Radim Kraviec alias Káčko se vyznačuje vysokou inteligencí a talentem pro dokonalý podvod. Kde jiní sahají po zbrani, on využívá lsti a armády právníků i monstrózního kapitálu. Mrknutím oka okrádá stát o miliardy korun. Je si ale dobře vědom hranice, kterou nesmí překročit. Tou hranicí je fyzická eliminace kohokoliv ze svého okolí. Díky kontaktům na politické scéně chystá Kraviec triumfální majstrštyk - ovládnutí ČEPRA, společnosti kontrolující veškeré zásoby pohonných hmot v republice. Když to vyjde, bude to „obchod" století. Káčka nečekaně zradí jeho pravá ruka, Albánec Dardan Cirkel, který spolupracuje s hospodářskou kriminálkou. Nemožné se stává skutečností. Nepolapitelný tunelář Káčko končí ve vazbě, státu jsou zachráněny miliardy korun. Zatím... Protřelý Kraviec se díky šikovným právnickým kličkám dostává velmi rychle na svobodu. Jeho opatrnost a chladně kalkulující mysl nenávratně mizí. Rozjíždí nelítostnou mašinerii pomsty. Káčko překračuje pomyslnou hranici od finančního zločince k nelítostnému řezníkovi... Gangster Ka zkoumá mechanismus organizovaného zločinu, vnáší světlo do šesti miliardového tunelu a snaží se objektivně ukázat zrod skutečného gangstera. (Bioscop)

Wacoslav1

Další pokus o vykreslení některých nepěkných reálií v našem státě na filmovém plátně dopadl částečně úspěšně. U mě to každý takovýhle mafiánský a podobný dílko už nebude mít nikdy lehký, protože všechno srovnávám s geniálním Příběhem kmotra a Gangster Ka ne, že by neobstála, je slušně natočená, nebojí se řádně nakousnout některá kontroverzní témata a hodně věcí byť jde o fikci založenou na skutečných událostech odpovídá tomu, jak se to stalo doopravdy, ale je prostě o třídu slabší hlavně po stránce hereckýho obsazení. Tam kde Kmotra táhlo do nebeských výšin duo Vetchý, Vaculík, tak tady mě představitelé hlavních rolí moc nenadchli. Káčko je taková trochu divně vykreslená figurka zahraná nepříliš charizmatickým hercem, kterej nevypadá jako prvotřídní gangster, ale spíš jako vocas co neumí do pěti počítat. Možná to byl záměr, ale mě neoslnil. Je tu hodně vedlejších postav, ale o málokterý se toho víc dozvíme. Takže to je trochu mínus, nicméně i tak je film dost zajímavej na to aby zaujal každýho koho berou tato témata. Má slušný spád no a pochopitelně končí v polovině příběhu. Téhle půlce dávám lepší 3* a čekám na Africké pokračování.65% ()

gogo76

Nečakane skvelá a dobre pozerateľná gangsterka made in Czech republic. Prišli sme na to, až aj v našich končinách sa to dá. Možno to chce len šikovného režiséra (to je maličkosť, že?) , dobrý scenár a obsadiť asi menej známe tváre. Koho by zaujímalo vidieť stále tých istých... Najzaujímavejší bol mafián, rozprávač, ktorého hral srbský herec Bjelac. Ja si neviem fakt predstaviť staré známe české tváre ako hrajú gangsterku...Výnimkou je J. Hanzlík v menšej roli. Prekvapila ma V. Svátková, Slovenka s českým menom. Fakt pekná a talentovaná, kde bola doteraz? Hlavný gangster menom Kraviec ma dosť zaskočil, asi trikrát som si scénu, kde sa predstavuje pretočil, či som dobre počul...Moje priezvisko znie takmer rovnako...Výsledok musím pochváliť a teším sa na pokračovanie. 80%. ()

Tom_Lachtan

Dobrá práce, kdy se rejža Pachl v mnohém poučil z toho, co bylo na obtíž u televizního Cirkusu Bukowski, v první řadě tu omezil voice overy na snesitelnou mez a vlastně jsou funkční. Bohužel je tu ale jalová práce s vedlejšíma postavama, kdy je z nich jenom sestava pár jednorozměrných figurek a žádná z nich nemá doma v obýváku vycpaného jednorožce, což je značná škoda. Ovšem největší mínus je, že evidentně nefunguje jako samostatný film, jednak je jasné, že tu u něj druhý, africký přílepek, druhak tu vlastně není žádné nosné vyprávění, ale jen sbírka různých střípků, byť dobře natočených. ()

cheyene

Kvalitní, záživný, drsný a po všech směrech poutavý snímek české provenience vždy potěší a v případě filmu Gangster Ka je tomu přesně tak. Počin Jana Pachla má nejen zdařilou hudbu, jež umí dobře podbarvit dané scény, ale potěší také hereckými výkony všech ústředních postav. Závěrem mohu vyjádřit potěšení nad tím, že konečně má česká kinematografie další povedený thriller, který se směle může rovnat ostatním evropským žánrovým příbuzným. ()

