Rezistence

• USA Insurgent (více)

Z Tris a Čtyřky se během okamžiku stali psanci podobní lovné zvěři. Nikde není klid a bezpečno, vůdkyně sekce Sečtělých je s pomocí ozbrojené sekce Neohrožených neúnavně pronásleduje odhodlaná dostat je za každou cenu. Současně nechává pochytat další divergentní lidi, kteří do stanoveného společenského systému nezapadají. Vystavuje je krutým testům, aby odhalila vhodnou osobu, jenž jí může pomoci rozluštit dávné tajemství. Tris a Čtyřka zjišťují, že mají víc spojenců, než se zdálo, rozhodnou se přestat utíkat a zkusí překvapivý protiútok. Je to právě Tris, která se stane klíčem k tajemství, na němž stojí základy světa, ve kterém žijí. Tajemství minulosti i budoucnosti. (Bontonfilm)

Filmmaniak

Bez předchozí znalosti Divergence prakticky nesledovatelné. Přitom je to hůř režírované, ještě o něco stupidnější, s ještě slabším dějem a s ještě prázdnějšími dialogy. Akčních scén je pomálu, emocionální splynutí s hrdiny takřka nulové a hluchých míst, ve kterých se nic neděje, zas pro změnu spousta. Celkový dojem z Rezistence je ale ten, že se v ní nic neděje skoro pořád, a nezachrání to ani sem tam slušný herec/herečka, ani technicky zdařilé digitální triky. Mlátí se prázdná sláma, hlavní hrdinka se donekonečna vyrovnává s traumaty a divák jen vrtí hlavou, jak je ten futuristický svět Rezistence zoufale nefunkční a nesmyslný i uvnitř sebe sama. Delší recenze ZDE. ()

silentname

Premýšľam na koho zvaliť vinu za tento nepodarok. Nechcem tvrdiť, že je to úplne zlé, no rozhodne to nie je dobrá adaptácia, kde sa pomenilo čo sa dalo, a nie je to ani dobrý film sám o sebe. Veci sú podané tak rýchlo, že človek ich nemá čas ani poriadne stráviť a už sa musí bežať k ďalšiemu stanovisku, aby si herci odohrali ďalší part. Narozdiel od Divergent, kde som mal pocit, že len postavy ťahali dej dole, ale inak boli výkony skvelé, tu je to tak, že jediný, kto dáva nejaký výkon je Shailene Woodley. Ostatní sú skutočne jak z dreva a vôbec to neťahá film správnym smerom. Plus mnohé momentky, kde sme mali prežívať dramatické momenty sú podané tak zrýchlene, že nevedia správne nasiaknuť atmosféru a pôsobia skôr opačným efektom. Ako je napríklad priateľstvo Christiny a Tris, či samovraždy ľudí. A koho teda nakoniec mienim obviniť? Ja si myslím, že režiséra. Schwentke je síce človek čo nám priniesol Time Travelers Wife, ale rovnako nám priniesol aj R.I.P.D.. Čo sa ale týka Insurgent, myslím si, že ide o ešte horší počin. A nakoľko je už potvrdený k režírovaniu Allegiant a Ascendant , myslím, že kino opätovne radšej vynechám. Hodnotenie: C- ()

eLeR

Tris je presvedčená o tom, že nestojí za to, aby kvôli nej zomierali ľudia ... ale to aj Katniss. Som rada, že tretiu knihu rozdelili do dvoch častí ... srandujem. V niečom o trošku lepšie ako jednotka a v niečom zase horšie, takže zase len taký priemer. ()

klerik

Dve hviezdy s prižmúrenými očami. Toľko peňazí, toľko solídnych hercov, toľko výborných trikov a taká hovadina. Postavy sa chovajú ako blázni, logika hapruje na každom kroku. Vzhľadom na finále resp. postavenie v sérii absolútne zbytočný film... ()

korbitch22

Řikám to děsně nerad, ale po idiotské jedničce mě dvojka vlastně vyrazila dech.U prvního dílu jsme dostávali záchvaty smíchu a já sypal hlášku za hláškou na tu vlnu idiocie, pubertálního chrchlání sraček a tu ohyzdnou Matyldu v hlavní roli.Od dvojky jsem nic nečekal a když po pěti minutách hlavní chrlíček neštěstí ostříhal hučku a najednou tak hlavní hrdinka byla mentálně retardovaný chlapeček s Dawnovým syndromem, myslel jsem si že je konec.K mému obrovskému překvapení jsem se ale dočkal dost dobře napsané i zahrané akční sci-fi.Hlavně díky akci, které je o proti jedničce fakt mrak jsem se vlastně vůbec nenudil a Gay Country, který mi je díky novému Terminátorovi poněkud sympatičtější než dřív mě v tý roli sednul a celkově je těch zajímavých režisérských inovací mrak.Místy naprosto nepředvídatelný a nekompromisní scény a ubírání děje mě dost bavilo.Hodně mi to připomělo Labyrint, který se taky povedl nad očekávání.Jen žasnu opět nad tím, že mnohem lepší díl má menší hodnocení než příšerně hloupá a nezáživná jednička.Asi tu bude hodně nanynek co každý večer usínají s první knížkou pod polštářem a vklouzají do říše snů, kde je přijde vypenetrovat hezounký Tobias.Sice mi lezou krkem všechny tyhle moderní braky natočené podle ještě ubožejších knížek, ale když není režisér debil a vlastně tak trochu génius, dokáže s totálně debilní látky vytřískat zábavné béčko.V jedničce se to nepovedlo, ve dvojce ano a kdyby nebyl zase Allegiant posraně rozdělený na dvě části kvůli dolárkům, možná bych se ráčil vyrazit na finiš do kina už jen pro to, že bude sladké vidět toho dawna umírat, ale pokud režisér nebude mít koule a všechno překope aby se 13. letý školačky hromadně nepodřezávaly jako u poslendího Twajlajtu, osobně mu zajedu vyAllegiantovat prdel.70%. ()

Arsenal83

Po upírskych ságach začali tlačiť mládeži do hlavy pseudo sci-fi zlátaniny veľmi nízkej kvality, ale s veľmi drahou reklamou. Scenár podobne ako v Hrách o život, nejaký boj proti fiktívnemu totalitnému režimu, ide to ako cez kopirák. Len tá hlavná predstaviteľka nemá vôbec šmrnc. Kým v Hrách o život je človek ako tak v obraze, tu som sa úplne stratil, je to neprehľadné. Pozriete si to raz, zabudnete rýchlo a už si to znova nepozriete. ()

Chrustyn

Pokračování akčního dobrodružství pro náctileté, které má stejné "kvality" jako předchozí díl. Takové to rádoby velké nic, které je ve výsledku ještě horší než populární "Hunger Games". ()

heyda

Hrdinové jsou možná divergentní, ale divák aby byl značně rezistentní vůči debilitě v chování postav, ději, zvratům, scénáři a mohl bych tady jmenovat až do aleluja. Jednu chvíli jsem přemýšlel, že dám jen 1 hvězdu, ale nakonec jsem se slitoval. Přece jenom Shailene Woodley má charisma a baví mě se na ní dívat a některé triky se tvůrcům taky povedly. Jinak je to průser a procentuálně to nevyleze výš než na 40%. ()

Nettrass

Nejdřív jsem si myslel, že budu na Rezistenci rezistentní i já a dám tomu jeden bod za soucitné a jeden za mírumilovné. Druhá půlka to naštěstí zachránila, tak přidávám body za odvážné a spravedlivé. Sečtělí, jako hlavní záporáci poslední bod nedali. ()

Stanislaus

Rezistence se v mnohém podobala předešlé Divergenci, takže můj divácký zážitek byl více či méně srovnatelný u obou částí. Druhý díl je už o něco vyspělejší, drastičtější a bouřlivější, ale i tak vyvěrají na povrch opět vztahy mezi jednotlivými postavami, které onu vzpurnou stránku filmu vyvažují. Mnozí tvrdí, že jde o chudšího sourozence Hunger Games, nicméně mně se líbí obě série postejně, takže já jsem spokojený. Zkrátka obstojné pokračování příběhu z postapokalyptické éry, které nabízí jeden z dalších pohledů na společnost a lidi v budoucnosti. ()

