Liga spravedlivých: Záchrana světa

Justice League: The Flashpoint Paradox

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Fantasy

USA, 2013, 78 min

Určitě lahůdka pro znalce komiksových postav. Vzhledem k tomu, že já těch amerických znám něco kolem deseti (trochu jsem to podcenil, znám jich víc, ale tak nějak povrchně), vnímám tento film jako zajímavé (z průměru nevybočující) poučení plné střelby, zabíjení a přehnaně vážných animovaných tváří: 55% (518 evidentně převážně nadšenců hodnotících přede mnou je na neuvěřitelně vysokém průměru 82%).(13.11.2013)

Na tenhle Justice league animák jsem čekal celý život - rukavičky pryč, tady půjde o sekání hlav, krev poteče proudem, Batman se mezitím uchlastá - kdo myslí, že hlas Kevina Conroye je drsnej, ten nezná Skotskýho highlandera z mý profilovky - a Superman nezachrání ani prd, i když to vůbec není tím, že vypadá jak člen Birkenau Boys. K tomu bezva zápletka s cestováním časem, které mám obzvlášť v oblibě a sexy domina Wonder Woman. Zaštěkej, děvko!(3.8.2013)

Opět střetáváme Ligu spravedlnosti v paralelní časové ose (to už to v DC vážně jinak neumí?), která se odštěpila po vymazání Flashe z minulosti. Což vedlo k opravdu drsně temné přítomnosti na pokraji 3. světové, s Evropou zničenou konfliktem Amazonek a vodní říše. Mrtvých jsou milióny, schytá to i většina "metalidí", protože zajímavý scénář si nemusel brát servítky - a také konečně prezentoval Flashe jako schopného a zásadního superhrdinu.(16.12.2015)

Všem, kteří zažili zklamání ze Sebevražedného oddílu či Batman v Superman, doporučuji tenhle animák. Člověka až zarazí, že u DC disponují takovým perfektním materiálem a nedokážou něco podobného převést i do celovečerních filmů. Jestli ale bude některý z plánovaných snímků (sólovka Flashe, nějaký díl Justice League) vypadat přibližně takhle, diváci budou v kinech chrochtat blahem.(20.8.2016)

Solidní komiks přetavený v hvězdami našlapaný nicméně v detailu až příliš fragmentární podívanou, která spíše komplexní crossover připomíná klipovitou přehlédku alternativní reality. Škoda, pozitivem však zůstává fakt, že si protentokrát v DC dovolili poněkud temnější atmosféru, kterou komiks dozajista má a tak i oproti ostatním direct to video animákům z této produkce alespon v tomhle ohledu The Flashpoint Paradox vyčnívá.(29.11.2013)

• - Film je založen na komiksové sáze od DC Comics "Flashpoint" z roku 2011, kterou napsali Geoff Jones a Andy Kubert. (Shadowspark)

• - Postavu Supermana namluvil Sam Daly. Samův otec Tim Daly v minulosti namluvil postavu Supermana v řadě animovaných seriálů a filmů, např. seriál Superman (od r. 1996) nebo filmy Superman/Batman: Apokalypsa (2010) nebo Superman/Batman: Veřejní nepřátelé (2009). (Caszidy)

• - Jedná se o první animovaný film o Justice League, kde se neobjeví Martian Mannhunter. (jh666)