poster

Liga spravedlivých: Záchrana světa

 • USA

  Justice League: The Flashpoint Paradox

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Fantasy

USA, 2013, 78 min

Režie:

Jay Oliva

Předloha:

Gardner Fox (komiks), Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks), William Moulton Marston (komiks), John Broome (komiks), Gil Kane (komiks), Robert Kanigher (komiks)

Scénář:

James Krieg
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MI-380
  ***

  Určitě lahůdka pro znalce komiksových postav. Vzhledem k tomu, že já těch amerických znám něco kolem deseti (trochu jsem to podcenil, znám jich víc, ale tak nějak povrchně), vnímám tento film jako zajímavé (z průměru nevybočující) poučení plné střelby, zabíjení a přehnaně vážných animovaných tváří: 55% (518 evidentně převážně nadšenců hodnotících přede mnou je na neuvěřitelně vysokém průměru 82%).(13.11.2013)

 • Shakers
  *****

  Luxus. Asi najlepšia Justice League aká bola natočená. Obsah ma zo začiatku moc nezaujal a to, že sa to celé ma odohrávať v alternatívnej realite mi moc nevoňalo, ale hneď s kraja naberie Flashpoint Paradox taký grandiózni rozmer, až som neveril vlastním očiam. Brutálne dobrá a štýlová akcia, fajn príbeh, záporáci a predovšetkým fajn hlavné postavy. 90% - 5*(31.8.2013)

 • filmmovier
  *****

  Nejlepší animovaný JLA příběh. Nadupaný, s vymakaným příběhem, plným šokujících zvratů, překvapení, parádní akce a nádherné kresby, která je film od filmu lepší. Už zápletka s Flashem si říká o pořádnou pozornost, a když tam je navíc masakrózní Batman v krutym obleku (otec Bruce Wayna), Joker-ženská a v té druhé realitě je všechno tak krásně zvrácené, je jasné, že je to výjimečné dílo. Nemůžu srovnávat s předlohou, ale filmová verze je dokonalá - místy temná, akční, mnohem dospělejší než některé předchozí díly, třeba jako je Nová hranice. Holt fantastická týmovka za "všechny prachy". Já jsem naprosto spokojený a tento vývoj animčů DCU se mi líbí a jsem už moc zvědavý, jak dopadne Válka, protože tohle nemá chybu, obzvlášť co se alternativních hrdinů týče. 100%.(3.10.2014)

 • Tom_Lachtan
  ****

  Pokaždé když se dc nebo marvel odkloní od tradičního dušínovského pojetí, bývá výsledek dobrej. Tady se podle mého všechno povedlo, krom jediného - díky naturálnějšímu ztvárnění ostatních hrdinů působí Flash podobně jako čivava s mašličkou uprostřed hejna divých, vyhladovělých vlků z tundry. Jinak si ovšem nemám na co ztěžovat, krom mé tradiční nelibosti nad jednotným vzhledem všech superhrdinskejch animáků, který je tak neoriginální a nudný, až mě z něj bolí sklivec, díky tomu pak i dobře ztvárněná akce nepůsobí tak dobře, jak by mohla.(20.7.2013)

 • Ratemus
  *****

  Jednoznačně nejlepší animák, co jsem kdy viděl. DC je na animáky prostě machr, zde je tolik brutality a drsných scén, až to hezký není, opravdu v některých situacích to není pro děti. Výborný film ze světa DC trochu jinak, u mě naprostá spokojenost...byly momenty kdy se mi téměř zastavil dech a kdy jsem jen s napětím očekával, co bude dál. Nemám nic, co bych vytkl.(25.8.2015)

 • - Film je založen na komiksové sáze od DC Comics "Flashpoint" z roku 2011, kterou napsali Geoff Jones a Andy Kubert. (Shadowspark)

 • - Postavu Supermana namluvil Sam Daly. Samův otec Tim Daly v minulosti namluvil postavu Supermana v řadě animovaných seriálů a filmů, např. seriál Superman (od r. 1996) nebo filmy Superman/Batman: Apokalypsa (2010) nebo Superman/Batman: Veřejní nepřátelé (2009). (Caszidy)

 • - Jedná se o první animovaný film o Justice League, kde se neobjeví Martian Mannhunter. (jh666)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace