Reklama

Reklama

Šingeki no kjodžin

(seriál)
  • Japonsko 進撃の巨人 (více)
Trailer 2
Japonsko, (2013–2023), 36 h 45 min (Minutáž: 23–85 min)

Předloha:

Hadžime Isajama (komiks)

Hrají:

Romi Paku, Akeno Watanabe, Susumu Čiba, Unšó Išizuka, Hiroši Kamija, Júki Kadži, Juiči Karasuma, Tomokazu Sugita, Kódži Jusa, Minami Takajama, Hideaki Tezuka (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(89)

Lidé byli nuceni bojovat s obry o záchranu svého pokolení. Když se schylovalo k nejhoršímu, postavili několik měst pod ochranou mohutných zdí, které obři nedokázali překonat. Po jedno celé století si lidé za hradbami mohli oddechnout a žít v relativním míru, avšak odříznuti od okolního světa. Mír ale trval jen do dne, než jedno z těchto měst, obehnané zdí, Maria, bylo napadeno dosud nevídaným šedesátimetrovým obrem, kterému se ochranu města podařilo překonat. Ústřední postava příběhu Aren Jaegar se svou adoptivní sestrou Mikasou při útoku přicházejí o svoji matku a vydávají se vstříc nehostinému světu. (-Victor-)

(více)

Videa (34)

Trailer 2

Recenze (187)

Hromino 

všechny recenze uživatele

„Ach, synu, synu můj nezdárný, zastav se na moment u mých nohou a vyslechni story z dob telecích, kdy se fusekle eště v sandálech Čechů nosily a trdelníky na slováckých trzích se pekly. To ti tak jednou děd Hromino léta Páně 2013 zřel takéto japonské anime, na kerý slyšel ze všech stran samý sůprlativy, zřel na něj spóstu parodií, slyšel nemálo keců týkajících se jej. A představ si, že to anime mělo hantýrovat vo tom, jak jeden naraplenej kluk chce zkopat všechny obry do kuličky, páč si jeden z nich zblajznul na jeho mutině! No né, hele, nechlámej se, synu, jako vono to téma v mý době eště všem profláknutý nepřišlo! Jó, a teď sem si to pustil, hele, tak čtyři, pět dílů – no ty vogo, to bylo tak ozajstný a mastný jak máloco! Jako kdybys viděl tu srandovnů grafiku, patetický kecy, sterilnů akcu a ..., no to by ses taky musel lochčit. Jako jó, pár postav by jako ještě šlo skůsnót, pár bylo betelnéch, ale teď si jako představ, že si dovolíš kvaltovat proti davu, jó. No málem sem dostal přes rypec, faktec. Jako někdá po dvanáctým díle sem sice hlásil loď, ále tož si říkám, že eště na pár epizód by stálo hodit čučku, ať to mám celý zkóknutý. A vono nic! Sterilná akca, hlavní charaktéry dost nuda a story hlavní… no jako nic moc. Fakt sem nezgómnul, co na tom gómají ostatní. No – vošajstlich, to je už půl osmý?! Tak, halt, a teď si synu makej robit věci do bódy. Jo jo, vím, že zítrec píšete na indexované seznamy, tak se na to kókej hodit voko, ať tě biflér zas nezpraží, že víš prd.” ()

SonGokussj 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

On chce. Fakt se snaží. Fakt si to přeje. Ale prostě se mu to nevede :-D Toď tak rekapitulace celé první série Shingeki no Kyojin z pohledu hlavní postavy - Erena :-) Velmi zajímavý námět, člověka v průběhu koukání začne napadat mnoho věcí, spojí si konexe, chování postav, příběh se vyvíjí jak v přítomnosti, tak i v minulosti. To se mi tady líbí. Terminátor i Mozek po boku ukecaného ufňukance jen podpírají pár scén, avšak snaží se žít i vlastním životem. Hodnocení bych viděl tak na 3*, zlatý střed 50%, ale musím uznat, že je to zajímavé. Je to hodně zajímavé, jejich svět má hluboké kořeny, zvyky, všechno tak nějak sedělo a i když to nebylo dokonalé, přistihl jsem se, že si tuto show užívám - a o tom to je :-) Někdo si užívá Rosario to Vampire, někdo ujíždí na K-ON a já mám tím pádem právo na to říct, že Shingeki no Kyojin bylo velkým překvapením (ať už první zklamání, nebo pozdější zlepšení) roku 2013. Za mě 75% ()

