Oltre il guado

• angličtina Across the River

Marco Contrada pracuje ako etológ na taliansko-slovinských hraniciach. Za pomoci moderných prístrojov zaznamenáva voľný pohyb a správanie divokej zveri. Jedného dňa narazí na staršiu schátralú budovu, kde sa rozhodne prespávať. Po niekoľkých nociach si uvedomí, že jeho technika zaznamenáva omnoho viac, ako sa môže zdať. Opustený dom totiž skrýva svoje hrôzostrašné tajomstvo. (*CARNIFEX*)

jkpj22 odpad!

Spoiler Alert! Takže zarostlý chlap chodí po lese.... čas běží. Pak najde opuštěnou vesnici.... bloudí po domech s puškou. Čas běží.... pak ho najdou záchranáři roztrhaného na kusy.... střih na nějaký dvě malý holky.... a film skončí. Pomalejší horor jsem nikdy, NIKDY neviděl. Pořád čekáte, až se něco začne dít a najednou je konec. Žádná atmosféra, žádné napětí, žádné lekačky. Prostě odpad. ()

halberdier

Vilmark meets Blair Witch. Nejatmosferičtější horror jaký jsem v poslední době viděl. Příběh je jednoduchý a není příliš originální, ale budování napětí je na nejvyšší úrovni a film skvěle využívá prostředí nočního lesa a především opuštěné a zchátralé vesnice (pro takové kulisy mám slabost). Skvělá ukázka jak se dá za málo peněz natočit hodně muziky. (9/10) ()

Maraboy

Takovej Lo-Fi horůrek s pochmůrnou atmoškou která se ale bohužel pro mě stala časem stereotypní a nezábavná. ()

Naghavi

Mrazivé, napínavé, ale škoda, že má fantazie nehrála všemi barvami, kdybych byl lépe naladěn, dal bych i hvězdy čtyři. ()

bmx6

Už jen ty zvuky jsou na sto procent.Jinak výborný horor,na který jsem od začátku do konce zíral s otevřenou pusou. ()

Magnus87

Takmer nič sa tam nedeje, takmer nikto tam nič nehovorí a takmer na každom rohu čaká nejaké klišé. Aj cez to všetko by sa napätie dalo krájať a divák ktorého nezabije vážne pomaly plynúci snímok plný vážne tučnej atmosféry sa 100 minútami div že nepresere!! ()

Lord.Filipus

Horor, u kterého jsem téměř nedýchal a každou chvíli mi přeběhl mráz po celém těle. Atmosféra, která by se dala krájet, mě pohltila... ()

Snakefinger odpad!

vydržel jsem prvních dvacet minut.pak jsem se vrhnul šipkou k přehrávači jestli mi film nejde náhodou zpomaleně nebo jestli nejde pozpátku, nebo bože můj jsem nezmáčknul na deset minut tlačítko PAUSE. Totální slow motion. Asi jsem čekal, že se něco bude dít a udělalo by mi velikou radost, kdyby třeba přestalo pršet, aby přišla nějaká ta změna. Bylo to marné.. ()

Pesamenteiro

Během první první hodiny se vybuduje úžasně mrazivá atmosféra, kameraman jede na plno, zvukař se snaží seč mu síly stačí, scénárista ani není potřeba, ale... ale pak se zjistí, že režisér s tou děsivou atmosférou vůbec není schopen pracovat, a tak vše padá do hlubin ničeho. Tak promarněnou šanci na skvělý horor jsem dlouho neviděl... ()

Brumbambule

Ne, za mě prostě ne. I když se mi líbila ponurá atmosféra filmu a i hudba byla celkem zajímavě zpracovaná, tak děj samotný mě nenadchl. Pořád jsem čekala nějakou hlubší zápletku a o to ostřejší rozuzlení, ale to buhužel nepřišlo. Takže za mě bohužel pouze jedna hvězda. ()

Ayax odpad!

