poster

Život je úžasný (festivalový název)

 • Česko

  Touha po životě

  (festivalový název)
 • Polsko

  Chce się żyć

 • Slovensko

  Chce sa mi žiť

  (festivalový název)
 • USA

  Life Feels Good

 • Kanada

  Life Feels Good

 • Velká Británie

  Life Feels Good

Drama / Životopisný

Polsko, 2013, 107 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Malarkey
  *****

  Nádherný film! Těžko se hledají nějaká další slova. Poláci mě opět překvapili příběhem ze života, který není depresivní, přestože se opírá o dost těžký příběh. Dawid Ogrodnik postiženého Mateusze zahrál tak, že tak úžasný výkon jsem hodně dlouho neviděl. Celý ten příběh opírající se o skutečnou událost Vás pak uzemní úplně závěrečnou scénou, která je až v titulcích. V tu chvíli si uvědomíte jak moc opravdový a realistický tenhle film je. Život je úžasný nemůže lépe vystihovat název tohoto filmu.(16.7.2015)

 • eLeR
  *****

  26 rokov je dlhá doba a keď si na to pomyslím, je mi ťažko na duši. Som rada za samotného Mateusza, že sa v tom ústave zjavila pani Jola. Príbeh, ktorý napísal život sám a neradno nám ho súdiť, ku tomu krásna muzika a výborné herecké výkony ... predovšetkým Dawida Ogrodnika a Doroty Kolak. Výborne! Videné v rámci Season Challenge Tour (22.9.2015)

 • Pierre
  *****

  Tak tohle se Polákům teda moc povedlo. Film který se nemůže nezalíbít. Moc rád jsem strávil čas ve společnosti s nemocným Mateuszem (jehož představitel byl ve své roli naprosto vynikajcí. Lépe vystihnou postavu nemohl. Vážně, bravo.) Hodně mě ovlivnilo i to že je film podle skutečné události a i to s jakým citem byl natočen. Víc v dnešní době takových filmů, takových které opravdu diváka potěší a zahřejou u srdce. Nádhera.:-)(7.7.2016)

 • d.beseda
  *****

  Další skvost na letošním Febiofestu. I přes tragické téma čiší z filmu životní síla a optimismus. Až do závěrečných titulků jsem nechtěl věřit (a nevěděl jsem to), že Dawid Ogrodnik (představitel hlavní role) není vážně postižený a všechno to takle bravůrně dokázal zahrát. Mé hodnocení: 85%. Viděno: 22.03.2014 (Febiofest 2014).(4.5.2014)

 • Enšpígl
  ****

  Síla příběhu tady je jasná a rozhodně ne malá, ale co mě hlava nebere jsou herecký výkony Dawid dostal za svou roli Orly a právem, protože opravdu takhle zahrát Mateusze - chapíka z mozkovou obrnou, to je zkrátka totální pocta hereckému umění, ovšem co předvádí v době natáčení desetiletý Kamil Tkacz, na to už mě chybí slova. Když jsem se díval na film, na hlavního hrdinu a snažil se prožívat všechno s ním, říkal jsem si "a my zdraví si stěžujeme??" Protože jestli Mateusz je schopen si během svýho života říct "dobrze jest" a my ne, tak má zdravější duši než my.(31.5.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace