Jessica Jones - Série 1

(série)
USA, 2015, 11 h 20 min (Minutáž: 47–56 min)

Kamera:

Manuel Billeter

Krysten Ritter, Mike Colter, Rachael Taylor, Erin Moriarty, Eka Darville, Carrie-Anne Moss, David Tennant, Susie Abromeit, Robin Weigert, Joseph Ragno (více)

Epizody(13)

Důvtipná a ostrá jako žiletky, nadané soukromé očko Jessica Jones si dává do pořádku svůj život, když ji znovu začne pronásledovat děsivá postava z minulosti. (Netflix)

ER

Zdařilá atmosféra,psychologicky vypointovaný děj,rozumně se trousící moudra. Jen občasná překombinovanost brzdí seriál v rozletu (takové scenáristické Déjá Vu je znát). ()

Likan7

Jednotlivý Ochránci se zatím představují skvěle. První Jessica je na chlup stejná jako Daredevil. Má sice slabšího záporáka, ale i ten umí svou schopností udělat pěknou paseku. Jednička má parádní atmosféru, občas až překvapující krvavé scény a 13 dílů je tak akorát na to, abych se nenudil. Uvidíme co dál. ()

Mr.Baboon

Jessica Jones se snažila vyprávět příběh ve stylu Daredevila, což se až tak úplně nepovedlo. Některé díly (2-3) mi přišli vcelku zbytečné a natahované, jinak to byl, ale velmi, velmi dobrý seriál s dalším skvělým záporákem. To je výhoda Marvelovských seriálů. Pokud chcete opravdu skvostnou zápornou postavu a temnější atmosféru, mrkněte na seriály od Netflixu, ne na filmy, tam se těchto faktorů nedočkáte. Bohužel, narozdíl od Daredevila je hlavní postava (Jessica) nezajímavější a pokud na scéně zrovna neexceluje Kilgrave, tak zjistíte, že vlastně čekáte právě jen na něj a to hlavně na konfrontaci těchto dvou postav. Ne, že by Jessica vyloženě nudila, ale nemá prostě takový šmrnc jako Matt Murdock, nedokážu to popsat. Jak už jsem řekl, je to, ale velmi dobrý seriál a určitě se těším na novou sérii a týmovku Defenders. Díky, Netflixi! - 85-90% ()

MERKATtv

Stále neviem čo si mám o tomto seriáli myslieť. Nebol zlý ale strašne tam niečo chýbalo. Jediná desiata epizóda mi prišla ako "hej, toto je to čo som chcel pozerať, toto je super". Ostatné epizódy boli slabý nadpriemer. Doslova to bolo iba dialóg, dialóg, akčná scéna, dialóg, sex, dialóg, sex, akčná scéna, dialóg, sex a takto skoro furt. Boli tam pekné zábery a zaujímavé postavy ale iba desiata epizóda mi prišla naozaj na plno využitá. Kilgrave bola jedna z vecí ktoré má hrozné bavili na tejto show. Tento Jessicou posadnutý maniak ktorý ovláda ľudí je geniálna postava a hrozne dobre sa sleduje keď neviete čo ďalšie chystá. Je nepredvídateľný a to je na ňom super. Je to zaujímavá postava ktorá skvelo formuje tento seriál a fakt ma zaujíma čo bez neho budú robiť v ďalších dvoch sériách. Je to fajn seriál ale stále sa hľadá, nevie čo presne chce ukázať. Nie je to strata času ale zároveň nie je to úplne úžasné. ()

johnsnow

ukecané jak Pilcherovej filmy. Avšak Kilgrave je skvelý záporák a hoci je akcie menej tak je dobrá, celkom krvavá, občas potešia zvraty, Cage tiež(škoda, že vlastní seroš si tak pokurví) no a Jessina ségra je kosť. By the way asi prvý seroš o superhrdinoch kde sa jebe na plné pecky. Za slabšie 4* ()

