poster

Žena v kleci

 • Dánsko

  Kvinden i buret

 • Německo

  Erbarmen

 • Norsko

  Kvinnen i buret

 • Švédsko

  Kvinnan i rummet

 • anglický

  The Keeper of Lost Causes

 • Slovensko

  Žena v klietke

Thriller / Mysteriózní / Krimi

Dánsko / Německo / Norsko / Švédsko, 2013, 97 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Petrasuvicka
  ***

  Pomalejší, ponurejší detektivka s relativně průměrným Carlem, který se celou dobu tváří nerudně a potácí se v nějaké vlastní existenciální krizi rozpadajícího se manželství a krizi ochrnutého přítele, stejně jako naprosto průměrný Harry Hole. Jenže nejsme v Norsku, ale v Dánsku. A stejně jako v knížkách, mě i tady bavila Asadova postava, bez níž by Carl nevyřešil vůbec nic.(29.12.2015)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  Žena v přetlakové komoře neměla celkem co hrát, ale všechno ostatní bylo velmi dobré. Třeba učebnicově zamračený komisař Mørck byl dokonalý a až jednou budu zavražděn, tak jedině on je mou šancí na přežití. Taky jeho podržtaška migrant Assad měl své světlé chvilky a střihové skoky do neznáma mne držely v napětí až do konce. Bylo to prostě drsně severské a přitom si to se mnou poměrně hezky hrálo. A já jsem hravý typ, takže jsem se nebránil.(30.10.2015)

 • Morholt
  ***

  Policista poznamenaný ztrátou kolegy je přeložen do skladu, aby roztřídil staré případy. Zde naráží na zdánlivě jasnou sebevraždu, která se ovšem ukáže být zcela něčím jiným. Jeden z těch slabších severských thrillerů, který postrádá tolik ceněnou skandinávskou syrovost a působí spíše jako epizoda z tuctového kriminálního seriálu. Co se dá celkem ocenit je pointa, ačkoliv se může někomu zdát přitažená za vlasy, a celkem slušný herecký projev hlavního hrdiny. Ale čekal jsem víc. 60%(10.3.2014)

 • NinonL
  ****

  Mně se tato multikulti gender dánská krimoška celkem líbila. Sice je zde osobních tragédií a přešlapů hlavního hrdiny (komisaře Mørcka) trochu moc najednou, ale pro severské tvůrce mám slabost. Pátrání po odloženém případu ztracené ženy probíhalo napínavě a věčně zamračený Nikolaj byl místy okouzlující. Respektive co neuhrál on, přidal flegmatický Assad. Kromě nich ještě ponurá severská krajina, nějaký ten sirotčinec a chatrné obydlí. Takže za mně spokojenost.(3.2.2016)

 • MartinezZ
  ***

  Jako pilotní epizoda televizní (mini)série skvělé, jako film poněkud... nechci říct přímo laciné, ale zrovna mě jiné slovo nenapadá. Je to takové jednoduché, lineárně a očekávaně se vyvíjejíc a vy vlastně ani moc nebudete děním nijak překvapeni. Akorát to má pěknou sychravou atmosféru, kterou tyhle severské kriminálky umí. Díky a rád se podívám na příští díl (pokud bude), který tak už bude mít více času na samotný příběh, protože entreé k oběma postavám už máme za sebou. Až nějaký další díl vznikne, dejte vědět.(2.3.2014)

 • - Jedná se o filmovou adaptaci prvního dílu dánské série případů oddělení Q v čele s komisařem Carlem Mørckem. Autorem literární předlohy je Jussi Adler-Olsen. Knižní sérii v České republice vydává nakladatelství Host. (claudel)

 • - Ve filmu se objeví i zmínky, které se vážou k České republice. Jednak je při scéně v trajektu dobře patrné auto značky Škoda, a také komisař Mørck (Nikolaj Lie Kaas) vypije v baru několik piv, kde mj. dostane na výběr i české. (Cheeter)

 • - Komisár Carl Mørck (Nikolaj Lie Kaas) a jeho asistent Assad (Fares Fares) jazdia na automobile Peugeot 508. (hollci)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace