• Cervenak

Prázdny a skrz-naskrz zbytočný film, z ktorého si už na druhý deň po projekcii nepamätám nič, čo by stálo za zapamätanie. Možno okrem novej verzie "choose...", ale to bolo tiež iba také fňukanie. Posunutá generačná výpoveď? Ani náhodou, len úbohosť, ktorá si pre vyvolanie nejakého pocitu musí pomáhať flashbackmi z prvého dielu.(12.6.2017)

Fajn pokracovani, je dobre ze to navazovalo na jednicku a nevykradalo ji to zaroven, naslapana hudba, cele to melo smysl.(17.9.2017)

Až příliž to ždíme jedničku a samo o sobě není tak dobrým filmem.(18.9.2017)

Ešte niekoľko dní po odchode z kina som film v hlave spracovával a nie a nie ho z nej do dnes vyhnať... Rovnovážny stav balansovaný na jednej stane intenzívnou, ale dobre dávkovanou hrou na city, spomínaním na hmlistú, drogami zovretú mladosť postáv a na strane druhej rozvíjaním nového príbehu, ktorý charakterizuje ich pokračujúcu bezradnosť. Ešte stále hľadajú svoje miesta vo svete, ktorý si kedysi rozvrátili. Celé to rámcuje účasť pôvodných a zostarnutých hercov a samozrejme... (pre patričný dôraz čítať po slabikách) nadupaný soundtrack.(26.9.2017)

pokračování na sebe nechalo dlouho čekat ale povedlo se.Své si zde najdou asi muži je to natočeno dosti drsně.Zbytečně silné filtry na kameře tomu měly asi přidat nějakou jedinečnost či co nebo podtrhnout to násilí kterého je ve filmu přehršle a celkově je to velmi povedená gangsterka ,vynikající dialogy.Tvůrci si s tématem dosti pohráli.(19.10.2017)

Obsah bol približne taky ako som očakával, pokračovanie feťákov po 20 rokoch. Niekto v tom pokračoval, iný prestal, ďalší do toho spadol alebo to len na chvíľu prerušil...nebolo to také dobré ako jednotka.(28.10.2017)

Stari znami z puvodni kultovky jsou zpet, ale nejak to nema uz tu jiskru...(8.11.2017)

Uplynulo 20 let, které každého z nás někam posunulo, stejně jako starou partičku ze Skotska. Člověk trošku zvolní, získá zkušenosti, ale stále má v sobě toho „rošťáka“, kterého potřebuje pravidelně ventilovat. T2 dokonale hraje na tuto notu a neztrácí svou atmosféru a jedinečnost, kterou navíc opět podtrhuje skvělý soundtrack. Není to sice už tak šílená jízda, ale to přeci vše dává smysl.(9.11.2017)

• ssarka

Upřímně??? jděte všichni tady s 75% po prdele.... Trainspotting je KA U EL TE... viděla jsem ho v krásných 16 letech a vnímala jako žádnej jinej film-teda ještě Human Traffic 😀...na dvojku jsem se připravovala půl roku, než jsem dostala odvahu se podívat...a dostala jsem desetkrát vylouhovany čajíček...nuda nuda šeď šeď slabota a k uzoufani nuda.... porovnání je asi jako dát si zapálený absinth zapity vodkou oproti vájecnemu koňaku... jediné dvě hvězdy dávám za setkání Begbiho a Marka,to mi trošku rozproudilo krev(3.12.2017)

Jakoby to pokračovalo hned za jedničkou.... jen dodat.. po několika letech.. super smažky...(2.1.2018)

Pre mňa bola jednotka kultom a tak som sa tešil ako malé decko keď oznámili dvojku. Dá sa povedať že som bol trochu sklamaný. Áno, postavy boli stále skvelé a fungovalo to ale akosi to nemalo takú štavu ako jednotka. Pre fanúšikov jednotky určite povinnosť ale ostatných to nenadchne.(3.1.2018)

Od druhej časti som si veľa nesľuboval ale bolo príjemné vidieť všetkých po 20 rokoch zas spolu. Tento diel na mňa pôsobil už iba viacmenej nostalgicky no nakoniec bola z toho celkom dobrá jazda.(3.1.2018)