Pepinec

Češi, do toho! Je fajn vědět, že krom extraligových grázlů se u nás dá najít i výborný film, který vypadá jako film, funguje jako film a herci v něm hrajou. Víc já od filmu snad ani nečekám. Odborné šťourání milerád přenechám lačnícímu davu za mnou a jdu si do prádelny natisknout pětistovku na sobotní výlet. Gangsterům třikrát bang! /// Po třech projekcích v kině během tří týdnů mám chuť na pořádný supršméčko. Nabídky do pošty. ()

Big Bear

,,V tomhle zkurvenym státě je takovej bordel, nikdo neví kdo koho okrádá! '' --- Věta Kraviece (Čermáka) alias Káčka z filmu nám jasně sděluje o čem tenhle kousek je. A komu vadí fiktivní jména, může si dosadit skutečná s nimiž podobnost je čistě náhodná.. Mrázek, Krejčíř...atd.. Na rozdíl od Expozitury, kde je nám na seriálové ploše polopaticky předváděno j prostředí korupce, podvodů, mafiánů a padlých poldů, jde na to tento film svižně. Jednotlivé podvody Krejčíře jsou ve filmu jen jakýmisi milníky v jeho kariéře, což pěkně koresponduje s vyprávěcí formou příběhu ze vzpomínek jeho hlavní gorily (Bjelac). Film tak pěkně odsýpá a nenudí. Čermáka mám rád a Krejčíře si zahrál s gustem. Samozřejmě, je zajímavé podívat se do obýváku nejznámějšího mafoše ČR, který si získal respekt i ve světě... Ale stejně jako u Příběhu kmotra je mi líto, že se tu věnuje um, peníze a čas na filmování života lokálního gangstera, přitom by mohly vzniknout místo toho jiné zajímavé projekty. Tohle je pro mně zkrátka takové celovečerní Prostřeno, kde tentokráte šmejdíme po vile se žralokem v akvárku a koukáme pod pokličku Krejčířových dobrot. Tři archy pětitisícovek. * * * ()

Indiana

Na české poměry dobře odvedené řemeslo, u kterýho jsem se nenudil a u některejch scén si i říkal, že to natočili fakt slušně a sneslo by to srovnání i se západní kinematografií (mluvíme ale jen o Evropě). Hynek Čermák je dobrej a zbytek osazení působí příjemně neokoukaně. Slabších 70% ()

Cappuccino

Gangster Ka sa našťastie neberie nijak vážne. V opačnom prípade by mohla vyznieť naozaj smiešne. Príbeh kriminálneho thrilleru o bláznivom ale prefíkanom zločincovi mi spočiatku prišiel ako bežná televízna záležitosť s niekoľkými modernými prvkami, vrátane hudobného podmazu, ale približne polovici ma film začal úprimne baviť. Objektívne by to bolo za 3, ale s prižmúrením oka dávam štvorku. ()

vteco

Upovídaná česká Gangster Ka se tváří poměrně vážně a úderným způsobem představuje kauzu Krejčíř. Musím uznat, že se jí to překvapivě docela daří a nenechává diváka ani na chvíli nějak výrazně vydechnout. Hlavní postava v podobě "Káčka" se v roli Hynka Čermáka opravdu podařila a z kamery téměř nesleze. Škoda jen přeplácaného scénáře a hlavně vedlejších postav, které kvůli nedostatku času a prostoru nemají šanci nějak zaujmout. [65%] | Kino - Prom. ()

misterz

Zručne nakrútené krimi, oslovil ma najmä ten rozprávačský štýl, ktorý dokáže rýchlo upútať divákovu pozornosť.  Čo sa týka dejovej linky, miestami som sa trochu strácal v postavách, ale nebolo to nič strašné. Celkom zaujímavá schéma a sonda do toho, ako funguje podsvetie v našich podmienkach. Nadpriemer. 75/100 ()

