Kameňák 4

• Slovensko Kameňák 4 (více)

ConanVJ

Ale jo, tohle docela ušlo, vtipných scének tu je celkem dost, film zaměřili i na mladší publikum, herecky je to k prdu ale dobrých vtipů je zde celkem dost. 45% :) ()

schizmo

Buď se mi předchozí Kameňáci nezdáli tak strašní nebo se můj filmový vkus podstatně změnil, protože čtvrté pokračování je zhovadilost jak trakař! Vtipy a gagy nejsou zdaleka tak vtipné jako u předchozích dílů, ale především 4 mnohem víc působí jako pouhá kompilace vtipů bez ladu a skladu, pointy a celkového pojícího příběhu. Na a v neposlední řadě je to strašně vlezlý a blbý :D. ()

SaNcHeZ_cz odpad!

Viděl jsem už spoustu filmů, několik opravdu vážných. I tak jsem doposud neviděl méně vtipný film než Kameňák 4. Je možné, že se jednalo o jeden velký "kameňák" producentů, kteří se pokusili o filmovou podobu vtípků typu " Sedí kráva na stromě a plete beton a .... " a jen já to nepochopil ale o tom pochybuju. Jedna jediná docela úsměvná scéna na ploše necelé hodiny a půl trapností, největších klišé a špatného řemesla. Vážně bych netušil, že lze Zdendu překonat ale tady se to povedlo beze zbytku. ()

ivishka odpad!

Nejvíce mě zarazil fakt, že pan (dejme tomu) režisér pravděpodobně předchozí tři díly kameňáku neviděl ani z rychlíku. Když neberu v úvahu virtuální město s naprosto jiným náměstím, tak mě zaráží fakt, že místo syna mají Kohnovi zřejmě dceru, či naprostá absence základního humoru... Můžeme zde potkat velkou spoustu "hvězd" z českého šoubyznysu, pár herců z předchozích dílů (kteří ještě nezemřeli) a uši rvoucí hudbu. Nedivila bych se, kdyby místo Václava Vydry hrál někdo jiný, ale že ve "filmu" potkám dokonce Upíra Krejčího či pana (dejme tomu) producenta Jiřího Pomeje mě naprosto vyděsilo. Celou dobu jsem se tak trochu bavila tím, že jsem usrkávala z piva a počítala obsah pytlíku bramborových lupínků, hlavně aby mi mozek nevyskočil z hlavy a nechtěl spáchat sebevraždu. Nutno podotknout, že jsem dostala neodbytný pocit, že snad celý štáb tohoto kameňáku musel hulit docela kvalitní matroš... ()

javak810i odpad!

Po zhlédnutí tohoto skvostu mě docela mrzí, že z mých původních plánů, jak si čtvrtý Kameňák vychutnat, nakonec sešlo. Každopádně už ho mám za sebou. A jaký tedy byl? Předně nemůžu přesně říct, jestli byla absence Zdeňka Trošky na režisérském křesle na škodu, či ne. Ale spíš se přikloním k tomu, že i samotný Zdenda tentokrát uznal, že do třetice všeho špatného stačilo, a tak se čtvrtého pokračování chopil tým producentů předchozích dílů, nově s novou posilou - zadluženým Pomejem. Kde tahle partička vzala scénář? Čert ví (pun intended). Mám pocit, že se jednoho dne tajně vplížili před Troškův barák a prohrábli mu popelnice. Kvalitě výsledku by to odpovídalo. Jestli byla původní trilogie alespoň trošku vtipná a vykazovala náznaky nějakého děje, tak o Kameňáku 4 se to říct nedá. Frekvence vtipů rapidně klesla a s nimi i jejich úroveň (ano, jde to). Většinu z nich již budete určitě znát a i kdyby ne, tak stejně neuslyšíte nic, co by nedokázalo vymyslet pětileté děcko (a samo by se tomu nejspíš nesmálo). Nejlepší "kameňák" asi zazněl z úst Martina Dejdara: "Vrazím ti takovou, že tě ani ten tvůj gůgl nenajde." Starý a trapný? Ne tak docela, ve filmu se mu smáli samotní herci a dokonce byl oceněn i gongem. Bravo. Děj byste zde hledali taky marně. Místy jsem měl pocit, jestli se při postprodukci něco nestalo střihači, jelikož jednotlivé scénky na sebe jen málokdy navazují a většinou jsou do filmu zakomponovány úplně náhodně, jen aby posloužili svému účelu - třeba dvojce romů trousící vtipy o cikánech. O hereckých výkonech by se toho dalo taky hodně napsat. Řeknu jen to, že u většiny "herců" to vypadá, jako by jim někdo do sluchátka četl scénář a oni ho jen opakovali. Korunu tomu všemu nasazuje soundtrack, který se skládá pouze z jediné skladby - špatné variace na Drunken Sailor od Walda Gangu. Lehce křečovitý úsměv na tváři mi vykouzlilo snad jen cameo Tomáše Magnuska na střelnici, který při vyjmenovávání jmen svých "bastardů" zuřivě pálil na terč. A ve finále pak odkaz na slavnou scénku z Kill Bill, končící vztyčeným prostředníčkem. A to je přesně to, co ode mě tohle znásilnění české kinematografie dostane. Odpad odpadů. ()