Rayen1

Jessica Jones je dobrá postava - sarkastická, cynická, chlastá, soukromý vočko... přesně ta postava, kterou si hned ze začátku oblíbím... záporák je taky skvělej, správně mimo po frycryovsku. Luke Cage byl taky sympaťák a chemie mezi Jessicou a ním celkem fungovala (a ne jedna postel zůstala v kuse). Ale občas tu něco drhne. Žádný díl u mne neklesl pod čtyři hvězdy, někdy mi ale přišlo sem tam chování postav trochu nelogický a zmatený - já, kdybych ovládal rozhodnutí a mysl lidí, určitě bych se zachoval trochu jinak, pokud bych měl záporácký úmysl. A celá zápletka s flashkou... no... občas tam sem-tam něco skřípalo, ale jako celek to na čtyři hvězdy dosáhlo obstojně :) ()

darthvader77

Zatraceně drsné na Marvel poměry. Nikdy bych nečekal, že znásilník žen bude hlavním padouchem nějakého jejich materiálu, ale světe div se. Záporák je asi něco, co tady vytane na mysli první. Kilgrave je slizká chodící hromada sraček, ale díky Tennantově herectví člověk se cítí k němu být hypnoticky přitahován. A díky tomu, že hlasem může ovládat kohokoliv a kdokoliv může být nepřítel, tak se z toho stává zajímavá hra na kočku a na myš, kdy ve velkém městě New Yorku nemáte komu věřit. Jessica Jones je jedna z nejlepších ženských postav. Reprezentace udělaná dobře, kdy mám silnou ženskou hrdinkou, která ovšem má svoje mouchy, svoje démony a snaží se dostat z osidel psychopatha, který nemá v úmyslu nic jiného než ji v honbě za zvraceným projevem lásky udělat ze života peklo. Drsne naturalistické a napínavé tudíž můj šálek kávy no cameo Claire v poslední epizdoě je třešničkou na dortu. ()

only_serials

Tak jo, v oblasti Defenders jsem totální neznalec a nováček.. po prvních sériích pro mě zatím Jesica vs Daredevil 1:0... Každopádně lepší záporák a celkově mi to přišlo i o něco zábavnější. Bohužel z příběhu by úplně stačilo pustit si epizody 1, 8, 9 a 13 a víš všechno.. vše ostatní je jen tak nějak relativně zábavná omáčka. ()

Marcas

8/10. První sérii dávám 4, protože musím porovnávat s Daredevilem, oproti němuž není děj ani zápletka tak moc strhující. To ale nic nemění na tom, že děj je zajímavý a místy překvapivý a dochází zde sem tam k nečekaným zvratům. Bohužel trvá pár dílů, než se to naplno rozjede a než se do centra dění dostane Kilgrave. Ten mě hodně bavil svým konáním, řečmi a sem tam i vtipy a výborně doplňoval Jessicu, která by to asi jinak sama neutáhla. Ale jak jsem psal W. Fisk nasadil téměř nedosažitelnou laťku, která prozatím zůstává nepřekonaná. Už se těším až zasednu k druhé sérii. ()