35 minút nič... potom vyškriabané hlavy na fotke, ktoré sa v škole zle učili... a tie potom kupodivu vreštia po lese, nikto ich nechce a a robia si own show... Potom pol hodinu prší... Beztváré sa neukážu... 1000 ročný dom, ale kľučka na dverách ako po PuliRapide... Very very BAD show... po 64 minútach končím toto utrpenie... ()

hujerita

Po dlhej dobe som si nejaký ten horor kukol a môžem napísať a povedať, že dobre som si vybral. Atmosferický, uhrančivý, depresívný a kurva Dark. Pre mňa sakramentsky napínavé až do konca a v podstate som len čakal a tŕpol čože sa to stane a ono stááááááále nič. To stááááále bolo natočené a zosnímané tak dobre, že som bol normálne prekvapený ako na mňa ten film pôsobil. Za mňa fajn. ()

pyzma84

Pre mňa dobré. Naozaj fungujúce staré baráky v lese, uchcané počasie, viac menej one men show, ale o to pôsobivejší strach z prostredia a toho, že nemá kam uniknúť. Jemne ma rušili zvuky, ktoré mi občas prišli mi mimo, ale inak spokojnosť i pri tak plazivom deji, ktorý je ale podľa mňa dobre vygradovaný. ()

asus

No bol to zaujímavý film,zároveň aj depresívna hudba,ten koniec ma sklamal očakával som skôr šťastný koniec. ()

Pollini

Lesník čaruje po lese, vyměňuje baterky, sbírá nahrávky lesního života. To se děje půlku filmu, což je opravdu velká nuda. Když už se začně něco dít, tak není pořádně vidět co. Myslím, že tento film má velký potenciál, kdybychom se dověděli více o strašidelných dvojčatech, nejspíš by to bylo o trochu lepší. Holky měly možná prostě jenom hlad. Dále, nevím, kam film zařadit, je to artová záležitost? Nebo atmosférický horor? Každopádně, vidět pozdě v noci dvojčata potulující se po lese, to je o nervy. ()

fasser

Horor bez zbytečných keců, se skvělou hudbou a atmosférou k pos*ání. tady nejde dát jinak - 5* !!!!!!!!!!!!!!!!! ()

Martin29 odpad!

Tak tohle byl opravdu děsivý horor kde se nic nestalo toho by se nebála ani sestřenka, která nastupuje teprve do základní školy. Záběry na stoličku co padá předtím co levitovala nebo na kapající vodu jsou opravdu děsivé. Dokoukáno na 3krát je to taková nuda, že se divím, že jsem to vůbec dokoukal. Film vypadá zhruba takto chlápek v rozbořené vesnici spí slyší řev (zní to jak kdyby někdo blil) jde ven nevidí nic další scéna vidí na obrazovce jakési postavy jde ven vidí na stromech prádlo a ty scény se opakují rozpočet byl tipuji menší než 5korun slovenských. Doporučuji to odkoupit a vysílat to hned po večerníčku případně natočit pokračování, která se bude odehrávat třeba celé v jedné místnosti kde se bude vypínat a zapínat žárovka. ()

lineker

Tak za tuto řeku, bez možnosti návratu bych se opravdu nechtěl dostat. Několikrát jsem během sledování sám sobě děkoval, že se dívám v odpoledních hodinách a že jsem nezvolil nějaký pozdní večerní nebo noční čas, to bych asi film nedokoukal. Tak hustá atmosféra totiž v tomhle italským nizkorozpočťáku vládne. A přitom stačí tak málo. Jeden herec, pod kůži vrývající se hudba, vypálená vesnice a hnusný počasí. To ostatní je již dílem především dobré práce režiséra. Rostoucí napětí a strach z neznámého lze reálně vnímat. To že se ve filmu prakticky nic neděje není rozhodující, to hlavní se totiž odehrává v divákovi. Tak intenzivní pocit strachu jsem u filmu již dlouho nezažil. BRAVO! ()