DragonnCZ

,, That f*cking nobody, is John Wick. " John Wick je filmařskou senzací co se týče akce, filmů o pomstě a nájemných vrazích. John Wick mě už před lety naprosto uchvátil a nenechá mě vydechnout ani dneska. Tento film si vás získá svým emočním začátkem, kdy vám film ukáže co John ztratil a později, když toho zloduši využijí, zjišťujeme kým tento muž býval a že není radno si s ním zahrávat. Film má hodně pomalý rozjezd a sází posléze na adrenalin, který se pak rozjede při prvních krvavých akcích, které jsou prostě dokonalé. Režie Chada Stehelskiho je perfektní a vykreslení Johna Derekem Kolstadem, mě o to víc uchvacuje. Hudba film výborně podtrhuje. Na Johnovi miluju, že i když to je hrdina, který se ničeho nebojí, je to drsňák na potkání a jde si tvrdě za svými cíly a jsme toho očitými svědky, protože z něj všechny postavy cítí respekt a strach, dokáže i cedit krev a cítit bolest a vidíme, že je to taky jen obyčejný muž z masa a kostí. John Wick je film, který vám mohu doporučit, protože patří dlouhodobě k jedním z mých nejoblíbenějších filmů a akčních franšíz. Keanu Reevese nejde nemilovat a je to božan. 9.5/10! ()

Kmotr76

Nic. Ten film byl jedno velké nic. Na začátku mě hrozně iritoval ten pes. Byl jsem rád, když ho zabili, ale to, co následovalo (a bylo smrtí psa částečně zaviněno) bylo snad stokrát horší. Na hlavu postavený scénář (pokud nějakou hlavu má) by se dal skousnout, ale když k tomu přidáte ta nejodpornější předvídatelná klišé, jaké si můžete v žánru představit a ploché charaktery (vč. hlavního hrdiny), nefunkční emoce atd., nic se promíjet nedá. Ono by to lo přežít, kdyby toho všeho nebylo moc, kdyby to nebylo tak přeplácané. A kdyby ta akce byla o něčem. Akce pro akci, násilí pro násilí. Bez žádného jiného smyslu. Řežba ke konci ubíjející a rychle zapomenutelná, je to pořád to samé a mě to nebaví. Na druhou stranu pár momentů a nápadů šlo, pár hláškám jsem se zasmál (spočítal bych to ale na prstu jedné ruky). Třeba ta "odklízecí četa" nebyla špatná. Chápu, že to nebylo myšleno vážně a že bych to měl brát s nadsázkou, jako akční a jen akční film. Mě to ale přišlo hloupé a jen hloupé. Je třeba se nad tím povznést, mě se to (bohužel) nepodařilo. ()

ywo666

No tak takto by to asi vyzeralo, keby niekto môjmu psovi skriví vlas. Som rád, že som tento film videl v kine, lebo práve takéto diela potrebujú aby sme sa buchli po vrecku. Film má parádne strielačky až som musel vytiahnuť svoju guličkovú pištol a postrielať pár ruličiek od hajzláku. V temnom podchode som naopak dúfal, že sa na mňa vrhne banda ruských gaunerov aby som im ukázal čo som práve v kine naučil. Na to, že film je hlavne o headshotoch sú tu dosť dobré bitky. Hlavne prekvapivo kvalitné jiujitsu. Uvidíme aj stopy aikida, krav magy, nožovanej ale aj prachobyčajnej rubačky. Do toho musím pochváliť miestami výbornú atmosféru. Celkovo mi prišlo (hlavne druhé dve tretiny), že pozerám kvalitné a navzájom prepojené, atmosferické videoklipy. Dosť tomu pridáva super industriálno-rokocková hudba, ktorá tomu dodáva vajcia, pardón chcel som povedať gule. A aby toho nebolo málo občas sú tu vtipné hlášky a momenty takže som sa asi 4-5 krát aj zasmial. Dúfam, že film zarobí a Chad ešte niečo natočí. Akurát nechápem prečo obsadili Adrianne Palicki, ktorej krása by nevynikla ani v Sauronovej armáde. Slabých 5 hviezd. ()

