Kameňák 4

• Slovensko Kameňák 4 (více)

juta

Troška je pryč a hned slušná série o vtipech je fuč. Tohle jen parazituje na názvu "Kameňák", protože to s Troškovou trilogií má jen pramálo společného. Málo vtipů, u některých jsem se sice zasmál, to jo, ale že by tohle mělo nějaký děj jako u trilogie se říci nedá. Co se taky dalo čekat že, když to točí slovák bez zkušeností s filmem? ()

Fiftis

Bohužiaľ, za mňa je to absolútny podpriemer. vtipy nič moc, dej ma teda tiež moc neuchvátil. Proste je to už nastavovaná kaša, ktorá nezaujme. Vtipy sa opakovali z predošlých dielov a popravde som sa ani raz nezasmial. Bendová ma tiež nezaujala, Dejdar tiež nič moc. Jan Skopeček sa tam skoro vôbec neobjavil, i keď chápem že už má svoje roky, ale mal som ho najradšej. Na a neviem či sa filmom snažili zaujať najmladšie divácke osadenstvo, ale neviem načo tam pchali tú nahotu, mňa osobne pohľad na tú ryšavú vevericu veruže nezaujal. Sklamanie. Troška sa musí obracať na posteli. ()

playboxguest odpad!

Plejáda fórů, kterým jsem se nezasmála, ani když jsem je slyšela poprvé u pivínka v hospodě, pěkně při jednom místě. Místě, do kterého v zápalu rozčílení neposílám ani své úhlavní nepřátelé, ale s chutí bych do něj poslala zdejší osazenstvo, které je před kamerou strojené jak zmalovanej šašek v cirkusu (jenže ten do toho cirkusu alespoň patří). Jestliže jsem dala předchozím dílům odpad, pak doporučuji Pomovi zavést ještě jednu kolonku, páč čtvrtý díl už je vyloženě žumpa. Doma u kompu jsem přetrpěla 30 minut, ale vůbec si neumím představit, jak bych se udržela po celou stopáž v sedačce kina, ve které už mě svrběla prdel i u dvojky, na níž jsem byla kdysi vytažena. Tenkrát jsem to ale ještě dala. - 20% ()

Madsbender

Štvrtý Kameňák by sa dal najlepšie charakterizovať prirovnaním k jazyku postáv - chceli by nadávať, ale horko-ťažko zo seba dostanú prosté "Do prčic!" Ako panic trápne stepujúci pred dverami spálne. Predsa si však myslím, že je to stále menšie zlo ako pôvodná trilógia; holt zmena režiséra je aspoň trochu poznať. 5% ()

Pilda17

Po čtvrté to samé, je jasné, že už fungovat nemůže, ale zkusil jsem to. Párkrát jsem se zasmál, ale už mi to nic neříká. Kameňák jednička je bohužel nepřekonatelná a i když se změnil hlavní strůjce všech tří předchozích dílů, tak nás změna nečekala. Vypnout tedy mozek a kochat se vtípky, které se hrnou při každé druhé scéně. Občas se povede, ale oproti předchozím dílům jich je daleko méně .. 2/10 = 25% ()

Cappuccino

Kameňák ako každý predošlí, občas sa celkom zasmejete, inak to stojí za starú belu. Mladá zrzka Lucka však stojí za pozornosť mužského oka ;) ()

misterz

Strašný, trápny humor, ktorý pozostáva hlavne zo starých vtípkov a chronicky známych hlášok. A to radšej ani nespomínať technickú zložku snímku, jedna veľká pohroma. 10/100 ()

Peytl

Plameňák. Hudba, haha, Walda gang...přes vydru a upíra až k nechutnému, zvratkyvyvolávajícímu a duše zachraňujícímu panu Pompeje, kterýžto dělá ostudu mému rodnému městu. Snad jen štěští, že ta Lucie je jen Černá...jinak samá lepší společnost a štětky z ulice, že, Švejku? POMpeje, koho mi to, kurva, připomíná...zapracuji na tom , a pak všem povím ftípek, že se prochčijete jak sněhuláci. Jo, a kdo mě smaže, dostane přes nozdry trámem s hřebíkem. Rezavým...ne trámem, hřebíkem. Ty voe, rezavým hřebíkem...ale co bych to vysvětloval intošům, no ne? ()