BMW12

Mám rozporuplné pocity. Divergence byla fantastická, ale toto pokračování už není tak kvalitní. Ale není ani vyloženě špatné. Jen mi to dost připomíná sérii Hunger Games, ve které byl dost podobný příběh a také to šlo film od filmu kvalitou dolů. Co se týče hudby, akce, tak to bylo dobré, příběh také celkem dobrý, divergentní a odpadlíci bojují proti Jeannine a jejímu systému frakcí. Ovšem má to jednu velkou vadu a to hysterické a sebeobviňující pocity Tris. A ano jsme opět u HG, kde Katniss první filmy byla super, ale pak se z ní stala hysterická kráva. Tady Tris byla v prvním díle skvělá, ale tady v tom filmu se pořád a pořád obviňovala, že za všechno může ona a podobné kecy, a tohle já opravdu nesnáším. Dívám se na akční Sci-Fi a nepotřebuji sledovat jak si tam neustále vylévá srdíčko. Doufám, že v dalších dílech už toto neuvidím. Takže tohle byla jediná vada filmu, jinak se mi to celkem líbilo, dávám 3,5*. ()

honajz

Mělo mi být podezřelé, když v úvodu se podnikne drsný nájezd obrněnými vozy na zahrádkářskou kolonii, že tohle půjde kolem logiky a u všech těch frakcí i taktiky předaleko. Kdyby se takto chovali, nepřežili by v reálu ani minutu. I když nutno dodat, že místní nabušené jednotky neumějí střílet, když netrefí několik střelců holku, která běží rovně a k nim zády, ani nekličkuje, ani neuhýbá. Pak jsou zde takové drobnosti, jako že ve chvíli potřeby mají všichni někde po ruce nějakou zbraň, kdoví odkud ji vzali, nebo že nenáviděný otec má důležitou informaci, ale hrdinové si ji z uražené namyšlenosti nevyslechnou. Proč taky? A Jeanne je zlá, protože... vlastně proč? Tak nějak tady není jasné, proč ji všichni chtějí zabít, a co tím chtějí získat. Nikdo vlastně nic neví, ale bojuje se proti sobě. Nebýt tam ten artefakt, je ten zmatek až na půdu vidět nad slunce jasněji. Jinak Tris mi přišla jako obyčejná vzteklá holka, která po ostříhání vypadá jak odulá čtyřicátnice, s velkou prdelí a malýma kozama, oproti tomu matka Čtyřky vypadá jako jeho ségra. O Kate Winslet, jejích tlustých nohách a rozkydlém pozadí raději pomlčet. A celé je to tak strašně vážné a bez nadhledu, až to působí směšně. Také mne pobavily hlášky, že Tris je stoprocentně divergentní, ale inklinuje k Odevzdaným, nebo ta úžasná logika, kdy si Jeanne myslí, že artefakt, který může otevřít jen divergent, bude zbraní proti nim. SPOILER Taky mi přijde divné, že za celou dobu NIKOHO nenapadlo jít se rovnou za ty hradby podívat, že museli čekat na nějakou x let starou zprávu. ()

claudel

Pro tuhle sérii mám slabost, takže u dvojky jsem se bavil skoro stejně skvěle jako u jedničky. Nečetl jsem knižní předlohu, takže nemám s čím srovnávat, nicméně věřím, že některé události a situace byly v knize lépe vykresleny, protože zvláště ve druhé půlce se scénář kroutil a zamotával. Na druhou stranu, simulace byly velmi pěkně zpracovány. Shailene Woodley je jako vždy vynikající a velikost a síla obsazení se zase o nějakou tu hvězdu rozrostla. Jelikož je dvojka lehce slabší než jednička, dávám o hvězdičku méně. Hoooodně se těším na další díl. ()

ARI50

Shailene se změnila ale pořád je kost, pokračování je trošku slabši ale pořád si drží mojí velkou pozornost a příběh se hodně vydařil podle mě na pár drobnosti super. ()

