Tento vskutku originálny projekt spustila slovenská verejnoprávna televízia v roku 2014 v medzere, ktorá vznikla po tom, čo neboli nakrútené nové diely populárnej zábavnej show Milujem Slovensko. Čo ja viem sa dostalo do jej vysielacieho času, teda v piatok večer na jednotke. Pôvodne ma neoslovilo. Nie príliš sympatický moderátor, hostia nepredvádzali žiadne skopičiny (to znamená, že ak bol medzi nimi spevák, nič nezaspieval, takmer nepredstaviteľné!) a more, more, proste more otázok. Postupne som si na to však zvykol a časom sa mi to začalo páčiť ešte o dosť viac, ako populárne Milujem Slovensko. Ocenil som moderátora, ktorý možno pôsobí jemne arogantným dojmom, ale aspoň nie je kretén a na nič sa nehrá. No a v konečnom dôsledku som ocenil aj to, že speváci nespievajú a herci nerozprávajú sto rokov staré „vtipné“ historky z nakrúcania, ale ich tvorcovia ukazujú v normálnom svetle ako obyčajných ľudí. Príjemnú atmosféru tomu dodáva i publikum zložené výlučne zo študentov, a po vizuálnej stránke zaujímavo riešené štúdio. Možno je tých otázok ku koncu už vážne priveľa, ale tak zas je to vedomostná (?) súťaž, takže je logické, že sa tam dávajú otázky a nerobia sa kotrmelce. V neposlednom rade sa mi páči, že výherca častokrát výhru nepoukazuje organizáciám, ale konkrétnym ľuďom resp. rodinám. Zdá sa mi to oveľa lepšie a účinnejšie, než nalievať prachy do organizácií, o ktorých nič nevieme, ale ktoré sa tvária strašne seriózne (a o 10 rokov sa prevalí, že sa polka prachov od ľudí vytunelovala a použila na niekoho vilu na Tahiti).(9.6.2017)

Po veľmi dlhej dobe relácia, ktorá ma každý piatok spoľahlivo usadila pred televíznu obrazovku a to treba oceniť. Merčiak to na poste moderátora zvláda solídne (i keď jeho uvoľnenosť pôsobí dosť strojene), hostia väčšinou decentne zábavný. Hlavným plusom je ale mobilná aplikácia umožňujúca zapojiť sa do súťaže aj doma, výborný nápad. Medzi ostatnými zábavnými programami svetlá výnimka. 7+/10(1.9.2014)

• nascendi

Vo vedomostných súťažiach som celkom dobre zorientovaný a Čo ja viem považujem za závan čerstvého vzduchu do nich. Pôvodný formát, týždenná frekvencia, audiovizuálne ukážky, dvojstovka študentov a mobilná aplikácia, výtvarné riešenie štúdia a charitatívne určenie výhry sú prednosťami súťaže. Najväčšou je Marcel Merčiak, ktorý drží opraty súťaže aj v prípadoch, že sa ako hostia dostanú do súťaže takí neprispôsobiví exoti, akými boli Ďuro Mokrý a Sáva Popovič. Otázky sú primerane rôznorodé a tak nehrozí, že väčšina z nich bude príliš ľahkých alebo naopak takých, pri ktorých sú súťažiaci odkázaní iba na tipovanie.(23.6.2017)

• Marek1991

Nevtipný, faktograficky znalý Merčiak, ktorý ich predkladá snáď aj keď nie sú potrebné, moderuje reláciu, kde sa máme zabávať na odpovediach troch takzvaných celebritných hostí, akože všeobecne známych hostí, ktorých by mala poznať podľa hlavného prúdu, ktorý ich zväčša propaguje a oni naopak sa stávajú jeho tvárami, nejaká väčšia časť populácie, čo je mierne nesprávne a dáva to nejaký obraz o súčasnej kapitalistickej spoločnosti. Následne sa nám po určitých častiach predstavujú najlepšie odpovedajúci otázkami na rôzne osobné veci, síce skôr formálnejšieho charakteru, aby asi nestála reč a niečím to obzvláštnili, no a napokon ten nejlepší, či najlepšia idú spolu s vybranou známou osobou súťažiť o reálne peniaze. V celej hre je mnoho nepodstatných otázok, informácií, bizardností, otázok z bulváru, časovo ohraničené, pretože naša spoločnosť je už taká, že kto je rýchlejší a pozná odpovede aj na priam nezmysly, ten zvyčajne zarába viac a tak je to aj v tejto hre. Hra je určená zväčša pre vysokoškolákov, dôvod nepoznám prečo to takto obmedzili, no vďaka technickej novinke, ktorá však tiež stojí nejaké peniaze, môžu súťažiť aj diváci a podľa verejnosti neznámeho kľúča vyhrávajú vraj najlepší z nich. Síce tak o sebe odovzdávate údaje do systému, ktorý je monitorovaný ako takmer všetko na internete, či komunikačných sieťach a v budúcnosti sa to bude dať možno aj získať a zneužiť, no zrejme väčšina bežných nezaujímavých, nebúriacich sa a systémovo poslušných ľudí sa tým nezaoberá a zatiaľ ani systém o nich. Mám rád vedomostné relácie, no v televízii podľa mňa nedokážu byť veľmi prospešné a kvalitné, najmä nie ak to má obmedzenia, svojské pravidlá, nejakých sponzorov, vytvárajú sa tým zaujímavé prieskumy o inteligencii spoločnosti, čo sa bude dať využiť a aj zneužiť. Mne to celkom išlo v mojej mysli, no na niektoré veci som bol unavený, či sa mi nechcelo odpovedať ako robot, takže som úplne pozorný nebol, ale bavilo to svojim spôsobom.(17.4.2014)

Je to milé, je to svieže, je to v tempe. V duchu si s nimi zasúťažím a keďze otázky sú väčšinou ľahké, zlepší mi to náladu. Moderátor je milým prekvapením, sympaticky vysúťažené peniaze idú (snáď naozaj idú) na sympatické ciele. Najväčšim rizikom sú hostia (ach, "celebrity", ach). Ak si hostia udržia civilný prejav, bude ma to ešte dlho baviť.(11.6.2014)