A zase ti Mupeti!

• USA Muppets Most Wanted (více)
Loutkový / Muzikál / Dobrodružný / Krimi / Komedie / Rodinný
USA, 2014, 107 min (Special Edition: 119 min)

Režie:

James Bobin

Kamera:

Don Burgess

Ricky Gervais, Ty Burrell, Tina Fey, Tom Hiddleston, Christoph Waltz, Debby Ryan, Danny Trejo, Ray Liotta, Usher, Frank Langella, Til Schweiger, Dexter Fletcher (více)

Kermita si spletou se zločincem, a tak se ocitne ve vzdáleném vězení. Zatímco skutečný kriminálník, Kermitův dvojník Constatnine, vyráží s Muppety na turné, při kterém chystá loupež šperků, ale Muppeti začnou být podezřívaví... Muppeti ve druhém filmovém pokračování vyrážejí na světové turné se zastávkami v Berlíně, Madridu, Dublinu nebo Londýně. V zámoří však čelí velkému zmatku a nechtěně se zapletou do mezinárodního zločinu. Největší světový kriminálník Constantine se vydává za Kermita. Muppeti musí všemu přijít na kloub. (HBO Europe)

Killda

Jak jde o Mupety, tak se ihned proměním v malé dítě, které žere každý záběr. Příběhová linka není tak dokonalá a příjemně rodinná jako v jedničce. Jenže hromada vtipných nápadů, cameo roliček a Ricky Gervais ze dvojky dělají skvělou podívanou pro děti i dospělé. ()

MsUtahraptor

Pro člověka beze vztahu k muppetům průměr. Hvězda navíc za Great Ecapa- Tom nezklamal- a především čtyři věty irského novináře v podání Hugha Bonnevilla. ()

sedm.1

Ikdyž první Mupeti byla také pořádná blbůstka, tak to byla alespoň tedy taková roztomilá a hlavně svým způsobem zábavná blbůstka, toto pokračování bohužel už působí ale jen jako čistá blbůstka, bez jakéhokoli zpestření, když tedy nepočítám tančící a zpívající vězně Liottu a Treja, to rozhodně zábava byla, ale spíš už taková až undergroundová. Já jsem sice v jedničce nedokázal odhalit, jakým kouzlem si mě nakonec získala, nicméně zde se ono kouzlo už tvůrcům zopakovat nepovedlo, přestože zápletka je podobně jednoduchoučká, repliky stejně naivňoučké, postavičky taktéž dětinsky slaďoučké, ale zkrátka tu nic z toho už tolik nefunguje. Navíc veškeré postavy živých herců se tu chovají neustále jako naprostí retardi, písniček je sice pořád dost, ale už nejsou tolik chytlavé, humor se zvrhl do přehlídky trapností a závěrečné vyústění je matlanina, patlani obřích rozměrů, kdy mi přišlo, jako by se to tvůrcům celé krapet vymklo kontrole a každý si tam na place švihal své nápady a nikomu se to nepodařilo jaksi poskládat do rozumného celku. Mupetí atmosféra se zde též již nepodařila zachytit, já se u tohoto pokračování zkrátka opravdu již příliš nebavil, prostě to šlo už vážně až moc mimo mě a téměř ničím mě to neoslovilo. ()

noelcoward73

Na tento film jsem měl delší dobu zálusk. Včera jsem na něj opět narazil, tak jsem se konečně na něj koukl. Hlavním důvodem byla účast Lady Gaga, byl to pro mě poslední film, který jsem s ní ještě neviděl. Bohužel se jen krátce mihla na začátku filmu. O trochu větší roli měl Danny Trejo (80 slaví za 2 roky, ale tipoval bych ho na max.  něco přes 60). Bylo to celkem povedené. Mnohem lepší než nedávno zhlédnutý Hele Muppete, kdo tady vraždí?, kde hlavní roli roli ztvárnila má celkem oblíbená herečka Melissa McCarthy. Muzikálových čísel bylo celkem dost. Příběh byl zajímavý. Z herců mě nejvíce zaujali Ty Burrell, kterého znám z mého oblíbeného sitkomu Taková moderní rodinka, a Tina Fey, hlavně díky ruskému přízvuku. Z výtek mě napadá snad jen neúměrná délka, bohatě by stačila běžná stopáž 1,5 hod. Škoda, že tento film dost propadl a je jen průměrný. Vtipných scén přitom nabízí dostatek. ()

Loooki

Bol to muzikál a bolo to niekedy srandovné a niekedy WTF! Hádanie celebrít bolo super a Nadya a.k.a. Tina Fey najlepšia :) ()

Olík

Už při svém komentáři jedničky z roku 2011 jsem se otřel o problém s tím, že splašené postavičky Kermita, Piggy, Zvířete, Sama, Gonza a dalších nemají (a hádám, že nikdy nebudou) v našich končinách jakoukoliv tradici. Když k tomu přidáme, že i dějově jsme vstoupili někam do vzduchoprázdna a potěší snad jenom casting na „obyvatele“ gulagu…výsledkem je barevné nic, které ocení málokterý našinec. ()