kingik

Pokud Krejčířovi (ne)závidíte jeho 35letou jihoafrickou milenku, měli byste se podívat, jak to s ním bylo, než smočil do JARky. Co na tom, že film velmi často osciluje mezi krimi, životo(po)pisným drama, akčním dramatem a parodií. Síla filmu tkví v tom, že se v něm pojednává o "aktuální" postavě, respektive o člověku, který je naživu. Není to tedy případ žánrově spřízněného filmu "Příběh kmotra", v němž kmotr Mrázek už dávno poskytl dostatečné hnojivo fialkám. Každopádně je český film bohatší o nový žánr, jehož název si může každý divák vymyslet podle toho, co mu na filmu o signifikantních zločineckých postavách našich zdejších luhů tvořených z vytunelovaných bank a hájů, v nichž tihle ptáčci mocně a úspěšně cvrlikali, až jim jejich hrdélka zaškrtil mamon. Oba filmy spojuje jméno investigativního novináře Jaroslava Kmenty. Ten opět spolupracoval na scénáři a tím dodal filmu na určité věrohodnosti, která je ale dost relativní. Filmu rozhodně nejde o stoprocentní autenticitu, usiluje především o nezúčastněný náhled na zločince, který ovládal podsvětí, šířil strach a plaval kraul v penězích. Je nepřehlédnutelné, že Radim Kraviec alias Káčko je zde líčen jednostrunně, po celou dobu je bezcitným hajzlem, který nikoho nešetří. Jen minimálně dějem prosvitne jeho "citově" zvýšený zájem o (umučeného) otce ((ú)trapný Jaromír Hanzlík), atraktivní partnerku Sandru (sexuálně zajímavá Vlastina Svátková), ale jinak jde přes mrtvoly. A zajímavým zjištěním bylo, že panickou hrůzu v něm vyvolal pouze zvuk zubní vrtačky, co se linul ze zubní ordinace, když čekal na stomatologický zákrok. Kraviec byl obklopen bezcitnými sviněmi jako byl on sám. Ani jeden z jeho kompliců neměl v sobě zábavný rozměr. Obávaného vraha Siváka přezdívaného Řezník neopatřil Alexej Pyško žádným vyšším a zapamatovatelným rozměrem, "slušný" darebák Milota Miroslava Etzlera také za moc nestál, nejblběji a nejméně uvěřitelně působil (známý) politik Tomáše Jeřábka. Divák sice pozná, jakého ministra a budoucího premiéra vlády představoval jeho politik Klein, ale zde už film nabral nevítaný parodický rozměr. Nejzábavnější byl donchuánský "la(j)nař" v podání Jana Révaie. Větší prostor dostal Kraviecův důvěryhodný komplic ztvárněný Predragem Bjelacem. Ten story opatřil voice-overem hned, co příběh přestal komentovat jeden z vyšetřujících policistů, Filip Čapka. Ten spolu v tandemu se Zdeňkem Žákem působil jako zjevení. Ani o jednom z nich se nedozvíme nic z jejich soukromí, není to ani lepší s diváckými sympatiemi směrem k nim. A nechce se mně tvrdit, že by snad někdo dokázal fandit Káčkovi, ale Hynek Čermák ukázal, že má na to poškádlit divácké sympatie. Nyní k tomu, co film shazuje. Je to vlastně každá akční scéna, o kterou se film pokusí. I vraždy mohly být znatelně propracovanější i realizačně méně odbyté - vždyť jedna z obětí po smrti zřetelně dýchala(!), v nich měl navrch "Příběh kmotra". Pozornému divákovi možná neujde, že některé technologické vymoženosti v tom popisovaném období ještě neexistovaly. A sexuální scéna se Svátkovou potěšila prsa chtivé oko, ale k jejímu obnažení mělo dojít rozhodně víckrát. Film shledávám o stupínek zajímavější a podstatně dynamičtější a kupodivu i uvěřitelnější než byl ideově zatížený "kmotrák", i když známky za technické pasáže neudílím nijak vysoké. Na Seychelách prostřednictvím filmu, respektive pokračování, určitě nebudu chybět. 70% () (méně) (více)

Snorlax

Zřejmě nejlepší z celého filmu je jeho hudební složka, hned za ní dynamický střih. Naprosto nesmyslně působí prohlášení o vysoké inteligenci Kraviece a zároveň jeho značně buranské chování v každé situaci. Tohle je naprosto nezvládnuté, Kraviec měl být mafián s noblesou, Káčko je primitiv ze čtvrté cenové. Vedlejší postavy se jen tak mihnou před kamerou, aniž by zanechaly nějaký dojem. Výjimkou jsou pouze pánové Etzler a Bjelac, kteří dokázali zahrát živoucí zmetky. Především Etzlerův výkon je výtečný, vzhledem k minimu prostoru je až neuvěřitelné, jak výrazně jeho postava vyniká. ()

