Liga spravedlivých: Záchrana světa

Justice League: The Flashpoint Paradox

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Fantasy

USA, 2013, 78 min

Na tenhle Justice league animák jsem čekal celý život - rukavičky pryč, tady půjde o sekání hlav, krev poteče proudem, Batman se mezitím uchlastá - kdo myslí, že hlas Kevina Conroye je drsnej, ten nezná Skotskýho highlandera z mý profilovky - a Superman nezachrání ani prd, i když to vůbec není tím, že vypadá jak člen Birkenau Boys. K tomu bezva zápletka s cestováním časem, které mám obzvlášť v oblibě a sexy domina Wonder Woman. Zaštěkej, děvko!(3.8.2013)

S blížícím se koncem hodně osudové a moc bych si přál aby se postavička Flashe s kterou jsem se poprvé setkal, dočkala regulérního filmu podobně jako třeba Green Lantern (samozřejmě ve vyšší kvalitě). Na můj vkus zde jinak pobíhá mnoho postav, z nichž jsou pro mě až na vyjímky všechny neznámé. Jsem moc rád že se dabování propůjčili mí oblíbenci Perlman, Fillion. Doufám že zase někdy natrefím na nějaký podobně zajímavý komiksový animák. PS: Obrovské plus spatřuji ve všudypřítomné temnotě těchto animáků oproti jejich vymazleným hraným bratříčkům pro širokou diváckou obec. Tady prostě komiksové postavy umírají třeba i kulkou do hlavy nebo do srdce.(8.8.2013)

Po pár předchozích zklamáních v případě animovaných filmů inspirovaných u stáje DC Comics, je Justice League: The Flashpoint Paradox příjemným překvapením. Nekompromisně brutální, atmosférický a s neutuchajícím tempem už od počátku. Navíc se nesoustředí jen na Flashe (či Batmana, který je teď hodně v módě a DC se ho snaží nacpat kam jen může), ale i na jiné zajímavé postavy. Naprostá spokojenost.(20.7.2013)

Jediný animák od DC, ktorý sa môže pýšiť prívlastkom "šliapajúci na päty Dark Knight Returns". Úžasne otočený svet hrdinov, myšlienka s originom Batmana "jak sviňa", poriadna úloha a skutočné ukázanie doteraz podceňovaného hrdinu Flasha a to nespomínam Deus Ex Machiny v podobe Wonder Woman, Aquamana, ktorý dostal svoju pravú tvár (nemyslím tým tú zlú, ale svoje schopnosti) a Superman ako troska na úvod, tak to je už len čerešnička na torte. Krvavé, drsné, originálne, temné, akčné. Kde sa na toto hrabe hraná konkurencia. Toto sfilmovať, tak to má rating R, rovnako ako Dark Knight Returns. Ale zároveň by to boli hody komixových fanúšikov.(17.8.2015)

Flash v alternativní realitě, která sice má (stejně jako předchozí filmy) rating PG-13, ve skutečnosti se však pohybuje už za touto hranicí. A je to samozřejmě dobře: odtínání různých částí těla, průstřely hlav, permanentně chlastající Batman (však má taky proč!) a Superman jako variace na Frankensteinovo monstrum. Celá animovaná série vyniká skvělými nápady, suchými hláškami, nadupanou akcí, takže většinu hraných velkorozpočtových comicsových produkcí strká hravě do kapsy.(6.10.2013)

• - Film je založen na komiksové sáze od DC Comics "Flashpoint" z roku 2011, kterou napsali Geoff Jones a Andy Kubert. (Shadowspark)

• - Postavu Supermana namluvil Sam Daly. Samův otec Tim Daly v minulosti namluvil postavu Supermana v řadě animovaných seriálů a filmů, např. seriál Superman (od r. 1996) nebo filmy Superman/Batman: Apokalypsa (2010) nebo Superman/Batman: Veřejní nepřátelé (2009). (Caszidy)

• - Jedná se o první animovaný film o Justice League, kde se neobjeví Martian Mannhunter. (jh666)