Težko říct, co opravdu motivovalo tvůrce k návratu do světa skotských narkomanů. První Trainspotting se stal generační výpovědí evropské mládeže devadesátých let. Boyle a kolektiv si museli být vědomi, že natočit další kultovní navazující film se prostě nepodaří. Obzvlášť s původním hereckým čtyřlístkem hlavních charakterů, nyní čtyřicátníků, stavících se negativně k fenoménům jako gentrifikace či sociální sítě. Tedy věcem, které jsou zcela přirozené pro nynější generaci. Pro lidi, kteří si sami určují, co se stane jejich vlastním manifestem. T2 je takovým sentimentálním dárkem nám všem, kteří jsme chytili ducha původního Trainspottingu ve věku, kdy to bylo aktuální.___O čem tedy toto pokračování je? O krizi středního věku. O hořkém ohlednutí za sebou samým. O promarněném potenciálu, vyplýtvané energii, rozbitých vztazích. Postavy bez sebereflexe (SickBoy, Beggbie) se vlastně neustále motají v tom samém kruhu. Charaktery schopné kritického pohledu (Renton, Spud) narážejí na něco, co by se dalo s nadsázkou nazvat božími mlýny. To třeba demonstruje slavný monolog "choose life". V původním Trainspottingu jde o drzý prostředníček namířený proti celé společnosti, blízkých nevnímaje. Zde je o tom, jaké následky toto sobecké gesto přineslo. A v souvislosti se zmíněnou scénou vyvstává asi největší slabina Trainspottingu po dvaceti letech. Film je strašně nostalgický a sentimentální. Vzhledem k tomu, co (asi) chce říct, v pořádku. Problém ale je, jak neobratně jsou tyto scény vlepeny do děje. Mark Renton se rozhodne rozohnit na téma, proč si vybrat život poté, co se ho jedna z nových postav ve scéně zcela mimo děj natvrdo zeptá, co znamená "choose life". A tak je to téměř se všemi vzpomínkovými scénami. Od Boylea bych čekal podstatně invenčnější přístup.___Charakter Roberta Carlyle, byť prvoplánově zábavný, je často na hranici velmi hloupé frašky. Zde ale není problém v herci, spíše v tom, jak má napsanou roli. Naopak Spud, v podání Ewena Bremmera, ve velké míře zastiňuje hlavní postavu Marka Rentona/Ewana McGregora a zároveň legitimizuje celý film. Povyšuje jej nad pouhé nastavování kaše. Tvůrci se totiž rozhodli personifikovat Spuda s Irwinem Welshem, autorem původní předlohy. A jeho dějový oblouk rovněž obsahuje nejsilnější emoční náboj.___To, co výrazně vyčlenilo devadesátkový Trainspotting nad ostatní filmy, byl jeho kompilovaný soundtrack. Mix jednak hudby, která byla aktuální v době vzniku Welshovy novely (Iggy Pop, Lou Reed), a progresivního soundu konce milénia. Ať už kytarových/britpopových kapel (Blur, Pulp, New Order) nebo čerstvých elektronických projektů (Underworld, Leftfield, Primal Scream). Soundtrack T2 v tomto směru kopíruje film. Rozhodně nebude patřit k těm ikonickým. Jde o ne příliš funkční kompilát. Retro již zastupují remixovaní Underworld nebo totální mainstream - Queen, The Clash, Blondie. Čerstvý vítr mají přinést Young Fathers - nositelé Mercury Prize, či Wolf Alice se skvělým songem Silk. ____Verdikt. T2 Trainspotting je dobrý film. Ovšem vždy bude ve stínu svého slavnějšího předchůdce.(27.3.2018)

Divočina plná zvratov, chaosu, divokých scén, niekedy až priťažko pochopiteľných. Z extrému do extrému až temer nanúteným spôsobom. Prevažne dobro víťazilo nad zlom. Ale ktoré bolo to dobro. Celé to akýsi horúci guláš, ktorý vrel až do samotného konca.(16.7.2018)

Fajn vzpomínka na devadesátky.(9.8.2018)

75% | 7/10(8.1.2019)

Co se asi po dvaceti letech mohlo tak udát. Je to úplně z těch scénářů, které právě něco popisují po dvaceti letech a to je vždy slabota. Ale bylo fajn je opět vidět pohromadě.(9.1.2019)

Ako natočiť pokračovanie neskutočnej kultovky? Takto! Ak si nepodľahol prvej časti tak ako ja, neoceníš to. Chlapcom to spolu ide, hrajú to s noblesou a Ewen Bremner mi dával dojem, že to možno ani nehral. Skvele natočené, zostrihané, podmáznuté hudbou. Hneď na začiatku "roku sequelov" veľmi úderná snímka.(16.2.2017)

Druhý díl Trainspottingu hodně sází na nostalgii, ale zvládá to tak stylově a tak povedeně, že to absolutně nevadí. Bál jsem se, jestli má pokračování filmu o drogách bez drog vůbec co nabídnout. A ukázalo se, že má. Originální příběh, stará známá feťácká parta, nápaditá kamera a parádní soundtrack dělají z T2 více než důstojného nástupce. Vyberte si život a jděte na Trainspotting do kina!(16.2.2017)

Nářez.:)(16.2.2017)

Celý film je hlavně a neustale o heroinu, ktery už nikdo nebere a brát nechce, ale těsně na rozhraní staťi a závěru filmu (pár sekundovej záběr - Sickboy budiž, ten valí koks, ale Renton!) se spoju znovu sjedou. "Závislost", odznova, jak z předchozího dílu (+ta dnesni vyspělost), ale tohle se už radši vůbec neřeší a děj rychle uhání dál, dokončit svůj jednoduchý příběh o pomstě. Dávám 2hvězdy + 1 z nostalgie.(16.2.2017)