Anderton

Na úvod by som poznamenal, že ak by mal slovenský Únos podobnú kameru, ako Gangster Ka, bol by som s ním o dosť spokojnejší. To platí aj o zobrazení gangstrov, ktorí pôsobia ako hajzli aj bez toho, aby museli neustále nadávať. Takže bližšie k tej kamere. Film má pomerne temnú, tmavomodrú atmosféru, pričom sme často v luxusných barákov a pozeráme sa na drahé autá. Napriek tomu to pôsobí veľmi chladne a necítime sa v takomto prostredí dobre. Čo je dobre. Lenže potom tu máme scenár, v ktorom som sa chcel zorientovať, ale prestalo ma to časom baviť a nakoniec mi to bolo jedno, úplne mi stačilo ku šťastiu, že Ká je vo väzení a potom už nie je. No a že sa to nedá hodnotiť ako celok, keďže je to iba polovica príbehu, tak aj to hodnotenie je iba zbežné. ()

Frajer42

A s těmito zmrdy se prokazatelně paktuje STAN a momentálně tito mafiáni ovládají ministerstvo vnitra. Je mi z toho na blití. Smrt Rakušanovi a všem těm zmrdům ze STANu. které tento prolhaný čůrák kryje. Nejlepší zprávou tohoto roku je smrt té kurvy Věška Michalíka. Polici konečně přestaly přitékat jeho mafiánské úplatky a může volně pozavírat tuto mafiánskou sebranku, což taky činí. Buzerant Hluboček už ve vazbě odpočítává poslední okamžiky, než půjde do tepláků a další na řadě je zmrd Gazdík. Jen nejretardovanější část populace mohla tento zlodějský projekt STAN volit. Doufám, že se všichni jejich voliči teď bijí do hlavy a uvědomují si, jací hloupí čůráci tehdá byli. Ale teď k filmu samotnému. Kvalita zpracování je na poměrně nízké úrovni. Sledovat herce ve vedlejších rolích a věřit jim jejich výstup je zhola nemožné. Tu a tam si všimnete absolutně nesmyslných technických nedostatků, jako je třeba část nepotištěných bankovek. Naštěstí, značnou část těchto nedostatků vykompenzuje velmi silný, velmi aktuální, velmi chytlavý a napínavý děj a názorná ukázka toho, v jak prohnilém a zločinem propleteném státě žijeme. Ve výsledku jsem tedy velmi spokojen a nebylo by od věci točit více podobných filmů, ať se o všech těch zhovadilostech, co se děje v pozadí ví. A poprosil bych příště bez skrytých jmen. Jen ať se ví, kteří tlustí zmrdi z ČSSD a další sebranka v těchto mafiánských podvodech jela a kteří ze současných kurev si s tímto zmrdem tykají a kamarádí se. SMRT STANu. [80 %] ()

Dzeyna

Hodně dobrý výkon Hynka Čermáka. On je poslední dobou opravdu skvělý! Má to sice pár chyb a je to natočeno bez důležitých detailů, ale i tak je to hodně kvalitní snímek. ()

MikeCool

Gangster Ka je jakýsi filmový Příběh kmotra v modernějším kabátku a více zaměřený na rafinované intriky českého mafiánského podsvětí. ___ (Jiráskovo divadlo, Nový Bydžov) ()

nascendi

Nemám najmenší problém dať tomuto filmu tri hviezdičky. Nie je na ňom nič svetoborného, ale oceňujem, že sa ani viditeľne nesnaží byť svetovým. Je zručne nakrútený, väčšina hercov, na čele s Hynkom Čermákom a Predragom Bjelacom, dobre a uveriteľne stvárňuje postavy a príbeh má svoj spád. Neprekážalo mi, že som nedokázal spájať postavy filmu s ich predlohami v českej realite. Vnímal som film ako príbeh a nie ako hraný dokument. Viac mi prekážala nevyvážená pozornosťi, ktorú tvorcovia vo filme venovali jednotlivým postavám a epizódam. ()

Slarque

Další pokus o českou gangsterku ve stylu Příběhu kmotra. Scénář opět bez chuti a bez zápachu, natočeno jako by to točil druhý štáb nějakého většího filmu, a pár herců s Hynkem Čermákem v čele nakonec dojem nezachrání. Vznikl totiž jen další ihned zapomenutelný film (50%). ()

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku