Detektiv Thorne není žádný anděl - paktuje se zločinci, bere drogy a užívá si s prostitutkami. Jeho život se úplně změní, když na místě vraždy jedné z nich najde tajemnou skříňku. Po jejím otevření se s ním začnou dít podivné věci - vidí vraždícího muže bez tváře a strašlivé věci, které se mají teprve stát. Ocitl se navíc na strašlivém místě, které může být skutečným peklem. Je to skutečnost anebo zlý sen? Aby vyřešil případ, musí se postavit vlastním démonům - a aby unikl z pekla, musí získat zpět zlověstnou skříňku z rukou Pinheada, služebníka samotného ďábla. (SPI Film)

iolaos

Barker se asi musel hodně podivovat nad touto mutací Hellraisera. Perspektivní režisér Derrickson prostě svůj majstrštyk pojal velmi osobitě a plně rozumím těm tvrohlavým, kteří tento sequel nepřelouskli. Ať tak nebo onak, mne Inferno celých 99 minut horrorově zabavilo a nebýti iritujícího vyústění příběhu (zde elementární myšlenku existence Cenobitů tvůrce zachovat měl), přemýšlel bych o full hausu. 8/10 ()

gogos

Z filmového hlediska určitě nejkvalitnější díl. Propracovaná hudba, kamera, výborný střih, solidní Sheffer (který byl na pomezí mezi vážným Keanu Reevesem a vtipných Charlie Sheenem), perfektní barevné rozlišení, mystičný Pinhead a solidní Cenobité. Na druhou stranu se film odklání od původního záměru serie, neposkytuje takovou gore zábavu apod. Kdyby film skončil Pinheadovou hláškou Welcome to Hell a byl možná o trochu nabušenější přesvědčivějšími herci, určitě by se jednalo o skvělý pětihvězdičkový krimithriller. Ovšem tyto parametry film nemá a navíc jako pravého Hellraisera beru první dva díly, tudíž jsem nucen "snížit" na velice slušné a nadprůměrné 4*... ()

kaylin

I po letech je tohle film, který mě dokáže znepokojivě zasáhnout, a jsem si jistý, že je možné ho s klidem považovat za jeden z nejlepších dílů celé série. Mimo jiné je to i proto, že se Pinhead objevuje v podstatě až v závěru a má podobu onoho našeptávače, který nakonec všechno rozlouskne. Tohle se prostě povedlo scenáristiky i režisérsky, stejně tak i herecky. Na první pohled nemusí ohromit, ale až snímek dokoukáte, jeho dopad na vás bude znát. ()

movieband

Oproti prvnímu a jedinému dílu, které jsem z hellraiserovské série viděl, je to velký skok v kvalitě příběhu. První díl byla sadistická hovadina, které mě ničím nedokázala zaujmout. Ale Derricksonovo Inferno má jedno velké plus. Že film není čistým hororem (počkat jednička horor nebyla..), ale má v ději zakomponovanou detektivku s lehce noirovou atmosférou. Craig Shaffer zahrál postavu detektiva solidně a prostupující paranoiu bych mu s klidem uvěřil. Když pominu to, že Hellraiser není můj šálek kávy, tak jsem vcelku spokojený. Neříkám, že by se mi film nějak zvlášť líbil. Ale díky tomu, že tu Derrickson pracoval spíše s atmosférou a psychikou hlavní postavy (ne na sadistických výjevech a gore, kam až oko dohlédne, jak v prvním díle, kde to zabíjelo celý děj) mě Inferno dokázalo zaujmout a držet při pozornosti celý jeho čas. Přiklonil, bych se i k vyššímu hodnocení, ale jak sem říkal. Hellraiser není můj šálek kávy, i když je tenhle díl na oproti první "kultovní" části o třídu kvalitnější. 68% ()

stration

Po trojce obrovské zklamání (čtyřku beru jako úchylku)! Pinhead skoro zmizel, krve ubylo. Ale s odstupem času si říkám, že to mělo něco do sebe. ()