BaronMartin

První sérii Jessicy Jonesové jsem viděl dvakrát. A i přes to, že jsem si na druhé zhlédnutí všiml až podezřele moc chyb a věcí, které mi vadily, moje emoce z prvního zhlédnutí nakonec převládají a já musím Jessice udělit plný počet bodů. První řada tohohle seriálu je totiž něco strašně zvláštního a zajímavého, něco, co se strašně špatně popisuje a něco, co jsem asi ještě nikdy nikde neviděl. A hned na začátek, každému musím doporučit, aby se na první sérii podíval. Bez jakýchkoliv spoilerů, jen tak, zapněte si to a sledujte. Je to neuvěřitelně zajímavý, silný a překvapivý zážitek. Pokud ale aspoň něco málo chcete vědět, čtěte dál :D Jedná se o jednu dlouhou jízdu plnou překvapivých zvratů a šokujících momentů, příběh plný beznaděje a hnusné nepříjemné atmosféry. Sází se zde hodně na detektivní zápletku, kdy postupně s hlavní postavou pomalu odhalujeme, co se děje a co se jí stalo v minulosti, přičemž tahle stránka seriálu je velice pěkně udělaná. Seriál má též výbornou noirovou atmosféru, která děj krásně doplňuje, a je zde spousta scén a momentů, které jsou velmi nepříjemné na sledování, protože z nich prostě jde mráz po zádech. Musím také pochválit herecký cast a celkově postavy, které jsou skvěle napsané, u většiny chápete jejich motivace a postavy mají mezi sebou velmi dobrou chemii. Hlavní hrdinka hraná Krysten Ritter určitě nesedne každému, jelikož je to dost chladná a zpočátku nesympatická postava, postupem času jí ale tak nějak přijdete na chuť, zjistíte proč se chová tak, jak se chová, a oblíbíte si ji, jelikož Jessica jako postava má celkem dost velkou hloubku a její charakter není takový, jaký se na první pohled může zdát. Vedlejší postavy jsou většinou taky fajn, a až na pár výjimek krásně doplňují svými vlastnostmi hlavní postavu a posouvají děj dopředu. K akci, té tu není mnoho a seriál sází především na dialogy a právě zmíněné postavy, tudíž pokud vyloženě chcete akci, tady moc nepochodíte :D Také se mi dost líbí samotný styl natočení seriálu, jsou zde poměrně dost unikátní prvky, jako jsou např. vnitřní psychologické monology Jessicy, občasné záběry vyfocené jakoby z objektivu foťáku nebo třeba taková dost specifická elektrokytarová hudbička. Samozřejmě musím ještě zmínit zlatý hřeb celé první série, což je rozhodně záporák. Kilgrave je totiž hrozně zajímavý. Rozhodně to není žádný prokreslený záporák s bravurními motivacemi, kterého byste chápali, to vůbec. Kilgrave je obyčejný psychopatický deviantní maniak, který má navíc schopnost ovládat mysli ostatních. A tahle kombinace je výborná. Kilgrave je děsivý, jde z něj respekt a strach, k budování napětí přispívá i to, že ho (hlavně ze začátku seriálu) prakticky nevidíme a vidíme jenom následky jeho činů. A to je skvělé, dělá ho to ještě víc tajemným a mysteriózním. Protože Kilgrave tady páchá opravdová zvěrstva a je zde hned několik šokujících, nechutných nebo prostě jinak zajímavých smrtí a momentů. A tvůrci se opravdu nebáli využít svoji fantazii, a schopnost ovládání ostatních v rukou sociopata bez emocí využívají na maximum. K tomu dopomáhá i charisma herce Davida Tennanta, který je v téhle roli fenomenální. Kvůli tomuhle všemu je Kilgrave jeden z nejzapamatovatelnějších, nejvýraznějších a nejzajímavějších Marvel záporáků vůbec a jeho postava je extrémním tahounem celé první série, kterou strašně vylepšuje. Dlouho jsem neviděl postavu, která by byla tak strašně charismatická a zajímavá, u které jste se těšili na každou další vteřinu, kterou s ní strávíte, zároveň jste ale věděli, že se jedná o zvráceného a sadistického hajzla, který si zaslouží jen to nejhorší. A taky se mi extrémně líbí, že seriál se z Kilgrava nesnaží udělat žádného sympatického záporáka, u kterého budete chápat jeho motivace a proč to všechno dělá. To vůbec. Seriál se nebojí Kilgrava vykreslit jako naprosté monstrum a je strašně fajn vidět jednou za čas takového padoucha, který je prostě čistokrevné zlo. A ještě jednou musím zmínit herecký výkon Tennanta, který je naprostý frajer, je strašně vidět, že si tu roli extrémně užívá a jeho charisma dodává Kilgravovi tu správnou energii. A už jenom kvůli tomuhle záporákovi, který je poměrně neobvyklý a unikátní, kvůli Kilgravovi si myslím, že stojí za to tento seriál vidět. Protože na tuhle postavu dlouho nezapomenete. Teď to možná vyznělo, že seriál je bezchybný. To bohužel rozhodně není. První série má totiž hrozný problém v detailech. Je zde hromada malých chybiček, které by normálně nevadily, jenomže těch chyb je tak strašně moc, že to občas bije do očí. K těm největším přešlapům podle mě patří celá dějová linka kolem postavy strážníka Simpsona, která působí strašně nahodile, jakoby vůbec nepatřila do tohohle seriálu a jakoby ji tvůrci tam zakomponovali na poslední chvíli. Taky je to občas až zbytečně natahované, je tu strašně moc prázdných míst, kdy se neděje vůbec nic zajímavého, a z filmařského hlediska je celý seriál občas fakt divně natočený. Jinak je ale první Jessica Jones skvělý seriál, který sází hlavně na zajímavé zvraty, šokující smrti, nechutné momenty a jiné zajímavé scény, kterých je první řada Jessicy plná. Takže, pokud vám můžu poradit, nic si o seriálu nezjišťujte a prostě ho běžte sledovat. Budete si užívat spoustu zajímavých nápadů a zvratů, unikátních smrtí, charismatického záporáka, příjemné postavy s fajn chemií a celkově jednu velkou napínavou detektivní jízdu s hromadou zvratů. V tom je totiž Jessica úplně nejlepší. Má skvěle napsaný, šokující příběh plný extrémně nepříjemných momentů na sledování, které z tohohle seriálu dělají neuvěřitelně zvláštní zážitek. Podobný pocit jako u 1. série Jessicy jsem nikde u ničeho jiného necítil. Pocit, který se nedá pořádně popsat, toto prostě musíte vidět. Bohužel, pokud se na první sérii podíváte podruhé, pravděpodobně si začnete všímat těch detailů, které prostě moc dobře udělané nejsou. Zatímco Daredevil sázel na kvalitní filmařinu, Jessica jede hodně právě v těch šokujících momentech, které ano, jsou super, ale když už je znáte, začnete si akorát víc všímat chyb. Stále je ale první řada Jessicy Jones skvělý detektivní krimi seriál, který má vynikajícího a charismatického záporáka, velice dobré postavy a tunu úžasných momentů, nad kterými zůstanete zírat s otevřenou pusou. Velice příjemné detektivní krimi s hromadou menších chyb, které ale zazdívá spousta skvělých momentů a scén, bravurně napsaný příběh a samozřejmě naprosto fantastický záporák. Hodnocení: 80% () (méně) (více)

