• Marek1991

Nevtipný, faktograficky znalý Merčiak, ktorý ich predkladá snáď aj keď nie sú potrebné, moderuje reláciu, kde sa máme zabávať na odpovediach troch takzvaných celebritných hostí, akože všeobecne známych hostí, ktorých by mala poznať podľa hlavného prúdu, ktorý ich zväčša propaguje a oni naopak sa stávajú jeho tvárami, nejaká väčšia časť populácie, čo je mierne nesprávne a dáva to nejaký obraz o súčasnej kapitalistickej spoločnosti. Následne sa nám po určitých častiach predstavujú najlepšie odpovedajúci otázkami na rôzne osobné veci, síce skôr formálnejšieho charakteru, aby asi nestála reč a niečím to obzvláštnili, no a napokon ten nejlepší, či najlepšia idú spolu s vybranou známou osobou súťažiť o reálne peniaze. V celej hre je mnoho nepodstatných otázok, informácií, bizardností, otázok z bulváru, časovo ohraničené, pretože naša spoločnosť je už taká, že kto je rýchlejší a pozná odpovede aj na priam nezmysly, ten zvyčajne zarába viac a tak je to aj v tejto hre. Hra je určená zväčša pre vysokoškolákov, dôvod nepoznám prečo to takto obmedzili, no vďaka technickej novinke, ktorá však tiež stojí nejaké peniaze, môžu súťažiť aj diváci a podľa verejnosti neznámeho kľúča vyhrávajú vraj najlepší z nich. Síce tak o sebe odovzdávate údaje do systému, ktorý je monitorovaný ako takmer všetko na internete, či komunikačných sieťach a v budúcnosti sa to bude dať možno aj získať a zneužiť, no zrejme väčšina bežných nezaujímavých, nebúriacich sa a systémovo poslušných ľudí sa tým nezaoberá a zatiaľ ani systém o nich. Mám rád vedomostné relácie, no v televízii podľa mňa nedokážu byť veľmi prospešné a kvalitné, najmä nie ak to má obmedzenia, svojské pravidlá, nejakých sponzorov, vytvárajú sa tým zaujímavé prieskumy o inteligencii spoločnosti, čo sa bude dať využiť a aj zneužiť. Mne to celkom išlo v mojej mysli, no na niektoré veci som bol unavený, či sa mi nechcelo odpovedať ako robot, takže som úplne pozorný nebol, ale bavilo to svojim spôsobom.(17.4.2014)

Tie štyri *** sú možno trocha nadhodnotené ale konečne niečo pôvodné (aj keď neviem, možno je to prevzatý formát), kde sa pri sledovaní necítim trápne. Som vďačná RTVS, že do úlohy moderátora obsadila Merčiaka a nie nejakú vyhorenú, všetkými televíziami prevetranú, moderátorskú, samozvanú "celebritu".(8.4.2014)

Po veľmi dlhej dobe relácia, ktorá ma každý piatok spoľahlivo usadila pred televíznu obrazovku a to treba oceniť. Merčiak to na poste moderátora zvláda solídne (i keď jeho uvoľnenosť pôsobí dosť strojene), hostia väčšinou decentne zábavný. Hlavným plusom je ale mobilná aplikácia umožňujúca zapojiť sa do súťaže aj doma, výborný nápad. Medzi ostatnými zábavnými programami svetlá výnimka. 7+/10(1.9.2014)

Celkom príjemné prekvapenie, škoda len tých niekoľkých bulvárnych otázok a nevhodných videí z youtube. Ale uznávam, že ak to má byť zábava, a dokonca pre celú rodinu, tak sa do toho nedá natrieskať samá veda, literatúra a umenie. Moderátor situáciu zvláda, určuje tempo aj keď hostia by sa niekedy radi rozrečnili.(11.4.2014)

Vo vedomostných súťažiach som celkom dobre zorientovaný a Čo ja viem považujem za závan čerstvého vzduchu do nich. Pôvodný formát, týždenná frekvencia, audiovizuálne ukážky, dvojstovka študentov a mobilná aplikácia, výtvarné riešenie štúdia a charitatívne určenie výhry sú prednosťami súťaže. Najväčšou je Marcel Merčiak, ktorý drží opraty súťaže aj v prípadoch, že sa ako hostia dostanú do súťaže takí neprispôsobiví exoti, akými boli Ďuro Mokrý a Sáva Popovič. Otázky sú primerane rôznorodé a tak nehrozí, že väčšina z nich bude príliš ľahkých alebo naopak takých, pri ktorých sú súťažiaci odkázaní iba na tipovanie.(23.6.2017)