Quen11

Keanu ako najväčší badass motherfucker, ktorý po celý film vo veľkom štýle vystreľuje jeden mozog príslušníka ruskej mafie za druhým? Áno. Mať to ešte lepšie záporné postavy, bol by to dokonalý akčný film. ()

marvan

Z toho znesvěcení pravoslavného chrámu by se orosilo čelo i Pussy Riot. Scénář občas trpí příšernými oslími můstky, ale ve výsledku zábava, kterou mnozí netrpělivě vyhlíželi od legendárního Taken. Mamlasové všeho druhu, převážně s ruským akcentem, jsou koseni v choreografii, za kterou by se nemusel stydět ani balet Národního divadla. Všechno notně noir, včetně závěrečného zůčtování s padouchem, které vypadá jako opsané z románu D. Hammetta. ()

rowdys

Je príjemné vidieť anti-typecastového Reevesa opäť kopať gule a poctivá oldschoolová SFX robota s takmer žiadnou CGI padla po všetkých tých renderovaných trhákoch na žalúdok veľmi dobre. Avšak čo sa príbehu týka, celá šaráda s organizáciou, ktorá dohliada na fairplay v zločineckom remesle a je nadriadená mafii, tomu dávala komiksový downgrade, ktorý mi sem jednoducho nepasoval a ťahal celkový pocit z Wickovho gritty sveta dolu. Byť to adaptácia videohry, tak nemuknem, no čakal som i napriek jasnej prítomnosti jemnej satiry trošku odlišnú tóninu. Remeselne zvládnuté na jedničku a na zvyšok sa musím vyspať. ()

noriaki

Třetí nejlepší mlátička posledních let po Taken a Serbuan maut. I když těch pěstních soubojů si moc neužijete, protože John Wick zpravidla řeší své problémy střelou zblízka do hlavy. Životnost záporáků se počítá na vteřiny a po první chybě skončí s dírou v lebce. Tenhle způsob je efektní, efektivní, tváří se realisticky a je to pořádně adrenalinová zábava. Nějak takhle si představuji civilně zfilmovaný komiks. Od noirové stylizace, přes schématický děj, temnou atmosféru až po prvky tak žánrové, že jsou téměř sebeparodické. ()

Redi

Není to žádný majstrštyk, ale hned jak jsem přistoupil na to, že se to nebere tak vážně, jak se sám John tváří, tak zábava. Režie akčních scén by chtěla vypilovat (no není to Jee-woon Kim), ale nic strašného. Klidně bych se podíval na prequel, kde by se film více zaměřil na podsvětí vrahounů a jejich hotelového kodexu, i když už by to nemělo takovou úsměvnou pomstichtivou zápletku ala "zabili jste mi psa, všechny vás sejmu". ()

venison

Na tenhle film jsem moc ženská.. Strááášně dlouho jsem se mu vyhýbala, jelikož jsem přesně tenhle typ řetězového zabíjení na 100 způsobů bez hlubšího děje očekávala - na dobrej film je to pro mě sakra málo.. A ukamenujte mě! :-D ()

elanius

(31/2015) / Bez vážnejších zádrhelov bol pomsta vykonaná. Ale veď prečo ne, vypnúť mozog a zabaviť sa, viac z Johna Wicka nikto nedostane. Hlavne netreba mať očakávnia, je to proste čistá akčná jednohubka. Ešteže nejaký zdravý rozum ponechal film v "R" inak by to mohol byť väčší prúser. (6/10) ()

Gar-mogoth

Když nepočítám komedie nebo nahláškované filmy, tak jsem sez loňských filmů bavil snad nejvíc právě s Johnem Wickem. Neskutečná akční pecka, u které jsem se i místy smál, jak skvěle to Keanu kosí. ()

Pavlínka9

Čistá akce, kdy se prostě bojuje za to, co člověk miloval nejvíce a ztratil opravdu vše, na čem mu v životě záleželo. Cíl zde byl jasný a nebylo tu žádné slitování - ani z jedné strany. Do toho ruská "mafie", která má své taktiky a techniky a já se ani nedivím, že John Wick chtěl zprovodit ze světa takového rozmazleného spratka, který si myslí, že dostane vše, co si vyhlídne :) Scéna se zjištěním komu to vlastně ukradl to auto a kdy se vlastně Baba Jaga dostává opět na scénu byla skvělá - zpomalené záběry v tomto filmu fungovali perfektně a vše to ještě bylo umocněno vynikající hudbou :) Je to temné, krvavé, sem tam nechutné, cílevědomé a celých 101 minut mě to nepustilo a myslím si, že když bych na tom byla v kině, tak bych si to dala ještě jednou :) Příjmený hotýlek, který má svá pravidla a je tam jasně ukázáno - když porušíš - mizíš :) Objednání večeře na 12tou hodinu ;) a všechno svižné a jasné :) Jako John Wick :) ()