Hanyou

Podle mě asi nejlepší Hellraiser. Sice mi tu trochu vadilo, jak málo se ukazoval Pinhead, ale představa pekla byla dokonalá. ()

BoredSeal

Slušná hororová detektivka, první polovina má výbornou atmosféru a hlavní hrdina je parádně nesympatická svině. Slabina filmu je poněkud uspěchané "psychoteraupeutické" finále, které je občas nechtěně legrační. Velký problém je hlavně to, že nějaká peněz chtivá producentská mrcha nejspíš rychle přepsala cizí scénář, aby se to mohlo pojmenovat Hellraiser a vnutili tam na pár minut Pinheada (zřejmě, třebaže to skřípe a vůbec to nezapadá do barkerovské mytologie. Pokud se přes tohle přenesete, může se vám Inferno zamlouvat. ()

balba

O hodně lepší díl než-li Hellraiser :Vyslanec pekla.V tomto díle poznáme jak to vypadá v pekle pro ty co otevřou čarovnou kostku.Vskutku skvělá podívaná zase z jiné stránky. ()

Martin741

Uz som si myslel, ze s Hellraiserom je koniec, a kupodivu sa Hellraiser 5 podaril. Rezie sa chytil schopny reziser Scott Derrickson, ktory o 5 rokov od tohoto filmu natoci Exorcism of the Emily Rose. Opat po dlhom case je pritomna strasidelna atmosfera, scenar je aspon trochu kvalitny a samotny Pinhead sa objavi az na konci. Stale tvrdim, ze seria mala tymto filmom Hellraiser 5 skoncit. Hatsepsovetzial, natocili sa dalsie 4 pokracovania. 71 % ()

Rodriguez

Inferno má s Hellraiserem akorát společný název a závěr. Jinak je celý film o jednom policajtovi, kterému totálně hrábne a ocitne se na samém dně... 40% ()

-Bomba- odpad!

Podle mě nejhorší díl série, už jen kvůli tomu, že tímhle dílem šla kvalita rapidně dolů. Celou dobu jsem se nemohl ubránit pocitu, že se dívám na nějaký kriminální seriál, kde se občas mihne nějaký démon. Hlavní postava je nudná a trapná. Takhle dobrý horror určitě nemá vypadat. ()

Martrix

Většina stopáže je detektivem vyprávěná kriminálka. Ale přestože jsem čekal horor v duchu prvního Hellraisera, nebylo to špatné. Trochu jako odvar z odvaru Seven, ale na tripu. Filmu výrazně prospívá C. Sheffer v hlavní roli. Jeho detektiv Joe působí věrohodně, ať už jako chytrý polda, nebo k šílenství dohnaný grázl. Co ale naopak hodně naštve, je roztřepaná kamera v některých pasážích. No a nepotěší ani ten "přesah", díky kterému je název Hellraiser velmi zavádějící. Ten odklon od prvního filmu, který byl znepokojivý a dekadentně surový, k mysteriózní detektivce, nejspíš hodně diváků rozladí. Je to škoda, že to je takové nedopečené, nedoCenobitové. Ale asi tvůrce chápu, že nechtěli sklouznout do stejné žumpy, ve které pozvolna tlejí téměř všechny dosavadní hellraisárny. ()

Ketchi

V pořadí pátý Hellraiser se převlékl do vcelku slušivého noir kabátu a stal se po přihlouplém vesmírném čtvrtém dílu vítanou změnou. Po většinu času tu však (kromě např. samotného finále snímku) schází ta správná pekelná atmosféra. Koneckonců Hellraiser by neměla být žádná detektivka ale horor. Osobní žebříček: H2, H1, H5, H3, H7, H6, H8, H4. ()

animaxis

Pátý Hellraiser je skutečně o něco lépe napsaný, než minimálně předchozí dva díly. Přesto mi připadá, že postrádá tu atmosféru, kterou jsem cítil v prvních dvou a která byla přítomná, byť v menší míře, i v těch dvou předchozích. Přitom stylizaci do (tak trochu) detektivního žánru kvituji a musím říct, že v tomto ohledu je tento Inferno oproti předchozím dílům aspoň originální, ale něco tu prostě chybí. Těžko říct, jestli je to stylem režie (přitom proti Derricksonově stylu nic nemám) nebo jestli je to spíš ve scénáři. Přitom absence cenobitů mi tu nevadila (a když už se tu objeví, tak rozhodně působí lépe než třeba v Hell on Earth), jen se opět nemůžu u této série ubránit pocitu, že tu byl jistý potenciál, který ale zůstal z velké míry nevyužitý. ()

Slavníkovec

Film nás zavádí do života policisty, feťáka, který je nevěrný své manželce. Zrovna vyšetřuje případ s prstem a kostkou. Otevře jí. A z ní k němu připlouvá snad celé peklo. Od teďka trpí halucinacemi. Umírají mu přátelé, a to vše kvůli tomu, že si nevážil život. I po třetím shlédnutí slušné drama. ()

Radiq

Co to jako mělo mít společnýho s Hellraiserem? Kde byla ta základní myšlenka, že Pinhead a Cenobiti jsou uctívači provozovatelé bolesti. To se jako teď dali na cestu dobra, že chlapovi ukazovali, jak je ke svejm blízkejm hnusnej a že se z toho má poučit a začít žít jinak? Řeknu to takhle - místo Pinheada si klidně mohli vymyslet jakoukoliv jinou postavu a místo kostky jakejkoliv jinej předmět a příběh by tím nic neztratil. Těží to z popularity ošpendlíkovanýho záporáka, ale bohužel to v tomto filmu nemá smysl. Jediný, co se dá pochválit, jsou uřezané prstíky a nějaký ty potfory (no ale ty cvakající zuby a základní vzhled, to už je taky vykrádačka z předchozích dílů). ()

Nivenx

Toto byl první díl Pinheada co jsem viděl a můžu říci, že jsem zklamán rozhodně nebyl. Díky tomuhle dílu jsem se díval i na další. Perfektní film, který nesmí chybět u žádného fanouška hororového žánru. 70% ()

okkac

Opravdu zatím po prvních dvou nejlepší Hellraiser. Hlavně už i zde šlo vidět styl, jakým se Scott Derrickson dále ubíral v jeho dalších filmech. Hororová noir detektivka. Už se obávám, že další díly budou jen špatné. ()

SeanLSD

Z piateho dielu série, ak má na ne vôbec odvahu dívať sa, musel mať radosť aj sám Clive Barker. Noirová atmosféra s psychologicky prepracovanou postavou nejednoznačného detektíva pripomína niektoré jeho poviedky aj film LORD OF ILLUSIONS a pozornosť tvorcov si tu zaslúžil každý detail. Paradoxne prvá časť série, ktorá šla priamo na video, má nielen profesionálny look a nápaditý prístup k téme, ale aj bezchybnú precíznu réžiu, prekvapivo výborný výkon hlavného hrdinu, fantastickú hudbu a stále skvelé efekty. Nie že by sme ako diváci netušili, kam to bude smerovať, ale prepadanie sa do šialenstva je pôsobivé a uvedomenie si pekla dostatočne znepokojivé..Osobne som veľmi šťastný, že sa mi podarilo z toho pekelného kruhu uniknúť... prehral som si znovu niekoľkokrát prvú emotívnu scénu s Josephovou krásnou rodinou a tou nádhernou prostitútkou, a vypol film tesne predtým, ako otvorí kocku. Radšej večnosť váhať, či som neurobil chybu, ako celú večnosť svoje chyby opakovať... ()

Neo zastaví Zemi

Neo zastaví Zemi