VLADEK

První tři-čtyři díly jsem tak nějak překousnul a pak to přes vánoce dal k ledu. A během včerejška a dneška jsem dojel zbytek a musím říct, že díly 7-10 byly tak báječné, že jsem se nedokázal odtrhnout. 11 a 12 díl byl tak nějak vyplňující a poslední 13 opět super. ()

Desmond04

Nějakou dobu trvá, než vám Jessica Jones přiroste k srdci. I když otázkou je, jestli je to vůbec možné. Je to taková ta ryze negativní postava, která před sebou vidí jediný cíl a nic jiného ji nezajímá. No ale i to se vlastně postupně mění. Malcolm, Trish, Luke...postupně si kolem sebe vytvoří přátelé, na kterých jí záleží. Vedlejší postavy jsou ostatně napsány famozně, zde možná i dokonce lépe než v Daredevilovi, kde to táhne v podstatě jen Foggy. A záporák v podobě Davida Tennanta? O bože, to je naprostý strop. Příběh okolo první série se nicméně rozjíždí pomalu a volně. Trvá poměrně dlouho dobu, než se do něj dostanete a nefunguje to úplně tak, že by jste v něm byli ponoření 24/7. Když však vydržíte, rozhodně neprohloupíte. Má to negativní stránku to rozhodně, převážně osoba Hope sérii neprospívá, bojové scény nejsou také nic moc - zde Daredevil Jessicu naprosto drtí. Ale jako celek to sedí. Kristen Ritter je řádná badass a role Jessici jí sedí. A jo, budeme jí mít nakonec rádi...protože toho mindbastarda chcete vidět na dně. Chcete! ()

Tempest

Zatím jsem viděl pouze 1. sérii a přiznám se, měl jsem problém ji dodívat. Uvidím jestli se pustím do další, ale možná dám Jessice ještě šanci. Tento seriál je sice propojen se světem Avengerů, ale jen velmi okrajově a příznivce těchto filmů musím varovat, jedná se o úplně jinou záležitost než výše uvedené filmy. Tento seriál je podstatně temnější, syrovější a rozhodně si nebere žádné servítky. Pro mě zásadním problémem je samotná hlavní postava, která je naprosto nesnesitelná a dá velkou námahu ji vůbec fandit. Její protivník je pořádný hajzl, takže nakonec mé sympatie jsou nakonec na straně dobra, i když těžko stravitelného. První série hodnotím za 55%. ()

kishi_SO

po vydarenom Daredevilovi som bol nabudeny na dalsieho z Defenders. Tentokrat to nevyslo. 5 sekundove vyvrcholenie natiahnute na 13 casti. Plne by stacila polovica epizod - zoznamenie sa s hrdinom, zaporakom, dovody nenavisti a koniec. Takto si tvorcovia zbytocne hadzali polena pod nohy a tymi nezdarmi, ktore komplikovali hrdinke cestu za odplatou len pochovali tutu seriu. ()