RAFT

To si scénáristé a ostatní dělají prdel ,tenhle film je o dost nudný než jeho předchůdce.první díl ušel ale, toto je katastrofa.Samé malé camea několik herců,asi jim dochazejí prachy ,když jdu do každé sračky.No jak se říká jednou a dost. ()

Scraffy

Tak, ako sa mi páčila jednotka, tak sa mi toto moc nepáčilo. Tá roztomilosť, ktorá pri prvom diely bola sa tu vytratila a ku koncu sa z toho stala len spŕška akože vtipných scénok a pár dosť otravných hudobných vsuviek. Jedine čo treba vyzdvihnúť z celého filmu je herectvo Rickyho Gervaisa, ktorý je tu parádny a pridáva tomuto filmu na kvalite. Síce som s filmom viac nespokojný ako spokojný, tak dávam tomu priemer, lebo aj cez všetko zlé mám Mupetov rád a žabiaka Kermita obzvlášť. ()

Mabfred

Mnohem slabší než první díl, zdaleka není využitý potenciál herců. Zato potěšily camea různých herců (např. McAvoy). ()

petrik11

Jednotku som nevidel, taže u mňa dobré. Pospomínal som si na muppeťákov po dlhom čase, keď sa to dalo sledovať len na Viedni (ORF). Dej bol pomerne naivný, ale ušlo to. ()

blondboss

Pokračovanie muppetovského celovečerného filmu nie veľmi vyšiel. Menej zábavy, menej hlášok a ani tie piesne nestáli za veľa. Čakal som asi niečo viac. Jedna hviezda za to množstvo zaujímavých cameí vo filme a druhá hviezda za mojich obľúbencov starčekov, na ktorých nedám dopustiť. Škoda, že nedostali viac priestoru. Viac sa z mojej strany pridať nedá, nakoľko pre mňa je toto celkovo sklamaním. 40 % ()

Devilskitten

Nějak mě to nedokázalo nadchnout jako starší Muppetí filmy, je to jen velká přehlídka hvězd, které chybí nějaký zajímavější děj a vtip. Je to pouze průměrný rodinný film, nic extra... ()

H3LLraiser odpad!

Já to asi po půl hodině vypl, možná tady prostě kult americké sesamové ulice není tak rozšířenej nebo něco. Pro ně to má asi větší význam tam v tom vidlákově. Pro mě to bylo nekoukatelný... ()

Eeve

Tak som sa aj ja ocitla v spleti Muppetov, ktorých je teda naozaj požehnane. Bolo to však moje prvé stretnutie, tento Muppetovský životný štýl ma úplne minul, preto som si celkom istá, že ma minula aj kopa hlášok a náznakov spojených s týmito postavičkami, ktoré zachytili len ich fanúšikovia, čo je škoda. Na druhej strane je ale film úplne preplnený všelijakými vodítkami, narážkami, hláškami a náznakmi iných filmov, postáv, hercov, že sa z toho človeku až hlava zakrúti :) Spomeniem len námatkovo Lady Gaga, úplne zabitý Machete, alias Danny Trejo, Celine Dion, Usher (skoro som odpadla:)), Shawshank, a mnoho mnoho ďalšieho. Najviac sa mi však páčili dva plameniaky spievajúce Makarenu :) Úplne trefne tam zapadli, snáď i lepšie, ako originál :) Už z vyššie uvedeného bol film zaujímavý zážitok, kde ste nevedeli, kde a načo sa skôr sústrediť. Pomohli tomu vcelku zaujímavé a chytľavé piesne, ktoré film celkom oživili, myslím, že ich bolo tak akurát. Herecké výkony ťažko hodnotiť, keďže poväčšine si ich strihli bábky, ale čo sme videli, bolo vcelku uspokojivé, aspoň na tento druh filmu, kde nejaké úžasné výkony sa ani neočakávajú. Film ako celok, bláznivá jazda, plná všakovakých vsuviek a narážok, uletených piesní, a Muppetov samozrejme - kto ich ešte nepoznal (ako ja), celkom solídne zoznámenie. Beriem to ako príjemnú oddychovečku v pozeraní medzi ťažkými žánrami, ako stvorené. ()

Lokitre

Už to není co to bývalo. Nejlepší mupeti byli ve svém původním seriálu, protože tyhle filmy jim příliž nejdou. Asi nejvtipnější byli lidští herci se svými neočekávanými camei, kteří vždy přišli znenadání a zase suveréně odešli. Tak, to by bylo to nejpozitivnější. Co se týče písniček, tak ty byli narozdíl od jedničky podstatně lepší. Tentokrát si dali záležet na textu a melodii - pokrok. Asi každý film ale potřebuje dobrý děj a to tady rozhodně chybělo a příběh se tak moc soustředil a malý zlomek postav, že jsme většinu naši milovaných mupetů viděli jen na pár sekun (pokud vůbec). Musím říci, že mě to trochu zklanalo. ()