Liga spravedlivých: Záchrana světa

Justice League: The Flashpoint Paradox

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Fantasy

USA, 2013, 78 min

Rozhodně jeden z nejlepších DC animáků! Jak to dělá Oliva, věřím tomu. Ten chlap mě zatím jedinkrát nezklamal. Tohle je materiál, který by měli udělat jako hraný film. Akce, po které by každý film mohl škemrat. Ale, pořád to pro mě není 5-ti hvězdičkový matroš. Nevím, ta animace mi přijde dost na úrovni, ale není nějak přelomová a je dokonce trochu nesympatická. Alespoň pro mě ;-) Ale stejně, pokud hledáte krátkej výplach mozku, tohle je jasná volba :-)(13.5.2015)

Spolu s JL: War je pro mě i Flashpoint paradox příjemným akčním překvapením. Dějově asi nejlepší dosavadní díly ze série Justice League. Oliva se v točení animáků vyzná a de mu to sakra dobře. Solidní scénář, podařená akce, drsný a sympatický Thomas Wayne spolu s Flashem staví tenhle animák na výsluní JL. 88%(19.8.2014)

Na tenhle Justice league animák jsem čekal celý život - rukavičky pryč, tady půjde o sekání hlav, krev poteče proudem, Batman se mezitím uchlastá - kdo myslí, že hlas Kevina Conroye je drsnej, ten nezná Skotskýho highlandera z mý profilovky - a Superman nezachrání ani prd, i když to vůbec není tím, že vypadá jak člen Birkenau Boys. K tomu bezva zápletka s cestováním časem, které mám obzvlášť v oblibě a sexy domina Wonder Woman. Zaštěkej, děvko!(3.8.2013)

Jediný animák od DC, ktorý sa môže pýšiť prívlastkom "šliapajúci na päty Dark Knight Returns". Úžasne otočený svet hrdinov, myšlienka s originom Batmana "jak sviňa", poriadna úloha a skutočné ukázanie doteraz podceňovaného hrdinu Flasha a to nespomínam Deus Ex Machiny v podobe Wonder Woman, Aquamana, ktorý dostal svoju pravú tvár (nemyslím tým tú zlú, ale svoje schopnosti) a Superman ako troska na úvod, tak to je už len čerešnička na torte. Krvavé, drsné, originálne, temné, akčné. Kde sa na toto hrabe hraná konkurencia. Toto sfilmovať, tak to má rating R, rovnako ako Dark Knight Returns. Ale zároveň by to boli hody komixových fanúšikov.(17.8.2015)

Dle mého názoru druhý nejlépe vydařený film z DC, prvním je pro mě stále Batman vs Red Hood. Alternativní realita díky Flashově zásahu byla těžce temná a depresivní!!! Paráda :) Dobře poskládaný a nápaditý příběh! Vyobrazení Batmana bylo luxusní a totéž platí i o Supermanovi. Opravdu se mi to líbilo!!! Hodnotím 4,5*(1.10.2013)

• - Film je založen na komiksové sáze od DC Comics "Flashpoint" z roku 2011, kterou napsali Geoff Jones a Andy Kubert. (Shadowspark)

• - Jedná se o první animovaný film o Justice League, kde se neobjeví Martian Mannhunter. (jh666)

• - Postavu Supermana namluvil Sam Daly. Samův otec Tim Daly v minulosti namluvil postavu Supermana v řadě animovaných seriálů a filmů, např. seriál Superman (od r. 1996) nebo filmy Superman/Batman: Apokalypsa (2010) nebo Superman/Batman: Veřejní nepřátelé (2009). (Caszidy)