JASON_X

Oproti jedničce je druhý díl téhle mládežnické ságy temnější, drsnější a hlavně dospělejší - nemusel jsem už třeba trpět jako zvíře při sledování skotačících a hýkajících Neohrožených retardů. Jen ta Tris se tentokrát nepovedla, pryč je ta nesmělá sympatická buchta a místo ní je na scéně nestvůrně opižlaná nesympatická buchta. Ale to už je život, vše plyne. Aspoň že Winsletka je stále koukatelná a v záběru se občas mihne v nedůstojně malé roli i Maggie Q. Nejvíc mě ovšem překvapila Wattska. Když jí Tobias oslovil "matko", říkal jsem si "Cože?! Tahle holčina jako bude hrát jeho mámu, jo?" Potom si jí tak prohlížím a mumlám si "Ty jo, ta vypadá trochu jako Naomi... Nebo je to fakt Naomi?? No je to fakt Naomi!" Jinak se mi ještě líbily 'matrixovské' simulace a ostatní triky, no a podle očekávání jsem se opět nepodíval za zeď, ale zdá se že už přihořívá, takže... Hurá na trojku! ()

luka4615

Oproti prvnímu dílu pozoruji velmi znatelný kvalitativní posun vpřed, ale i přesto se však pořád jedná jen o plytký film, u kterého jsem se po většinu času nudil. ()

Morholt

Předchozí díl se mi podařilo úspěšně zapomenout, takž jsem chvilku tápal, než jsem se chytil a popravdě nechytil jsem se úplně. Ale i tak se na to dalo koukat. Rezistence je sice opět naivní a nevyhýbá se klišé charakteristickým pro podobné teenagerské záležitosti, ale je to dostatečně akční a zábavné na to, aby tomu člověk nevěnoval výraznější pozornost. Už tak celkem solidní herecký tým bylo posílen o Naomi Watts a mě se tu tak sešly tři herečky z mé topky, tudíž jsem spokojen. Jen té Shailene měly ty vlasy nechat dlouhé, ale tak snad do příště dorostou. 70% ()

Handle

Příběh je slabší (hlavně mám pocit, že něco podobného už jsem viděl fakt stokrát) a díry v logice občas bijí do očí (hrdinové jsou nezničitelní a občas se chovají prazvláštně), nicméně kdo překousne tento fakt, měl by být snad i spokojený. Podle mého názoru je druhý díl (stejně jako jednička) trošku podhodnocený, přestože odpady jsou úplně mimo. Rezistence se totiž minimálně může opřít o poměrně velké filmařské kvality. V první řadě jsou to herecké výkony (až mě zaskočilo, kolik skvělých herců se v tomto teen sci-fi snímku sešlo - Shailene Woodley, Miles Teller, Kate Winslet, Naomi Watts, Octavia Spencer). Dále se mi velmi líbila režie (super simulace), triky a kamera. Pravdou však zůstává, že potenciál tu byl asi větší, na druhou stranu to i tak odsýpalo a ty dvě hodiny mi fakt utekly. O chlup horší než Divergence, každopádně stále palec nahoru a takových 3,5* určitě jo. ()

ScarPoul

Vôbec nie taká hrôza akú som po prvej časti očakával. Charaktery sa viacej komplikujú a vyvíjajú a pomaly sa začína rozbalovať aj zmysel celého mesta frakcií. Schwentke natočil dynamickú a vo výpovedi pomerne hodnotnú a zaujímavú jednohubku. Zase to umne vykráda všetko možné, ale stále si to drží určitý nadhľad. Určite poteší Daniel Dae Kim z Lost ako hlavný sudca, ale aj Naomi Watts, ktorej tie hnedé vlasy fakt seknú. Inak stále rutinná jazda, ale znova bez ujmy na zdraví. Priznám sa, že takéto teen sci-fi drámy moc nemusím. Hunger games považujem za jeden z najväčších filmových shitov. Táto séria ma ale kupodivu veľmi baví. Som zvedavý kam sa to celé vyvinie. Ale už by si tvorcovia mohli vstúpiť do svedomia. Finále je rovnako odfláknuté ako v prípade prvej časti. Silné 3* ()

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015

Po Divergent přijde Insurgent