Nejlepší létající smrtící zbraň, co byla kdy vyrobena - Létající oko. Je vybaveno infračervenou kamerou, která umožňuje vidění skrz zdi, mikrofonem, který dokáže zaznamenat vaše nejintimnější rozhovory a 20milimetrovým rychlopalným kanónem, který bez problémů promění vaše sousedství v měsíční krajinu. Frank Murphy (Roy Scheider), pilot Létajícího oka, se dostává do střetu s podvratnou teroristickou skupinou Thor, která zabíjí nepohodlné politiky. Záhy zjišťuje, že v tomto boji neplatí žádné zákony a pravidla a že pouze lepší a tvrdší vyhrává. Brzy se nebe nad Los Angeles mění v explodující peklo. (oficiální text distributora)

finx

Film bych spíš pasoval na komedii, než na akční/krimi/drama. Ve dvanácti jsem to žral, ale teď, když to vezmu trochu s nadhledem - děs a bída! ()

FIBO

Na tenhle film se dívám s notnou dávkou nostalgična. Když jsem si ho naposledy pouštěl, tak jsem dnešníma očima viděl průměrný akční film z osmdesátých let. Ale bylo v tom hodně osobního... jako malý jsem tenhle film miloval. Který kluk by nechtěl mít supervrtulník v termovizí, vidět a slyšet skrz zdi, mít nezničitelné opancéřování plus ten nádherný kanón.. s tím vším si lítat kde se Vám zamane, po městě, mimo město... Dnešní divák, který tento film nepamatuje by si ho už nejspíše neoblíbil, to, co v něm vidíme je dnes už prakticky realita (s trochou nadsázky, pokud opomeneme určité extrémy), ale v té době, to bylo něco nevídáného. Roy Scheider opět dokazuje, že jen pan herec. ()

kenkaku

Je tam prďáckej vrtulník (skoro jako Airwolf) a Roy Scheider (jakožto sympatická tvář hlavního hrdiny... jo a jezdí v Pontiacu Trans Am 1981 - generačním předchůdci K.I.T.T.a - a to se počítá ;)). Děj není nutné komplikovaně rozebírat a řešit, hlavně že ani omylem nenudí... ()

Teabag

Akční klasika se všemi neduhy 80. let (včetně drsných hlášek a kulhajícího scénáře). Sheider a McDowell jsou ale každopádně dost dobří! ()

jarmik

Další z filmů, které jsem jako mladší viděl mnohokrát a našel je až teď. A mnohokrát jsem ho viděl proto, že mě fakt bavil, a myslím, že by mě bavil i dnes. ()

Mikino00

Spíše podprůměrný akční snímek pro příznivce vrtulníků, jelikož nic moc jiného film nenabízí. Béčkový děj, trapní záporáci, průměrná akce. ()

Brejlil

Mám pro tento film slabost. Kritika vojensko-průmyslového komplexu maskovaná jako akční film se dostala i do totalitní televize, a protože takových filmů bylo k vidění málo, o to více se zapsaly do paměti. Vrtulník je velice autentický (byť to není AH-64 Apache, ale jen radikálně přestavěný civilní vrtulník) a vyjádření obav ze zneužití takové techniky je také předvedeno značně naléhavě. Akční scény také nejsou špatné, co více si přát? ()

Dement

Ve své době to byla naprosta bomba. Pirátskou videokazetu s děsivým rychlodabingem jsem viděl asi 100x a myslím si, že ani dnes by se film nemusel stydět. ()

P.J.2

Tenhle film jsem si jako malej zamiloval a byl jsem z něj unesen...když jsem se na něj koukl nedávno,tak moc nadšenej jsem z něj už nebyl ale pro mě stále zůstává vzpomínkou v srdci.. ()

zelda82

Z nostalgie. Dneska uz bych asi upel, takhle si tu detskou iluzi zachovam a vzpomenu si na to svirani, kdyz byl vrtulnik zniceny:)) ()

fr3ak

Výborně natočený film s celkem průměrným scénářem. Ale to vůbec nevadí, protože závěrečný vrtulníkový souboj je naprosto bezkonkurenční a popravdě nechápu, proč se nikdo od té doby o nic podobného nepokusil, protože tento snímek nám ukazuje, jak velký mají vrtulníkové souboje potenciál. ()

helloween93

“Throwback Thursday #5” - Blue Thunder musela být ve své době bomba, béčkový příběh o prototypu superhelikoptéry, která má být součástí spiknutí na nejvyšších federálních místech. A pak je tu Roy Scheider v jeho klasické roli s jeho klasickým minimálním hereckým rozsahem. Parťákem Scheidera je Daniel Stern, který se později proslavil jako Marv ze Sám Doma a záporáka si střihl mladý Malcolm McDowell. Jak jsem Johna Badhama jako režiséra nikdy nějak extra nemusel, tak tenhle snímek je technicky velmi zručně natočen. Vidět je to hlavně v akčních scénách s helikoptérami, které jsou na svoji dobu celkem pěkné. Kdybych film viděl jako dítě, asi by to pro mě byl kult. Dnes jde celkem o zapomenutý film, který zůstal poplatný době svého vzniku. Shlédnuto na Netflixu. 3* ()

Denny

Celkem zdařilý snímek, hlavně díky leteckým soubojům a honičkám mezi mrakodrapy. Zajímavá akční podívaná... ()

Kingjiri

Těžko si k tomuhle béčku najde člověk cestu, když ho vidí až třicet let po jeho vzniku (muj případ). Příběh byl velmi jednoduchej bez výraznějšího záporáka nebo hlavního hrdiny. První půlka stopáže je hodně pozvolnym rozjezdem děje. Akčních scén je několik hlavně v druhý polovině - pár slušnejch by se našlo, ale osobně preferuju spíš honičky na zemi než ve vzduchu, který působěj poněkud staticky. Za mě lehkej podprůměr, dvě silnější hvězdy. ()

Odpadlik

Pokaždé když jsem tenhle film viděl na videokazetě, tak se mi líbil. Má skoro všechno - napínavý děj, spád, pěkné záběry, sympatického hlavního hrdinu (Roy Schneider), který ovšem není žádný superman. Malcolm McDowell coby hlavní padouch je však naprosto nevýrazný, ale i tak, 5 hvězdiček. ()

marek86

Film pro milovníky vrtulníků. Vzhledem k tomu, že byl snímek natočen v roce 83, je plný skvělých efektů a bojových scén. Roy Schneider zde odvádí kvalitní práci nejen v kokpitu, ale hlavně za kamerou. Slušný akční film, který překonal svoji dobu. Hodnocení 6/10. ()

Drony na velkém plátně

Drony na velkém plátně

18.03.2015

Když vyděláte s 50 odstíny šedi půl miliardy dolarů, jak ty peníze nejlépe utratit? Přece za remake akčního béčka z roku 1983! Takhle nějak přemýšlí producent Dana Brunetti (Social Network, Kapitán… (více)