Čo ja viem

Slovensko, 2014, 80 min

Režie:

Tomáš Eibner

Účinkují:

Marcel Merčiak (moderátor), Adela Vinczeová, Martin Nikodým, Dano Dangl, Zuzana Smatanová, Ady Hajdu, Ján Kuric, Marián Miezga, Lukáš Latinák (více)

Zábavno-súťažná šou aká na Slovensku ešte nebola. V štúdiu sa proti sebe postavia tri známe osobnosti Slovenska a 200 vysokoškolákov. Ich úlohou je odpovedať na nečakané a vtipné otázky a tým sa prebojovať do finále, v ktorom môžu získať zaujímavú finančnú výhru. Tá však nakoniec môže skončiť v rukách niekoho iného... Jedinečné je, že súčasne, v reálnom čase, majú možnosť na rovnaké otázky odpovedať vďaka špeciálnej aplikácii pre smartfóny a tablety aj diváci pri televízoroch. Konečne si môže aj divák vyskúšať, aké je to súťažiť v televíznej súťaži, a odpovedať takmer za rovnakých podmienok ako súťažiaci v štúdiu. Za svoju hru môžu získať zaujímavú cenu. (STV)

Gahan

Marcel Merčiak je skvelý profesionál a seklo mu to aj v tomto žánri. Pobavilo, pestré spektrum otázok, konečne interakcia pre divákov zaujímavou formou a bez nutnosti posielania sms. ()

Shredo

Program, ktorý mi príde na úrovni spolu aj s otázkami.. A tým, že sa peniaze (dúfam) posielajú na dobré charitatívne účely to posúva do zmysluplných rovín. A zapojenie študentov ako mladú generáciu je len ďalšie plus. ()

Torgal

Po veľmi dlhej dobe relácia, ktorá ma každý piatok spoľahlivo usadila pred televíznu obrazovku a to treba oceniť. Merčiak to na poste moderátora zvláda solídne (i keď jeho uvoľnenosť pôsobí dosť strojene), hostia väčšinou decentne zábavný. Hlavným plusom je ale mobilná aplikácia umožňujúca zapojiť sa do súťaže aj doma, výborný nápad. Medzi ostatnými zábavnými programami svetlá výnimka. 7+/10 ()

LuiCJ

Začal som to sledovať asi tento rok a myslím, že na slovenské pomery sa jedná o celkom vydarenú šou. Marcela Merčiaka som po prvý krát videl a počul práve tu a neskôr som si ho začal všímať aj v komentátorskom svete. Hostia - "celebrity" sú fajn, dobré je to, že v každej časti je stále niekto iný a vidno kto je na tom ako vedomostne. Rôznorodosť otázok je tiež ďalším plusom. Niektoré sú úplne ľahké a na niektoré absolútne neviem odpoveď. Páči sa mi aj ako vie Merčiak premostiť z jednej otázky na druhú. Štúdio posobí tiež zaujímavo doplnené študentmi vysokých škôl. Reláciu mám rád. Vždy mi spriemňuje piatkové večery, niečo nové sa naučím a aj sa zabavím. ()

tančísvlky odpad!

Dnešný komparz sa môže smiať všeličomu a vôbec neviem či takéto relácie majú dostať priestor ... Ja viem celkom určite a je to niečo na päť písmen ... ()

JK77

je to prevzaty format, ale je to dobre spravene. V kombinacii s mobilnou aplikaciou to ma este vacsie grady a citil som sa ako keby som bol v studiu aj ja!!!! Uz len nepozyvat do studia nase hviezdy, ktore su vsade 1000x. Relacia by mohla pozyvat aj menej zname osobnosti aj z ineho ako hudobno hereckeho prostredia, napr. vedci, lekari, ucitelia, profesori, proste nejake vedecke spicky.. Nech sa dozvieme co vsetko na Slovensku mame, tato relacia nakolko je postavena na vedomostiach je preto odst skvela!!!! ()

helrohir

Humorom okorenená vedmostná súťaž? Prečo nie, naviac keď ju moderuje neokukaný Merčiak. Čo sa týka vlastnej tvorby našich TV, tak tento formát patrí k tomu lepšiemu, a je určite zaujímavejším programom než všelijaké reality show alebo hlúpe markizácke a jojkárske seriály. ()

tronka

Svojský, prirodzený moderátor, traja súťažiaci zo šoubiznisu, ktorí to tiež ničím nepokazia, práve naopak vždy sa pri nich zasmejem. A študentské publikum tiež tvorí príjemnú atmosféru. ()

iceworld

Niektoré otázky až primitívne ľahké a pri tých ťažších Vám zase napovedia odveci možnosti čiže vôbec to nie je "challenging" a celé mi to prišlo trošku silené. Plus Marcel Merčiak je skvelí športový komentátor ale pozícia moderátora mu až tak nesedí. Nápad je to však každopádne zaujímavý a STV asi musela vykázať činnosť. ()

oSiSko

Merčiak sa tam môže vyžívať v encyklopedických údajoch, hostia boli tiež super, po prvom dieli spokojnosť. ()

unclejack

Spočiatku som sa obával Marcela Merčiaka ako moderátora - čo si budeme hovoriť, občas mu to ujelo - ale moje obavy boli rozptýlené. Podľa môjho názoru kvalitných vedomostných súťaží nie je nikdy dosť a RTVS vsadila na interaktívnu súťaž so zaujímavými hosťami a spontánnym moderátorom namiesto šou Milujeme Slovensko - a podľa mňa urobila dobre. Divák sa zabaví, poučí, videá z Internetu niekedy riadna sranda, inokedy trapas a aspoň si môže checknúť, že taká Z. Smatanová alebo M.Forgáč majú skutočný rozhľad. Mimo, druhý menovaný si zo šou urobil trhací kalendár, nahodil vysoký rekord a vyšiel z toho ako človek so všeobecným rozhľadom, ktorého len tak niečo nenachytá. ()

Tinusa14

Samotná vedomostná súťaž by možno nebola až na päť hviezdičiek, ale kedže spustili veľmi zaujímavo aj mobilnú aplikáciu ktorá umožňuje aj bežnému divákovi si len tak v piatok večer zasúťažiť hodnotím to na výbornú. ()

chup44

Buďme radi za každú vedomostnú súťaž, ktorá sa objaví na obrazovkách našich TV. Navyše možnosť hrať online je fakt zaujímavá. Len sa bojím, že dojdú hostia... :-/ ()

brasek odpad!

Hodnotím ako ODPAD z jedného dôvodu, relácia sa nevysiela live a tak súťažiaci zo štúdia pri premiére v tv sedia doma, poznajú otázky a správne odpovede. Potom je absolútne nezmyselný ten marketingový cirkus, že stiahnite si apku, súťažte s nami a vyhrajte! ()

migl odpad!

Čo ja viem?,s určitosťou viem že kompetentných by asi zabilo keby pohli svojimi lenivými gebuľami a vymysleli niečo sami a nie neustále preberali každú primitívnosť zo zahraničia.Načo myslieť?!,veď stačí prevziať nejakú chujovinu,pozvať Slov. celevriťi,a obsadiť do úlohy moderátora totálne neschopného ksychta.Slovenský nenáročný divák bude s tejto chujoviny celý blažený,účinkujúci zinkasujú honoráre a všetci sú v podstate happy(veď o to v podstate GO!) ()

J.J.1972

@iceworld: stv veru nemusela vykazat ziadnu cinnost... lebo tak ako pise "migl", nie je to z ich hlavy ale opat prevzata zalezitost... je ozaj skoda ze tu uz vobec nic nedokazeme vymysliet sami - co ja viem tak hadam jedina povodna a doteraz prezivsia a "normalna" relacia je "aj mudry schybi" (autor: oliver a.). ale "cojaviem" je veru urcite zabavnejsia a poucnejsia relacia ako rozne stupidne rozoberanie problemov milionarov (ospravedlnujem sa ale nespomeniem si ako sa to vola) alebo nakupne maniacky, farmari a podobne... cize u mna za 5* - 1* = 4* za to ze sme to "len" prevzali..... PS: Merciak je na to skutocne moc ukricany a ukecany, mam pocit akoby stale niekoho nahanal, akoby nutil ucinkujucich behat dookola.... :D - ako sportovy moderator je MM super nastupca G.Zelenaya a K.Polaka ale na toto sa ozaj nehodi..! Zaujimavy komentar: Marek1991 (v podstate suhlas, no ja to hodnotim pozitivnejsie). ()

ardeas

Tejto srande musím dať 5*, už len preto, že to zbúchali na STV (resp.už dnes RTVS), je to pútavé, nenudí, poučí a vtipne dokonca, bez trápnych žvástov a k tomu bonus, kvôli ktorým dávam plnú poľnú paťhviezdičkovú odmenu - je to možné hrať naživo online cez aplikáciu na smartphone. To pre Slovensko a Slovákov neslíchaná vec že to dala dokopy Slovenská televízia, kežde dlho spala ako medveď v zime a teraz už sa preberá zo zimného spánku. Radosť mám z toho :) Asi zase začnem trocha viac čučať na telebedňu, ktorá mi doposiaľ slúžila na priame sledovanie nejakej televízie len sporadicky. ()