poster

Liga spravedlivých: Záchrana světa

 • USA

  Justice League: The Flashpoint Paradox

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Fantasy

USA, 2013, 78 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • dee-key
  *****

  Nemůžu si pomoct, ale tohle bylo něco. Není to zrovna nejoriginálnější, cestování do minulosti a změny alternativní reality jsou poměrně profláklé téma, ale tohle se fakt povedlo. Elseworld byl tentokrát opravdu vymakaný a docela překvapilo, jaký to byl krvák. Nejlepší je, že na to, jakou to má nestandardní délku se tam pořád něco děje, takže to pěkně odsýpá a rychle to uteklo.(20.7.2013)

 • Davies182
  ****

  Jak léta plynou, tak si osobně zcela upřímně nedovedu představit, co bych dělal bez každoročních animovaných dávek od DC/Marvelu. Až to dítě ve mně jednou nečekaně zemře bude to šok... Nová týmovka JLA pracuje s totálně úžasným a nápaditým scénářem (konečně na jiné reality došlo!), ke konci však překvapivě mírně ztrácí dech. Ale jen trochu. Go, Flash, go!(28.7.2013)

 • Martrix
  ***

  Líbí se vám filmy podle komixů? Chcete si zkrátit čekání na další velkofilm animákem? Z DC stáje znáte Supermana, Batmana, Green Lanterna, seriálového Flashe a nově Wonder Woman, slyšeli jste o Aquamanovi, takže máte pocit, že jste připravení na crossover? Tak jo. Ovšem nebudete tak úplně v obraze, protože v kinech se min. polovina postav z Ligy spravedlivých: Záchrana světa ještě neobjevila. Takže vám často nedojde, jak moc se věci ve Flashpointu liší od toho "normálního" světa. Tvůrci tady totiž nenavazují na filmové příběhy, ale pokračují v rozšiřování animovaného univerza, který je tvořen poměrně solidní hromádkou filmů. Trošku vám pomůže znalost papírových komixů, dozvíte se kdo jsou vlastně zbývající členové týmu a nezaskočí vás, že na jednoho hrdninu připadnou min. dva záporáci. I přes nedostatečné znalosti, ale budete schopni vnímat, v jak velkém průšvihu Flash je a že se dějí věci úplně našišato. Budete sledovat, jak se vše snaží napravit...to už je úděl této postavy, pořád něco napravovat...a odpůrci seriálové Iris zajásají, že v animácích ještě odbory nenařídily přemalovat původní postavy na hnědo... . Jakožto příznivec spíš Marvelovského světa, beru tento film jako příslib toho, že se mohou dít zajímavé věci i u konkurence a kdyby se někdo rozhodl za ty tři roky, než se seznámíme se všemi členy Ligy oživit i tento příběh...byl bych spokojený. Takto je ale pro mě Liga spravedlivých: Záchrana světa dobrá jen na ukrácení času, než příjde do kin něco živého.(2.4.2017)

 • Jinny
  ****

  Většinou žehrám na zbytečně natahovanou stopáž filmů a tady mám opačný problém - Flashpoint Paradox nastřeluje spoustu témat a nemá čas se jim poctivě věnovat. Komiksový film na téma bradburyovské Ozvěny hromu zkrátka nemůže mít hodinu a čtvrt. Film tak stěží zvládá dodat nějakou charakterizaci Flashovi a alternativnímu bezohlednějšímu Batmanovi. Wonder Woman a její boj s Aquamanem už takové štěstí nemají. Film to je sympaticky nekompromisní, ale s tím zaměřením na drsnost a temnotu to přece jenom na můj vkus přehání. S takovýmhle vděčným námětem to ani nebylo třeba a víc jsme mohli prozkoumat tuhle verzi univerza JL jako z noční můry.(13.3.2017)

 • PauloZ
  ****

  Oliva to má v paži! Epic dark story! Justice League, hrdinská DC badna (plus kopa méně absazovaných) opět spolu a dávají světu, alespoň tomu paralelnímu v DC universe, nehorázně zabrat. Obrazově dokonalé a scenáristicky vypilované do morku kosti! Z hlediska příběhu opravdu nečekaně moc parádní. Apokalyptická pachuť a dospělý přístup nevídaně sluší i kreslené produkci. Nechápu proč s hranou adaptací pořád na něco čekají, vždyť oni nemusí nic vymýšlet. Stačí se pekelně inspirovat těmi "levnými", zato parádními kreslenými příběhy, které by při stamilionových rozpočtech a Nolanem za kamerou rozbily snad i Avengery. Plný nedám, protože jsem chtěl vidět i Clarka a spol v plné polní, tady je to trošku víc o Flashovi, ale je to paráda. :)(30.7.2013)

 • - Jedná se o první animovaný film o Justice League, kde se neobjeví Martian Mannhunter. (jh666)

 • - Postavu Supermana namluvil Sam Daly. Samův otec Tim Daly v minulosti namluvil postavu Supermana v řadě animovaných seriálů a filmů, např. seriál Superman (od r. 1996) nebo filmy Superman/Batman: Apokalypsa (2010) nebo Superman/Batman: Veřejní nepřátelé (2009). (Caszidy)

 • - Film je založen na komiksové sáze od DC Comics "Flashpoint" z roku 2011, kterou napsali Geoff Jones a Andy Kubert. (Shadowspark)