Liga spravedlivých: Záchrana světa

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Fantasy

USA, 2013, 78 min

Jay Oliva

Předloha:

Gardner Fox (komiks), Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks), William Moulton Marston (komiks), John Broome (komiks), Gil Kane (komiks)

James Krieg

Hrané filmové zpracování mi sedí více, jsem asi už i namlsaný současnou komiksovou velkoprodukcí, takže jsem nějak postrádal tu epičnost a grandióznost doprovázející Temného rytíře nebo Muže z oceli. Upřít se Justice League: The Flashpoint Paradox ale nedá solidní tempo, film se ani na chviličku nezastaví. Jenže možná i proto jsem se hůř orientoval v postavách, všelijakých hrdinů je tam nespočet. Flash celkem sympaťák, vtipná byla hříčka s alternativním osudem Batmana i Supermana.(23.7.2013)

Tenhle příběh jsem měl to štěstí číst jako komiks. A jak se ukázalo, tak do animovaného filmu to bylo přeneseno v podstatě přesně tak, jak to bylo napsáno a nakresleno v komiksu. Navíc tohle má trochu ještě manga look, tak to může něco říct i těm, co klasický mainstream třeba úplně nemusí. Vzhledem k tomu, že se jedná o alternativní vesmír, respektive upravenou realitu, i ten příběh je trochu drsnější, než v klasickém podání středního superhrdinského proudu. Díky tomu může snímek nadchnout i ty, co nemají superhrdiny rády, anebo jim přejí smrt. U některých se jim to splní. Ale jinak z toho zásadně odvařený nejsem. Stejně se všechno spraví.(31.10.2013)

Na tenhle Justice league animák jsem čekal celý život - rukavičky pryč, tady půjde o sekání hlav, krev poteče proudem, Batman se mezitím uchlastá - kdo myslí, že hlas Kevina Conroye je drsnej, ten nezná Skotskýho highlandera z mý profilovky - a Superman nezachrání ani prd, i když to vůbec není tím, že vypadá jak člen Birkenau Boys. K tomu bezva zápletka s cestováním časem, které mám obzvlášť v oblibě a sexy domina Wonder Woman. Zaštěkej, děvko!(3.8.2013)

Nemuzu si pomoct, ale miluju DC filmy hlavne z poslednich let. Zatimco Marvel je u nas rek bych rozsirenejsi, v papirove podobe jej sezenete v kazde trafice v nekolika podobach, o anim. serialech nemluve (viz Disney Channel), DC je pro me vyssi level komiksu, vic dospelejsi a posledni dobou diky Dark Knightovi take temnejsi (at uz vemu hranou, animovanou nebo papirovou verzi). Zatimco Marvel ma minimum celovecernich animaku, v TV sazi na spise trapne Spideyho hlasky a pouze jeho hrane filmy stoji za to, tak DC animaky jsou best of the best pro fandy komiksu v jeho puvodni podobe. A Flashpoint je toho dukazem....prijde mi, ze co natoci Jay Oliva, to snese srovnani s hranym Temnym rytirem. Jeho filmy maji vsechno, dokonale atmosferickou hudbu, skvelou akci, temne az depresivni ladeni a zajimave charaktery a osudy postav. Mozna proto, ze toci vetsinou podle tech nejlepsich puvodnich pribehu. Jedine minus tohoto filmu je opravdu velka brutalita (vetsi nez u druheho dilu DK Returns, i na pomery akcniho filmu obecne, natoz komiksu, ktery urcite nechce mit nalepku 18+). Dale, i kdyz je to film hlavne o Flashovi, pokud nejste obeznameni s DC universem - minimalne s Justice League, ovsem mihne se tu asi 10 dalsich postav hlavne z novych serii, napr. Grifter - budete se ztracet a odectete si jednu hvezdicku. Jinak doporucuji, pointa stoji za to...(3.8.2013)

Sice to bylo postavama přeplácaný jak berlínský nádraží uprchlíkama, ale i přes to to nakonec bylo celkem přehledný. Pár postav bych tam vůbec nedával, páč to mi přišlo až příliš dětinský. Na druhou stranu to není ryze film pro děcka, protože se tam cestuje časem, řeší se tady katastrofální budoucnost. Ze supermana udělali jen takovýho pohunečka hubenýho, ale i to mělo svoje opodstatnění :o) (proč sem to proboha napsal :o) ). Další pokračování už vynechám páč to nemá význam. Děsím se toho, že hraná Justice liga bude podobně přeplácaná jako tohle, což nemůže dobře dopadnout.(15.4.2016)

• - Jedná se o první animovaný film o Justice League, kde se neobjeví Martian Mannhunter. (jh666)

• - Postavu Supermana namluvil Sam Daly. Samův otec Tim Daly v minulosti namluvil postavu Supermana v řadě animovaných seriálů a filmů, např. seriál Superman (od r. 1996) nebo filmy Superman/Batman: Apokalypsa (2010) nebo Superman/Batman: Veřejní nepřátelé (2009). (Caszidy)

• - Film je založen na komiksové sáze od DC Comics "Flashpoint" z roku 2011, kterou napsali Geoff Jones a Andy Kubert. (Shadowspark)