor hrát. Zbytek je dost podobný, příběh je takový zvláštní, přišel mi trochu rozházený a sjednocení záporáků z minulých filmů, pod jednu střechu, mi moc nedávalo smysl. ()

carl.oesch

Po Skyfallu jsme dal čtyři hvězdy, i když je to možná až moc. Ale Skyfall byl propadák, kde se mi zdálo, že autoři už neví kudy kam. Tady se to zvedlo, ne sice do nadpozemských výšin, ale dal se tady přetrpět i "rusák" Craig. ()

BrusVejn

Spectre je v podstate kopírka Skyfallu. Má oproti predošlému dielu pár zlepšení (Bond girl, záporáci, nie je tam M) ale aj zhoršení (akcia je fakt over the top, kamera viditeľne horšia v akčných scénach, viac kecania o hovne). Ale aj keď som sa počas tých dva a pol hodín miestami fajnovo nudil a bolesť zadnice (univerzálny indikátor toho ako film zaujme) som vnímal intenzívnejšie ako pri takom Mad Maxovi alebo Mission Impossible, nakoniec som bol spokojnejší ako po Skyfall, kde mi vadila posledná polhodina...a M. Craig je absolútne fantastický a film má veľa vtipných a badass momentov (zneškodnenie nepriateľov po slepiačky = ó môj bože) čo v predošlom diele chýbalo. Takže aký je konečný verdikt? Najlepšia Craigova Bondovka? Myslím, že áno. Špička v žánri? Ani omylom. Spectre napĺňa do bodky súslovie nadpriemerný blockbuster. Lebo áno, aj keď sa to miestami tvári ako psychologická sonda do Bondového vnútra, je to proste blockbuster. Uchádzajúci blockbuster. P.S.: Úvodná scénka bez strihu je úžasná. ()

pan_ponozka

Zapomeňte na Casino Royale, zapomeňte na Skyfall. Jakoby nebyly. Teda vlastně byly, ale jen jako vzpomínka na dávnou minulost, se kterou je třeba se vyrovnat a nechat ji být. Dvě a půl hodiny gradovaného děje, propojení nejen dějových linek, honiček, výbuchů, soubojů a svádění žen. Dobře, přežití pasažérů bez úhony v letadlech bez křídel, nebo helikoptéra sestřelená ppkčkem dojem trochu trochu kazila, ale v celkovém dojmu jsou to pouze malé kaňky na vypilovaném a detailně vypracovaném příběhu. Q se dotahuje na staré dobré Quartermastery z dob Seana Conneryho a jiskření mezi Bondem a Monneypeny je konečně viditelné. Jestli tohle trumfne Bond25 v roce 2018, odejde Craig do Bondovy síně slávy s velkou parádou. Už teď má našlápnuto, řekl bych, celkem jistým krokem. Spokojenost, 95%. ()

Bodos

Film na který jsem se neskutečně těšil, prostě legendární sága, že jo. I když hodně fans Skyfall kritizuje, mně se fakt líbil, a doufal jsem, že toto naváže. Podle trailerů to tak vypadalo, ale v kině.. WTF?! Jasně že tam jsou dobrý scény, ale příběh.. Blofeld je zpět, WTF2?! I když mám rád Craiga i Mendese, nevadilo mi že Skyfall není tradiční Bond, tak tohle.. Takový průměrný film, škoda. U 007 filmů jsem dal asi všude aspoň 4*, ale tady to prostě nejde, ani kvůli mé lásce k JB. 65% ()

MaxQ69

S Craigem nabral Bond úplně jiný směr. Ten směr se mi líbí, je vyzrálý, méně utopický a rozhodně dramatičtější. I Spectre patří mezi ty zralé Bondovky, ale obávám se, že v tomto případě příliš přezrál ve zbytečně nákladné psychologické drama. Největším průšvihem je, že se Bond neustále patlá v minulosti. Místo toho, aby přišli s úplně novým dějem, vrací se pořád zpátky, jakoby nevěděl, jak vyrazit kupředu. Částečná retrospektiva totiž svazuje ruce. Líbí se mi drobné motivy odkazující na Bondovskou klasiku - mírně úsměvné momenty, které jsou však vkusně zakomponované do současné "trendy podoby". Moc jsem se těšil na Chrise Walze co by zaporáka a byl jsem zklamaný, že ho bylo málo. Nakonec se ale přakvapivě ukazuje, že mu to vlastně vůbec nehraje. Slizký, brilantní a nechutně vlezlý cejch záporáka, na který jsme u jeho záporných rolí zvyklí, tady zkrátka nefunguje. Podle mě za to může fakt, že jsou si Craigem stylově i vzhledově do jisté míry podobní, proto nebyl záporák tak výrazný, jak se u Bonda čeká. Efekt superpadouchovské atmosféry nevytvořila ani vyhaslá wrestlerská hvězdička Bautista, kterého bylo v Bondovi naopak až moc. Nepochopitelně drahý, místy únavný a špatně fungující Mendesův výtvor, postrádá víc akce, výbuchů, jiu jitsu v Craigovském MI6 stylu, sexy Bondgirl a velké finále. Dvou a půl hodinová natahovačka se tváří suveréně, ale nejasný a především nejistý záměr je dobře patrný ještě dlouho před závěrečnými titulky. Díky tomu, že balancuje na tenké hraně mezi dvěma propastmi, kde na jedné straně stojí nálepka nejnudnější Craigovy bondovky a na té druhé propadák za pro 007 nevhodně zvolený námět, nakonec kultovní drink místo perfektního nemíchaného, protřepaného Martiny s vodkou připomíná spíš zvětralé nealko pivo smíchané s drahým koňakem. ()

EddiePJ

Pokud byl Skyfall intimní hlubokou krizí středního věku královnina nejvěrnějšího rytíře, pak je Spectre nádherně přepáleným posledním nádechem pana Bonda, znovuzrozeného katarzí Skyfallu a rozkročeného nad padesáti lety svých příběhů, před potopením se do hlubin zúčtování... Skvělé!! ()

Richi007

Klasický standard a jako vždycky. Dobré akční scény, lehký humor, svéráznost a ženy. Výborná klouzačka aut v ulicích Říma, záporák s kočkou. Tu kočku prostě žeru, škoda, že nedostala větší prostor. Akorát ten záporák není zase tak dobrý a chybělo mu cosi šílenýho a temnýho navíc. Byl až moc přímočarý. Zápletka lehká, ale asi nechala otevřená dvířka pro další děje a co má asi společného s Diamanty jsou věčné? Jo a Monica Bellucci je pořád kus! ()

lacerta

Strašný úvodní song, video k němu jak z japonskýho porna, ošklivá bond girl a hlavně děj tak nějak o ničem a plný nelogičností. Asi nejhorší Bond, co jsem viděla. Jediné, nad čím jsem díky filmu uvažovala bylo, že karneval v Mexiku by mohl být zajímavý. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Kolik stála reklamní kampaň na nového Bonda?

Kolik stála reklamní kampaň na nového Bonda?

09.10.2021

Nové bondovce Není čas zemřít se v kinech daří. Snímek s loučícím se Danielem Craigem má z mezinárodních trhů už přes 120 milionů dolarů, po druhém víkendu míří přes 150 milionů, a americká premiéra… (více)

Bond s Venomem vládnou kinům

Bond s Venomem vládnou kinům