Ellmariachi odpad!

Přiznávám se. Nedokoukal jsem to. Já totiž čekal ledacos, ale tohle předčilo vše. Víc psát nemá smysl.... 0 procent. ()

blackrain odpad!

Tohle byl ale výblitek. Mohla jsem přepnout na jiný program a nebo se věnovat jiné činnosti, ale rozhodla jsem, že tenhle film dám až do konce. Nezasmála jsem se ani jednou a to už je vážně co říct. Všechny fórky mi přišly příliš suché a spíše trapné než humorné. Jediní, kdo se zřejmě skvěle bavili, byli asi jen zúčastnění herci. Ten konec všemu nasadil korunu, definitevně. ()

..Lucas..

Na začátku to vypadá, že se díváte na amatérský film se špatnými výkony. Jediné plus na celém filmu jsou mladí herci, kdyby tam byli jen oni a kdyby alespoň pár vtipů bylo vtipných, jednalo by se o mnohem lepší film. Ale takhle mám pocit, že mi odumřelo pár mozkových buněk a to nejsem oproti podobným filmům vyhrazen. Téměř ani jednou jsem se nezasmál a trapnost bohužel vítězila. A nesnášim ty předabovaný herce, u kterých to jde tak moc poznat (Lucia Molnárová)! ()

Aleee89 odpad!

Tak zbytečný film už jsem dlouho neviděla. Nuda, ohrané a nevtipné vtipy, trapnost vršící se nad trapnost, toporné výkony herců, špatná technická stránka snímku, děj, který není dějem a nikam nevede... Po celou dobu ani nevíte, jestli se smát, nebo brečet. Škoda času. ()

Moena odpad!

Kdyby byla možnost dát čtvrt hvězdičky, asi bych ocenit téměř geniální potitulkovou scénu, která přišla sice jako blesk z čistého nebe, nicméně přišla pozdě. Předchozích 88 bylo totiž doslova fyzickým utrpením. Dalo by se nadávat na postavy i na anticky přestárlé fórky, ale co mi teď nejvíc vrtá hlavou, je to, že prakticky žádná "dějová" linka nebyla dotažené do konce. Snad kromě pohřbu. To už je vážně těžce zlý a Kameňák s Troškou nebo bez, vy výsledku na to se*e pes. Vyšlo to na stejno. ()

Katarine

Škoda, že 95% těch vtipů jsem už dávno znala. Je to strašná sračka a změna režiséra rozhodně nepomohla, spíš naopak... ale že jsem se párkrát i zasmála, tak odpad! nekonec nedám. ()

mikinhoo odpad!

Hnus...!!!! Někdo vzal do ruky knihu vtipů, ve které nalezneme veškerý ohraný, 1000x řečený vtipy, kterým již nelze se smát a všechno to spojil a sestrojil scénář. Vůbec mě nenapadá, co bych měl o tomto říct hezkého, pozitivního a nebo aspoň neutrálního. Ne! Minulý tři díly jsou balzám na duši. ()