Moje vysoké hodnocení bude dáno asi tím, že jsem zatím předlohu nečetl. Žena v kleci u mě fungovala po všech stránkách a podle mého soudu jde o brilantní severskou detektivku, která nemá moc chyb. Napínavé je to prakticky od začátku do konce a Norgaard nemá problém s tím napětí stupňovat a udržovat. Hutná atmosféra je tak nějak samozřejmostí, tady navíc byla i hodně fyzická a už dlouho se mi nestalo, že bych si film takhle prožil. Herci jsou do jednoho výborní - Folsgaard si tu vystřihl další vyšinutou roli, Lie Kaas hodně hraje přes své charisma, ale vychází mu to a vlastně i ty nejmenší role byly obsazeny zcela přesně a nemůžu si stěžovat. Je pravda, že flashbacky a paralelní osud zmizelé ženy malinko odvádějí pozornost a rozptylují, nicméně i v nich je velká síla, takže to tak nevadí. Jako samostatný film na mě Žena v kleci působila výborně a jelikož se všechno vysvětlilo, námitky ke scénáři mít nemůžu a to je u tohoto žánru hodně důležité. Intenzivní a silný zážitek. 90%(17.10.2013)

Tak dvojka Carl-Assad zafungovala a celkom sa mi ich spolupráca pozdávala. Ďalšia severská perlička, tentokrát z chladného Dánska. Zvláštne, pretože aj keď je vlastne motív vraha jasný takmer od začiatku, dejová linka sa rozvinula do pútavého príbehu a výbornej krimi zápletky s inteligenciou. Zároveň sa snímku podarilo úspešne ponoriť psycho sondu do duše nešťastného človeka, ktorý v zlomku sekundy prišiel o všetko, o celý svoj svet. Nie vlastnou vinou tak prekročil prah pekla, z ktorého sa už nevedel dostať späť. Veľmi dobrý krimi thriller. 75/100(6.10.2014)

• Earl_23

Vzhledem k tomu, že jsem četl knihu, se ptám, jak někdo mohl tak dobrou předlohu takhle zničit?? Ani nevím za co dávám dvě hvězdičky. Děj je úplně nelogicky upraven, odvyprávěn pár scénami. Víc než to se tu hledí na klišé odvolaných policajtů. Chudák Olsen, protože tohle bylo hodně nedůstojné. A ten Asad... Jestli takhle vypadá režisérova představa o Asadovi, tak má nejhorší představivost na světě.(20.2.2017)

Hned ze začátku bych chtěla říct, že je to nadprůměr, ale tu čtvrtou hvězdu prostě nedám, jelikož mi tam chybělo trochu víc akce, nebo alespoň napětí. Příběh je výborný a hodně zajímavý. Herci jsou skvělí, ale nepřipadá mi to jako mysteriózní thriller, spíše pouze jako krimi, které má hodně poutavý a drastický příběh. Musím, ale uznat, že hodně kvalitní podívaná, jak jsem očekávala.(18.4.2014)

To nejhorší, co se tomuto filmu mohlo stát, je, že jste ještě před projekcí četli knižní předlohu. Ale i tak je Žena v kleci velmi dobrým thrillerem, srovnatelným s Larsonovým zfilmovaným Miléniem, a snad i lepší než Nesbovi Lovci hlav. Jenže ta knižní předloha... napínavější, příběh vrstevnatější a zamotanější, charaktery šly více do hloubky, Merete v kleci skutečně trpěla (pokud vám bylo při "dentální" scéně nevolno, u knížky by jste rovnou hodili šavli ;-). Ano, pochopili jste dobře, přečtěte se Olsenovu knížku ;-) Ale i jako film to funguje na výbornou, Assad, ale i Carl, jsou sympaťáci k pohledání, Merete zas asi nejhezčí politička, co jsem kdy viděl. Těším se na další případy oddělení Q.(26.1.2015)

• - Jedná se o filmovou adaptaci prvního dílu dánské série případů oddělení Q v čele s komisařem Carlem Mørckem. Autorem literární předlohy je Jussi Adler-Olsen. Knižní sérii v České republice vydává nakladatelství Host. (claudel)

• - Když si Uffe Lynggaard (Mikkel Boe Følsgaard) namáčí ukousnutý párek v hořčici a kečupu, tak v dalším záběru je tentýž párek nedotčený. (moznazitra)

• - Ve filmu se objeví i zmínky, které se vážou k České republice. Jednak je při scéně v trajektu dobře patrné auto značky Škoda, a také komisař Mørck (Nikolaj Lie Kaas) vypije v baru několik piv, kde mj. dostane na výběr i české. (Cheeter)