mzss1

|54%| Shlédnuto v kině. Tak jak zhodnotit toto nové, české dílo ? Nejdříve bych se vyjadřil k jedné věci. A sice, různé ohlasy a např. hodnocení na čsfd naprosto nechápu a je to totálně z cesty. Třeba, první tři díly se mi líbily. Jasně, je to typická česká blbost, ale rozhodně pobaví. Takže předchozí díly mě vždy totálně rosekaly smíchy. Takže podle mě velká většina lidí nesnáší Trošku a hned musí odpadovat. A tento díl ani netočil Trošku a hned má film úžasné hodnocení na csfd. No nic, raději to řešit nebudu. Nyní k filmu. Tento film není prostě dalším Kameňákem. Pokud jo, tak se tedy jedná o nejslabší díl ze série. Předchozí filmy: Nad 90% vždy. Ale toto ? Neříkám, že je to špatný film, to ne, jsem fanouškem prvních třech povedených dílů, tak asi proto hodnotím obstojně, ale je to pouhopohý průměr, ale koukatelný no. Ty 3* jsem dal automaticky. Tento film má úplně jinou a dost suchou atmosféru, bez nějakého nápadu. Začátek nezačal špatně, pár úsměvných scén se zde najde. Dost jsem se po celý čas filmu pousmíval a poze 2x zasmál - 2 vydařené vtipny za film, a to je fakt málo, když v předchozích filmech jsem se smál skoro bez přestání. Film má několik linií, myslím tím zaměření na několik okruhů postav. Rozhodně je vše pojato tak jednoduše, obyčejně a bez nápadu - prostě chybí nějaká ta velkolpeost. Několik scén z nemocnice, policejního prostředí, obchodu a tak. Velkým plusem filmu bylo, že mladé obsazení bylo dobře zvoleno a i jsem se dobře bavil. Scény ve škole, jedna vyvedená scéna v clubu a tak. Takže toto je velkým plusem, dalším je hudba, hezké sladění základního motivu a tak. Pak už mě zaujalo herecké obsazení a to je asi všechno. Vydra je ze všech opět nej, ale neměl k dispozici moc vtipů, ale to nevadí, přesto vždycky něco plácnul, nějak zareagoval, takže v pohodě. Morávková též potěší. Pak mladší obsazení mě bavilo. Laufer opět výborný. A ještě nějaké camea měly některé postavy. Martin Dejdar mě zde vůbec nebavil. Nebo chlápek co říká Hezkyy - ten mě vždy potěší, zde se objevil ve dvou krátkých scénách a bylo vidět jak je zde zbytečnej, neříkám, potěí ho vidět, ale aby se ho tvůrci snažily vecpat do dvou scénách, kde se nehodí, to mě naštvalo. Dalším záporem je fakt, že se pár vtipů opakovalo z předchozích dílů a jeden dokonce z jednoho filmu ! Takže toto mě dosti naštvalo. Tvůrci, především Pomeje se snažily jít po zisku a ne poctivě natočit komedii jako natočil Troška. Film se natáčel oproti předchozím velmi krátkou dobu. Vše bylo takové nedotažené a největším zklamáním je asi konec, který není ani trochu úsměvný, ale docela trapný a urychlený. Scénář má také nějaké díry no. Jako neříkám, herecké obsazení to tahalo dobře, pár vtipů zde bylo, takže mě film nějak neurazil, ale nenabídl skoro nic nového. Takže je to taková koukatelná oddychovka na 1 shlédnutí. Stopáž je krátká no. Co k tomu dodávat. Měl jsem trochu větší očekávání. Je to docela těžko hodnotitelná záležitost. Vzhledem k tomu, že jsem velkým fanoušekm filmů Kameňák 1,2,3 tak asi proto hodnotím takhle obstojně průměrně, jinač by to byl určitě podprůměr. Jak bych to měl vidět objektivně ? No, objektivitu absolutně neuznávám. Každý má mít svůj názor. V tomto případě už vůbec žádná objektivita neexistuje. Na Trošku a na ostatní Kamenáky má drtivá, hvězdná většina spadeno, tak toto nepřipadá v úvahu podle těchto neférových procent hodnotit. Prostě zastávám názor, že každý si musí vytvořit svůj pohled na každý film, a to v dnešní době se daří tak 50% lidí. No nic, asi jsem se nechal trochu unést. Tak to ještě shrnu. Díky hereckému obsazení, pár lepších scén a faktu, že předchozí filmy byly super hodnotím na snesitelný průměr. Nic víc v tom není. Návštěvy kina nelituji, chtěl jsem si udělat názor jak dopadne toto pokračování a bohužel nic moc, ale mohlo to dopadnout hůře. Další díl prosím ne. () (méně) (více)

kingik

Je to už deset let, co diváci opustili brány městečka Kameňákov a jeho obyvatele, ale ti žili dál svým filmovým životem až doposud. Staré známé postavy mezitím citelně zestárly, některé se odporoučely a nyní se vracejí na scénu už pod jiným režijním vedením. Podnikatel Leo Kohn podezřelý z vraždy své nenáviděné tchyně je asi první a s největší pravděpodobností také poslední "zločinec", kterého náčelník policie Pepan Novák zatkl, neboť od nynějška bude zastávat úřad starosty. Od Vilmy a dcery má svatý pokoj, protože se obě ráčily odlifrovat na neurčito do Austrálie, ale zato mu vlezle nadbíhá učitelka Vlastička, a jeho dospívající syn Pepíček prožívá své první zamilování do spolužačky, která se zásadně dole neholí (jak se divák sám na vlastní bulvy přesvědčí ve školní sprše). I na radnici může dojít k humorným situacím, stejně tak jako ve škole, kterou cloumá puberta, a jejíž ředitel se chystá do důchodu. Leo Kohn mezitím bručí v base, kde se mu s určitostí nebudou líbit středy a přibyli i noví obyvatelé. Zcela jistě k nim patří rodina Cloumalových, přičemž hlava rodiny Franta záhy přebírá místo náčelníka policie po Pepanovi. Bude Ján Novák na první pokus kvalitativně lepší než zatracovaný Zdeněk Troška, který měl na strefení do diváckého (ne)vkusu hned tři pokusy? Hned zkraje je třeba si říct, že s novým režisérem přišel tak Trošku nový a jiný koncept, který si občas z předchozí trilogie bere víc, než je nezbytně nutné, a současně razí cestu odklonu od dřívějšího převádění zlidovělých vtipů do filmové podoby. Novák jako jeho předchůdce neumí tak zručně pracovat s herci a vypadá to, že se spokojí, když se většina, především vedlejších postav, pitvoří a bez tvaru odříkává text (Marcus Tran forever!) V tomto ohledu tak vzniká dojem jako by ve filmu hrál každý, kdo se zrovna namanul. Oproti tomu vytříbený vkus měl casting na obsazení rolí pohlednými slečnami. Jejich početný zástup opravdu překvapí. I vtipů je relativně hodně, ale vtipně funguje přibližně třetina z nich, přičemž pětina z nich je téměř geniální. A to hlavně na sexuální téma. Není divu, že film velmi často připomínal teenage komedie inspirované americkými vzory (viz webkamera v dívčích sprchách). Na Trošku se tak úplně nezapomnělo. Na zdi u silnice v jedné scéně visí poutač na Babovřesky 7. Jeho rozháraný styl mně však ve čtvrtém pokračování ani trochu nechyběl. Jeho nástupce si to však rovněž nedokázal ohlídat. Čtyřce se občas dařilo dostávat se do sympatické roviny sebeparodie. To bylo fajn. Když to ale vypadalo na dobrý gag, tak si to režisér pokazil slabým vypointováním anebo prostou sázkou na trapnost. K tomu docházelo opakovaně. Film od druhé třetiny nabral solidní tempo a gagy vršil i přes neorganizovanost v rychlém sledu. V tu chvíli bylo z čeho vybírat. Úplný odklon či distancování se od předchozích tří dílů byl z hlediska zachování návaznosti na ně téměř nemožný. Mohl se však pozměnit koncept, a tak se i stalo, ale chybělo mu dostatečné propracování, rovněž práce s herci ve vedlejších rolích nebyla ukázková. I na počtvrté se divák nepobaví na vysoké úrovni, ale pořád lepší než Troškův antivtipný detox. Na otočku se v tomhle svérázně vtipném městečku stavit lze. 60% () (méně) (více)

InJo odpad!

Neúčast Zdeňka Trošky nebyla v podstatě vůbec znát - čtyřka je stejně "inteligentní" a "vtipná" jako Troškovy předchozí tři díly. Míra utvrzování těch nejlacinějších (hlavně rasových) stereotypů je ovšem fenomenální! 10 % ()

JosefGruber

20% rozhodně neodpovídá. Spousta lidí zde hlasuje odpadem především z principu. Kameňák samozřejmě není nějaký prvotřídní film, ale i ve čtvrtém díle se najdou místa, která pobaví. 3*, 20.6.2014, pc ()

