Fargo - Season 2

(série)
USA, 2015, 9 h 5 min (Minutáž: 47–63 min)

Tvůrci:

Noah Hawley

Hudba:

Jeff Russo

Kirsten Dunst, Patrick Wilson, Jesse Plemons, Jean Smart, Ted Danson, Cristin Milioti, Bokeem Woodbine, Zahn McClarnon, Angus Sampson, Jeffrey Donovan (více)

Epizody(10)

Druhá řada seriálu Fargo se odehrává v roce 1979 v Sioux Falls v Jižní Dakotě a v Luverne ve státě Minnesota. Mladý policista pátrá v záležitosti spojené jednak s místním gangem, jednak se zločineckou organizací, která hraje ve velkém. (AMC Czech)

IZFNP

Druhá séria potvrdila status Farga medzi najlepšími seriálmi súčasnosti a ukázala, že prvá séria rozhodne nebola šťastnou náhodou. Tvorovia sú si istí v tom, čo robia, a prinášajú možno ešte nekompromisnejší príbeh plný nezabudnuteľných postavičiek, z ktorých - narozdiel od prvej série - baví každá jedna. Výborne! ()

rashaverak

Druha sezona je vetsinou skvela, ale stejne jako sezona prvni, i zde vse pozitivni je postupne ubyto durazem byt za vsech okolnosti prevsim hrozne 'cool' coz ve vysledku pusobi naopak trapne. Pokud by pribeh byla cesta a logicke nesmysly diry v teto ceste, pak by kachna s kachnatama pri prechazeni nejen prisla o vsechny potomky, ale sama by v jedne dire skoncila. A tim nemyslim ufo nebo pomateni indiana, to byly jeste ty snesitelnejsi blbosti. ()

Aniki

Toto se vyvedlo lépe než předchozí série, aby taky ne, že, když jde o zlatá sedmdesátá. Proto mi nevadily ani ty talíře, neb celá bláznivá UFO mánie k těm letům zkrátka patří. Příběh byl více gangsterský, tvrdší, zabijáci uvěřitelnější než Thornthon a všemu navíc vévodila vynikající Dunst. Moc příjemní byli sympaťáci Wilson a Danson a taky Cristin Milioti. Ovšem výkon, který předvedl indián Zahn McClarnon, ten je snad nejvýmluvnější. Nekompromisní, sympatický a jak se na indoše sluší a patří, taky zatraceně hrdý chlápek, bez něhož by byl příběh o dost nudnější a plošší. Tady opravdu bravo. Hodnocení zůstává na čtyřech, uvidíme jak se mi bude zamlouvat série č.3. ()

Sady1993

Začalo to našlapaně, ale za mě to postupně začalo ztrácet dech a ten konec se mi zdál hodně divný a neuspokojivý. Po dokonalé 1. sérii trochu zklamání. ()

Robopes

Byl sem nadšenej až do posledního dílu této druhé série, čekal sem grande finále........ale ten poslední mi přišel nedotaženej, ukecanej, nesourodej, jako by tam ani nepatřil.....No nic, za to předchozí dávám čtyři hvězdy. ()

hony23

Druhá série se neubrání se srovnáním s tou první a bohužel zde musím hvězdičku ubrat. Film Fargo i 1. série toho měli hodně společného. Komické postavičky zločinců i policistů, specifický černý humor a zvláštní atmosféra, to vše odlišovalo Fargo od jiných kriminálek. Ve 2. sérii mi však tohle všechno chybělo, takže ano, jde o vysoce nadprůměrnou krimi, ale Fargo prostě to není. Druhá výtka patří naprosto nesmyslné sci-fi vložce, která naprosto znehodnotila klíčovou scénu celého seriálu ( a to se nám tvůrci snaží namluvit, že je to natočeno podle skutečné události ). Poslední mojí výtkou je, že celý seriál vygraduje už v 9. díle a závěrečná část je tak naprosto zbytečná a nudná. No ale jinak spokojenost... ()

bonovox

Aj druhá séria Farga je výborná, ale predsa len je o niečo slabšia ako prvá séria. Opäť perfektne vykreslené postavy, dokonale vystihnutá retro doba a hlavne nekompromisný čierny humor, škoda mierne slabšieho záveru (aj tak nadpriemerného). Z hercov ma milo prekvapil P. Wilson. ()

Kozlowski8

Druhá série je oproti jedničce dost odlišná. V příběhu je zainteresováno mnohem víc postav, je více členitý, víc se tam střílí a teče krev. Je v něm ale taky více hluchých pasáží a méně toho typického absurdního humoru. U mne má první řada trošku navrch, každopádně jsem se opět dobře bavil a těším se na trojku. 75 %. ()

Dawe2

Pro mě slabší než první série, o to krvelačnější. Takže hlavně proto touto sérií končím. Teď koukám do popisu a prý komedie, tak to nevím kde ... ()

PeteBuck

Posun o jednu generáciu skôr a urobiť z Farga vojnu gangov, sa podaril. Opäť tu vidíme neskutočné postavičky, ktoré by ste museli hľadať lupou a tu ich nájdete na kope a bavíte sa na ich interakcii. Či už je to zabijak Mike Milligan a jeho Kitchen Brothers, šerif a jeho zať v podaní Teda Dansona a Patricka Wilsona, alebo mäsiar a jeho žena, ktorí v deji riadne zamiešajú kartami a nemožno nespomenúť Familie Gerhardt, proste Nemci, čo utiekli za Wiemarskej republiky, aby v zemi nekonečných možností založili gang. Čo je už toto za šialenstvo, to nedáte. Všetko to vyvrcholí v riadnej mäsiarčine, aj keď teda tá desiata časť sa až tak nepodarila. Ale celkovo neskutočná nadpriemerná zábava, ako v prvej sérii. Dočkáme sa znovu veľa hlášok, dialógov, z ktorých sa Vám zastaví mozog a dokonca aj návštevy mimozemšťanov, ktorí majú tiež v deji svoje miesto. Ale tak, prečo nie? ()

Toolshed

Tak toto bola fakt pecka. Všetky tie negatíva, ktoré som vytýkal pri prvej sérii, tu scenáristi napravili, všetko funguje, prakticky žiadna línia nezostane nedopovedaná (až na to ufo - WTF?) a nie sú tu zbytočnosti ani pocit rozťahanosti. Vlastne ani neviem, ako sa tvorcom toho toľko podarilo narvať do desiatich priemerne dlhých častí. Veľmi sympatickí herci aj postavy, ktorých osudy ma zaujali ešte viac ako v prvej sérii, naozaj luxusná práca s celkovým storytellingom, ktorý je podľa mňa priam učebnicový. Zaujímavé je to aj formálne a vizuálne (žiadne fixné intro k častiam, rôzne viacnásobné prestrihy, ktoré sú vkusne dávkované, takže vám nepripadajú odveci, rôzne drobné detaily, pri ktorých vidno, že tvorcom záleží na forme minimálne tak ako na obsahu). Soundtrack je geniálny, lepší výber pesničiek som nevidel asi ani v Tarantinových filmoch, lokálny prízvuk bol síce stále azda až nemiestne komický, ale v tomto prípade mi výrazové maniere postáv neliezli na nervy tak, že by som bol nútený uberať hodnotenie ako u Coenovcov :) Čiže za mňa päťka a dvíham aj celkové hodnotenie seriálu, fakt mi to sadlo do nôty. Idem rovno znovu pozrieť prvú sériu, tá fargovská atmosféra je dosť nákazlivá. Danson je charizmatický až hrôza. ()