Reklama

kitsuchan97 

všechny recenze uživatele

(2013) Jedno z nejlepších anime roku 2013! Unikátní animace, velmi silný a poutavý příběh, který nás vtáhne do doby, kdy lidé narazí na svoje přirozené nepřátele - obry. Skvělé postavy, každý vyniká něčím jiným, asi nejvíce jsem si oblíbila Mikasu a Leviho :3 A ty boje! Svižné, nespoutané, a občas i odporné, když usoudím, jakou spoušť po sobě nechávají obři. Z toho mi jde vždy mráz po zádech, v tomhle jsou teda odborníci... Jen to čekání na 2. sérii bude složitější, no snad to nějak přetrpím. ^^ ..... (2022) Ach ano, už je to nějaká doba od první série a mé recenze. A panečku, Attack on Titan se zapíše do historie jako jeden z nejlepších seriálů naší doby - tohle tvrzení myslím zcela vážně (momentální čtvrtá série zachycuje to nejlepší, co může AoT nabídnout). V prvopočátku to vypadalo na klasický shounen s průměrnějším příběhem a hromadou akce, ovšem můj původní dojem se postupně měnil a byla jsem neustále překvapována, jakým směrem se příběh ubírá. Vše má své opodstatnění, nic se neděje náhodně a i sebemenší scéna či věta bude mít znatelný dopad. AoT má navíc hromadu silných stránek - líbivou a přehlednou animaci (ano, mluvím jak o WIT, tak i MAPPA - obě dvě studia zvládla zadaptovat tento skvost naprosto perfektně), chytlavý atmosférický soundtrack, skvěle napsané postavy (ano, je jich opravdu několik), hromadu nezapomenutelných akčních scén i těch "klidnějších" momentů (mnohdy právě "dialogue-heavy" scény jsou tím gró celého seriálu). Ač se snažím sebevíc, nemohu přijít na žádné větší negativum, které by mi kazilo zážitek ze sledování Titánů. Někomu může vadit někdy až úmorně pomalé tempo epizod, někomu zase "zbytečná" brutalita či uřvané postavy (pozn. asi bych taky řvala, kdybych viděla titány) - prostě každý si něco vždy najde. Za tu dobu, co anime sleduji, se AoT pomalu ale jistě dere do mé TOP 10 a už teď nějak počítám s tím, že tam i zůstane. Každému vřele doporučuji, aby tento skvost zhlédl, udělal si na něj vlastní názor a podle něj pak pokračoval dál sledováním dalších sérií, případně jej sledovat přestal. Faktem ale zůstává, že se toto anime stane v očích mnoha kultovní záležitostí. ()

MikyAff 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Anime se skvělou animací a dech beroucí atmosférou, která mě několik prvních dílů provázela. Zhruba první čtyři díly jsem byla opravdu unešená ze všech těch obrů a různého násilí. Bohužel to postupně nějak všechno vytratilo. Přijde mi, že se celá zápletka nějak pomotala a tvůrci nám nedali přesně to, co bych ráda. Naštěstí se můžeme v následujícím roce těšit na pokračování a já doufám, že se nám všechno objasní. ()

Saraph 

všechny recenze uživatele

Velice krásně zpracovaná animace. Za posledních období toho moc nebylo, snad jen SAO, nicméně to bylo celkově trochu uhnané. Líbí se mi, jak každým dílem roste napětí a lidé na anime listech postupně zvyšují hodnocení. Opravdu je na co se těšit. Po 6. epizodě hodnotilo 40.3 % diváků z anime listu hodnocením 10/10. Stále hype stoupá a teď v době psaní tohoto komentáře (po 9. epizodě) se tato hodnota zvýšila na 42.4 %. Ještě to poleze nahoru, tvrdí čtenáři původní mangy. ;) Snad jediné mínus z mého pohledu jsou elitní vojáci se začerněnýma očima brečící v koutě, že nechtějí zemřít. [--11.ep.--] Mírné zklamání za celý díl strávený žvástěním. [--13.ep.--] Nadprůměrný díl, úroveň seriálu se zas dostala zpátky. ()

Galerie (3 257)

Zajímavosti (52)

  • Existují dva druhy vybavení pro prostorové manévrování. Jeden je používán pro boj proti titánům, druhý proti lidem. Hlavními rozdíly jsou umístění vystřelovacích háků a výzbroj. U zařízení pro boj proti titánům jsou háky vystřelovány od boku (mohou být vystřeleny dopředu i dozadu) a výzbroj je tvořena meči z ultratvrdé oceli, zatímco u druhého jsou háky vystřelovány z odpalovačů umístěných na rukou (což umožňuje přesnější míření, ale není možné je jednoduše vystřelit za sebe, uživatel je tedy velmi zranitelný útoky zezadu) a výzbroj je tvořena palnými zbraněmi (nejdříve vyměnitelnými válci fungujícími jako jednoranné brokovnice, později samonabíjecími pistolemi). V případě nouze mohou být u obou typů použity jako zbraň i vystřelovací háky, byť jen při boji proti lidem. Oba druhy mohou být používány s hromovými kopími (zbraně proti obrněným cílům fungující podobně jako nenaváděné raketomety). (vojtaruzek)
  • Marleyské pistole jsou založené na modelu Mauser C96, německé pistoli vytvořené roku 1896. Designy opakovacích pušek jsou založené například na modelech CZ 24 či italské Carcano z roku 1891. Protititánská odstřelovací puška je zase velice podobná sovětské protitankové pušce PTRD-41 a kulomety používané Marleyci i jinými národy jsou založené na známém kulometu Maxim gun, vynalezeném ve Spojeném království v roce 1886. (vojtaruzek)
  • Autor předlohy, Hajime Isayama, dostal nápad na vytvoření Titánů v kavárně, kde dříve pracoval. Potkal tam opilého zákazníka, který nebyl schopen komunikace. Tehdy si uvědomil, že lidé jsou nejděsivějšími nepřáteli. (fallanga)

Reklama

Reklama