Teebo

Přiznávám, že čistokrevné akční filmy patří žánrově mezi mé nejneoblíbenější, takže to John Wick se mnou neměl úplně jednoduché se svým klasickým archetypem samotářského supermana likvidujícího armády protivníků neschopných trefit se z pěti metrů do terče. Ale dvojka je tu zatím hodnocena slušnými 80%, tak proč nedat té sérii šanci, že? Na odpověď jsem přišel o necelé dvě hodiny později – John Wick je skutečně hloupý film s absolutně nezajímavými postavami (platí zejména pro záporáky, ale ani Keanu se mi do role nezdolatelného Ramba bohužel vůbec nehodí), který se snaží zamaskovat absenci byť jen špetku nějaké originality či myšlenky ničím jiným než brutalitou. Někomu to jistě ke štěstí stačí, ale já osobně hledám o filmu jiné kvality, než jak komu stříká krev z hlavy po headshotech. Takže druhý díl nakonec milerád vynechám a čas od času se vrátím ke kvalitnějším akčním filmům, kterým mimo jiné nechybí vtip, myšlenka nebo alespoň stopa reality. Velká škoda, že se Keanu nedočkal pokračování Constantina místo pokračování téhle nadhodnocené kraviny. 1/5 ()

Phietros

Co může být opravdovou noční můrou? Vyloupit bývalého nájemného zabijáka, ukrást mu auto a zabít mu přitom psa, který byl jediným co mu zbylo po jeho milované! To rozpoutá neskutečnou akční jízdu, při které bude létat kulky, stříkat krev a křupat kosti. Tohle je prostě styl obávaného baby yagy, coby Johna Wicka na své akční cestě za pomstou! 75% ()

geklon

Slabý......hrozivě slabý. Nefunguje nic, včetně emocí, hudby a hereckých výkonů. Začátek je z říše snů. Konkrétně těch si rozhodně nepamatujete. ()

haj

Čistokrevný oldschool akčňák, kterýmu strhávám jednu hvězdičku za pomalejší rozjezd a zejména nepochopitelně nevýrazný finále, jinak vše mezi tím je na špičkový úrovni, zejména to nejdůležitější - akce. Ta je dynamická, poctivě R-ková, s propracovanou choreografií a co je nutný vypíchnout, je přehledně natočená podobně jako u starší hongkongský produkce, kde se kamera netřese a jednotlivý střihy mají smysl (kéž by se zbytek filmařů v Hollywoodu inspiroval tímto filmem a ne roztřesenou kamerou a chaotickým střihem jiných akčních "umělců"). Akci pak doplňují zábavné a dobře zahrané postavy, občasné vtipné hlášky, převážně temná atmosféra s výrazně barevnou stylizací některých scén a skvělá zvuková a hudební stránka. Za mě můžu říct jen víc takových filmů a aspoň u jednoho na režisérský židli Johna Woo! ()

JohnSmith

Stominutový akční nářez. Zdá se, že Keanu Reeves je zpět na špici. Jeho způsob zabíjení ruských mafiánů připomínají trochu tanec a je to fakt velice efektivní. Akce rozhodně za plný počet bodů, je skvěle natočená a je jí hodně. Příběh? Stará dobrá pomsta, zabili jste mi psa, tak tady máte přes držku, válka bude, víc Vám neřeknu. Sice by mi nevadilo, kdyby finále dopadlo trochu jinak, ale ani tak to nebylo špatné. Výborně jsem se bavil. ()

Pump

Bylo to bezva. Skvělá hudba, výborný Keanu Reeves a několik opravdu krásných překvapení a překvapujících situací a nápadů. Ta reminiscence s budíkem, výborný nápad. Skvělý motiv, který dovolil ponechat filmu nadhled a pochopit něco málo o autorovi a tvůrci postavy Johna Wicka. Moc příjemné. 4,44* ()

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch