VasaX

Wick, John Wick. A jeho balet mezi kulkami, v nejupřímnější poctě žánru, jemuž kraloval například skvělý Hard Boiled. Je tu většina klasických archetypů a šablona scénáře je vyplněna velmi zručně. Ale akce, ta je tady libová. Keanu jako z melancholie vytržený zabiják, který si jde po své cestě s vykopanou válečnou sekerou (pokud bych napsal pistolí, tak by to bylo i doslova...) s takovou ladností a grácií, že je radost pohledět. Prostě paráda, skvělá jízda od začátku do konce. Mohl bych dát i pět hvězdiček, ale na to mi chybí ještě trošku přidané hodnoty. Ale na druhou stranu, film se nebere příliš vážně a skvěle dělá to, co bylo zavedeno a vypilováno k dokonalosti před dvěma dekádami. A za to klobouk dolů (a mozek ven). Díky chlapi! ()

drake31

Mesiac dozadu som nemal ani poňatia kto alebo čo je John Wick. Z čista jasna sa objavil trailer, ktorý naznačoval že ide o bad-ass postavu stvárňovanú Keanu Reevesom, a všetci proti ktorým pôjde to nedožijú do zdárneho konca. Režijný debut Chada Stahelskiho ani nemohol lepšie fungovať a chlapík ktorý fungoval roky ako kaskadér priniesol jeden z najlepších a najčistejších akčných filmov roku 2014. John Wick funguje na takmer všetkých leveloch. Hovorím takmer všetkých z dôvodu, že nie každému sa bude pozdávať motivácia pána Wicka, a nebude pre všetkých dostatočným ťažiskom príbehu. Lenže John Wick nie je o príbehu alebo hlbokých myšlienkach. Je to film ktorý si vsádza na skvelé akčné sekvencie, na nádherné využívanie prostredia v ktorých sa odohrávajú a vynikajúce bojové choreografie od všetkých zúčastnených. Tvorcovia vytvorili svet mafie, nájomných vrahov ktorý vás jednoducho vtiahne a budete si priať aby ste ho mohli znovu navštíviť. Na koniec už len spomeniem že hudba a soundtrack dodávali filmu dodatočnú energiu a puls. Nie je to žiaden The Raid, ale tento film si zaslúži pozornosť všetkých fanúšikov akcie pretože má toho veľa v ponuke. Návštevu kina neľutujem, a zoznam skvelých filmov roku 2014 má nový prírastok. Dámy a páni John Wick. ()

Sany33

V jednoduchosti je krása, toto príslovie nádherne podčiarkuje nový Reevesov film, ktorý ho opäť stavia do roly akčného super hrdinu akurát v trocha inom kabáte. Je to taká super akčná a nelogická pičovinka, ktorá má od reality veľmi ďaleko ale aj napriek tomu vám nedovolí odtrhnúť sa od plátna či obrazovky. Meno John Wick, pozná očividne každá postava z filmového univerza a pri jeho vyslovení tuhne krv v žilách. Nič si nebudeme nahovárať Reevesa sme mohli vidieť aj v akčnejších polohách ale vzhľadom na jeho vek je toto veľmi vysoký nadpriemer. Akcia strieda akciu a celé je to také nádherne tmavé ako so stampunkového sveta. Hotel v ktorom platia svoje vlastné pravidlá a neriadi sa pravidlami okolitého sveta sa mi veľmi páčil. Johnov arzenál a autíčko nebolo tiež na zahodenie. Celé sa mi to jednoducho páčilo a nemám k tomu čo vytknúť. 95% ()

J*E*A*N*N*E

"Mně ani tak nevadí, co jsi udělal, ale komu jsi to udělal." "Ta nula?" "Ta nula je John Wick." Solidní akční film, který si vede moc dobře po celou dobu stopáže. John Wick je bývalý zabiják, který díky své lásce, vraždění nechá, tedy jen do té doby než přijde o to poslední, co v životě měl a tudíž se rozhodne, že to nenechá jen tak..Film není nijak extrémně ukecaný, skvělé akční scény.. John Wick si vyrazí za tím, koho chce ze světa odstranit a kdo se mu postaví do cesty, tak si to slušně odskáče..Filmu nechybí kousek černého humoru, super hudba, ani pouhá minuta nudy a hlavně slušní herci....Tento film se mi moc líbil, chtěla bych jej vřele doporučit všem, odcházela jsem z kina příjemně překvapená a spokojená:)! Kdo má rád akční filmy, bude po zhlédnutí Johna Wicka určitě spokojen také. ()

Yoda sama

Westernová balada, ktorá je tak trochu paralelou na Keanuho život a kariéru. Preto som mu toho uboleného muža, hľadajúceho útechu v aute a psovi a hneď na to v katovaní ruských gagstrov veril od začiatku do úsmevného konca. ()

hroubek

Theon Greyjoy naštval Nea a vzniklo z toho akční inferno, ze kterého by chlapci z Expendables měli radost, jako malé děti z Vánoc. Hlášky, úmyslná béčkovost, akční scény, nádherná a chytrá akce, to všechno dělají z Johna Wicka parádní podívanou. Režisér moc dobře ví co točí, scénárista to taky odkoukal dobře(skvělý nápad s hotelem), kaskadéři jedou na maximum a Keanu Reeves s Willemem Dafoem si užívají každou scénu. John Wick je parádní akční film, který si na nic nehraje, ale to více baví svojí přímočarostí. ()

Brain-D

Jde vidět, že se do tvorby filmu pustili fanoušci počítačových her. Inspirovali se tím, kde hrdina šetří náboje a střílí rovnou do hlavy (Headshot). Scenář a zápletka naprosto jednoduchá. Film táhne nahoru neskutečně temná atmosféra a nekompromisní akce. Nápady a kodexy nájemných zabijáku viz. hotel byl celkem výživný nápad. Kdyby se mírně ubralo na akci a zapracovalo na výraznějších postavách na "Bad guys" straně, mohlo to dopadnout daleko lépe. ()

Timak

Jak říkal můj kamarád - Toto je Max Payne, kterého jsme vždycky chtěli a bohužel, v roce 2008 nedostali. Má to své slabiny - jasně. Ale je to dobrá prácička s ještě lepším Keanu Reevesem, kterého by se snad bál i sám Arnold :) ()

KasparekZabijak

Akcni udalost roku a podobny pompezni vety slysim a ctu snad vsude kam se podivam. Jdu na to. Kýnu si vypujcil jeden paralyzovanej vyraz obliceje od Bena Afleku a znudene vystrili ruskou populaci zijici v NY za to, ze mu zabili psa kteryho mel asi tak dva dny a ukradli auto. Jasne. Scenar ala Strycek Jedlicka a pokus katapultovat Rývse nekam tam, kam se to povedlo pred par lety Liamu Neesonovi s Taken hrube nevysel. 40% ()

Brandon

Reeves zamrzl v Matrixu, John Wick je další bojůvková zbytečnost po 47 Ronin a Man of Tai Chi. Keanovi evidentně chybí sebereflexe. ()

Trustme

Vše, co jste si přáli z béčkových akčňáků, dostanete v luxusním balení áčkového Johna Wicka. Tak nestydatě pokradená šperkovnice ze všech revenge movies a tak drze naservírovaná před oči zhýčkaného diváka. Už se nemusí čekat na tento žánr, kde vždy něco chybí. Tady je vše na klíč: Hrdina s temnou minulostí přijde o své miláčky (Mustang, pes a přítelkyně), oblékne se do černého smutečního obleku, vykope válečnou sekeru (Heckler & Koch P30L) a jde roztrpčený postřílet ruský gang, kterých je ve filmech jak se zdá stále dost. Tvůrci zkrátka posbírali všechno, co se jim líbilo v jiných filmech a zde to zremixovali. Tohle ovšem možná stačí pro počítačovou generaci. Mně osobně chybí trošku strachu o hrdinu - John Wick je spíš Neo. Sice krvácí, ale všemi přestřelkami (a že jich je!!!) prochází až ladně nesmrtelně, padouši jako by čekali až je střelí z 30cm do hrudě. Keanu Reeves ať se bude zlatě svatě snažit, tak mu nikdy neuvěřím killera, který odolává přesile početní a hlavně váhové i když některé scény zde už zavání parodií. Příběh na 101 minutách prakticky omílá dokola prostřílení se přes nepřátele k neškodnému bossovi a i ten akce chtivý fanoušek si říká: "Panečku, ten John Wick postřílí půlku New Yorku kvůli mrtvýmu psu a ukradenýmu bouráku, který oboje stejně ve finále získá a ještě lepší, než měl". Takže další film, co objevil Ameriku? Pardon Hongkong... ()

VanTom

Opravdu se povedl neakční začátek: štěňátko, krádež auta, zjištění, co je John Wick vlastně za legendu, speciální hotel pro profesionální zabijáky (bohužel značně nevytěžený). Vrchol pak vytvořily dynamické přestřelky: přepadení v domě a pronásledování na diskotéce. Jenže po té lahůdkové druhé zmíněné někdy v polovině jako kdyby snímku došla šťáva a přestal přicházet s čímkoliv novým, takže za ty 4 nakonec velmi těsně. ()

dANo

Príbeh nič moc, ale ten pocit, ako keby som hral nejakú akčnú videohru je vcelku originálny a vďaka tomu dávam nadpriemer. 70%. ()

fefee

Klasická už plne otrepaná úloha pomstiteľa v akčnom príbehu v modernejšom kabáte s K.Reevesom ktorého postava sa ani nevie biť ale rozdáva guľky na počkanie. ()

zdenny

Žádná akční bomba, přestože akčních scén bylo ve filmu opravdu hodně. Musím pochválit netradičně pojaté právě akční scény, ve kterých Wick likviduje své nepřátele výstřelem z pistole z bezprostřední blízkosti přímo do hlavy. Také používá některé chvaty z juda. Takže v tomto směru dobrý. Jenže je to fakt jen mlátička a to ve svém diváckém věku už nepovažuji za tu nejvyšší prioritu. Navíc: Keanu Reeves vypadá v saku celkem dobře a cool. Jenže v jedné scéně se na chodbě domu objeví v trenýrkách a tílku a ... člověk by ho tipoval na domovníka nebo tak něco. Je to známý herec a akčních filmů už má za sebou dost, proto to moc lidí neřeší. Jenže jeho postava mě utvrdila v dojmu, že pokud chce někdo točit akční filmy, musí na to vypadat i jeho tělo. Anebo se aspoň nevysvlékat. ()

Mishqo

85-90% ... Musím to trošku aj prehnať s hodnotením, ale to čo som dostal naservírované ma jednoducho dostalo. Jednoduchá a prostá dejová línia, no fantastické prevedenie takmer do bodky. Keby mi niekto zabil psa, zachoval by som sa asi rovnako, aj keď čo sa týka rozsahu asi oveľa menší masaker :D ()

Danny F.

Parádní film. Akční slast pro oko. Pořádná role na tělo Reevesovi. Zápletka jasná, drsná až na to, že jako v podobných filmech, jeden maník zlikviduje sám celou armádu. Ale pobavilo a zaujalo to. 80% ()

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch