Čo ja viem (TV pořad)

Soutěžní

Slovensko, 2014, 80 min

Tomáš Eibner

Účinkují:

Marcel Merčiak (mod.), Adela Vinczeová, Martin Nikodým, Dano Dangl, Zuzana Smatanová, Ady Hajdu, Ján Kuric, Marián Miezga, Lukáš Latinák, Ivana Kuxová, Richard Stanke, Petra Polnišová, Vica Kerekes, Boris Farkaš, Katarína Brychtová, Kristína Farkašová-Tormová, Zdenka Predná, Matej "Sajfa" Cifra, Michal Hudák, Milan Junior Zimnýkoval, Silvia Šarköziová, Marianna Ďurianová, Jaroslav Slávik, Anna Šišková, Maroš Kramár, Jožo Pročko, Andrea Verešová, Zdena Studenková, Ján Lehotský, Marián Čekovský, Danica Jurčová, Barbora Chlebcová, Martina Šindlerová, Alexander Štefuca, Peter Bič, Miro Šmajda, Ľudovít Jakubove - Mravec, Lucia Hurajová, Igor Kmeťo ml., Barbora Rakovská, Mary Bartalos, Jana Kovalčiková, Slávo Jurko, Zuzana Kubovčíková - Šebová, Jana Majeská, Jaroslav Bekr, Marián Mitaš, Pavol Chovanec, Miko Hladký, Martina Horňáková, Stanislava Kašperová, Yvetta Blanarovičová, Marek Fašiang, Ján Jackuliak, Peter Bebjak, Wanda Adamík Hrycová, Peter Brajerčík, Eva Sakálová, Ivan Vojtek, Miro Jaroš, Martina Fíha Jelenová, Noël Czuczor, Evelyn Kramerová, Jaro Szabo, Lujza Schrameková Garajová, Juraj Bača, Jevgenij Libezňuk, Peter Mattes, Ladislav Cmorej, Martin Madej, Svetlana Rymarenko, Adam Ďurica, Dominika Kavaschová
  • MM_Ramone

No "Čo ja viem"? Neviem na ktorú stranu sa pridať. Pochváliť alebo vulgárne skritizovať? Vedomostná súťažná show vysielaná na prvom programe slovenskej verejnoprávnej televízie sa mi ťažko hodnotí. Nemyslím, že je to úplne špatné, ale ani nie som si istý či si to zaslúží byť v kvalitných červených percentuálnych čísla. Nevadí mi to, ale ani ma to nijak zvlášť nezaujíma. Takže fakt neviem či to hodiť do odpadu alebo prispieť svojim kladným hodnotením ku glorifikácii tohto titulu. Štyri, dve, tri hviezdičky? Čo ja viem? Dám dve. **(28.7.2018)

Celkom fajn! Konečne aj nejaká vedomostná súťaž a nie len kadejaké stupídne "zábavné" súťaže, kde sa súťažiace celebrity medzi sebou predbiehajú, kto je viac trápnejší. Aj keď ja osobne by som uprednostnil súťaž, kde by hrali normálni ľudia a nie zase nasilu všade pchať tie "celebrity" zo slovenského showbiznisu. To je snáď najväčšie negatívum celej súťaže, že sa opäť protežujú len nejaké osobnosti, aj keď v tomto prípade aspoň v rámci zdravého rozumu, tie normálnejšie (až na niekoľko podivných výnimok, ktoré sa tam prišli len predvádzať svojou "vtipnou" hlúposťou). Súťaž je zaujímavá, človek sa sem tam aj dozvie niečo nové, alebo prinajmenšom má pocit, že jeho všeobecný rozhľad je na dosť dobrej úrovni.(7.6.2014)

Začal som to sledovať asi tento rok a myslím, že na slovenské pomery sa jedná o celkom vydarenú šou. Marcela Merčiaka som po prvý krát videl a počul práve tu a neskôr som si ho začal všímať aj v komentátorskom svete. Hostia - "celebrity" sú fajn, dobré je to, že v každej časti je stále niekto iný a vidno kto je na tom ako vedomostne. Rôznorodosť otázok je tiež ďalším plusom. Niektoré sú úplne ľahké a na niektoré absolútne neviem odpoveď. Páči sa mi aj ako vie Merčiak premostiť z jednej otázky na druhú. Štúdio posobí tiež zaujímavo doplnené študentmi vysokých škôl. Reláciu mám rád. Vždy mi spriemňuje piatkové večery, niečo nové sa naučím a aj sa zabavím.(19.9.2018)

• Marek1991

Nevtipný, faktograficky znalý Merčiak, ktorý ich predkladá snáď aj keď nie sú potrebné, moderuje reláciu, kde sa máme zabávať na odpovediach troch takzvaných celebritných hostí, akože všeobecne známych hostí, ktorých by mala poznať podľa hlavného prúdu, ktorý ich zväčša propaguje a oni naopak sa stávajú jeho tvárami, nejaká väčšia časť populácie, čo je mierne nesprávne a dáva to nejaký obraz o súčasnej kapitalistickej spoločnosti. Následne sa nám po určitých častiach predstavujú najlepšie odpovedajúci otázkami na rôzne osobné veci, síce skôr formálnejšieho charakteru, aby asi nestála reč a niečím to obzvláštnili, no a napokon ten nejlepší, či najlepšia idú spolu s vybranou známou osobou súťažiť o reálne peniaze. V celej hre je mnoho nepodstatných otázok, informácií, bizardností, otázok z bulváru, časovo ohraničené, pretože naša spoločnosť je už taká, že kto je rýchlejší a pozná odpovede aj na priam nezmysly, ten zvyčajne zarába viac a tak je to aj v tejto hre. Hra je určená zväčša pre vysokoškolákov, dôvod nepoznám prečo to takto obmedzili, no vďaka technickej novinke, ktorá však tiež stojí nejaké peniaze, môžu súťažiť aj diváci a podľa verejnosti neznámeho kľúča vyhrávajú vraj najlepší z nich. Síce tak o sebe odovzdávate údaje do systému, ktorý je monitorovaný ako takmer všetko na internete, či komunikačných sieťach a v budúcnosti sa to bude dať možno aj získať a zneužiť, no zrejme väčšina bežných nezaujímavých, nebúriacich sa a systémovo poslušných ľudí sa tým nezaoberá a zatiaľ ani systém o nich. Mám rád vedomostné relácie, no v televízii podľa mňa nedokážu byť veľmi prospešné a kvalitné, najmä nie ak to má obmedzenia, svojské pravidlá, nejakých sponzorov, vytvárajú sa tým zaujímavé prieskumy o inteligencii spoločnosti, čo sa bude dať využiť a aj zneužiť. Mne to celkom išlo v mojej mysli, no na niektoré veci som bol unavený, či sa mi nechcelo odpovedať ako robot, takže som úplne pozorný nebol, ale bavilo to svojim spôsobom.(17.4.2014)

Je to milé, je to svieže, je to v tempe. V duchu si s nimi zasúťažím a keďze otázky sú väčšinou ľahké, zlepší mi to náladu. Moderátor je milým prekvapením, sympaticky vysúťažené peniaze idú (snáď naozaj idú) na sympatické ciele. Najväčšim rizikom sú hostia (ach, "celebrity", ach). Ak si hostia udržia civilný prejav, bude ma to ešte dlho baviť.(11.6.2014)