Žena v kleci

• Dánsko Kvinden i buret (více)

Po tragické přestřelce, při níž jeden z jeho kolegů přišel o život a další ochrnul, je komisař Carl Mørck přeložen do sklepní kanceláře nově zřízeného Oddělení Q, jež má za úkol protřídit nedořešené a odložené případy a jehož jedinými zaměstnanci jsou komisař Mørck a jeho nový asistent Assad. Stačí jediný den a paličatý komisař se přes výslovný zákaz střemhlav vrhá do řešení případu Merete Lynggaardové, populární političky, která před pěti lety záhadně zmizela při plavbě na trajektu. Jediným svědkem je její duševně nemocný bratr, který byl po události nalezen v podpalubí. Případ byl uzavřen jako jednoznačná sebevražda. Dvojici vyšetřovatelů se však takové vysvětlení nezdá a vydávají se na cestu, která je zavede hluboko do podsvětí plného násilí a zášti, jež se skrývá za kultivovanou tváří Skandinávie. Strhující dánský thriller z pera scénáristy filmového hitu Muži, kteří nenávidí ženy je prvním dílem filmové série o Oddělení Q podle bestsellerů Jussiho Adlera-Olsena. (Aerofilms)

Snakefinger

Nelze upříst profesionální přístup a výborné herecké výkony, ale kdo četl knihu musel být docela zklamán. Děj byl smrsknutý do pár stěžejních pilířů a psychologické profily byly odřeny až na dřeň. Co vůbec chybělo byla skutečnost, co knize dávalo zajímavý punc, a to přežívání a psychologické pochody Merete v kleci, tedy v přetlakové komoře. Tak na jeden nudný večer, více asi moc ne. ()

ivanlaris

Podľa mňa toto bol vynikajúci počin dánskych filmárov. Adler-Olsenove detektívky sú fajn, filmová adaptácia je tiež super. Ozaj skvelý filmec s ponurou atmosférou a zamračeným Nikolajom Lie Kaasom. Presne čo som čakal, to mi bolo naservírované :-) Odporúčam milovníkom Jussiho klasiky. ()

TommyLee

Nebýt přečtené knížky, tak bych dal 3 hvězdy bez debat, ale jelikož jsem knížku četl, tak dávám 2 hvězdy s odřenými ušima. Jak většinou platí, knížka bývá mnohem lepší než film, a tady to platí několikanásobně, ale zase chápu, že cca 450 str. narvat do hodiny a půl je nadlidský úkol, pak se tu ovšem nabízí myšlenka, jestli má smysl takové filmy točit a kazit ten požitek z knih. ()

jarmil8

Průměrná severská krimi, která nevybočí z kolejí žánru. Film trpí jistou předvídatelností v charakterech i ději. ()

Naby

Uz od zacatku je videt, ze film nepochazi z US produkce. Tzn od zacatku se film nekdy rychleji a jindy pomaleji rysuje zajimave, i kdyz divaka u nas asi odradi ty neznami herci. Nicmene az na par predvidatelnejsich krocich filmu je film po strance krimi naprosto vyborne ztvarnen a jelikoz se jedna o svedsky film, tak je vsechno takove nove. Pro vsechny kdo maji radi uveritelne krimi vrele k doporuceni. Celkem 4,5* ()

hotanka

Volným tempem vyprávěné krimi natočené úsporným stylem, jaký umějí jen Seveřané. Na druhou kolej odsunutý elitní detektiv, zlomený tragickou smrtí přítele ve službě, má v archivu nevyřešených případů (oddělení Q) luštit křížovky, zakládat fascikly a odškrtávat čárky. Pustí se do revize svého prvního pomníčku, zdánivě jasné sebevraždy. Se svérázným arabským parťákem zjišťují, že nic není, jak se zprvu jeví ve spisu. Rezignovaný detektiv najde v odepsaném případu znovu důvod k žití. A nezvěstná žena možná i po letech stále žije. Strhující, morbidní, napínavé, severské... Připomnělo mi atmosférou a náladou famózní Insomnii s Al Pacinem, byť jinak oba filmy mnoho společného nemají. Námět brutální, představitel detektiva Morcka NIkolaj Lie Kaas správně depkoidní, finále strhující.. Těším se na další díly Oddělení Q a doufám, že Lie Kaas bude znovu obsazen! ()

