Čtvrtý díl slavného vědeckofantastického seriálu se odehrává na Zemi v blízké budoucnosti. Díky podivné chorobě vymřou psi a kočky a jejich místa v lidských domácnostech zaujmou opice. I když jsou inteligentní, lidé s nimi zacházejí jako s otroky. A tak dojde jednoho dne ke krvavé vzpouře... (Guild Home Video)

Ivoshek

I když to je o planetě opic, v reálu je to story o emancipaci amerických černochů. Celkově žadný zázrak, jak z hlediska vizuálního (triky, masky), tak obsahového to hodně zestaralo. ()

jonyyy

To, co evoluci trvalo tisíce let v Dobytí planety opic trvalo 20. Opice chodí jako lidi, používají nástroje, rozumí řeči. Ale nad tím nepřemýšlet. Děj opět navazuje, nebylo to nic extra, ale nenudil jsem se. 50% ()

eraserhead666

Strašný problém toho filmu, kromě toho, že zavání levností a zbrklostí, je, že vypráví věci, které si měli diváci a divačky předchozích tří dílů jen a pouze domýšlet, nechat je na své fantazii. Takhle je to příliš popisné, příliš generované předchozími díly (děj nemá svobodnou volbu plynutí, vypráví pouze to, co musí být řečeno, takže jen jaksi nezbytně a nevyhnutelně nutné navléká to šatů, jež mají být hezké). Ale nakonec nejsou. Třikrát jsem u toho usnul. Místy je to dost nuda, místy to trochu ztrácí logiku a místy převažuje pořekadlo – přání otcem myšlenky, kdy přání ještě dále vytěžit z dobrého jména Planety opic, vytvořilo silně televizně vyznívající film, jež je v podstatě zbytečný a nezajímavý. ()

Lacike

Na jednej strane mi stvrty diel pripada viacmenej zbytocny, kedze iba ukazuje povstanie opic, ktore nam bolo opisane v trojke a cely ten evolucny vyvoj opic pôsobi nevierohodne urychlene. Na druhej strane vyvoj pribehu stale este respektuje liniu na ktoru sa neskôr napoja udalosti odohravajuce sa v prvych dieloch. Stvorka ponuka aspon dostatok akcie. Iritovalo ma len to, ze sa takmer vsetci ludia spravali k opiciam extremne kruto. Ved mali nahradit psov a macky a namiesto toho sa k nim spravali ako k otrokom. Holt aj bez opic uz tu je ludska spolocnost vykreslena tak zdegenerovane, ze bola len otazka casu, kedy by padla a nahodou sa tym hlavnym dôvodom stalo povstanie opic. Dost tazko sa v tomto diely hladaju nejake zaujimave postavy. Ceasar je dlho trpiacim pozorovatelom a potom sa uz len bojuje. Hlavny zaporak je jednorozmerna figurka rovnako ako kladny cernoch. Takze najviac zaujme dobrosrdecny Ricardo Montalban, ktory toho po par minutach zacne mat plne zuby a zdrhne prec najkratsou moznou cestou. Vysledkom je absolutny priemer, ktory sa este da v ramci serie akceptovat. 5/10. ()

5150

Koukatelné pokračování série. Tu krásně depresivní atmosféru jedničky však zdaleka nemá, ani nepobaví jako trojka. Režie se tentokrát ujal J. Lee Thompson, který v následujícím roce celou sérii uzavřel BITVOU O PLANETU OPIC. ()

BoPo

Dajte do názvu slová planeta a opica o ono to pôjde samo. Takto zrejme uvažovali v sedemdesiatych rokoch. ()

Tommassi3

"Nikdy jsem tomu nevěřil.. Takže ty nejsi mýtus ??" - "Ne, to nejsem !! Ale povím vám o jiném mýtu.. Totiž že lidé jsou hodná stvoření.." ()

Agatha

Tento díl už za 3. částí Planety opic docela dost zaostává. Na scénáři je už notně poznat, že se začalo vařit z vody. Ale jako náznak proroctví Ziry a Cornélia, proč ne? Stopáž není nijak závratně dlouhá a určité napětí a spád to má. Začátek je velmi působivý, zato konec vypadá hodně lacině a uspěchaně. Zdálo se mi, že se revoluce ve prospěch opů otočila nějak moc snadno. Ale chápu, že se jednalo pouze o převrat v jednom městě. Přesto mohlo být na obou stranách bitvy nasazeno více osob (k tomu jsou však potřeba finance a ty v tomto případě chyběly), jinak akční scény byly docela na úrovni. I dialogy jsou celkem slušné, obzvlášť ten poslední. Hudba, tentokrát v podání Toma Scotta, je opět grandiózní. Herecké obsazení už není tak výrazné, ale účast Roddyho McDowalla je potěšující, stejně tak jako za šimpanzí maskou šibalsky pomrkávající Natalie Trundy. Já byl v rámci možností spokojen a tak nízké hodnocení mě překvapuje (např. hodnocení na IMDb je 60%), což se mi zdá tak akorát. ()

Hismael

Na rychlo slepená čtvrtá Planeta opic, která už nemá ani hodinu a půl. Co ale má, je opět nový režisér. Po úspěchu prvního dílu se šláplo na plyn a každý rok vzniká další pokračování. Problém je v tom, jak to celé vypadá a jak to je udělané. Tohle už opravdu z velké části působící jen jako odfláknutá improvizace, aby se za každou cenu něco natočilo. Scénář jde očekávaným směrem, tak jak naznačuje předchozí díl, ale to provedení je tragické. ()

PanCitron

Jako pokračování perfektní jedničky a dalších dosti pofidérní částí bych šel s hodnocením ještě méně, ale to zobrazení společnosti se mi tu tak líbilo, že ty tři si to zaslouží (aspoň pro mě) ()

ConanVJ

Jako doplnění příběhu ok, ale jinak hodně slabý film. Lidé se bojí, že opice ovládnou svět a pak je vychovávají a cvičí k nejrůznějším pracem? Nevim no. Mě to moc nebavilo 40% :) ()

ledzepfan

Velké téma, trestuhodně nepropracovaný a naivní scénář, nemastné/neslané provedení....... Jako malý jsem to měl fakt rád-dnes už nejsem schopný přenést se/tolerovat některé humpolácké a kostrbaté aspekty. ()

Z0oMb3E

Dobytie Planéty opíc alebo opičí Spartakus. Celý príbeh o Spartakusovy tu predvádzajú opice vzopretie sa moci, spojenie a organizácia otrokov a útok na svojich pánov. Na rozdiel však od Spartakovho príbehu tu utlačovaný vyhrali a zotročili si ľudí (všetko to stihli za jednu noc). Dobytie planéty opíc nemá opäť absolútne nič spoločné s pôvodným filmom. Z tohto sa nikdy nemala stať séria a svet by o nič neprišiel. Navyše v tomto nezmyselnom pokračovaní absolútne nesedí ani hudobný doprovod. Koniec filmu má nasvedčovať to, že sa jedná vlastne o nekonečný príbeh a po zhliadnutí tohoto snímku by mala nasledovať pôvodná Schaffnerova verzia. Film už za viac slov nestojí. ()

MartinezZ

Jen další gradace děje předchozího dílu, rozvíjející představu o tom, jak to všechno začalo. Předchozí a tenhle díl, se díky svým délkám klidně mohli sestříhat v jeden, smysluplnější film. ()

Pokračování, kam se podíváš – 2. část

Pokračování, kam se podíváš – 2. část