Frajer42

Nemohu si pomoci, ale většina zdejšího hodnotitelstva je šíleně zaujatá. Vůbec to není tak špatné, jak se lze v několika zdejších zvratcích dočíst. Nemyslím si, že bych byl nějak extrémně příjemně naladěn, ale nasmál jsem se snad ze všech Kameňáků nejvíc. Vtípky byly zvoleny naprosto vhodně. Každý soudek měl moc pěkné zastoupení. Nejvíce jsem se samozřejmě nasmál dvojici cikánů. Do stopáže se podařilo vecpat i spousty narážek na českou společnost. Zajímavá je i hudba, kterou mám v orginální verzi naposlouchanou z PC hry Assassin's Creed 4 Black Flags. Ve filmu se na ni bez zábran paří v čajovně. Příběh je ze všech Kameňáků nejprimitivnější, ale co na tom sejde. Příběh tu nezastává až tak silnou roli. Má pouze nějakým způsobem pospojovat jednotlivé vtipy, což se mu vydařilo. Další dvě pokračování bych s klidem snesl. Dlouho jsem neviděl nic tak vtipného, co by bylo zároveň české výroby. Nechystám se býti dalším z řady nepřemýšlejících debilů a dokonce i tento film hodnotím dle SVÉHO nejlepšího vědomí. 4* ()

dopitak

Teprve ve čtyřce je vidět, že jakkoliv je Zdeněk Troška svébytný (a posledních hodně let naprosto nesoudný), jeho pečeť byla i v těch nejhorších filmech cítit a tvořila všechno z toho mála pozitivního. A tak zatímco u prvních tří dílů jsem z hodnocením nešel pod tři, tady se lze většinu filmu stydět za tvůrce. Celou tvůrčí skupinu by měl někdo zasvětit do pravidel saturace, např. povinnou akreditací na Festival černobílého filmu. Člověku je vždycky smutno, když vidí kdysi populární a schopné herce ochotné přijmout účast v podobné špíně, anebo s postavičkami, jako jsou Krampol, Pomeje, Srstka, Upír Krejčí, Bendová, Magnusek... Korunu všemu dává "prý" hudba, tj. jeden stále se opakující popěvek od grupy WG. Jediným světlejším bodem pro mě zůstává pozitivní přístup k erotice a opravdu pěkná (a zatím neznámá) Štěpánka Fingerhutová. ()

korbitch22 odpad!

Dobrovolně jsem dnes podstoupil 88 minut trvající lobotomii.Jednička ještě šla, na jedno podívání s velkou dávkou sebezapření a spoustou alkoholu v krvi se daly vytlačit 2*, další dvě stejně debilní pokračování už se nedali skoro ani dokoukat, snad jen dvojka díky Genzerovi a výtečnému Lauferovi.No a z ničeho nic se tu objevil 4tý díl, bez pana Trošky, který momentálně vykálel do kin pokračování další české filmové župmy Mrdkovřesek.Ján Novák za mohutné podpory pana Homejeho vytlačil z hoven další přebarvenou sračku natočenou na digitální kameru z televizních novin, když zrozvna Lucka Borhyová a ten leštič bot nestraší české vymaštené občany sérií zaujatých a překroucených informací.Už ve trojce byl zoufalý nedostatek vtipů a ve čtyřce snad ani žádný není.Děj, jestli se to dá tak nazvat by stěží stačil na amatérský kraťas party zhulených vidláků a jim se to podařilo rozvléct na 88 minut nesnesitelně dlouhých minut, u filmu jsem stihnul upéct rybu, umýt nádobí, zamést a ještě se vysrat a vůbec o nic podstatného jsem nepřišel.Jak se proboha někomu povede sehnat peníze na něco tak příšerně strašného nepochopím a už vůbec nechápu ani jednoho dementa z těch 170 tisíc hovad, které utratili 139,- za takový shit v kině.Naprosté dno české kinematografie, hamba, stud, křeč, trapnost a zoufalost v jednom...ve čtvrtém Kameňáku.Martin Dejdar se definitivně stává nejhorším stvořením na téhle planetě a to jsem ho kdysi obdivoval, jak se na sebe může podívat do zrcadla potom, co hraje ve filmech jako Šukal jí léta, čí učitel ekonomiky a zároveň se objevit v nečem, za co bych se styděl i já, jako amatér.Hold účty někdo platit musí, ale můžu ti Dejdare říct a i ostatním celkem zvučným jménům, běžte raději za 8500,- makat na pokladnu do Hypernovy, nebude to taková ostuda a zneuctění vašich předchozích hereckých výsledků jako tahle nesnesitelná sračka.0%. ()