jenina

Já ty severské detektivky prostě žeru. Kdysi jsem se potápěla a dekompresní komora vzhledem k mé klaustrofobii byla docela bubákem. Sledovat tedy během celého filmu ženu, zavřenou několik roků v takové rakvi, to pro mě bylo opravdu dost velké sousto na skousnutí. ()

JimWalker007

Bolo príjemné sledovať "neamerickú" kriminálku bez prehnane dynamických kamier a pestrofarebných scén a filtrov.. A pri odhalení motívu zločinu mi prekvapením spadla gamba... ()

jakup57

Dáni toto proste vedia...atmosféra pekne graduje, no potom človek narazí na problém, lebo ku koncu je film absolútne čitateľný a tým aspoň pre mňa, človeka, ktorý videl x takýchto filmov, stráca na kvalite. No aj tak platí...Dáni to proste vedia a vedia to za tri a pol hviezdy, alebo 70%. ()

raru

Jedna * navyše za to,že takýchto klasických kriminálnych filmov je ako šafránu.Milujem severskú kinematografiu. ()

gael83

Sakra, jako tohle mohla být událost zvláště když vezmem v potaz tu situaci, žena uvězněná v hyperbarické komoře, několik let trpící a ke konci zjištivší s kým má tu čest, ale pak je to tu "ale" lakonicky pojaté, technicky mizerné, scénař krapet bez logiky a herecky to taky není žádný zázrak, hlavní vyšetřovatel umí pouze dva výrazy, pokrčení čela a trapno úsměv, ty sedánky u kámoše ve špitále byli nadplán a zbytečná natahovačka. Škoda čekal sem víc a že začátek byl očekávání hodný. ()

Mark1983

Jelikož mě zaujali Muži,kteří nenávidí ženy tak moje zvědavost na tento snímek byla velká. A musím konstatovat,že se jednà o docela koukatelnou kriminálku,jenž si tři hvězdičky evidentně zaslouží. ()

WikingVik

Průměrná severská detektivka. Nenapadají mě ani silná pozitiva, ani silná negativa. Jen povinná postava pozitivního mohamedána, tentokráte policisty, je už v severských počinech poměrně trapná. ()

kodwin

Trochu zklamání, ačkoliv ta severská atmosféra tam opět byla dokonalá. Průhledný scénář, podivný dabing a nedotažené zacházení s tlakovou komorou mi pokazilo zážitek. Oddělení Q je zcela jistě funkční nápad, ale možná spíš na televizní obrazovku než na filmová plátna. ()

lajkus

SPOILERY Někde mezi 3 a 4 hvězdami... Policajt otevřená pusa a arabák nos větší než hlava řeší případ... Temné je to dost... Hlavní hrdina je strandart mezi severskými kriminálkami (cigára, chlast, neoblíbený mezi kolegy a šéfy, rodina v prdeli atd. všichni to známe...) ... Bohužel případ samotný není dost zajímavý, divák nemá možnost hádat, kdo je vrah, jelikož nám žádní možní pachatelé nejsou představeni a tý krávě v tlakovce jsem přál aby umřela (alias jak by zpíval Řezník : ta holka v tlakové komoře ani neví, že jí někdo vidí).... Co tedy zbývá je atmosféra a zajímavé postavy obou vyšetřovatelů (o kterých ale stejně na konci snímku víme prd)... No nic dám 3 hvězdy... ()

Nakamura san

... prostě Ty knihy jsou o sto procent jinde - Larsson,Nesbo i Olson ... ... vždy počkám až po knize a vždy zklamání, ale i tak si tři hvězdy zaslouží ... ()

Dánové rozjeli filmové série

Dánové rozjeli filmové série